Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dalje, zatvaranje od 2-3 nedelje ne resava nista, racunajte dva meseca..

Neće zatvaranje na dva tri meseca u kuće pomoći ništa, neće virus nestati kao da ga nikada nije bilo ako prestanemo da funkcionišemo, osim ako ceo svet prestane da mrda na dva meseca, a to se neće desiti. Izolacijom se samo odlaže priča do naredne sezone gripa i to je to. Nema tu izbegavanja. :)

Izolacija samo smanjuje pritisak na zdravstvo, odnosno razlaže ono što bi se desilo u jednoj sezonu, na dve-tri godine i to je to...
 
Suština i jeste da se stvari odlože, tj. prolongiraju, kako bi se zdravstvu dala šansa da se izbori.
Ako grune odjednom imaćemo Italiju, gde lekari bukvalno odlučuju kome će da pruže pomoć, a koga će da ostave bez, pa ako pretekne, pretekne.

Nemaju svi 20 godina i u punoj su fizičkoj snazi, takvi će teže ili lakše pregrmeti ovaj virus, problem su rizične grupe.
Osim ako nije cilj da se populacija malo "proseje" i odvoji "žito od kukolja".
 
Poslednja izmena:
Koliko sam na brzaka mogao da vidim samo maske klase (oznake) FFP3 (N99) imaju neki zastitni ni nivo za viruse i bakterije...

Slaba vajda od FFP2 odnosno N95 maski

https://fhm.rs/zdravlje/zastitne-maske-za-disanje/

@RingeRaja ajde okaci neki link, sliku, nesto za te epidemiološke maske, neka oznaka...
Pretrazivaci izbacuju svasta, uglavnom obicne papirne/platnene maske... pa ako znas sta je tacno epidemiolosta maska podeli s nama...
 
Pa ukucaj na internetu, videćeš kako izgledaju.
Evo na primer sa Amazona.
143ee5f6efe3ea84fe66cb18e782aaa4.jpg


Evo i jedan, čini mi se dobar tekst o tim zaštitnim maskama.
https://fastlifehacks.com/n95-vs-ffp/

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
COVID-19 / Koronavirus

Koliko sam na brzaka mogao da vidim samo maske klase (oznake) FFP3 (N99) imaju neki zastitni ni nivo za viruse i bakterije...

Slaba vajda od FFP2 odnosno N95 maski

https://fhm.rs/zdravlje/zastitne-maske-za-disanje/

@RingeRaja ajde okaci neki link, sliku, nesto za te epidemiološke maske, neka oznaka...
Pretrazivaci izbacuju svasta, uglavnom obicne papirne/platnene maske... pa ako znas sta je tacno epidemiolosta maska podeli s nama...

Ja sam nabavio ovu, pise da stiti i od bakterija. 750 din.

Adjustments.jpg
Adjustments.jpg
dc082f11525f31fd4f8be5f0b6d50d7a.jpg


Juce sam je bas nosio u domu zdravlja, nisam bolestan (za sada), pa su me sestre pitale gde sam nabavio tu “profi” masku, one nose obicne hirurske. Inace, ljudi su me gledali kao da sam pao sa marsa, a svaki bar treci je iskasljao zivot, toliko o svesti naroda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da da, ko zna koga su videli u meni... [emoji2][emoji848]

3e8784ccaecdd49f4f6b2683a3ef68f9.jpg

9fa5f35c60b50299cd5ca9859144f003.jpg


Moramo se malo i nasaliti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko puta, ili koliko dugo može da se koristi ta maska?
Pozdrav
 
COVID-19 / Koronavirus

Zavisi, ako se pravilno odlozi i dezinfikuje, ne moras bas odmah da je bacis, kao ove obicne, za jednokratnu upotrebu. A s’ obzirom da se one prodaju po 200 din, mislim da se isplati, bolje stiti, a i duze ce da potraje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ Conquer ovo je N95 maska.
Prema onom tekstu gore sto sam okacio NE STITI od bakterija i virusa, to radi samo N99 vrsta maski.

Nego gde si ti nasao ovu masku ?

....

Ako sam dobro shvatio i ove skupe maske su jednokratne, nose se neko vreme (koliko ne znam, pitam jel to 2-3h ili vise) pa se po skidanju bacaju jer su u teoriji (i praksi) spolja zagadjene?

.......

Na aliju se ovo nalazi:
https://www.aliexpress.com/item/4000752406089.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0e3jYpvZ
https://www.aliexpress.com/item/4000778098620.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0e3jYpvZ
Mada su kolicine ogranicene ili prodavac jedno reklamira a drugo/slicno prodaje... a tek dok stigne iz Kine "#ima da nas nema".
 
