Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad je momenat onda?

Da se pojedini u ovoj temi pitaju jos bi pod Turcima bili

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Momenat je bio, na primer, odmah posle ukidanja vanrednog stanja a ne posle izbora.

Danas dakle zaseda krizni štab. Dr Kon vidim opet divlja po fejsu, nudi svoje mesto dr Radovanovicu. Tiodorovic sad izjavljuje da su okupljanja (utakmice i drugo) dovela do ovoga...
Peru se ruke...
A niko da stisne petlju i kaže, trebalo je ZABRANITI maturske i druge proslave i slična okupljanja (pominje i klubove).
Kakve crne preporuke, to narod ni ne konstatuje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Puppet theatre danas zaseda ali od uvođenja mera zatvaranja izgleda ništa jer im glavni Puppet master tako naložio.
 
Pa ... Rekli su da su pod pritiskom, nadglasani, popuštene mere, i Kon i onaj s maskom.
Šta znam za moje shvatanje najviše mi prija smešni prof. Dr.
Virus je takav pa je takav, čuvajte se sami, niko vas bolje sačuvati ne može, sve informacije imate. Ako se ipak razbolite, nikoga ne možete kriviti, ni sebe ni druge.
Lečenje u prenapregnutom sistemu je teško, i to je rečeno.
Boranija ide kući, budže u bolnice, i to je tako, čuvajte se.
Univerzalna pravda ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Pa uvijek je pravi momenat,čak i sad kad ljudi umiru. Ne mislim da će ovi protesti skinuti Vucica sa vlasti, ali će ga makar uplašiti i pokazati mu da više nije toliko nedodirljiv kao što je ranije sa razlogom mislio. Vlast se menja na izborima. Čak i 5.oktobra je bilo tako. Setite se kako je Milošević pokrao te izbore, da nije bilo toga, narod ne bi imao potporu policije, a bez toga ne možeš da smenis vlast na ulici. Mali update odavde, ljudi i dalje umiru, duplo više nego što je zvanican podatak. Bolnice pune, satori ispred se popunjavaju. Za sad nemam utisak da splasava, možda za nedelju, dve. Pre nekoliko sam rekao da mi je stric u bolnici. I dalje je, stim što je od pre 5 dana na respiratoru, znaci mnogo ozbiljno stanje. Inače čovek je 55. godište, ali nikad bolestan nije bio, ne puši.. Izgledao je bolje nego ja.. Od prve temperature do sad ima neke dve nedelje, znaci izuzetno se brzo sve razvijalo. Još na jednu stvar cu se osvrnuti, na proslavu bajrama, eto je pomenuo Vučić... Bajram traje dva ili tri dana. Posete bajramom traju po par minuta, znaci neuporedivo sa kafićima i restoranima, gde ljudi sede mnogo duze, prisniji su odnosi,rade neki I nonstop, I to kolko znam, puni su u celoj srbiji bili. Toliko o tome da je bajram kriv za bilo šta.. Ali čak ne krivim ni vucica za to, prvo su taj praznik pomenuli poltroni njegovi iz Pazara, verov su smatrali da trebaju da se pravdaju i da nadju razlog, pa onda, onako glupi i neuki kakvi jesu, daj to. Mislim da nema stručnjaka u ovoj zemlji koji može objasniti zašto je ovaj novi talas buknuo prvo kod nas, a da se onaj prvi talas, kod nas pojavio 20 ili 30 dana posle prvog slučaja u srbiji..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da nema stručnjaka u ovoj zemlji koji može objasniti zašto je ovaj novi talas buknuo prvo kod nas, a da se onaj prvi talas, kod nas pojavio 20 ili 30 dana posle prvog slučaja u srbiji..

Ne treba biti stručnjak za to objašnjenje. Svako ko ne vidi uzrok i glavnog krivca za to, taj je u velikom problemu.
 
Nikada nije pravi momenat posebno kada ljudi umiru. A da ce se epidemija smiriti u doglednom periodu neće.

Sačekajte nedelju dana nakon ovih protesta da inkubacija odradi svoje, nećemo do parkinga bolnica moći da priđemo.

I još jedna stvar, vezano za proteste, gde su govornici, gde je agenda, koliko ja vidim nalozeni srednjoskolci su uspeli da oteraju
one normalne ljude koji su na pristojan način došli da izraze svoje nezadovoljstvo ovim uvimenim radikalima.

Potpuni haos u svakom pogledu.
 
A inače imamo sve same zglavne bolnice u svakom gradu u Srbiji, how yes no.
 
Pa uvijek je pravi momenat,čak i sad kad ljudi umiru. Ne mislim da će ovi protesti skinuti Vucica sa vlasti, ali će ga makar uplašiti i pokazati mu da više nije toliko nedodirljiv kao što je ranije sa razlogom mislio. Vlast se menja na izborima. Čak i 5.oktobra je bilo tako. Setite se kako je Milošević pokrao te izbore, da nije bilo toga, narod ne bi imao potporu policije, a bez toga ne možeš da smenis vlast na ulici. Mali update odavde, ljudi i dalje umiru, duplo više nego što je zvanican podatak. Bolnice pune, satori ispred se popunjavaju. Za sad nemam utisak da splasava, možda za nedelju, dve. Pre nekoliko sam rekao da mi je stric u bolnici. I dalje je, stim što je od pre 5 dana na respiratoru, znaci mnogo ozbiljno stanje. Inače čovek je 55. godište, ali nikad bolestan nije bio, ne puši.. Izgledao je bolje nego ja.. Od prve temperature do sad ima neke dve nedelje, znaci izuzetno se brzo sve razvijalo. Još na jednu stvar cu se osvrnuti, na proslavu bajrama, eto je pomenuo Vučić... Bajram traje dva ili tri dana. Posete bajramom traju po par minuta, znaci neuporedivo sa kafićima i restoranima, gde ljudi sede mnogo duze, prisniji su odnosi,rade neki I nonstop, I to kolko znam, puni su u celoj srbiji bili. Toliko o tome da je bajram kriv za bilo šta.. Ali čak ne krivim ni vucica za to, prvo su taj praznik pomenuli poltroni njegovi iz Pazara, verov su smatrali da trebaju da se pravdaju i da nadju razlog, pa onda, onako glupi i neuki kakvi jesu, daj to. Mislim da nema stručnjaka u ovoj zemlji koji može objasniti zašto je ovaj novi talas buknuo prvo kod nas, a da se onaj prvi talas, kod nas pojavio 20 ili 30 dana posle prvog slučaja u srbiji..

Nije ovo politicki forum pa da se na njemu pise o politici al kad ste se raspisali, imamo bi i ja na tu temu nesto kazati i cim prvi moderator bude smatrao da post treba obrisati, to i da ucini ako je moguce bez opomena i kaznjavanja (hvala na razumevanju)...

Iako se mogu ne slagati sa nekim recimo politickim stavovima ispisanim u navedenom postu, čovek je rekao jedinu pravu stvar kojom bi se svi normalni ljudi trebali rukovoditi u vezi promene vlasti, VLAST SE MENJA NA IZBORIMA.
Malo vam je bilo revolucija, stradanja, smrti, progona, zla svakojake vrste, pa bi jos koji put to da ponavljate...?
Koliko je godina trebalo da se oporavimo barem malo od crvenih, crnih, zutih i svih drugih revolucija, pobuna, ustanaka i nadoknadimo razaranja koja su pri tom cinjena?
Koliko nam je vremena trebalo da se uspostavi kakav takav sistem biranja čobana koji ce posle izbora voditi stado?

Ubuduće svi koji bi da menjaju vlast, ako s dosadasnjom nisu zadovoljni, neka izadju na izbore i zaokruze na izborima onog kandidata, stranku, politicku koaliciju za koju misle da ce im doneti zeljenu promenu i biti po njih najbolji izbor za buducu vlast.
Iako su neke politicke partije, pokreti, opcije, pojedinci i njima slicni bojkotovali ove izbore bilo je dovoljno opcija da cak i u takvim uslovima izaberete nekog drugog koji nije ON, pa umesto da kukate da je ON opet pobedio trebali ste samo izaci na izbore i glasato protiv NJEGA.
Niste, bojkotovali ste izbore jer vam je neko tako rekao i sad bi da u krvi rusite vlast (legalni i legitimno izabranoi predsednika), osvajate uz kamenice, baklje i molotovljeve koktele parlament i menjate volju naroda (koji je izasao na izbore), e pa nece moci.
Evo ja sakat i u kolicima cu da vam se svima takvima prvi suprostaviti ako treba (dobro drugi, policija je vec stupila u akciju, a i ne zove me niko, mada ako procenim da treba znao bi se i sam odazvati, a nece trebati jer svi vi rusitelji i krvi zedni maloumnici NISTE VEĆINA).
Dosta je bilo paljenja, stradanja, unistavanja, ajde malo za narednih 100 gdina da gledamo kako da gradimo, stvarano, poboljsamo ovu zemlju.

O politici toliko i kako bi bilo lepo i dobro da se vise o politici ne pise ovde...

Ono sto treba na ovom forumu i u ovoj temi je opis stanja u svom kraju i porodici koji daje @zuke u citiranom postu.
Hvala njemu i svim ostalim kolegema forumasima koji nas obavestavaju o stanju (stvarnom) u zemlji, bolnicama i svemu ostalom vezanom za covid.
 
Ovo su skroz očekivane stvari kada imaš "izbore" uz "pobede" nad koronom i ogroman broj afera koje su se samo gomilale, kad tad dođe na naplatu. To je svako mogao da predvidi.
 
Nije ovo politicki forum pa da se na njemu pise o politici al kad ste se raspisali, imamo bi i ja na tu temu nesto kazati i cim prvi moderator bude smatrao da post treba obrisati, to i da ucini ako je moguce bez opomena i kaznjavanja (hvala na razumevanju)...

Iako se mogu ne slagati sa nekim recimo politickim stavovima ispisanim u navedenom postu, čovek je rekao jedinu pravu stvar kojom bi se svi normalni ljudi trebali rukovoditi u vezi promene vlasti, VLAST SE MENJA NA IZBORIMA.
Malo vam je bilo revolucija, stradanja, smrti, progona, zla svakojake vrste, pa bi jos koji put to da ponavljate...?
Koliko je godina trebalo da se oporavimo barem malo od crvenih, crnih, zutih i svih drugih revolucija, pobuna, ustanaka i nadoknadimo razaranja koja su pri tom cinjena?
Koliko nam je vremena trebalo da se uspostavi kakav takav sistem biranja čobana koji ce posle izbora voditi stado?

Ubuduće svi koji bi da menjaju vlast, ako s dosadasnjom nisu zadovoljni, neka izadju na izbore i zaokruze na izborima onog kandidata, stranku, politicku koaliciju za koju misle da ce im doneti zeljenu promenu i biti po njih najbolji izbor za buducu vlast.
Iako su neke politicke partije, pokreti, opcije, pojedinci i njima slicni bojkotovali ove izbore bilo je dovoljno opcija da cak i u takvim uslovima izaberete nekog drugog koji nije ON, pa umesto da kukate da je ON opet pobedio trebali ste samo izaci na izbore i glasato protiv NJEGA.
Niste, bojkotovali ste izbore jer vam je neko tako rekao i sad bi da u krvi rusite vlast (legalni i legitimno izabranoi predsednika), osvajate uz kamenice, baklje i molotovljeve koktele parlament i menjate volju naroda (koji je izasao na izbore), e pa nece moci.
Evo ja sakat i u kolicima cu da vam se svima takvima prvi suprostaviti ako treba (dobro drugi, policija je vec stupila u akciju, a i ne zove me niko, mada ako procenim da treba znao bi se i sam odazvati, a nece trebati jer svi vi rusitelji i krvi zedni maloumnici NISTE VEĆINA).
Dosta je bilo paljenja, stradanja, unistavanja, ajde malo za narednih 100 gdina da gledamo kako da gradimo, stvarano, poboljsamo ovu zemlju.

O politici toliko i kako bi bilo lepo i dobro da se vise o politici ne pise ovde...

Ono sto treba na ovom forumu i u ovoj temi je opis stanja u svom kraju i porodici koji daje @zuke u citiranom postu.
Hvala njemu i svim ostalim kolegema forumasima koji nas obavestavaju o stanju (stvarnom) u zemlji, bolnicama i svemu ostalom vezanom za covid.

Вероватно си бивши пандур или имаш их у породици кад их браниш. Ако мало испратиш ситуацију видећеш да држава са хулиганима изазива нереде неби ли тако уверила такве као ти да су протестанти дивљаци и вандали и обесмислила сврху протеста и дала себи оправдање да бије мирне протестанте. А прича да се вучић може победити на изборима које он организује и контролише је прича за малу децу.
 
^ Tako je, nažalost mnogi to ne vide i veruju svemu što im se servira.
 
Nije u pravu, ne treba biti nešto posebno nadaren da se vidi da ljudi koju su došli iz revolta ne prave probleme dok sukobi ne eskaliraju. Ekipa koja izaziva incidente prosto bode oči koliko je očigledna, i providna. Car je go, neverovatno koliko bednu ekipu ima oko sebe, kao što nisu mogli da nađu nijednog prepoznatljivog glumca za spotove, tako i za ove incidente nisu u stanju da naprave da makar deluje spontano. Ako već imaš javnosti poznatog kriminalca ne moraš baš da ga postavljaš u prvi red sa policijom. Najviše mi je žao običnog ogorčenog sveta koji je tu iz revolta, a trpi tako krvoločno nasilje bez ikakve potrebe.
 
Sve u svrhu cirkusa... kad je vec krenulo ovako greota bi bila da bude uzaludno...mozda mu sve ovo i dodje glave
 
Zasto se odjednom ljudi toliko brinu za materijalne stvari!?
Vlast je dala 50 miliona taksistima, 200 miliona bankama, 200 miliona za Kopernikus, platila za fontanu 2 miliona, za obnovu Trga blizu 10 miliona... Da li ste nekada poredili te brojeve sa vrednoscu vase imovine (nekretnina, automobila). Da li fontana stvarno moze da vredi kao 40 kuca u kojima zivi 40 porodica, ili renoviranje trga kao 200 kuca? A nesto ni ne verujem da prosecna nekretnina u Srbiji vredi 50.000. Medijana verovatno jos niza.
Koliko mislite da se moze napraviti realne stete u toku protesta, u poredjenju sa ovim iznosima? Skakavci vam jedu imovinu od kada ste se rodili, a kao usmeravate gnev prema bacacima kamenja i rusiteljima znakova (oni su u poredjenju sa skakavcima, obicne bakterije).
I o kakvim se to izborima prica, kada dobar deo ljudi koji protestuju i bojkot opoziciju zovu zuta go**a.
Nece se ovde nikakva vlast smeniti, ovo je samo osveta i opomena zbog toga sto se skakavci nikoga ne plase, i smeju se svima u lice dok brste sve sto vide...a da li su skakavci zuti, crveni, crni, plavi, nije od preterane vaznosti.
A, sto se tice podmetnutih elemenata, meni uopste ne deluje da je rezultat nesto sto je odgovaralo vlastima. Mislim da obaranje sa bicikla, i sutiranje deteta u glavu ima jaci odjek od kamenovanja policije.
I naravno da ce se protest ugasiti, ali to bi bilo i bez sluzbe i sa sluzbom, pogotovo kada se uzme u obzir to da su potpuno anarhicni, i da se okupilo i kuso i repato, od ravnozemljasa do drugosrbijanaca.

Ali, po mom utisku, 10x jace su odjeknula ova dva dana od onih setnjica koje su trajale mesecima, i sluzile skakavcima za sprdnju i podsmehe.
 
Ајмо момци лична мишљења задржите за себе. Јако сте пореметили тему.

Интересује ме, ови што су имали или имају вирус, који су први симптоми које се осећају?
Нажалост ја радим са 30 људи у смени и 7 њих имају вирус. Њих шест су позитивни у последњих четири дана. Имају само температуре.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa jel rade i dalje il su na bolovanju (kuci, u bolnici)?
 
Ајмо момци лична мишљења задржите за себе. Јако сте пореметили тему.

Интересује ме, ови што су имали или имају вирус, који су први симптоми које се осећају?
Нажалост ја радим са 30 људи у смени и 7 њих имају вирус. Њих шест су позитивни у последњих четири дана. Имају само температуре.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Nemaju svi isti pocetak i iste simptome. Recimo meni je krenulo sa temperaturom i malaksaloscu, ocu sa kasljem pa visokom temperaturom tek nakon par dana (on je testiran i pozitivan)...
Nadam se da ce nas za ukupno 2 nedelje proci. Ovakvu dugotrajnu malaksalost nisam imao od osnovne skole, a mozda ni tada.
 
Ako već imaš javnosti poznatog kriminalca ne moraš baš da ga postavljaš u prvi red sa policijom.
Onaj sa slike nije taj koji mislis da jeste. Sto ne znaci da on i ostali nisu bili tu negde.

U zdravstvenom sistemu Beograda je pakao, kolko sutra nece biti mesta ni u jednoj bolnici za nove pacijente koje je napao virus a i u ostalim non-kovid bolnicama nije nimalo bolje stanje.

Sin mog dobrog prijatelja, 31 god., je danas primljen u bolnicu sa obostranom upalom pluca, cela porodica je zarazena (izuzev njegove cerkice stare godinu dana) ovaj virus je nevidjeno i podlo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Nemam volje i zelje da brojim i sabiram ali u ovom trenutku poznajem bar 50 ljudi obolelih od covida, cuvajte se i pazite, nosite maske, drzite distancu jer i pored najbolje volje i entuzijazma medicinskih radnika (koji se polako gasi), nece imati ko i gde da vas leci.
 


Iskustvo jednog engleza u bolnici negde u Beogradu. Inače lik ima odličan kanal jedini ovog tipa koji pratim redovno. Zanimljivo što pominje impotenciju kao problem povezan sa virusom, nisam čuo da to ljudi pominju možda je češće simptom ali ih sramota da govore o tome. Kaže da je prebačen na intezivnu negu tek kada je potegnuo neke veze.
 
*mjau**mjau**mjau**mjau* ga duks. :d

Pratim čoveka od prošle godine, mnogo mu je dobar kanal i zanimljiv je lik, baš mi je žao što je zakačio ovo.
 
Iskustvo jednog engleza u bolnici negde u Beogradu. Inače lik ima odličan kanal jedini ovog tipa koji pratim redovno. Zanimljivo što pominje impotenciju kao problem povezan sa virusom, nisam čuo da to ljudi pominju možda je češće simptom ali ih sramota da govore o tome. Kaže da je prebačen na intezivnu negu tek kada je potegnuo neke veze.

Impotencija je samo jedan od problema koji se javljaju kod muškaraca i žena u ponekim slučajevima. Primera radi jedan pacijent je zaglavio sa višečasovnom erekcijom zbog zgrušavanja krvi.

Jednostavno virus se uglavljuje svuda gde može i time pravi štetu gde god može, odatle MIS-C slučajevi kod dece i odraslih (Multi inflammatory System in Children).

Jedna preventiva/kurativa koju sam koristim za olakšavanje i usporavanje simptoma pošto sam okružen slučajevima:
Vitamin D (40 mikro grama iliti 1600 IU jedinica 2 puta dnevno) - preporuke idu od 25 do 100 mikro grama dnevno (1000-4000 IU jedinica), ja sam podelio na dvodnevnu dozu. Ja uzimam veću dozu jer imam više masnog tkiva a ono prvo apsorbuje vitamin D pre nego što krene da ulazi tamo gde treba, a takođe punije osobe imaju slabiju proizvodnju vitamina D na suncu, plus nismo imali sunca nekih 8-9 meseci od sve kiše i oblačnosti od jeseni.
Vitamin C (lično uzimam dnevno 2 tablete od 500 miligrama) - uvek dobar, ali ako ste osetljivi na tablete probajte alternativni izvor, kao rastvoreni ili hranu bogatu njime.
Cink+Selen tabletice 2 puta dnevno (povezano sa sprečavanjem invazije stranih organizama u ćelije i neurološke funkcije).
Komplex vitamina B 2 puta dnevno (služi za krvni i imuni sistem).
 
Ja pijem nekakav koktel , inace imam dijabetes, tip 2 (bio sam gojazan ,sad sam omrsao) za sad nisam zakacio virus, mada duzi niz godina nisam bio bolestan.
Ne zahvaljujuci mom imunom sitemu koji je krsh, vec konzumiram neke preparate , med ujutru + propolis!
Radim u medijima i dosta mojih kolega je zakacilo virus, problem nastaje kad je dosta ljudi skoncentrisano na jedno mesto sto je nezibezno na ovakvim radnim mestima.
U pocetku su svi nosili maske, posle popustanja mera niko osim nas par nije nosio masku, sad opet skoro svi nose!
Koktel koji pijem uvece se sastoji od: 1 ceo grejp + 1 pomorandza + cimet + djumbir + kurkuma . Ovo u blender pa pijte komplet sa pulpom!
Ja se dobro osecam ujutru kad popijem ovaj mix, inace ako neko hoce da pije isto sto i ja, mora strogo da vodi racuna da NE PIJE NIKAKVE LEKOVE ZA SRCE!!
Grejp je veoma opasan za ljude koji koriste neke lekove, zato dobro proucite pre nego sto se odlucite na ovaj koktel!
 
Može li neko da opiše kako izgleda to kada izgubite čulo ukusa?! :D

Za čulo mirisa znam, pošto patim od polenske alergije, ali ovo me baš zanima - bukvalno šta god stavite u usta, nema nikakav ukus, ili blagi ukus, ili ima isti ukus?
 
Gubljenje cula ukusa pocinje gubljenjem cula mirisa, jer ukus jako zavisi od nase sposobnosti da osetimo miris. Kolega koji je izgubio oba cula na desetak dana, kaze da je mogao da jede i hranu koju pre nije mogao jer mu nije prijao njen miris. Eto, neka korist. :)
 
Taman da počnem da jedem spanać :)
Enivej, gledam slike sa sinoćneg "okupljanja nezadovljnih građana" i puno njih je nosilo maske.
 
Zlocin i KZN. Ako nas taj "strucni stab" i njihove proverene brojke i nezavisnost od uticaja stranke ne spasu, nista nece.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno