»RSS Benchmark sajt

Strana 408 od 476 PrvaPrva ... 308358398404405406407408409410411412418458 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 6.106 do 6.120 od ukupno 7137

Tema: COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        16.060
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: G15, MX518.
      3. Stvarno ne znam kako ce se ova prica zavrsiti ali narod mora da skapira koliko je izigran. Ako zbog ovoga neko ne izadje na ulice onda stvarno ne znam sta je potrebno.
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.918
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      6. Džabe zabijanje glave u pesak, virus neće nestati sve dok se ne stekne imunitet, da li prirodnim putem kroz zdrav deo populacije ili vakcinacijom. Šta već dođe prvo.

Ja lično izlazim u klubove, počela je sezona kada se sele na otvoreno i to mi prija i ići ću dokle god je to moguće.

U subotu je bio i green love festival u NS, merili beskontaktno temperaturu na ulazu.

Idem I na basket ako uhvatim vremena, ni to se neće menjati.

Za sebe biram život bez stresa i ometanja. Na prvom mestu mentalno zdravlje i mentalna sloboda. Da nema ove teme, apsolutno bih bio van svih dešavanja, pa i onih političkih.

Na mom radnom mestu je obavezno nošenje maski, nosim je ispod brade...

Da ne bude zabune, živim sam, ne rizikujem nikoga sa porodične strane. Babe i dede sam poslednji put obišao posle ukidanja časa, jer tada sam bio sterilan kao i svi. Do daljnjeg samo telefonski. Roditelje obiđem tri puta mesečno na pola sata i to bez fizičkog kontakta.

Svako neka brine o sebi i svojima kako misli da treba.

Mada sam verovanja da su moji preležali. Mama je bila u šopingu u Milanu baš za vikend kada je tamo izbio haos i po povratku je zakačila prehladicu. Epidemiolog je tada rekao da ne ispunjava simptome za testiranje. Taman kada je ozdravila nešto je prošlo i kroz brata, imao je suv kašalj i temperaturu koja ga je držala desetak dana, ni njega nisu testirali.

Pa ko će ga znati. Možda je to bilo to, možda je bio grip. Nije ni bitno.

Verovanja sam da je bolje sada nego u sezoni gripa kada postoji šansa da se nakaleme obe stvari.

Virus je prešao na južnu hemisferi, tamo kreće i sezona gripa, i to se vidi po ciframa iz Južne Amerike, Južne Afrike, itd..

Neko je napisao da je Švedski model doživeo krah. To se ne meri sada, meriće se kroz naredne dve sezone gripa, kada se bude izvlačio prosek. Kakav će tada biti udar u Švedskoj, a kakav u zemljama Evrope koje su birače druge metode.
        Menjao rAMA : 30.06.2020. u 00:12
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.808
      8. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2600
        • MoBo: MSI B450M Gaming Plus
        • RAM: G.Skill TridentZ RGB 2X8GB DDR4 3200MHz
        • VGA: Gigabyte RX570 4GB Aorus
        • MON: Dell 23" IPS Full HD
        • HDD: Kingston A1000 480GB M.2 NVMe
        • OPT: Šta to beše?
        • Case: Acer Predator G7200 Blue, Delta 600W
        • LAP: Lenovo Thinkpad T440p
        • TV: Samsung 40" Full HD
      9. Za imunitet cemo tek videti da li uopste postoji bez vakcine. Evo sad cekamo Milana i test na antitela, ako ih nema to znaci da nije imun i da moze opet da se zarazi. Jos ako mutira i menja se morace revakcinacija svake godine kao za grip.
        A gripa leti nema ili vrlo malo a ovo se siri i na 33C.

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.621
      11. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: ASRock B450M Pro
        • RAM: 2x8GB Klevv 2666MHz
        • VGA: Zotac 2060
        • MON: Dell
        • HDD: 1xSSD 1xSATA
      12. Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        Džabe zabijanje glave u pesak, virus neće nestati sve dok se ne stekne imunitet, da li prirodnim putem kroz zdrav deo populacije ili vakcinacijom. Šta već dođe prvo.

Ja lično izlazim u klubove, počela je sezona kada se sele na otvoreno i to mi prija i ići ću dokle god je to moguće.

U subotu je bio i green love festival u NS, merili beskontaktno temperaturu na ulazu.

Idem I na basket ako uhvatim vremena, ni to se neće menjati.

Za sebe biram život bez stresa i ometanja. Na prvom mestu mentalno zdravlje i mentalna sloboda. Da nema ove teme, apsolutno bih bio van svih dešavanja, pa i onih političkih.

Na mom radnom mestu je obavezno nošenje maski, nosim je ispod brade...

Da ne bude zabune, živim sam, ne rizikujem nikoga sa porodične strane. Babe i dede sam poslednji put obišao posle ukidanja časa, jer tada sam bio sterilan kao i svi. Do daljnjeg samo telefonski. Roditelje obiđem tri puta mesečno na pola sata i to bez fizičkog kontakta.

Svako neka brine o sebi i svojima kako misli da treba.

Mada sam verovanja da su moji preležali. Mama je bila u šopingu u Milanu baš za vikend kada je tamo izbio haos i po povratku je zakačila prehladicu. Epidemiolog je tada rekao da ne ispunjava simptome za testiranje. Taman kada je ozdravila nešto je prošlo i kroz brata, imao je suv kašalj i temperaturu koja ga je držala desetak dana, ni njega nisu testirali.

Pa ko će ga znati. Možda je to bilo to, možda je bio grip. Nije ni bitno.

Verovanja sam da je bolje sada nego u sezoni gripa kada postoji šansa da se nakaleme obe stvari.

Virus je prešao na južnu hemisferi, tamo kreće i sezona gripa, i to se vidi po ciframa iz Južne Amerike, Južne Afrike, itd..

Neko je napisao da je Švedski model doživeo krah. To se ne meri sada, meriće se kroz naredne dve sezone gripa, kada se bude izvlačio prosek. Kakav će tada biti udar u Švedskoj, a kakav u zemljama Evrope koje su birače druge metode.
        Izvini, mozda se i uvredis mozda ne, ne znam, ali dosta i igramo u rukavicama, ja sam pak verovanja, da je ovakvo "boldovano" razmisljanje razlog mnogo cega sto nevalja u Srbiji, ako ne i koren svega. "Ja" , "meni odgovara" "kako ko misli". Uvek ima tih likova koji su pametniji od svih, izigravaju neko ludilo, avangardu, a realno rade ono sto im je lakse bez ikakve brige za druge. Kazem zao mi je ako te ovo vredja, ali meni je ovo prikaz svega sto kod osobe ne volim, i takve ljude generalno izbegavam...
        Here to stay Even when I'm gone When I close my eyes Through the passage of time Kings never die

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.920
        Tako je Mare, tipičan primerak "Ja" / "Meni" osobe.
        To da li i ostalima ovo odgovara i da li je za ostale ovo bezbedno....koga to briga, bitno je da je "Meni" ok.
        Za ovo što si boldovao treba samo da se kažnjava, kakva preporuka. Po džepu, pa ko voli neka nosi masku i oko glave.
        Tko leti, vrijedi!

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.518
        Sad i vi... Makar je bio iskren covek, ne glumi sveca ovde kao neki...
        I ne radi on sta hoce vec sta moze.
        Da udjem ovde bez maske u zatvoren javni prostor, momentalno bi me upucali
        Dzabe vam sve price, pridike i istresanja na kolege, dok se ne daju tacne smernice, odredbe, kao i momentalno primenjivanje kazni, nema tu leba...

...Helios rising...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.920
        Nije stvar u tome da li se "glumi" ili ne, već je u pitanju svest o tome da nije sam u svemu ovome i da ne može na sve da gleda samo i isključivo iz svog ugla. Bar ne dok živi u zajednici ljudi.
        A za kazne si u pravu, to sam i napisao. Po džepu, pa da vidiš kako će da se nose maske.
        Tko leti, vrijedi!

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.518
        Da ne bude zabune, ne podrzavam, ali sam uveren da mu soljenje pameti na forumu sigurno nece promenuti stav.
        Ali evo primer: kod nas u firmi je preko 100 radnika.
        Ne nosimo maske niti se drzimo neke distance ali svi max postujemo mere van posla.
        I da neces ne mozes da ih ne postujes jer ti ljudi a ne policija nece dozvoliti da se bahatis. Cim se priblizis vratima javnog prevoza bez maske vozac te upozorava povisenim tonom da ni ne pomislis da udjes bez iste.
        Za sada ni jedan slucaj nismo imali.
        Ali kao sto vec rekoh, od prvog dana Italije se trubi svaki dan o merama i preventivama, dobio sam vec oko 5-6 dopisa i uputstva iz firme sta kako, gomilu letaka, free novina, table na svakom koraku, plakati na svakom izlogu... Pa stvarno treba da si ***** da ih ne postujes...