Poslednja izmena:
Kod nas je problem i u neodgovornosti ljudi, morao sam dvojicu kolega da iznapusavam kao majmune, lepo im kazem kad su dosli na posao operite ruke prvo kad udjete, imate Asepsol na stolu isprskajte ruke, dolazite autobusom na posao vi odmah sa vrata idete i rukujete se sa svima ovde, njihov kometar je bio, ajd koji ti je sta ce cimas od virusa, morao sam da im spomenem uzi i siri krug porodice jer ja imam kuci bebu, i trudnicu a ti debbili imaju kuci decu i starije roditelje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
COVID-19 / Koronavirus

@ Conquer ovo je N95 maska.
Prema onom tekstu gore sto sam okacio NE STITI od bakterija i virusa, to radi samo N99 vrsta maski.

Nego gde si ti nasao ovu masku ?

....

Ako sam dobro shvatio i ove skupe maske su jednokratne, nose se neko vreme (koliko ne znam, pitam jel to 2-3h ili vise) pa se po skidanju bacaju jer su u teoriji (i praksi) spolja zagadjene?

.......

Na aliju se ovo nalazi:
https://www.aliexpress.com/item/4000752406089.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0e3jYpvZ
https://www.aliexpress.com/item/4000778098620.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0e3jYpvZ
Mada su kolicine ogranicene ili prodavac jedno reklamira a drugo/slicno prodaje... a tek dok stigne iz Kine "#ima da nas nema".

Pise na kutiji da spoljasni sloj stiti i od bakterija, a N95 je valjda samo srednji sloj. Ne znam da li smem da reklamiram, valjda se nece bar ovde pogresno protumaciti, kupio sam par komada, nemaju ni oni neku vecu kolicinu, Jankovic apoteke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da da, ko zna koga su videli u meni... [emoji2][emoji848]

3e8784ccaecdd49f4f6b2683a3ef68f9.jpg

9fa5f35c60b50299cd5ca9859144f003.jpg


Moramo se malo i nasaliti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi jedini sa takvim iskustvom.

Nisu krivi ti bezmozgaši, kriva je država koja ne samo da ih ne edukuje već ih gaji kao poželjne.
af572dbc08bc8da8b42445509606aeeb.jpg
 
COVID-19 / Koronavirus

Nista cudno, sta je jedan virus za nebeski narod... [emoji849] Neka svako radi kako misli da treba, ja se bavim sportom ceo zivot, pa opet ne bih sebi da dozvolim taj luksuz da prepustim sve imunitetu, ne zbog sebe, nego zbog drugih. Jos idem sledece nedelje na klinicki, imam hirursku intervenciju, koliki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* bih trebao da budem pa da rizikujem da tamo mozda prenesem virus na bolesnike... Ta maska, malo svesti i pojacana higijena je najmanje sto svako moze da uradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino imunitet može da spreči širenje i zaštiti narod, pa i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*čine koji ne veruju u njegov značaj ili vakcinaciju.
 
Šta se čudite? Mladji se ne sećaju, al dok je ceo svet gledao pomračnje Sunca, 1999, i zezao se, 99% našeg naroda se krilo iza prozora, zamračenih tamnim prekrivkama.
Sad je obratno, ceo svet se ozbiljno ponaša, a naši lekari, tj oni koji imaju pristup TV-u se majmunišu i ismejavaju narod.
...
Aj sad da vidimo od čega se živi...

ŠTA VIRUSE SPREČAVA DA SE UMNOŽAVAJU?

Virusim je obavezno potrebna aminokiselina, ARGININ, da bi se uspešno razmnožavali, dok ih LIZIN vrlo uspešno sprečava u tome.
Ugrubo rečeno, A. je više "biljna" AK, dok je L. više "životinjska" AK.
Šta to znači?
To znači da ako više jedete biljke, a pogotovo testa, mahunarke tipa kikirikija, pasulja, a manje jaja, mleko, meso, ribu....da ćete imati daleko veće izglede da obolite od virusnih oboljenja nego onaj koji cepa some, prosto rečeno.
....
Vidite gde ima lizina dosta, pa to jedite, a izbegavajte arginin, makar dok ne prodje ovo čudo, jer arginin je čudo za oporavak mišića, pa ga zato i virusi vole verovatno.
....
Kako je ovo tema o korona virusu, zamolio bih vegance i veganove da preskoče ovaj post, ako misle da negoduju, ovo kaže nauka, pa nek se sa naučnicima koji su ovo otkrili raspravljaju.

To je verovatno i jedan od razloga što nijedna epidemija kuge, nije ozbiljnije tj nije nimalo zahvatila naše brdske krajeve u prošlosti, jer su jeli samo meso mleko i jaja, dok recimo mediteranci jedu testa ko ludi, pa vidimo da ih i onda i sada, kose virusi.
A i kinezi se obilato hrane pirinčem, sojom i uopšte biljkama, više nego mi.


Stari ljudi vrlo često pod uticajem lekara i okoline, prestaju da jedu meso i jaja, i prelaze na biljke, dok recimo na selu, ljudi osim jaja i sira, i nemaju ništa drugo za jelo? njima je lizin u velikoj prednosti u odnosu na arginin.

Arginine and its effects on viral replication


Lysine: An Amino Acid That Keeps Viruses At Bay?



arginine lysine virus
https://www.google.rs/search?client...35i304i39j0i13j0i13i30j0i22i10i30.-yuHzHP2_EY

lysine arginine ratio
https://www.google.rs/search?client=opera&q=lysine+arginin+ratio&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Sva sreća pa se o ovome uči na našim školama i fakultetima, pa ti svaki lekar ovo kaže, i u domu zdravlja, i prekop TV-a, da ne moramo da se sami obučavamo preko interneta!



https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/640102

A multicentered study of lysine therapy in Herpes simplex infection.
Griffith RS, Norins AL, Kagan C.
Abstract
Lysine appears to suppress the clinical manifestations of herpesvirus infection. 45 patients with frequently recurring herpes infection were given 312-1,200 mg of lysine daily in single or multiple doses. The clinical results demonstrated a beneficial effect from supplementary lysine in accelerating recovery from herpes simplex infection and suppressing recurrence. Tissue culture studies have demonstrated an enhancing effect on viral replication when the amino acid ratio of arginine to lysine favors arginine. The opposite, preponderance of lysine to arginine, suppresses viral replication and inhibits cytopathogenicity of herpes simplex virus. The codons characterizing herpes simplex DNA apparently specify production of viral capsids at the expense of host cell histones.
 
Poslednja izmena:
Arginin je prekursor za sintezu NO koji reguliše između ostalog krvni pritisak..tako daa ti nemoj da unosiš arginin koji je inače sastavni deo životinjskih proteina
 
Da da, ko zna koga su videli u meni... [emoji2][emoji848]

3e8784ccaecdd49f4f6b2683a3ef68f9.jpg

9fa5f35c60b50299cd5ca9859144f003.jpg


Moramo se malo i nasaliti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Džaba si je nosio ako je nisi oblikovao kod nosa, a koliko vidim nisi. A vidim i da ti nije kućni selfi.
Prvi put kada se skine, baca se. Nema pranja, nema dezinfikovanja... kao da kažeš da se kurtoni peru. Šta misliš, što su medicinari padali u nesvest po Kini? Kada se obuče, nema vode, nema WC-a do kraja smene.
ETDYpvnXsAA-qqW.jpg
 
Poslednja izmena:
Nista cudno, sta je jedan virus za nebeski narod... [emoji849] Neka svako radi kako misli da treba, ja se bavim sportom ceo zivot, pa opet ne bih sebi da dozvolim taj luksuz da prepustim sve imunitetu, ne zbog sebe, nego zbog drugih. Jos idem sledece nedelje na klinicki, imam hirursku intervenciju, koliki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* bih trebao da budem pa da rizikujem da tamo mozda prenesem virus na bolesnike... Ta maska, malo svesti i pojacana higijena je najmanje sto svako moze da uradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako ta intervencije nije nuzna tj moze bez poslesica da se odlozi verovatno je nece raditi. Proveri ako mozes pre nego sto odes tamo.
Sestra imala zakazanu neku malu intervenciju 11.03 i vratili je iz Zemunske. Valjda samo ono hitno rade. Ne kazem da je svuda i za sve intervencije isto, samo kazem ako mozes proveri pre odlaska.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Šta se promenilo za manje od 24h?

Znači ne na 2-3 nedelje nego potpuno zatvaranje do kraja školske godine.

Kon za zatvaranje obrazovnih institucija do kraja školske godine http://rs.n1info.com/Vesti/a577882/Konza-zatvaranje-skola-do-kraja-skolske-godine.html

Pa pošto je deo tima koji je odgovoran za odluke koje se donose, čovek ako ima malo etike će izaći iz tog tima jer mu se ne ide na robiju. Valjda će ga neko poslušati, za naše dobro.
 
Da, ako živiš u odgovornom društvu i okruženju. Ako pored tebe u prostoriji kašlju i kijaju bez maske i svesti šta čine svojoj okolini, naravno da se moraš zaštiti kako znaš i umeš.
 
RTS dnevnik: za razliku od Srbije, SAD-e nemaju dovoljno testova na korona virus. [emoji90]

Bilo bi pametno da se završi školska godina.
 
Da, to sinoc bilo. Koje se gluposti tamo plasiraju.
Prvorodjeni na RTS-u, sad okrenuo. O cemu baljezga sad? El ce opet da se dere na nas da lazemo?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno