Šta je novo?

Hisense VS Philips

mitrovics85

Poznat
Učlanjen(a)
14.03.2020
Poruke
4
Poena
31
Postovanje,
dvoumim se izmedju dva modela televizora
43" Smart LED Philips 43PUS6504/12, 4K Ultra HD i Hisense H43B7500 4K Ultra HD. Zanima me da li neko ima iskustva sa istim i koji moze da mi preporuci posto su oba u istom cenovnom rangu. Takodje sam video da Hisense H43B7500 4K Ultra HD negde ima dodatak u imenu Briliant Smart TV , da li je to u principu isto model kao i bez tog imena ili?

Hvala unapred :)
 
Ja bih pre isao na Philips , iako licno imam b7500 seriju, mislim da je za tu velicinu ipak bolji Philips!
Sad sto se tice kodeka , sve je na strani Hisense, medjutim VA panel na tako malom ekranu nije neko resenje, VA ima bolji kontrast i generalno lepsu sliku, ali manji ugao gledanja od IPS ekrana, sad sve zavisi kolika ti je soba!
 
I ja sam nekako uklopio policu da moze da stane 43" i ova dva gore pomenuta modela su medju najjacima u ovoj dijagonali (gledajući ocene na kitele). Medjutim, meni ne treba TV za internet, za povezivanje na računar, za igrice i nisam zahtevan korisnik. TV će služiti samo za gledanje programa telekomovog IPTV-a, i bitno je da je slika dobra iz uglova jer se gleda sa širine od ~80°.

Nisam neki poznavalac tehnologije pa se pitam da li je za moje potrebe (gledanje IPTV-a) uopšte bitno 4k ili fhd, Smart ili non Smart, quad ili dual procesor???

Ovi Hisense i Philips su oko 40k, a trenutno ima Tesla T319 bf na akciji za 20 k + 5 god garancije. Da li su ovi skuplji baš toliko bolji od ovog trećeg i šta mi preporučujete da uradim??? Btw, danas cu do radnje da vidim te modele uzivo...
 
Onda idi na IPS ekran Filips, bolji su uglovi gledanja, Hisense je VA panel sa dobrim osvetljenjem i odlicnim kontrastom, mana su losiji uglovi gledanja, Filips je IPS veci uglovi gledanja, ali nedostatak crne boje i ostali nedostaci koje nose IPS paneli su prisutni, recimo tamne scene u nocnim satima su negledljive.
 
Danas idem do radnje i verovatno cu uzeti Teslu (ako budu dobri uglovi gledanja). Ok, Philipsova PUS serija je sigurno bolja i kvalitetnija, ali jednostavno zasto bi prosečan korisnik plaćao 40 umesto 20 hiljada...
 
Nisam neki poznavalac tehnologije pa se pitam da li je za moje potrebe (gledanje IPTV-a) uopšte bitno 4k ili fhd, Smart ili non Smart, quad ili dual procesor???

To sam napisao u postu iznad, znači na TV samo gledam programe poštinog IPTV-a i ni za sta drugo mi ne treba TV.
Sad ne znam jesam li prosečan ili nezahtevan korisnik, ali kontam da je za te moje potrebe Tesla ipak logicniji izbor...
 
Meni skoro crkao Philips pa sam uzeo novi Hisense.
Probao sam da popravim Philipsa, lik koji ga je otvarao kaže da je teško djubre,vrlo nekvalitetan panel.
U principu sve na tržištu je slično sad, sve se qproizvodi se u Kini , najbitnija je garancija a Hisense daje 5 godina garancije ako kupis do kraja marta. Za Philips ne znam
 
Nazad
Vrh Dno