...Helios rising...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        28
      18. Moja mašina
        • CPU: Phenom II x4 955
        • MoBo: ASUS M4A87TD/USB3
        • RAM: Kingston 2x2GBb HyperX Kit
        • VGA: VTX 6850 HD
        • MON: LG E2240S-PN
        • HDD: WD 2002FAEX, 5000AAKS
        • OPT: LG
        • Case: Cooler Master RC-692-KKN3, Cooler Master RS650-ACAAE3-EU 650W
        • SND: Asus Xonar DS
        • INET: DSL
      19. Ne znam, licno iskustvo mi govori da je informisanost javnosti na nuli, nije objasnjeno kako se sve bolest prenosi (po onom sto se zna, a znalo se jos od januara za glavne nacine prenosa) i zasto se maske preporucuju.

Kada je gazdarica dosla posle 3 dana prelezavanja "necega" na posao, po pomenu da je jedan od likova na druzenju u Bgu testiran pozitivan nas najmladji kolega je skocio da joj da alkohol da dezinfikuje ruke. Gazdarica je ponosno rekla da se nece testirati, oboje su se gromko smejali kad sam joj preporucio da se malo natanka vitaminima C, D i slicno. Jedan stariji kolega je reagovao vrlo slicno sa alkoholom kad je cuo za to.

Njena sestra i drug koji su se zarazili istovremeno su zaglavili teze simptome i cak je vozena sestra hitnom u ambulantu, "nemate tesku upalu pluca niti tesku temperaturum - nema testiranja" i poslali je kuci da nastavi da bljuje i prelezava. Treca sestra je zakacila ili od njih ili od nekog 5og "nepostojeceg". Svo troje su bolje, ali se jos oporavljaju.

Znaci takve reakcije ljudi u mojoj radnoj okolini mi govore koliko dobro informisu ljude uopste o celoj stvari. Pa eno po jednom forumu se cude zene otkud "sad" novi simptomi koji ustvari stoje na covid19 sajtu jos otkad je otvoren sajt u martu, tek je mozda pola simptoma objavljeno u medijima sa drzavnog sajta!

Ljudi veruju u neke kvazi price doktora i Plandemiju kao ultra eksperte, eno juce jedan prodavac se izrukovao sa svima nama po kancelariji ide u Grcku njih 13oro zajedno bas ih briga.

Kad sam otisao u ambulantu prvi put zbog primetnih problema sa disanjem u lezecem polozaju pogledali su moj snimak pluca i rekli "nalazi su savrseni, dodjite za par dana ako se situacija promeni". Znaci, "perfetkni nalazi" ali da svratim ako "bude nesto teze"? Zadnjih par dana me ponovo primetno zeza disanje, samo sad umesto probadanja deluje vise kao krupnije nesto a najmladji kolega je juce kasljao i poceo da krije kasljanje. A najveca komedija je sto isti kolega "Ako zatvore "klub" ja cu da poludim sto nemam gde da visim." - Znaci prioriteti su nam iskrivljeni i ako neko kaze isto protiv istih ili se ismeju kao da si komedijas (u mom slucaju) ili krenu da budu agresivni (u tudjim slucajevima).

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.918
      21. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      22. Citat Citiram korisnika: MareBGD Pogledaj poruku
        Izvini, mozda se i uvredis mozda ne, ne znam, ali dosta i igramo u rukavicama, ja sam pak verovanja, da je ovakvo "boldovano" razmisljanje razlog mnogo cega sto nevalja u Srbiji, ako ne i koren svega. "Ja" , "meni odgovara" "kako ko misli". Uvek ima tih likova koji su pametniji od svih, izigravaju neko ludilo, avangardu, a realno rade ono sto im je lakse bez ikakve brige za druge. Kazem zao mi je ako te ovo vredja, ali meni je ovo prikaz svega sto kod osobe ne volim, i takve ljude generalno izbegavam...
        Druže, ni najmanje se ne vređam, niti opterećujem. Sve mi je što se tiče tema oko virusa i politike ravno. Zaista.

Od kada je prošao policijski čas, ne pratim ovu situaciju, da mi nije simpatično zaključavanje/otključavanje ove teme ne bih verovatno ni nju ispratio. Sad mi dođe kao zanimljivost poput one kladioničarske bitcoin teme, a nikada ni kupio, ni prodao bitcoin.

Na svu sreću država nema para za više od pola meseca policijskog časa. Tako da taj zatvor nećemo gledati. A za ostalo će se naći neka razonoda, leto je.
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Moderator Avatar korisnika Vojkan
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        17.211
      24. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X3 720 @ CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2x2 GB Elixir DDR1600
        • VGA: MSI GTX275
        • MON: Belinea 10 19 20
        • HDD: Western Digital WD2500KS
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, LC Power Arkangel LC8850
        • SND: Altec Lansing 321
      25. Imunitet na koronavirus steklo 6,4 odsto građana Srbije http://rs.n1info.com/Vesti/a614872/I...na-Srbije.html

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Member Avatar korisnika CTR99
        Na forumu od
        Nov 2015
        Poruka
        687
        Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        Druže, ni najmanje se ne vređam, niti opterećujem. Sve mi je što se tiče tema oko virusa i politike ravno. Zaista.

Od kada je prošao policijski čas, ne pratim ovu situaciju, da mi nije simpatično zaključavanje/otključavanje ove teme ne bih verovatno ni nju ispratio. Sad mi dođe kao zanimljivost poput one kladioničarske bitcoin teme, a nikada ni kupio, ni prodao bitcoin.

Na svu sreću država nema para za više od pola meseca policijskog časa. Tako da taj zatvor nećemo gledati. A za ostalo će se naći neka razonoda, leto je.
        Imaćemo poprilično vikend karantina. Oni ne utiču katastrofalno na ekonomiju, ne pomažu ni u borbi protiv virusa ali uništavaju zdravlje na mnoge druge načine, i odlično pokazuju nečiju bolesnu moć.

Tako da, uživaj u vikendima dok možeš, a i u flatline-u za virus i politiku.
        Menjao CTR99 : 30.06.2020. u 08:22

Member Avatar korisnika Mixer93
        Na forumu od
        Apr 2011
        Poruka
        1.577
      28. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 7 1700
        • MoBo: MSI B450 PRO VDH
        • RAM: G.Skill Aegis DDR4 3000mhz 2x8GB D.CH.
        • VGA: EVGA GTX 1060 3G FTW+
        • MON: BenQ Zowie 24XL2411P
        • HDD: 2xSSD 120 + HDD 500 + HDD 320
        • Case: Made in China
        • SND: 5.1 + 2.1 + Philips SHP2500
        • LAP: HP550
        • TV: VOX 32882
      29. Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        Nije stvar u tome da li se "glumi" ili ne, već je u pitanju svest o tome da nije sam u svemu ovome i da ne može na sve da gleda samo i isključivo iz svog ugla. Bar ne dok živi u zajednici ljudi.
        A za kazne si u pravu, to sam i napisao. Po džepu, pa da vidiš kako će da se nose maske.
        Da li ste realni vise vi ljudi koji spominjete maske? Non stop maske...!!! Zna se ko treba da nosi maske, i sta se tu menjalo? Zasto bi neko zdrav nosio masku? Dosta vise ispiranja mozga sa maskom.

Member Avatar korisnika bombaš
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.631
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 2600k&212EVO @4.6GHz
        • MoBo: Asus Maximus V Extreme
        • RAM: HyperX Beast 2x8GB
        • VGA: Rx 480
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Intel 520
        • OPT: Asus
        • Case: TT Shark&EnermaxPlatimax 1kW
        • SND: Asus Xonar DX & Impresario sbw-s1 pro & Alesis Elevate 5 & Alienware TactX
        • LAP: Asus K53TK-SX094
        • TV: Hisense H55A6100
      32. A kako znaš da si zdrav?

U poštama je od jutros obavezna maska.
        Menjao bombaš : 30.06.2020. u 09:14

Banned
        Na forumu od
        Aug 2019
        Poruka
        102
        Dal si ti realan da ne znas zasto se maska nosi?

Kako bre znas da nemas koronu? Koliko ljudi je samo otkriveno da imaju koronu bez ikakvih simptoma?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Strana 408 od 476 PrvaPrva ... 308358398404405406407408409410411412418458 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •