Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Da, definitivno...Jos punch hole sa strane, jedino sto je donji chin primetno deblji, ali dobro.
 
260e note 9 pro na KP 128gb, a 240 64gb. Uzeo neko pro?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Za pocetak ok, ali za taj novac ima kompaktnijih telefona sa amoledom i 24 meseca garancije.
 
Jedan samo clan odavde je pisao da je uzeo 9S, ali je pricao da ce ga vratiti ili prodati jer mu je prevelik.
 
Prodao ga, nisam mogao da se naviknem, baratam sa njim :)
 
Steta sto ti nije seo.

Mogao si komotno i da ga vratis jer si narucio online. Valjda nisi u gubitku previse jer si ga uzeo na akciji.
 
Pokušao sam ali je dosta glomazan, debeo, težak..baš mi bio problem.
Dosta je veći, teži nego Huawei P smart Z.
Izgubio 1.500 din. Nisam hteo da se cimam sa vraćanjem, čekanjem..ovako iz ruke u ruku izgubio malo, podnošljivo.
 
Pa valjda si pre kupovine video da je cigla teska 209 gr, jos kada se doda neka deblja futrola...
Tacno u letnjoj varijanti spada sorts od tezine.
 
To je meni uz dizajn (punch hole na sredini, poledjina mi se takodje ne dopada) deal breaker za ovaj fon. Bas, bas veliki i tezak.

Fon kao fon je dobar, ali objektivno gledano nije ostavio utisak kao raniji redmi note modeli, osim baterije nema tu sad nekog wow efekta kao ranije, kada se pogleda sta se dobija za novac. Podebno ovaj pro model, pa za taj novac ima dosta boljih proslogodisnjih modela, plus od novih ima itekako da se izaberu lepsi fonovi sa amoledom.
 
Danas sam svratio do Mi Store i bas zagledao 9S.

Prevelik je taman za onu razliku od Note 8 Pro.

Note 8 Pro isto jeste veci telefon, ali se ne oseti toliko u ruci uopste koliko na papiru deluje veliko. Mozes i jednom rukom da ga koristis ako nemas bas neke decije sake.
Ovaj je "samo" 4mm duzi i 9g tezi, ali je taman toliko previse.
No lepo je izradjen stvarno, cak mislim da je sa strane metalni frejm a ne plastika, sto je i Peca primetio u recenziji.

Beli izgleda premocno inace.
 
Hoću ćaletu da uzmem neki telefon, oko 200 evra.
Bio juče u Ušću, da ga vidim i osetim u ruci i stavim u džep. Upredio ga sam mojim pocophone F1.
Preterivanje da je to neka cigletina da se ne može držati ruci.
Kad sam naslonio telefon na telefon, ma razlika je zanemrljiva.
Ko kupuje nov telefon,uopšte se ne bi dvoumio između bilo koje serije redmi note-a, sa ovom.
Jedino možda sa nekim telfonom tog cenovnog ranga koji ima amoled. Što se Xaomia tiče u tom cenovnom rangu je tu negde mi 9litle.

Da li ga je neko koristio i kao su stizale notifikacije, da li je bilo problema.
 
Nije cigla, moze sasvim normalno da se uzme u ruku, moze i da se koristi jednom rukom, jedino je teze dohvatiti vrh.

Opet stvar ukusa naravno, telefon jeste velik, pa ce nekome biti prevelik. Ali je lepo zaobljen, lepo izbalanisran i frejm je brusen, rekao bih metal, i lepo prijanja uz ruku, tako da ne klizi nimalo.
Za te pare prosto ne postoji telefon koji je po spoljnoj izradi moze da mu parira. Meni je licno to uvek primamljivje nego da telefon bude komad osetljive plastike, kao Samsung recimo, jer me to vise podseca na igracku nego na konkretan uredjaj.

I ono sto sam jos malo video jeste da nema nikakvog screen bleedinga oko ekrana, oko kamere se ne vidi nikako, bar ne u onoj svetloj prostoriji, ekran je sve u svemu na standardnom nivou.
I da, ona prica oko linearnog motora za vibraciju, bas se oseca, mnogooo je drugaciji feedback, neuporediv sa onim na sta sam ja navikao, tako da to nije samo marketinski trik neki.
 
Cigletina, skoro 77mm sirine.

Sve preko 75mm je previse. Idealno 71-72mm.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kao sto rekoh, sasvim je moguce nekome da bude "cigla" jer jeste velik.
Opet ima nas i sa drugacijim sakama, tako da nisu svakome ruke ko u tinejdzera tako da od telefona pravi milimiteraski problem.
 
Otvaraju se granice, i počinje uvoz. Ja bih sačekao jun/jul, cene moraju ići dole.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Evo Note 9s 6/128gb verzija ima za po 220e na oglasima. Bice na leto(kroz par nedelja) to i manje.
 
