Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo me. Stigla im je nova tura lekova, pored antibiotika u infuziji dali su mi da popijem i neke dve tablete kao isto neki antibiotik...
Edit: iako nismo potvrdjeni,sve su nas stavili na hlorokin
To, samo krkaj lekove, pogotovo antibiotike, nebitno sto nema rezultata testova, brisova i sl. A ovamo gradjane savetuju da ne piju na svoju ruku i zabranjuju prodaju bez recepta
Izgleda da je za mladje koji sumnjaju da imaju virus najbolje samoizolacija u jednoj sobi u kuci ili stanu na 2 nedelje bez kontakta sa porodicom.
Sve dok se osecaju "dobro" da izdrze tako, 70% ce znaci mozda i pokupiti virus cekajuci na test u bolnici na virus koji mozda i nemaju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ma za sve, ne samo mladje. Ko moze da dise i nema neku nenormalnu temperaturu danima treba da se sakrije i samoizoluje u sobi i ne zove, ne znas jel gore u bolnici ili na sajmu. Treba tamo da navuku neke superbakterije u pluca, stomak ili sepsu pa posle bude "umro od korone"...
U vojsci se ne peru ćebad. Nikada. Samo se istresa, srećan je onaj koji to nije video.
Jastuci i dušeci se isto ne peru. Samo gornji čaršavi i jastučnice.

U kasarnama je sve isto kao na ovim snimcima, ništa nije fake.

Zato pamet u glavu, čuvajte sebe i druge, jer Sajam je baš ovakav kakav javljaju svi da jeste.
U vojsku idu zdravi, u bolnicu bolesni.
 
Za sada nece biti 24h karantina... Uvesce se obavezne maske, nigde ni po dvoje.... Tako da za sada mogu da se smanje redovi u prodavnicama....
 
Nije problem da se uvede obavezna upotreba maski, ali da omoguce i lako nabavljanje istih.
Jel treba svi kuci sa cepamo majice i pravimo kvazi-maske?

Ukoliko ne bude bila omogucena nabavka (kao sto je sada slucaj), doce do podele gradjana, diskriminacije i verovatno vecih tenzija ili cak napada u marketima i sl. objektima...
Po meni jedno bez drugog bi bio apsolutni kontra-efekat.

A odakle izvor vesti da ce biti obavezna upotreba maski?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako ih budu ljudi koristili kao do sada onda je to totalni kontra efekat..skidaju ih i pipaju po 50 puta na 1h.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam za vas ali meni se ona hirurska maska smice dok pricam, brada je skida s nosa
 
Poslednja izmena:
@djalf imaju neki aparatic sto nam stavljaju na prst i tako izmere, vrlo higijenski, jedan isti prodje ceo sprat...

Drzim se nekako, fizicki sam skoro na 100% posto nemam simptome nikakve vise, povremeno se zakasljem ali je to bas smesno, znam jer sam ko klinac imao alergijsku astmu pa znam sta znaci kasljati ko lud, za mene je ovo nista. doca kaze da je nestanak temperature znak da virus iscezava iz tela, ja sam temp zadnji put imao pre 3 dana. Malo je monotono, ceo dan na telefonu, muzika i tako, ne daju nam iz soba, a ne mogu da lezim po ceo dan. Cekamo svi te rezultate, kazu da je zastoj u laboratoriji na Torlaku, iskreno smesno mi to zvuci, to znaci da ste vi zadnjih 5 dana davali rezultate iz drugih gradova, da ni nemate rezultate za Beograd...

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
U Kragujevcu je otac jednog poznanika, od petka u bolnici, s upalom pluca. Jos nema rezultata, a lece ga kao da ima COVID19. Njemu su rekli da nema uopste rezultata iz KG-a, da su vratili komplet sve uzorke iz KG-a zbog manjka kapaciteta na Torlaku za testiranje.

Sad prenosim, ne znam koliko je tacno. Meni malo lici i da skupljaju sve pozitivne rezultate na gomilu i kad nam roknu sutra, prekosutra, stiglo je 500 pozitivnih rezultata sa Torlaka, lockdown 24/7.

Nadam se da gresim...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Samo u Torlaku se radi za celu zemlju, sad jure da naprave da se radi i u KCS... to je usko grlo za sad...

A ti se drzi :)
 
Torlak jeste stao, iz cele Srbije od juče ne uzimaju brisove, a ni ono što su uzeli od petka negde ne stiže. Drugarica mi radi u bolnici i baš reče da ne mogu ni oni da se testiraju, a imaju temperaturu.
 
7 umrlih, 115 novo zarazenih. Konferencija trajala 3 minuta. Ovo postaje ozbiljno.

@lanmi86
Valjda ti nisi u ovih 115, nadam se. Javi nove informacije i drzi se.
 
Poslednja izmena:
Po meni malo bezobzirno pljuvanje po narodu na ovoj konferenciji, u fazonu vi ste krivi, a sta ako niko nije kriv?sta ako je taj koji je umro jednostavno on sam bio neodgovoran i negde zakacio virus? Ne zelim da ulazim u politiku, ali po meni onakvo obracanje je u krajnju ruku neprimereno, druze tu si da das informacije a ne da sudis bilo kome. I na kraju nismo ni dobili informacije, gde su rezultati...

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
COVID-19 / Koronavirus

Od juce 477 testiranih, 115 pozitivnih, 7 preminulih.

Ako je zastoj u testiranju onda mi ovi podaci lice kao skup od proteklih par dana ili eventualno lazni podaci (licno misljenje), ali deluje da je ovo uvertira u “opravdane” nove mere, posebno jer su izbegli pitanja novinara danas...

Stav i ponasanje strucnjaka bolje da ne komentarisem.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Em rade malo testova, em se rezultati čekaju danima. S druge strane kaže ministar da 80k ljudi drže u samoizolaciji. Ko zna kakvo je realno stanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je bas bezvz, kakvo ponasanje za predstavnike struke...optuzis sve druge i onda zapalis :S:
 
koji je broj izlecenih?
 
Moj savet je da ne uzimate te njihove brojke u obzir uopste. Slobodno racunajte x50 ili x100 zarazenih na tu brojku jer ne testiraju uopste kako treba.
 
Ima ljudi po gradu, redova ispred prodavnica ali deluje mi da nema nekog kršenja pravila, većina nose maske...
Deluje mi da žele da naprave razlog za lock down po svaku cenu.

Tapatalk pro using S10e
 
Pa bice sve ozbiljnije. Dok ne napravimo 2-3-4 nedelje bas PAUZU. Samo od sebe nece na bolje.
 
Ko nije bio u vojsci, ovo gore mu je verovatno čudno, ali tako izgledaju vojni kreveti i ćebad. Dezinfikuju ih najčešće hemijskim sredstvima pre odlaganja i upotrebe, ali ne peru.
Ja sam u vojsci dobio pidžamu na kojoj je pisalo JNA 1978, dakle šivena je kad sam se ja rodio.

Kreveti su bezveze postavljeni, preblizu su, a i one tri kocke za dušek su uglavnom nejednake po visini i stanju (jedna tvrda, druga propala i sl.).

Međutim, mislim da je ovde psihološki momenat najgori, to što ko bude na sajmu zna da je okružen hiljadama zaraženih, žamor i buka koji će biti konstantni.

Svi ti faktori sigurno neće ubrzati oporavak bolesnika.

Potpisujem.
Samo bih dodao da nista gore od vojne cebadi ,neko ko je zarazen respiratornom bolescu , ne moze da dobije.
Dok sam bio na sluzenju vojnog roka, obavezno bih spavao bez cebadi , jer je meni izazivalo toliko jaku alergiju da nisam mogao do daha da dodjem , a i svrab po celom telu je bio nesnosan.
 
Pa vecina tako i izlazi inace, kad podjem u apoteku sto da ne prodjem kroz neki park i odem opet do te iste apoteke, medjutim, oni te automatski smeste u grupu koja je izasla u park i ne slusa.

Mora i ovaj ego trip da prodje, bice 24h cisto da se ispuni hir.
 
Da ne brišem post, edituj i napiši zašto je sramota.
 
Ova KZN je klasična režija! Mislim na ponašanje, za podatke ne mogu da tvrdim. Dobili su scenario, odradili ga i izašli sa scene. Zašto, videćemo uskoro...
 
I meni je delovalo izrezirano, ko reality. Pa nemate 10k novih pa da morate da trcite da radite toliko hitno. Cak jos jedan detalj upada u oci, nije bilo novinara da upadnu i da traze da postave pitanje, sto znaci da su im ranije javili da ni nece biti prava konferencija.

Svakako ovo nije primer kako medicinski predstavnici struke treba da obavestavaju narod.

Ne razumem odakle oni vade dnevne rezultate, kad torlak od petka jos nije izbacio nista

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
To je vec drugo pitanje, politika vs. etika.

Dzabe sva naucna dostignuca kad ne postujes svoju profesiju i postanes politicko oruzje.
 
Naravno da treba 24h, pa tako je vec u Francuskoj vec dve nedelje. Ljudi su neodgovorni i to je to, nema tu neke filozofije. Zena danas bila u nabavku za nas i njene stare u selu, prosli put bila u sredu. Sama ide, maska, rukavice. Tako da svi rade ne bi bilo problema. Kaze mi da je pun grad, nema gde da se parkira. U radnji vidja parove koji zajedno idu u kupovinu umesto jedan. To je problem, sto ljudi vecinom ne koriste mozak a vecina je i neotesana, kad tako moram da se izrazim. Upravo ta cinjenica mi dala ideju za dve nove mere koje su efikasnije od 24h zatvaranja:
Jedan ide u kupovinu. Ako se nadju dvoje i dvoje u autu, kazna 150.000.
Parni i neparni brojevi registarskih tablica - jedan dan parni brojevi u nabavku, drugi dan neparni. Kazne takodje.
Moze i nesto na osnovu JMBG broja ili reg. broja iz licne karte. Kazna takodje.

Pa da vidis kako se resava. Ne bih iskljucio ni motke i prangije kao u Indiji. Ja nisam izasao iz dvorista od 12.03. kao astmaticar, zena bila tri puta u nabavku od 15.03. Da tako vecina radi ne bi bilo problema.
Takodje, meni licno je ovaj mart najbolji mesec od kako radim kuci servis i prodaju polovinih racunara. Dosta racunara sam popravljao koji su stojali a sada su potrebni za online skolu, isto i povecana prodaja racunara. Ako zatvore 24h onda necu imati nista ali me vise brine visak slobodnog vremena jer mi posao olaksava ovo stanje.
Kako je kod vas, cime se bavite, kako ovo stanje utice na vase poslovanje? Dajte neke normalne teme, manite se politike.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno