Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam stavio etiku na spisak zato što sam ubeđen da je nema, jer da je ima ne bi onako lupetao, a dobro zna da to što je izjavio jednostavno nije tačno!!!!!
 
Ovi novi slučajevi što se pominju, to su samo slučajevi povezani sa trenutno otkrivenim ili eventualno nekim novim dolaskom iz Italije itd.


Ljudi koji se zaraze a da nemaju vezu sa nekim od vec zarazenih, ili sa nekim ko je doputovao iz Italije npr nema skoro nikakvu šansu da bude testiran ako ne pokaže ozbiljne / teške simptome koji zahtevaju hospitalizaciju.


Iz tog razloga smo najebali. Sramota šta nam rade.

Sve mere će primeniti kada za mnoge živote bude kasno.
Najjače kada se brane pričom ako izuzmemo italiju, a ne kapiraju da mi samo kasnimo 2nedelje za njima , i da će to i nas da strefi.. pogotovo što imamo gotovo istu starosnu strukturu ljudi :/

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Wolt free dostava danas i za vikend, ako neko hoce da se samoizoluje preventivno
 
Pa oni su se kao mi sada sprdali...Cuo sam se s 2 drugara (1 drzi pab drugi je kuvar) pitam jel se radi ? Petak i subota sve rezervisano. :S:
Virus ko virus sto kaze nepismena raja, kao HIV, Ebola...sedis kuci pijes cajeve i prodje...
 
Nisam stavio etiku na spisak zato što sam ubeđen da je nema, jer da je ima ne bi onako lupetao, a dobro zna da to što je izjavio jednostavno nije tačno!!!!!

Nisam ni mislio da si trebao da je staviš, to valjda ne mora da se objašnjava.
 
Ali izjava da u Italiji na 7 dana ima preko 1000 novih slučajeva a kod nas 34 ? Da li je moguće..
Pa ta ista Italija je u prvih 7 dana čak imala manje slučajeva od nas *mjau**mjau**mjau*..

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

Neverovatno sta se izgovara pred milionima gledalaca

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedna mi samo stvar nije jasna a to ste vi sto se cudite. Srpski politicari i sta zvanicnici izjavljuju pred medijima su u katastrofalnom stanju (Orvel nivo) vec godinama, decenijama gotovo. Zar ste stvarno ocekivali iole razumnu reakciju na ovaj virus? To da u Srbiji ima svega 34 zarazenih je naravno glupost, to sto se ne preduzimaju nikakve ozbiljnije mere je jos veca glupost, ali ljudi, dosta vise sa slusajnjem politicara i linkovanjem kurira u ovu temu, batalite se tih gluposti...
 
Da li ima neka maska da pomaze za ovo cudo, one maske tipa za pesticide i sta ja znam?
 
Moze svaka 3M maska.
 
Ako nisi medicinski radnik ili nisi vec zarazen, ne, jer em trosis dragoceni resurs em ne znas da je stavis da ostane sterilna

"If you are likely to be in close contact with someone infected, a mask cuts the chance of the disease being passed on. If you’re showing symptoms of coronavirus, or have been diagnosed, wearing a mask can also protect others. So masks are crucial for health and social care workers looking after patients and are also recommended for family members who need to care for someone who is ill – ideally both the patient and carer should have a mask.

However, masks will probably make little difference if you’re just walking around town or taking a bus so there is no need to bulk-buy a huge supply."
 
Poslednja izmena:
Mora da bude epidemiološka maska!
A njih koliko ja znam (radim u firmi koja se bavi prodajom medicinskih sredstava) kod nas nema.
Pre neki dan bio u bolnici Vršac, nemaju maske u OP bloku, sestre instrumentarke me pitale da im prodam, kažu platiće iz svog džepa. Ja im rekao da bi sad mogao da ih prodam na vagone, ali nema.

Državo, sram da te bude!!!!

Btw, ove maske treba maksimalno raspodeliti zdravstvenim radnicima, jer ako zdravstveni sistem padne, jao nama. Ovo je momenat da svi budemo racionalni i solidarni. Ja na žalost nema nijednu, ni za sebe, ni za druge.
 
Poslednja izmena:
Evo ga prosto rešenje za škole i vrtiće. Neko reče gore šta će roditelji koji nemaju gde decu ako se zatvore te ustanove.

Za sve ima rešenje, samo ako je pameti i poštenja.

Čak i ne treba pamet. Samo se informišeš/prepišeš od razvijenijih, ali su poštenje i ljudskost neophodni.


f72c1c18038834e0b826ee972422058b.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ni ne zelim da kupim maske koje su potrebne medicinskom osoblju. Cisto sumnjam da cu videti zdravstvenog radnika da nosi masku koju koriste poljoprivrednici za prskanje voca.
 
Ma nema ni dezinfekcionih sprejeva! Pitao juce u apoteci i kazu seke: nema od toga nista vec danima.
A mozda prodaju samo po preporuci ili onome koga poznaju.
A ove obicne maske sto je bilo su nestale pre mesec dana cim je eksplodiralo u kini.
 
Evo ga prosto rešenje za škole i vrtiće. Neko reče gore šta će roditelji koji nemaju gde decu ako se zatvore te ustanove.

Za sve ima rešenje, samo ako je pameti i poštenja.

Čak i ne treba pamet. Samo se informišeš/prepišeš od razvijenijih, ali su poštenje i ljudskost neophodni.


f72c1c18038834e0b826ee972422058b.jpg
Kakav god da je sistem, većina dece će da završe kod baba i deda, jer nemaju druge opcije.

Pa će babe i dede da se poizvrću :)
 
Pitao sam u pošti da li brišu asepsolom pult na šalteru koji je kao javna površina jako rizičan. Skoro svako, a pogotovo stari se naslone dlanovima na isti.

Nasmejali se i rekli, nemamo. Mi ni toalet papir ne dobijamo već sami kupujemo. Sada asepsola verovatno ni nema, ali i da ga ima, radnici moraju iz svog džepa da ga plate da bi obrisali javnu površinu, čime neće sebe zaštiti previše.

A zna se koliko ljudi kroz svaku poštu prodje dnevno.

Tragedija. Kao da žele da nas namerno i što pre zatru. Ovi nazovi "naši". Ne neko sa strane.
 
Poslednja izmena:
Evo ga prosto rešenje za škole i vrtiće. Neko reče gore šta će roditelji koji nemaju gde decu ako se zatvore te ustanove.

Za sve ima rešenje, samo ako je pameti i poštenja.

Čak i ne treba pamet. Samo se informišeš/prepišeš od razvijenijih, ali su poštenje i ljudskost neophodni.


f72c1c18038834e0b826ee972422058b.jpg


Isto i u Švajcarskoj.

Hrvati su takođe uveli da na HRT3 ide nastava za učenike nižih razreda osnovnih škola, a učenicima starijih razreda osnovnih škola i srednjih škola podelili tablete, ako ih već nemaju, pa će nastavu da sprovode preko interneta.
 
Sad mi kaze moj " mali" sin, vracao se sa posla i ukinuli naplatu karte u gradskom, radi smanjenja kontakta i prenosa virusa preko novca i da zastite vozace. Lepo...

...riding on 720p...
U Štutgartu nema ulaska na prednja vrata i ne možeš kartu kod vozača da kupiš. Ostalo je normalno.

OnePlus 6T via TT
 
Kod nas kada bi se zarazilo 90% stanovništva, 50% ne bi preživelo. Rasteretio bi se budžet na 20 godina od 99% penzija.
 
"Grad Beograd uveo je mere predostrožnosti i među taksistima. Njima je naloženo da posle svake vožnje moraju da dezinfikuju vozilo, dok putnici neće smeti da sede napred, pored vozača. Jedini izuzetak je ako taksista primi četvoro putnika."

Da ne bih slucajno dobio bodove, vest nije fejk...
 
To je to. Sada bi sve države trebale da urade isto. Ode ekonomija sveta u mračno doba

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno