Šta je novo?

MSI R9 380 GAMING 4G

brnatovic

Poštovan
Učlanjen(a)
18.09.2019
Poruke
274
Poena
70
Molio bi neko iskustvo u vezi MSI R9 380 GAMING 4GB , zeleo bi da uzmema ako moze da li da uzimam zato sto je rudarila,


ja sam nov u tim vodama sto se tice grafickih tako da bi pomoc bila ok zato pitam sve i svasta.









PS , ajde ako obrisete post uredu molim vas posalji te mi PM poruku zasto de da ispravim itd. hvala vam
 
HD 7950 koristi 2x6 pin za gpu,isto kao r9 380 po nekoj brzinskoj pretragi(proveri)..taj xilence daje 240w max na 12v grani,mozda ima 2x6 a možda i nema..(mrzi me da trazim)..Nebitno,bitno je da psu nije dovoljan za cpu+gpu za 12v granu..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
HD 7950 koristi 2x6 pin za gpu,isto kao r9 380 po nekoj brzinskoj pretragi(proveri)..taj xilence daje 240w max na 12v grani,mozda ima 2x6 a možda i nema..(mrzi me da trazim)..Nebitno,bitno je da psu nije dovoljan za cpu+gpu za 12v granu..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Ispravka on je koristoo HD 7970 3GB
 
Isti mantrak,tj još gore..Neznam kako je kačio taj gpu na ovo napajanje,i kako nije popalio sve živo...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Za nisi uzeo 1050ti? Čemu opet pitanja za Radeone?

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
taj xilence iako kvalitetno ima samo 20A na 12v, što će reći da daje samo 240w za cpu i grafiku.

7970 povuče i do 300w u piku, tako da stvarno ne znam kako nije sve živo popalilo (zaštita od overloada, najvrv) ali je grafika svakako trotlovala i nije radila ni na 50 posto snage.

to napajanje nije ni za kakvu konfiguraciju, onaj zeus bar nominalno daje mnogo više struje. koristi njega za prvo vreme.

ne zezaj se stim. rekli smo ti sve što treba da znaš, ostalo je na tebi.
 
Ne nisam uzeo nista zato sto gledam i dalje vase savete , idem u ponedeljak tek da vidim 1050 Ti do tada moze se sve desit


trenutno mi suma 12.000din
 
Poslednja izmena:
bravissimo !

sve ispod 470 je promašaj.
 
Poslednja izmena:
Prvi budžet je bio 6000, potom 8000. Preporuke su se desile za GPU, za PSU je bilo napomena. GPU preporuke i saveti kao da ni nisu ni davani, postovi autora na savete su išli u tom smeru. Izbor mimo preporuka. Pa onda kupljeno, pa nije kupljeno. Potom je usledio novi budžet od 12000.

Za novo oformljeni budžet od 12000 RSD za doplatu bi se moglo zameniti i MB, CPU, (RAM), PSU, GPU sa pametnim racionalizovanjem i menjanjem uz prodaju postojećih komponenti.

Ipak kroz tok teme, deluje da se saveti odbijaju od postavljača teme i to već i za samo jednu komponentu, GPU. Preporuke za četiri/pet komponenti verovatno nebi išle nikako.

Kao da se želi upgrade bez upgrade -a. Ili se samo ima problem sa izlaganjem želja, potreba i konačno namera.

PAT pozicija.
 
Poslednja izmena:
Prvi budžet je bio 6000, potom 8000. Preporuke su se desile za GPU, za PSU je bilo napomena. GPU preporuke i saveti kao da ni nisu ni davani, postovi autora na savete su išli u tom smeru. Izbor mimo preporuka. Pa onda kupljeno, pa nije kupljeno. Potom je usledio novi budžet od 12000.

Za novo oformljeni budžet od 12000 RSD za doplatu bi se moglo zameniti i MB, CPU, (RAM), PSU, GPU sa pametnim racionalizovanjem i menjanjem uz prodaju postojećih komponenti.

Ipak kroz tok teme, deluje da se saveti odbijaju od postavljača teme i to već i za samo jednu komponentu, GPU. Preporuke za četiri/pet komponenti verovatno nebi išle nikako.

Kao da se želi upgrade bez upgrade -a. Ili se samo ima problem sa izlaganjem želja, potreba i konačno namera.

PAT pozicija.

gledam za te pare da uzmem ok graficku ali da ne muci toliko napajanje , svi saveti su ok i sve cene su ok ali i dalje potrosnja kida napajanje,,



sto se tice zamene mb,cpu , ram , itd kako mislis? ovaj procesor radi posao veoma dobro nema sta bukvalno sve tera on samo sto eto drka graficka gledam.. ove rx , r9 , gtx, itd sta manje uzima napajanje i da nije van grada sve je van grada sto mi se ne svidja
 
-za prvo vreme koristi napajanje koje imaš , zeus. za tvoje potrebe je dovoljno. (zevse, pomozi)

-potraži rx 470 (ili 570) za 60ak evra u novom šadu i odi lično da ga proveriš u igrama i potom kupiš.
(ostale kartice se jednostavno ne isplate. preslabe su, ili preskupe. na sreću, predloženih ima kao alve)
radiće na zevsu, ne brini

- što se procesora tiče, tu bi morao da prodaš postojeći, zajedno sa pločom i memorijom,
i da kupiš r5 1600 , matičnu, i bar 8gb ddr4 , što polovno košta preko 150 evra.

tako da ovu treću stavku možeš da odložiš za neka bolja vremena, i da do tad koristiš postojeću platformu.

mislim da je jasno.
 
Poslednja izmena:
-za prvo vreme koristi napajanje koje imaš , zeus. za tvoje potrebe je dovoljno. (zevse, pomozi)

-potraži rx 470 (ili 570) za 60ak evra u novom šadu i odi lično da ga proveriš u igrama i potom kupiš.
(ostale kartice se jednostavno ne isplate. preslabe su, ili preskupe. na sreću, predloženih ima kao alve)
radiće na zevsu, ne brini

- što se procesora tiče, tu bi morao da prodaš postojeći, zajedno sa pločom i memorijom,
i da kupiš r5 1600 , matičnu, i bar 8gb ddr4 , što polovno košta preko 150 evra.

tako da ovu treću stavku možeš da odložiš za neka bolja vremena, i da do tad koristiš postojeću platformu.

mislim da je jasno.

r5 1600 pa to je vec ok ne razumem se iskreno u ryzen slaba mi strana on ryzen itd a tek intel ko da si mi dao da radim ne znam sta :D
 
Uzeo sam 1060 3gb 192bit , dosao momak da ugradi ja kazem iskreno mislim da napajanje nece teti kaze ako je teralo AMD Radeon R7 360 v2 Gigabyte OC 2GB Edition kaze onda ce i ovo , reko kako mislis pa ovome treba manje napajanje kaze greska, Toj grafickoj treba 150watts dok ovoj treba samo 120watts Zeus 700w 1x6 , tako da evo ga radi perfektno
 
do džaja! u zdravlje da te služi !
 
Nazad
Vrh Dno