Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Devojka radila test sa firmom, svi dobili rezultate, ona nije. Zvali torlak non stop, niko se ne javlja. Otisli 2 dana nakon sto je trebala da dobije rezultate, daju joj papir da je pozitivna, ni jedan simptom nije imala. Znaci ne zovu te da kazu da si pozitivan, ne javljaju se, svi koji su bili negativni su dobili, njih 3 nisu. I ti sad treba da ides sa mislju da nemas i raznosis virus po svima. Dve koleginice nisu jos dobile rezultate i otisle tamo, izgubili ih. Ko zna koliko puta su pogresili i dali nekome tudje rezultate...
 
Poslednja izmena:
Čitam i ne verujem na B92 vest da 2 naša autobusa (u jednom pozitivne u jednom negativne) vraćaju iz Grčke ni posle 4 dana "letovanja" :(
 
Zna li neko da li ima ffp2/N95/K95 maski po apotekama? Mozda nekom posluzi informacija, pojavile su se obicne hiruske maske po kineskim prodavnicama, 30 din komad.
 
Sad kažu da će bilo šta, pa i marama kad se stavi preko usta, ublažiti širenje virusa.

Možda je bolje i to jer možeš da pereš svakodnevno, nego maske za jednokratnu upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, smanjite malo, ponavljate se i smarate... Idite na fb i sl pa udarajte...
Necemo zatvarati temu ali necemo ni tolerisati gluposti i spam.

...Helios rising...
 
Sta je sa buvom da hara nekakva gadna upala pluca, da Korona slabi ali da ovaj virus rastura sve zivo? Navodno neki lekari to pricaju. Navodno.

Imam prijatelja koji radi kao lekar u hitnoj u Loznici. Pre desetak dana je jedne večeri imao temperaturu i dijareju, a dan kasnije mu je ustanovljena upala pluća, ali je negativan na covid. Danima su imali pacijente sa temperaturom i drugim simptomima korone i uglavnom ih slali kućama bez testiranja, tako da je nepoznato da li svi oni imaju covid ili tu upalu pluća koju pominješ i koju je on imao, ali izgleda da je to što se priča tačno, jer se čak ni on ne seća da je ikada imao upalu pluća usred leta.
 
Evo vec 16.dan otac u bolnici.
Svi rezultati su se poboljsalji(krvna slika i sta vec mere, vrv i saturacija kiseonika), medjutim, ima problem kad mu skinu masku da pocne da gubi dah, da li od straha valjda ne znam. Da li je neko cuo za slicnu situaciju?
Edit: Navodno doktori ne znaju sta da rade

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pa s obzirom da su utvrdili da se prenosi vazduhom, da u vidu aerosoli opstaje i do sat vremena lebdeci naokolo ono... Ona studija sto su sproveli na 90 pacijenata pokazuje da nakon nekoliko meseci gubimo antitela na Koronu, odnosno dobijamo ih vise sto smo teze zarazeni ali svima na kraju nestaju... Nekako mi izgleda da ce ta vakcinacija da bude na svakih 3 meseca...
 
Čitam i ne verujem na B92 vest da 2 naša autobusa (u jednom pozitivne u jednom negativne) vraćaju iz Grčke ni posle 4 dana "letovanja" :(

Zašto je to za neverovati?

Ne žele da poštuju pravila koja se tamo sprovode i naravno da će da bude "ćao". Nije im to Srbija pa da rade šta se njima ćefne i kako im se ćefne. ;)
 
Negde pročitah da i i krvna grupa ima uticaj na to kakva će biti klinička slika. Kažu da nulta grupa najbolje prolazi.

Pušača navodno ima mnogo manje među zaraženima.
 
To sam i ja citao negde, pusenje smanjuje ACE2 receptore preko koga ulazi Covid19, kao i astmaticari koji ga imaju manje. Opet, treba biti obazriv.
Ja sam nulta grupa i komarci me obozavaju.
 
Drugar koji je indirektno uključen u dešavanja po bolnicama ( njegova firma održava/uvozi aparate i opremu, takođe i respiratore ) mi je još u aprilu ovo za pušače rekao, ali da se samo teže zaraze.
Ako se ipak zaraze i bolest uzme maha, onda je pušaču gore..
 
Poslednja izmena:
Tema ponovo otvorena na zahtev Milana aka lanmi86

...Helios rising...
 
Poslednja izmena:
Neka mu je laka zemlja, a ljudi mogu slobodno da veruju da je ovo samo malo jači izmišljeni grip.
 
Strasno, 37 god... Neka pociva u miru. Ne bi me cudilo da je onaj Italijan u pravu, kad je rekao da je kod nas jaci soj virusa u opticaju nego u Italiji.
P.S. Meni je nakon 12 dana osetno bolje, jos mjaumjau kasalj da stane.
P.S.2. Ako moze bez politike, 100x je receno da su mere uklonjene zarad izbora i stvaranja idilicne atmosfere, nema potrebe da se dalje razglaba o tome. Ako bude policijskog casa, mozemo da nastavimo o Paceniku Velicanstvenom. Do tada samo o virusu, ako se slazete.
 
Strasno, neka pociva u miru.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Danas su me zvali iz Zavoda za transfuziju krvi, potvrdjeno mi je da su mi svi rezultati krvi uredni, znaci standardni testovi koji se rade i prilikom standardnog davanja krvi, plust test na Covid koji je negativan.

To znaci da sutra ujutru dajem krvnu plazmu. Test na antitela nisu radili, to su mi rekli da ce sutra. Kad sam pitao zasto niste sada radili, ovo je sad jako bitno: uzimaju krvnu plazmu OD SVIH koji su prelezali (naravno ko hoce da da dobrovoljno) nevezano da li ima visok ili nizak nivo antitela u krvi, jer se pokazalo uspesnim u lecenju, nevezano od broja antitela koji pokaze test.

Ovo moze da znaci dve stvari: da testovi ili ne igraju veliku ulogu kod odredjivanja kolicine antitela, i da nisu bitan faktor kod lecenja Covid-a, odnosno da krvna plazma pomaze nebitno od kolicine antitela, ili da su u ozbiljnoj frci sa brojem obolelih pa se hvataju za slamke.

Takodje me zanima koliku ulogu broj antitela ima kod zastite samog organizma domacina, obzirom da ako moja krvna plazma ipak nekom pomaze, to bi znacilo da ja iako budem negativan na testu antitela, imam neku zastitu.

Kolicinu antitela ce mi sutra saopstiti, usmeno, necu dobiti nikakvu potvrdu.
 
Negde pročitah da i i krvna grupa ima uticaj na to kakva će biti klinička slika. Kažu da nulta grupa najbolje prolazi.

Pušača navodno ima mnogo manje među zaraženima.

Ovo i ja pratim. Ima nekoliko dobrih (med-sci) clanaka na temu krvnih grupa.

A, B zatim O, to je rangiranje maltene svugde. Nulta u mnogim zemljama je "popularna" kao i A, tako da nije prosta igra brojeva. Izgleda da je nulta manje podlozna zbog prirodnog imuniteta.

Ja sam O-

Ukupno gledajuci ispada da Rh- (svih grupa) je ekstremno nizak u teskim slucajevima. Sto se uklapa u stara istrazivanja da Rh negativni faktor ima neverovatnu prirodnu sposobnost odbrane bas od virusa.

Ipak nismo sa Marsa kako kaze lu*ak dr Nestor, ali jesmo direktni potomci neandrtalaca a ne primata (ni jedan primat od 600+ nema negativan rezus, svi imaju pozitivan),

Samo 15% svetske populacije ima Rh- (sve grupe). Dakle 85% su Rh+.

Citao sam takodje da rade na analizi "starih Evropljana" u cilju pronalazenja leka (ne vakcine) za COVID-19, upravo se uklapa u ovu pricu sa Rh- koji je jedini postojao u danasnjoj regiji Baskija, Spanija i tek tokom kolonijalnog perioda se "rasuo" po svim kontinentima.


Bottomline - apropo krvnih grupa i COVID-19, ispada da su klinicari sigurni da postoji pattern, ali ne znaju tacno zbog cega je to tako, i zasto su neke grupe mnogo osetljivije na CoV-2 od nulte (bez obzira na Rh faktor).
 
Poslednja izmena:
Danas su me zvali iz Zavoda za transfuziju krvi, potvrdjeno mi je da su mi svi rezultati krvi uredni, znaci standardni testovi koji se rade i prilikom standardnog davanja krvi, plust test na Covid koji je negativan.

To znaci da sutra ujutru dajem krvnu plazmu. Test na antitela nisu radili, to su mi rekli da ce sutra. Kad sam pitao zasto niste sada radili, ovo je sad jako bitno: uzimaju krvnu plazmu OD SVIH koji su prelezali (naravno ko hoce da da dobrovoljno) nevezano da li ima visok ili nizak nivo antitela u krvi, jer se pokazalo uspesnim u lecenju, nevezano od broja antitela koji pokaze test.

Ovo moze da znaci dve stvari: da testovi ili ne igraju veliku ulogu kod odredjivanja kolicine antitela, i da nisu bitan faktor kod lecenja Covid-a, odnosno da krvna plazma pomaze nebitno od kolicine antitela, ili da su u ozbiljnoj frci sa brojem obolelih pa se hvataju za slamke.

Takodje me zanima koliku ulogu broj antitela ima kod zastite samog organizma domacina, obzirom da ako moja krvna plazma ipak nekom pomaze, to bi znacilo da ja iako budem negativan na testu antitela, imam neku zastitu.

Kolicinu antitela ce mi sutra saopstiti, usmeno, necu dobiti nikakvu potvrdu.
Obraca li se paznja ko ima autoimunu bolest? Npr ja ne mogu da budem davaoc krvi zbog toga...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Obraca li se paznja ko ima autoimunu bolest? Npr ja ne mogu da budem davaoc krvi zbog toga...

Sent from my P10 lite using Tapatalk

To sve pises kada popunjavas upitnik kao davalac krvi, gomilu pitanja prolazis, plus te nakon toga doktor usmeno preslisa sve to. Ja sam imao astmu kao mali, u srednjoj su me odbili zbog toga jednom, ali posle nije predstavljalo problem, obzirom da je proslo 20godina od tad, i da sam davao krv vec desetak puta najnormalnije.
 
Ma ipak kod mene je ulcerozni kolitis i kako sam razumeo nema davanja krvi zauvek. Cisto me zanima ako bi slucajno dosao do te situacije da li je to u ovom haosu bitno.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Naravno da je bitno, bio bi odbijen i kao davalac krvi, tako da bi vazilo i za krvnu plazmu. Mnogo razloga moze da bude za odbijanje, to je normalna stvar, ne treba to prihvatati previse licno, jednostavno imaju kriterijume i to je to.
 
Mene u nedelju skucalo grlo. Osećam da je upaljeno. Umor, umor, umor. Juče radio, hteo da zaspem na poslu. Danas pauzirao, nemam temp, ali spavam ceo dan. Imam dijareju. Doktorka mi je rekla, ako za 3 dana ne dobijem temp, da nije covid. A ako dobijem moram u covid ambulantu... Ovo će mi biti 2 put da sam bolestan od kako hara korona.

Nigde nisam izlazio, svi nosimo maske, ne šetamo se, niko ne dolazi. Ništa mi više nije jasno
 
Cuo sam vec za dva slucaja sa jakim bolovima u grlu toliko da ne mogu da spavaju ni da govore, a nije covid, radili testove i prodje za par dana.
 
Cuo sam vec za dva slucaja sa jakim bolovima u grlu toliko da ne mogu da spavaju ni da govore, a nije covid, radili testove i prodje za par dana.

Isto sam imao jak bol u grlu, cetiri dana je trajalo, malaksalost, bez temperature i drugih simptoma. Kako je stiglo tako je i proslo.

Mislim da je neki virus u pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno