Šta je novo?

Treba mi preporuka za dobar 144Hz monitor dostupan trenutno na našem tržištu

aco10

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
354
Poena
320
Pozdrav svima.

Nešto mi nije baš najjasnije - ni jedan monitor koji review-ovi po netu preporučuju kao best buy trenutno nije dostupan u maloprodaji na teritoriji Srbije :mad:!

AOC 24G2, ViewSonic® VX2758-2KP-MHD, LG UltraGear 27GL850-B... ničeg živog nema kod nas.

Da li naši dobavljači ne gledaju review-ove, ili šta je u pitanju... ?!?

Trenutno sam u "karantinu" i svaka pomoć bi mi bila spasonosna :) . Budući da bih voleo da kupim nešto što pre, Mađari trenutno ne dolaze u obzir...

Trebala bi mi proporuka za 24" FHD ili 27" QHD po mogućnosti IPS ili flat VA. Nešto što je najbolje u datom cenovnom rangu. Budžet je 500€

Hvala :)
 
Nisi samo ti u karantinu, u Kini se sve proizvodi a odatle već neko vreme ne izlazi ništa. Moraćeš da čekaš kao i mi ostali a ako ti je hitno evo ti par modela koji delimično odgovaraju. Oba su odlično ocenjena, Viewsonic je stariji ali je važio za verovatno najbolji TN 144Hz monitor a Gigabyte je malo skuplji ali izvanredan na testovima.
https://www.itsvet.com/monitor_viewsonic_xg2401-pdaa1-31.i?id=6495
https://www.itsvet.com/monitor_gigabyte_aorus_kd25f-pdaa1-31.i?id=6824

Znači da je ovo privremena situacija zbog korone? Pitam, jer nisam u Srbiji često i ne znam kakvo je stanje na tržištu...
Hvala na preporukama, ali nažalost oba monitora su TN, a ja bi ipak nešto sa boljim uglovima.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da, privremeno je, bilo je i AOC 24G2U i ASUS VG249Q na stanju ali se razgrabilo a nove količine verovatno neće ulaziti u zemlju dok je vanredno stanje.
 
U Mađarskoj se pojavio ASUS VG249Q za oko 235 evra što je značajno manje od 270 koliko je bio ovde kod nas, samo da prođe ova kuga da možemo i da ga donesemo odande.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Tek sad vidim, stigao mi je ali za nesto jacu cenu 24300, koliko se secam. Nikad nisam koristio do sada monitor od 144 hz i razlika je velika.. jos 24.5 inca,taman
 
Sredina juna, nema AOC 24G2 ni 27G2 trenutno u domaćim radnjama, koliko sam mogao da vidim. A "mađari" ih reklamiraju na KP za oko 230 eur, preteraše ga malo. Al j.bg zakon ponude i potražnje

@Skamer, kako si zadovoljan nakon evo malo jače od mesec dana 27micom? Da li ti smeta niži DPI ?

Nikako ne mogu da se odlučim, mislim da je sve stvar navike. Koristio sam dugo 1080p @24" i kada sam pogledao tekst na 27mici iste rezolucije, smetalo mi je baš. Sada evo koristim službenu 27micu mesecima, i šta znam, valjda se čovek navikne...
I dalje ne mogu da prelomim, da li za gaming ići na 24 ili 27 inča na 1080p. Računam, 24rku uvek mogu da približim sebi, ako želim utisak većeg ekrana :D
 
Neko nepisano pravilo je da je optimalno 24" i 1080p, a 27" za 1440p. Ima ljudi koji ne primećuju razliku na 27"/1080p a ima i onih kojima smeta. Vidi u kojoj si grupi.
 
Ja sam pre par meseci presao sa 21.5" na 24" 1080p. Trebalo je malo privikavanja ali ajde da kazem da je ok, tj. na granici da bude previse zrnasto :)

Po meni sve preko toga nije za 1080p, pogotovo ko gleda iz male blizine...
 
Nazad
Vrh Dno