I da, ona prica oko linearnog motora za vibraciju, bas se oseca, mnogooo je drugaciji feedback, neuporediv sa onim na sta sam ja navikao, tako da to nije samo marketinski trik neki.
Ahaa, to je feature, baš sam ga koristio malo u radnji i oseti se to lepo, mislio sam da im je feleričan primerak. Zanimljivo deluje
 
Onda super ako su to resili.

Moj je uvek savet kad se neko bas dvoumi izmedju dva uredjaja da ode do neke radnje i poigra se sa oba malo, taman taj dojam moze da presudi.
 
Evo jedan prirucni test brzine vanila Note 9 i 9 Pro, tj. G85 vs 720G



Primeti se ovako razlika u sekundi/dve, mada je to ocekivano.
 
Koliko je lepse kad je punch hole sa strane, koliko manje smeta, haos...Ovde se najbolje vidi kad su side by side.
 
Mogu sa jedne strane da razumem punch hole na centru. Ovaj je 20:9 telefon i s obzirom na dijagonalu dosta je izduzen, pa bi mozda punch hole sa strane bio dosta asimetrican.

Medjutim, smeta sto je prenisko u odnosu na gornji bezel a prilicno je velika ta rupica.

Mada da slazem se, levi ugao je nekako najprirodniji kada je u pitanju najmanja intruzivnost po ekran.

Jedino gore mi je kada stave u desi ugao.
E to ne mogu da razumem, jer izgleda em kao asimetricna strana plus bode oci bas.
 
Naručen Redmi Note 9s 6/128gb. Baš ću da uporedim sa RN8Pro

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Drago mi je ipak sto nisam uzeo ovaj fon nego Mi 9 Lite.


Iz par razloga za Note 9s mnogi kazu da ima mnogo los izlaz na slusalicama u smislu i jacine i ne narocitog kvaliteta, mada je i Gsmarena govorila u pocetku da Mi 9 lite ima below average Amp al super kvalitet, na test primerku, medjutim u realnosti sa svezijim azuriranjima, Mi 9 Lite ima najglasniji Amp koji sam cuo u bilo kom telefonu, i fenomenalan kvalitet na 3.5 jack-u po svemu poredjujem kad je audio u pitanju sa Mi A1 kojeg imam isto.

Mnogi kude Ekran kad je u pitanju osvetljenost, i uglovi gledanja tu ne moze svakako ne moze da parira Mi 9 lite ne zbog Amoleda kao tehnologije, nego sam panel je brutalan .
Objektivno kad sam ga drzao, u rukama Mi 9 i Mi 9 Lite su mnogo ugladjeniji modeli, za rukovanje i smestanje i zbog gabarita i dizajna pogotovo u dzepu koji nije od jakne.

E sad prednosti za ljude koji vole bas dosta gejminga pre svega, i veca baterija nego na Mi 9 Lite, kao i jos veci ekran sto moze biti plus za dosta streaminga i sta sve ne, mada ja radim i to pa mi je 9 lite i vise nego potaman sa velicinom .

Takodje Note 9s ima prednost i u svezijem i Soc (Cpu/Gpu pre svega) dokazano bolje rezultate daje bar u sintetickim testovima.

Preference su u pitanju al za ono kako ja upotrebljavam uredjaje, prakticnost je presudila .

Ali sjajan uredjaj i On I Note 8 Pro, jedni od najboljih All Roundera za vecinu hands down super izbor ne sporim.
 
Poslednja izmena:
Pa ne mozes porediti Mi 9 Lite sa Redmi serijom telefona,prosto nisu isti rang..Mi 9 lite je bolji telefon,kome ne smeta mali noch to je top kupovina za cifru od 230e na KP.Redmi ima svoje mesto i svoje prednosti,dobar telefon za "sitne" novce i to je to..
 
Nema dileme, Mi 9 Lite je klasa iznad bilo kog Redmi Note-a, ali se ne reklamira po drustvenim mrezama jer je daleko veca zarada na Redmi Note seriji. Najbolji Redmi Note (9s ili 9 Pro u verziji 6/128) mora biti 40-50e jeftiniji od 9 Lite da bi bio vredan razmatranja.

Ista prica je bila i sa Mi 8 Lite i proslogodisnjom Note serijom, ali manje izrazeno, sada Mi ima i Amoled ekran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stigao juče Note9s 6/128gb. Nije toliko glomazan u odnosu na Mi A2 koji devojka ima. Izduženiji jeste.
Baterija ostavlja najveći utisak za sad. Gcam radi dobro koliko smo imali prilike da probamo.
273ee57cc7494aa3cb99dfd5f52c6bf1.jpg

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima preorder na MI Srbija za Note Pro 9 128/6 GB verziju. I sa svim popustima mislim da je negde oko 34.000 din.
 
Poslednja izmena:
Ovaj zeleni 9 Pro je drugaciji od ostalih. U dve teksture je pozadi i nema ono crno polje ispod modula kamere.

Meni je ipak od svih beli za klasu izgledom ispred ostalih.
 
Sve to stoji ali je veliki, gotovo ogroman..meni bar težak i komplikovan za rukovanje.
 
Nazad
Vrh Dno