Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko ima malo pameti i vidi šta se dešava, da umiru i mladi, zdravi ljudi, nosiće masku bez da ga iko tera i kažnjava. Onaj koga treba terati, tome nema pomoći.
 
Problem je sto ce taj zauzeti nekom mesto u bolnici...

...Helios rising...
 
Meni je samo i dalje neverovatno da niko ne kaznjava ove koje nose maske na bradi ili ispod nosa, i to niko ne pominje. Oni takodje ovim merama moraju biti kaznjavani. Stavio masku samo da ne dobije kaznu, mnogo gora sorta od ovih koji ih uopste ne nose. Ili drzi masku a kad prica spusti je dole, kao da ne moze da prica sa njom pa pobogu nisu ti vezana usta.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kada bi pustili na televiziji snimke iz bolnica sa intezivne nege (respiraratori) mozda bi uspeli da promene malo svest kod naroda.

Ne vredi, bilo je snimaka iz Italije, pa kolona vojnih kamiona sa kovcezima, ali ludi ljudi su ludi ljudi...:S:
Koliko su stvari nenormalne, govori podatak i da je na niskom PMF-u na samom pocetku, pre proglasenja vanrene situacije, bilo sredstava za dezinfekciju, sto na hodniku sto po laboratorijama.
U isto vreme, na Medicinskom fakultetu su bili neobavesteni sta se desava, pa po toaletima jedva da je bilo i obicnog sapuna. Ako ovo skaliramo na celu zemlju, onda shvatavmo otkud problemi.
 
Prvi put da uvedu meru koja će zaista pomoći u zaustavljanju virusa. Maske svuda gde ima drugih ljudi i zabrana okupljanja više od 10 ljudi (moglo je i 5).
Samo još da voditelji na nacionalnim televizijama počnu da nose maske kad im dođu gosti. O KZN "stručnog štaba" bez maski, da i ne govorim.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sludjen narod pa ne veruje nikom, to je.

Kad menjas plocu svakih pet minuta logicno je da ne verujes nikom, narocito kad se zna kakvo nam je zdravstvo.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dao plazmu, prilicnu kolicinu uzimaju. Malo su iskreno bezobrazni, kad sam pitao za rezultate testa na antitela, kao ne znamo mi nista, javice vam kroz dve nedelje kad budete trebali da date opet? Onda sam jos jednom pitao, ovaj put malo direktnije, kome da se obratim za rezultat testa na antitela, vas prvi odgovor nije dovoljno dobar. Kao trebalo bi da rezultat dodje za koji dan pa ce vas neko zvati. Kao da smo mi krave muzare, dodjes, uzme ti plazmu i teraj dalje... Ne verujem da cu vise davati.
 
Razumem te potpuno, al probaj da se ne nerviras i da ne prestanes sa davanjem jer ne dajes njima vec nekom kome to moze da spasi zivot.
 
^^To si im trebao odma reci, da znaju i prenesu dalje, da se u buduce mogu ravnati kako se ponasaju prema ljudima...
Prilicna kolicina plazme je koliko od prilike, 200-300-500ml?


------------


Za dezinfekciju maski, barem ovih N95 20200715_164634.jpg, ja koristim rernu, ukljucim na 80-90C ostavim 30-45 minuta, izvadim i ostavim da se izraci.
Zimi sam na radijator stavljao sve do jutra.
Ne znam ali mislim da temperatura od tih 80-90 ne ostecuje platno maske.
Ne peglam ove N95 maske.
peglanje je dobro i efikasno samo za obicne platnene maske.
Otac mi koristi obicnu platnenu, njemu operem sapunom, dobro istrljam oko 1minut, jos bolje isperem toplom vodom i onda vrelom vodom iz cesme (maximum vruća) jos ispiram oko 1 minut, ocedim i ostavim da se susi.
 
Neko je spomenuo najjednostavniji nacin...ostavis par dana i ne koristis, onda nikako neces ostaviti strukturu maske. Ovako niko nije siguran koliko promenish zastitni faktor maske pranjem/peglanje/pechenjem ...........
 
^^To si im trebao odma reci, da znaju i prenesu dalje, da se u buduce mogu ravnati kako se ponasaju prema ljudima...
Prilicna kolicina plazme je koliko od prilike, 200-300-500ml?


------------


Za dezinfekciju maski, barem ovih N95 Pogledajte prilog 287617, ja koristim rernu, ukljucim na 80-90C ostavim 30-45 minuta, izvadim i ostavim da se izraci.
Zimi sam na radijator stavljao sve do jutra.
Ne znam ali mislim da temperatura od tih 80-90 ne ostecuje platno maske.
Ne peglam ove N95 maske.
peglanje je dobro i efikasno samo za obicne platnene maske.
Otac mi koristi obicnu platnenu, njemu operem sapunom, dobro istrljam oko 1minut, jos bolje isperem toplom vodom i onda vrelom vodom iz cesme (maximum vruća) jos ispiram oko 1 minut, ocedim i ostavim da se susi.
Prilicna kolici a je preko 500ml cini mi se. Jednostavno, tretman ove drzave prema ljudima je daj da iskoristimo sve sto mozemo , bez trunke saosecajnosti.
2f97174fdcb21f0462aaa9546a471eae.jpg


Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
^^To si im trebao odma reci, da znaju i prenesu dalje, da se u buduce mogu ravnati kako se ponasaju prema ljudima...
Prilicna kolicina plazme je koliko od prilike, 200-300-500ml?


------------


Za dezinfekciju maski, barem ovih N95 Pogledajte prilog 287617, ja koristim rernu, ukljucim na 80-90C ostavim 30-45 minuta, izvadim i ostavim da se izraci.
Zimi sam na radijator stavljao sve do jutra.
Ne znam ali mislim da temperatura od tih 80-90 ne ostecuje platno maske.
Ne peglam ove N95 maske.
peglanje je dobro i efikasno samo za obicne platnene maske.
Otac mi koristi obicnu platnenu, njemu operem sapunom, dobro istrljam oko 1minut, jos bolje isperem toplom vodom i onda vrelom vodom iz cesme (maximum vruća) jos ispiram oko 1 minut, ocedim i ostavim da se susi.

Dotične maske imaju izgled onih N95 ali da li isti standard ispunjavaju niko ne zna. Nemaju ni CE i NIOSH sertifikat, rade se po proizvođačkom sertifikatu koji samo Kinez zna koji je. Može biti da zaista ispunjava standard, a možda i ne. To su upravo one maske koje se pominju po vestima da su ih iz EU vraćali Kinezima jer nisu sertifikovane. Mislim da ako upotrebiš Google translate, videćeš da na pozadini kutije piše da nisu za medicinsku upotrebu.
 
Možda da, bila je vest da se i dalje može u Grčku ako imaš dva negat.pcr testa...pa naši koji i dalje hoće da vide mora ove godine stvaraju gužve?
Ne znam nisam pametan, upravo slušam vesti iz neke kovid bolnice u Leskovcu kažu da im iz Bg. ne šalju rezultate !? :(
 
Poslednja izmena:
Plazma izgleda kao dobro psenicno pivo :smoke:

Dobih od zubarke Bossklein pH Neutral Detergent Spray oni njim dezinfikuju sve.
Okacicu fotku brosure sta sve ubija.
Ko hoce da nabavi, googlajte ime prvi rezultat, da ne reklamiram.
pH.JPG
 
Meni je sad posle 2 dana grebanja grla krenula temp 37,2. Paracetamol ne obara. I dalje umoran i dalje dijareja. Grlo nadraženo, ali ne osećam vipe sukrvicu.
 
Ja pre 3 nedelje odem na kafu s drugaricom, koja je doktor na onkologiji u KCS, i izblejimo tako jedno dva sata. Sedeli na otvorenom, ali bez maski. Nakon 2 dana mi javlja da joj je koleginica pozitivna. Sede svaki dan zajedno u ordinaciji. Ja nakon par sati dobijam temperaturu 37,5. Nakon dva dana i ovu moju drugaricu testiraju, pošto je ta njena koleginica bila u kontaktu svaki dan sa njih nekoliko, sve su ih testirali, ne mogu da dozvole da im dolaze bolesni na posao i zaraze ceo insititut. Iako mi je javila da je negativna, ja i dalje imam temeperaturu i to se nastavlja desetak dana, dok nisam skontao da me ustvari drma anskioznost zbog virusa i cele situacije. Kad sam se smirio temperatura je nestala.
Ovo pričam čisto kao primer da treba poznavati svoj organizam i šta panika i stres mogu da urade.
 
Prvi put da uvedu meru koja će zaista pomoći u zaustavljanju virusa. Maske svuda gde ima drugih ljudi i zabrana okupljanja više od 10 ljudi (moglo je i 5).
Samo još da voditelji na nacionalnim televizijama počnu da nose maske kad im dođu gosti. O KZN "stručnog štaba" bez maski, da i ne govorim.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

U Makedoniji ove mere postoje od pocetka korone, nit su dale rezultate nit su smanjili zarazu.
https://objektiv.rs/vest/129056/nov...avezne-maske-i-skraceni-policijski-cas-19-05/
Vest je od 23.04.2020g i te mere vaze i dan danas nit su prekidane, samo su ih poostrili sto se tice maski, da moraju i u kolima ako se voze osobe koje nisu clanovi porodice.
U kaficima po 2 osobe smeju da sede....
 
Ja pre 3 nedelje odem na kafu s drugaricom, koja je doktor na onkologiji u KCS, i izblejimo tako jedno dva sata. Sedeli na otvorenom, ali bez maski. Nakon 2 dana mi javlja da joj je koleginica pozitivna. Sede svaki dan zajedno u ordinaciji. Ja nakon par sati dobijam temperaturu 37,5. Nakon dva dana i ovu moju drugaricu testiraju, pošto je ta njena koleginica bila u kontaktu svaki dan sa njih nekoliko, sve su ih testirali, ne mogu da dozvole da im dolaze bolesni na posao i zaraze ceo insititut. Iako mi je javila da je negativna, ja i dalje imam temeperaturu i to se nastavlja desetak dana, dok nisam skontao da me ustvari drma anskioznost zbog virusa i cele situacije. Kad sam se smirio temperatura je nestala.
Ovo pričam čisto kao primer da treba poznavati svoj organizam i šta panika i stres mogu da urade.

Probaću da rokenem brondžu, oa javljam :D
 
Meni je sad posle 2 dana grebanja grla krenula temp 37,2. Paracetamol ne obara. I dalje umoran i dalje dijareja. Grlo nadraženo, ali ne osećam vipe sukrvicu.
Zar nije to previše mala temperatura da bi se obarala lekovima. Na digitalnim toplomerima to i nije povišena temp.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam malo proučavao po netu oko temperature tela, normalne su oscilacije u toku dana do 0,6 stepeni celzijusa, tako da je normalno da ujutru bude 36,6, a uveče 37,2. Na temperaturu tela može da utiče i ambijentalna temperatura, konkretno ona vrednost za prosečnu temperaturu od 36,8 je data za ambijentalnu temperaturu od 20 stepeni celzijusa. Stres i anksioznost mogu da utiču na telesnu temperaturu, što sam lično iskusio.
 
Dobih od zubarke Bossklein pH Neutral Detergent Spray oni njim dezinfikuju sve.
Okacicu fotku brosure sta sve ubija.
Ko hoce da nabavi, googlajte ime prvi rezultat, da ne reklamiram...

Firma iz mog grada, postoji više (mnogo) decenija, poseduje licence za mešanje fluida i slične rabote. Imaju na stanju uvek sve potrebne komponente za proizvodnju bilo kakvih sredstava.
Malo nakon je počela ova situacija, podneli su zahtev za proizvodnju adekvatnih dezinfekcionih sa tri i ili više komponente. Litar u proizvodnji košta kao bočice od 50-100mll ovih što se prodaju.
Strogo im je zabranjeno, kontrola im redovno dolazi, bukvalno ne smeju da pipnu a kamo li smešaju šta im treba za sopstvene potrebe.
Toliko o brizi za ljude od strane onih kojima je to posao.
 
Poslednja izmena:
U Makedoniji ove mere postoje od pocetka korone, nit su dale rezultate nit su smanjili zarazu.
https://objektiv.rs/vest/129056/nov...avezne-maske-i-skraceni-policijski-cas-19-05/
Vest je od 23.04.2020g i te mere vaze i dan danas nit su prekidane, samo su ih poostrili sto se tice maski, da moraju i u kolima ako se voze osobe koje nisu clanovi porodice.
U kaficima po 2 osobe smeju da sede....
Jedno je doneti mere a druge je poštovati mere.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sad dodjoh iz covid ambulante. Brzi test negativan, dobio hemomicin da pijem 6 dana, ako se situacija nepopravi da dodjem posle 4 dana.
Doktor mi bas nije delovao iskusno, vise mi je licio kao neki klinja sa faksa, ali necu da ulazim u stručnost, jer nije moj fah.

Juce pocelo oko 15h da me kao grebe u nosu, kao alergija, pomislih da je od maske. Međutim do kraja dana situacija je sve gora, posto sam kao mali imao ceste upale grla znam kako izgledaju, ovo nije ni priblizno tome.
Danas krenuo na posao, osecam malaksalost i bol u misicima, grlo ubija, iz nosa samo curi, javio se da idem kuci, kuci dobih temperaturu oko 38, poceo da kasljem i pocela glava da me boli. Posto mi je posao takav da obilazim maxije, tržne centre itd, a kuci imam malu bebu nisam hteo da razmisljam.
E sad da li sam poranio sa testom, ja mislim da jesam.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Sta te cudi za doktora? U Loznici doktori otisli na odmore, pa zbog toga povukli specijalizante. Poznajem decka koji je specijalizant dermatologije i dodje u situaciju da sam leci pacijente od Covid-a, jer nema ko da mu pomogne.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Pa bas sam u soku. Bas mi je delovao mlado, i neiskusno.
Ali sad mi prica keva, i njena koleginica je isto dobila kao ja, samo su joj jos slikali pluca.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno