Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nagli pad imuniteta ili neki drugi stres po organizam mogu biti okidač za alergije i ostala autoimuna oboljenja.

Neko je spomenuo i jetru, osipi na tom delu mogu biti indikacija da se jetra trenutno muči, što može biti izazvano terapijom.

Svakako je glupo davati i tražiti bilo kakve medicinske savete preko tastature, za to služe stručni ljudi i testovi.
 
@Bobajakuda
Ja takvu koprivnjacu sam imao kada dobijem alergijski napad. Bude po celom telu. U pocetku manja pa se posle spaja u takve kao kod tebe ploce. A lice bolje da ne opisujem jer se izdeformise. I svrbi da mi dodje da iz sopstvene koze izletim. Ja i dalje posle svega ne znam na sta sam alergican. Pocelo jos u 8. razredu osnovne skole (jeo neke zelene bobicaste plodove). Poslednji napad imao 2004.(a da pri tom nisam jeo nista sto mi je ranije izazivalo alergiju). Od jabuke (nisam je jeo 30 godina)preko eurokrema,orasastih plodova, sljiva u knedlama... Sve sam to nekad mogao da jedem.
Izvinjavam se moderatorim na ovom postu. Moguce je da je alergija nutritivne prirode. U svakom slucaju bilo bi mozda dobro da uradis alergijske probe pa da se vidi sta je u pitanju.
Mozda ne bi bilo lose da uradis i test na Heliko bakteri u zeludcu.

Ne znam da li volis slatko da jedes? moj brat je isto imao takvo kao ti, i kod njega je bio secer( slatko ) problem. Kod sestre i mame je bio deterdzent kao sto je ariel, ili nekadasnji Fax Osijecki.
 
Ja sam imao ovakve alergije kao propratni reakciju na probleme sa jetrom i slezinom, koji su se opet javili kao posledica virusne infekcije. Pre puno godina, nema veze sa Covidom.
 
IMG-da749324611070301dbd99ca2c275b06-V.jpg

Pozdrav svima, vidim da je opet otvorena tema pa imam i ja par pitanja. Ovo su rezultati testiranja krvi žene i mene od pre nekih mesec dana, a prelezali smo oboje u junu koronu. Tu se kod mene moze videti saturacija od 93,7 a oksimetrom je izmereno 98-99% (ne bacati pare na iste, reci doktorke...) Pa me zanima da li su ovi rezultati losi, i zenini i moji, ili smo prosli relativno dobro. Pre 2 dana je radila test na antitela zena i ima ih 3,05 pa me zanima da li je i ta vrednost ok ili i ne bas? Imam jos gomilu toga da napisem na ovu temu i postavim par dodatnih pitanja ali drugi put cu da ne davim sada. Hvala unapred na odgovorima.:wave:
 
To šta zuba i milkobgd opisuju ja sam imao u Prilepu,dok sam bio u JNA 1988

Septembarska klasa ,a osip se pojavio sa prvim snegom,novembar

Svrab,crvenilo i izdeformisana faca,tako da su mi drugi vojnici rekli da to nisam ja :p

P.S: lečio se sa nekom mlečnom tekučinom,tj mazao iprošlo u roku sedmicu dve,nikad više se nije pojavilo

Moguće da je bilo od onih šinjela iz 1. svetskog rata :p
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko provereno sa kojim testom se ulazi u CG, znam da mi treba IGM, da li može bilo koji, ili ko što piše na par mesta da mora da bude ELISA?
 
Proculo se po "servisnim" novinama

ODLUKA KRIZNOG ŠTABA U PONEDELjAK: Da li će naši turisti pravo iz Crne Gore u karantin?

https://www.novosti.rs/vesti/drustv...edeljak-nasi-turisti-pravo-crne-gore-karantin

NA sednici Kriznog štaba koja će se održati u ponedeljak, raspravljaće se o evantualnom uvođenju karantina za povratnike iz inostranstva, pre svega iz Crne Gore, gde je poslednjih dana gotovo svaka treća testirana osoba bila pozitivna na virus kovid-19, prenose beogradski mediji.

U Crnoj Gori trenutno boravi 75.000 turista iz Srbije, a zbog trenutne epidemiološke situacije u kojoj u toj zemlji sa 628.000 stanovnika svaki dan oboli oko 200 osoba od korona virusa, moguće je uvođenje karantina.

-Niko do ovog momenta nije predložio karantin za naše građane koji se vraćaju iz Crne Gore i drugih zemalja u kojima su na letovanju. Kakav stav o karantinu će biti u ponedeljak na sednici kriznog štaba zavisiće od trenutne epidemiološke situacije i u tim zemljama i kod nas-izjavio je epidemiolog Branislav Tiodorović.
 
Poslednja izmena:
Jedna informacija vezana za oksimetar, koja ce mozda znaciti zenskim osobama, ako se radi merenje pulsnim oksimetrom, tj preko prsta, dame obavezno moraju da skinu lak s nokta na kome se meri, inace ce oksimetar pokazivati pogresne vrednosti. Bio sam prisutan kad su zenu u zemunskoj hteli da stavljaju na kiseonik jer je oksimetar pokazao snizenu vrednost zasicenosti kiseonikom, a ona bez simptoma u tom trenutku, pa je skinula lak s nokta i onda je pokazao pravu vrednost.
 
Poslednja izmena:
u vezi karantina za povratnike iz CG: u ponedeljak će biti sednica kriznog štaba na kojoj mogu da donesu predlog odluke koju treba da usvoji vlada a koja stupa na snagu najranije po objavljivanju u Službenom glasniku. ispraviće me neko ako grešim, ali po ovoj računici karantin će moći da se uvede najranije u utorak

tokom avgusta je bilo dana sa zvanično 0 preminulih :) ali, trodnevni prosek bude 1 preminuli :( (1. dan 0, 2. 2, 3. 1)
 
Poslednja izmena:
@milan
Ovo treba znati, ubice nekog kiseonikom.
Kako si ti posle korone?

Da kucnem u drvo, dobro, bez nekih promena nakon prelezane korone. Dao jednom plazmu i to je to. Sedim i pitam se hoce li biti nekog resenja za putovanja u Evropu, voleo bih u decembru-januaru u Francusku na skijanje pa me sad kopka, da li rezervisati sad ili cekati decembar.
 
Brate, vidiš kako su prošli ovi što su uplatili za Grčku, pa sad hoće da štrajkuju glađu ispred grčke ambasade. Ne možeš znati šta će biti sledeće nedelje, da li će ova ili ona zemlja zatvoriti granice, a kamoli u decembru i januaru.
 
Ma znam, najverovatnije van zemlje tesko da ce se ici i na zimu.
 
Klinac se razboleo, nos pun, zreo kasalj i prvi dan temperatura nesto malo vise od 37. Odmah sutradan supruga i ja isti simptomi, jedino sto ona nije imala temperaturu.
Oni su bolje, a mene kasalj ubija da me tera na povraćanje, malaksao sam i muci me kiselina pored svega pa ne mogu da jedem.

To mi ne deluju simptomi za koronu, al onda znači da vlada jos neki virus, pošto sam čuo od jos par ljudi da su im deca bolesna.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
A da to i doktor pogleda i proveri?
Pogotovo ako dete ide u vrtic ili skolu a vi radite negde van kuce...
 
Ne znam zasto to rade, bez potrebe ogranicavaju slobode gradjana.

Korona je korona, sa obe strane granice.

Rizicno ponasanje je bitno, a ne sa koje strane granice neko dolazi. Kada virus vec svuda cirkulise.
 
To onda treba da organizuju za svakoga ko ode na neki rodjendan, u kafanu i slično.
 
To za nadzor povratnika sa odmora rade samo da se oni ograde, kao eto mi smo sve uradili šta smo mogli, ali vi ste svi neodgovorni.

To rade i u školi, zabranili su ulazak roditelja u dvorište, i onda izvode decu na jedan mali izlaz, a ispred gomila roditelja koji se okupe tako da deca ne mogu maltene ni da izađu iz dvorišta.
I eto oni su kao doneli meru za dvorište, a šta se dešava van dvorišta ih ne zanima uopšte, oni imaju alibi da kažu da su radili po propisima.

Još jedna glupost koju su uveli, klinac bio prehlađen za vikend, sad i ćerka, rekoh da ih ostavimo još danas kući eventualno sutra, ali uveli su da ko ne dođe i jedan dan mora potvrdu od lekara.
Opet se samo ograđuju, mi smo uradili sve kako treba, a to što to povlači odvlačenje zdrave dece među bolesnu da bi dobili potvrdu, kao i to da će roditelji blago bolesnu decu slati u školu da ne bi morali da idu po potvrdu, ma to nema veze.

I naravno za one koji su za nošenje maski, evo svi ih u školama nose, a bolesne dece koliko voliš, baš jaka zaštita. I to uz smanjeno vreme časova, manji broj časova, duplo manji broj dece kao i držanja rastojanja.
 
Sve je jasno, društvo u kome živimo je jako neorganizovano ali velika je greška misliti da maske ne štite. To je zaista najjeftinija a najučinkovitija mera predostrožnosti. Pogrešno je jedino što se misli da nošenje maske štiti osobu koja je nosi. Maska te osobe štiti sve ostale od nje a njihove maske štite tu osobu.
Verujte da se više puta dokazala u mom okruženju kao odlična mera u prevenciji. Jedino je bitno da je svi nose u trenucima kada nismo na bezbednoj udaljenosti ili u zatvorenom na malom prostoru.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vi nikako da shvatite da takav sistem kod nas NIKAD nece biti moguc, vec samo kod "cobanin i ovce" drzava tipa Japan, Kina, Tajvan, Juzna Koreja itd.

Gledam juce u prolazu na "srecnoj" televiziji - dosla zena iz zavoda za javno zdravlje iz nekog mesta, kazu mera se moramo pridrzavati, sve je organizovano bla bla a istovremeno ona i jos njih 3 sede za istim stolom na rastojanju od po 50cm i samo ona nosi masku.

I posle kako da te neko shvati ozbiljno kad ti prvi ne radis to sto propovedas.

TL/DR - cuvajte sami sebe jer niko drugi nece to umesto vas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno