Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ja sam isto besan na dimenzije.

Ne razumem logiku dizajnera. Naprave tako velik telefon koji nece biti za svaciji ukus, i dosta potencijalnih kupaca ce odvratiti samo velicina, iako je povoljan uredjaj za ono sto nudi.
Mesto da su zadrzali onu staru formu od 6.3" koja je dugo bila standard i tako isporucili telefon koji je vec poznata forma, laksi, ergonomicniji, i gde bi bilo daleko manje ljudi kojima bi velicina smetala.

Ovo je fablet, da se ne lazemo, a fableti su maltene izumreli kategorija, do ove ove nove Redmi Note serije.

Tako da mi bas nije jasna logika kojom se vodi Xiaomi, inace su sve skloniji podizanju gabarita, koji su funkiconalno nepotrebni, jer prakticno donose visak umesto poboljsanja.
 
Poslednja izmena:
Note 9s je jako dobar telefon. Ekran odličan, svetao, na suncu vidljivost jako dobra s'obzirom da je LCD. Baterija fenomenalna, kamera jako jako dobra (rupa na displeju ružna, veoma loše rešenje) upadljiva je..i zadnja štrči, reši se to sa maskom ali se opet vidi, štrči.Sve šljaka kao sat, baš brz i dobar CPU. Dizajn lep, prelep telefon, ali..
Ali tel je veliki i težak (bar meni, možda nisam navikao) nikako ne mogu da se naviknem. I najverovatnije ću morati da zamenim ili prodam tel..
 
Ako si ga narucio online mozes da ga vratis u roku od 14 dana.

Ako bas vidis da ne mozes da se naviknes na komforno iskustvo.
 
Ako si ga narucio online mozes da ga vratis u roku od 14 dana.

Ako bas vidis da ne mozes da se naviknes na komforno iskustvo.
Mogu da ga vratim bez da mi nađu razlog da to ne može ili da neće da vrate pare ?
 
Ne moras uopste da navodis razlog.
Imas obrazac, popunis, tamo gde je razlog ne moras nista da stavis.
Ne mogu da ne vrate pare.
Svaka roba kupljena na daljinu podleze tom roku od 14 dana, i retko ko bi se usudio da te zavlaci u tome.
 
Ja sam tacno znao da preorder nece potrajati, ocekivao sam da ce se razgrabiti brzo.
Verovatno ce za koju nedelju biti telefon dostupan i u siroj "nezvanicnoj" ponudi.
Za tih 29k verovatno i manje je tako bolje onda uzeti 6/128GB verziju, koja ce legalno biti sigurno 32-33k.

Sto se tice velicine telefona, posto sam imao dodira sa 8 Pro, a ovaj je nesto veci, nije to bas telefon za dzep, vise je za torbicu.
Ja bih licno preferirao da je manji, mada kapiram da je stvar navike nakon par dana.

Nikako mi nije jasno zasto svi ti silni proizvodjaci, ajde da kazim zasto Xiaomi nema barem jedan model telefona koji je recimo 4,5 inca ekran. Iphone ima novi SE koji je u nekoj toj veličini i čini mi se da oni prate želje svojih korisnika što nije karakteristično za ove kineske proizvođače.
 
Nikako mi nije jasno zasto svi ti silni proizvodjaci, ajde da kazim zasto Xiaomi nema barem jedan model telefona koji je recimo 4,5 inca ekran. Iphone ima novi SE koji je u nekoj toj veličini i čini mi se da oni prate želje svojih korisnika što nije karakteristično za ove kineske proizvođače.

Pazi u vreme kada je bilo telefona 5.5 inca sa odmerom 16:9 nisam hteo ni jedan da kupim jer su mi telefoni bili presiroki nego sam koristio Mi 4c jako dugo, a onda sam sa telefona od 5 inca presao na Alcatel 5v pa posle na Redmi 7 pa sada Mi 9T kazem da mi je sada telefon mali bas zbog 19.5:9 velicine, zbog toga sto su vise izduzeni a manje idu u sirinu. Cak bih vise voleo da sam uzeo neki koji je 21:9 ali dobro ne zalim se ni sa ovim.

Ne kazem mogli bi telefoni da se zaustave sa velicinom ali smo u manjini sto se toga tice. Samo je pitanje kada ce telefoni da predju na 7 i vise inca ekrane pa i na 8 inca. A veruj mi nije ni to tako daleko.
 
Verujem da je tako, ali se ne radujem... A kakvo je stanje sa dailerom, imaju li ovi redmi 9 note mi dailer ili google dailer?


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Telefon od 6" i sa vrlo malim bezelima bi bio taman za vecinu...samo retko ko to pravi.
Svi noviji xiaomi telefoni imaju google dialer.
Meni nije jasno zasto xiaomi ne izbaci miui dialer na google storw, mialim da bi brdo ljudi instaliralo, cak i da stave cenu od nekih 1$ :)
 
Nikako mi nije jasno zasto svi ti silni proizvodjaci, ajde da kazim zasto Xiaomi nema barem jedan model telefona koji je recimo 4,5 inca ekran. Iphone ima novi SE koji je u nekoj toj veličini i čini mi se da oni prate želje svojih korisnika što nije karakteristično za ove kineske proizvođače.

Nije ni meni.

A najjace od svega - zimus su iz Xiaomi rekli da ove godine nece biti Mi 10 SE telefona, jer nece da prave kompaktan telefon vise.
Mislim da to dovoljno govori o nekom njihovom pravcu i istrazivanju trzista koje bar njima kaze da ljudi iz godine u godinu zele samo vece i teze telefone.

I ja bih voleo da znam kako njima funkcionise ta fiozofija pa otpisuju kompaktne uredjaje, a one vec dovoljno velike jos uvecavaju.

Osim ako se Azijati ne loze iskljucivo na velike telefone, drugog objasnjenja nemam.
 
Moguće da su odredili ciljnu grupu, tinejdžere koji kupuju i kojima je zbog igrica veličina ekrana bitna. Sad se to zahuktalo i zbog masivne proizvodnje moguće je da su takvi veći i sve veći ekrani i jeftiniji. Nešto slično se dešava i sa Holivudom, sve više prave filmove za tinejdžere iz istih razloga, em jeftino em deca prate i kupuju, nema više filma dobrog iz Holivuda za nas starije... Štancaš proverene superjunake i ne brineš...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Mguce da je to.

Secam se kad sam citao za Samsung A40 kako je nastao da je striktno namenjen bio za evropsko trziste jer je istrazivanje trzista Samsungu pokazalo da Evropljani zele manje telefone, nasuprot Azijatima koji preferiraju velike ekrane i baterije.

Tako i ovo verovatno, Xiaomi ciljnu grupu trazi medju najbrojnijim a to su Kina i Indija, a tamo korisnici mnogo vise koriste telefone za sve zivo, kao komp bukvalno, za igrice, za gledanje sadrzaja, etc...
Znam samo da sam jednom procitao koliko malo Indijaca zapravo ima komp.
Stoga Xiaomi nudi sve vece ekrane i sve vece baterije.

Mi imamo nesto drugacije navike, i dalje nam je telefon prvenstveno uredjaj za komunikaciju i odvojen je od laptopa, desktopa, i trazis nesto sto ce biti u toj formi mobilnog telefona prvenstveno a ne fableta.

Ali opet, izbace 9 Pro, 9S, 9, uskoro stize i Redmi 9, vec najavljuju Note 10... I da nisu u stanju da prepoznaju prostor za neki SE model, nesto isto ali u manjoj formi, mislim kad vec toliko modela mogu da izbace i jednoj seriji.

A opet, mozda i razmatraju, pa izracunaju da telefon u manjoj formi bi bio svega mali procenat prodaje naspram ovih velikih.
 
Najavljeno predstavljanje Redmi 10X sa Dimensity 820 u Kini 26. maja.
 
Nista posebno koristan i razumljiv klip, ali bukvalno mislim prvi sa vanila Redmi Note 9.



Jos i najbolje izgleda od serije 9. Nesto manji, manja izbocina kamere, neuporedivo bolji punch hole sa strane, a fino su resili i FP, jedva da je primetan.
 
Lepota je u oku posmatraca..Samo cist ekran doprinosi lepoti telefona..[emoji6]
 
Ne znam, meni je i dalje RN8Pro bolji od svih ovih Note 9 modela...prvo, nema rupicu, ima notch, ali barem nema crno oko kamere, sto izgleda bas ruzno i nekvalitetno. g90t je super cip i nije nista slabiji, cak je mozda i jaci od Note 9 modela, ostalo je skoro pa isto, ne vidim neku razliku...ja da imam 250e, uzeo bih mi 9t, ako ne mogu njega, onda verovatno Rn8pro ili Mi 9se ili lite i to je to... :)
 
To je tacno.

8 Pro ima sve sto nude 9, 9S, i 9 Pro.
- Dizajn, em velicina taman manja, em nema ruzan punch hole po sred ekrana.
- G90T koji je u rangu 720G, i osnovni ram od 6GB
- ISOCELL GW1 koju ima samo 9 Pro
- NFC koji ima 9 i 9 Pro a nema 9S
- Bateriju ima manju ali mu je autonomija mu je neupitna svejedno

E sad, jedino ako neko zeli novi model prosto.

Ali da je Note 8 Pro najzaokruzeniji Redmi Note telefon do sada, mislim da nema dileme.
 
Pa to...imao sam Redmi Note 5, preskocio sam RN6Pro i Rn7, iskreno, nisu bili neki upgrade u odnosu na RN5, cak nisam ni planirao da uzmem Rn8Pro, ali bila dobra ponuda u VIP-u, i uzeo na kraju...telefon je poprilicno brzi i jaci od RN5, ima bolje kamere, baterija traje slicno iako je procesor 2-3x jaci, moze da se instalira gcam bez roota, jedina stvar koja mi smeta je velicina, malcice je veci od RN5, ali se bas oseti...ali svakako, RN9(i sve njegove iteracije) imaju ruzno crnilo oko kamere i bas nekako daje jeftin utisak, cak i da imam neki slabiji model, uvek bih pre gledao RN8, nego RN9...dok ne izadje telefon sa kamerom iza ekrana, najbolja opcija je i dalje Popup kamera...jeste da tada telefon ne moze da bude otporan na vodu, ali imas cist ekran, bez notcheva, rupica, itd. :)
Imam drugara kome je bitan apdejt na najnoviji android ili ios, i po tome kupuje telefone...u stanju je da kupi losiji telefon, samo zato sto ce pre dobiti novu verziju androida ili ios-a i koliko god mu pricam da to nije najbitnije, nece da me poslusa... :D
Tako da ne razumem ljude koji bi pre uzeli losiji noviji fon, nego par meseci stariji, a realno isti i mozda i bolji fon...mislim da treba prekociti ovaj model i uzeti Realme 6(pro), jeste da ima isto rupicu na ekranu, ali bar ima 90hz, pa sve izgleda brze na njemu :)
 
Ovo moze da bude samo dobar LCD, jako dobar i to je to.
Odlican display je amoled display.
 
Ovaj Redmi 10X ima da bude vrh.

Prvi glimpse.

https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/05/redmi-10x-first-dual-5g-phone/gsmarena_001.mp4

Dakle ono sto se zna, dual 5G, Dimesity 820, AMOLED.

Medjutim sugerisu dve verzije - jednu 5G drugu 4G, sto ima logike, uz pretpostavku da bi 4G verziju mogao da pokrece G90T a sve ostalo da bude isto.

Navodno, kako pisu sa tom 4G verzijom gledaju cenovno da poklope Realme 6 seriju i totalno je poraze.

Ali se onda namece pitanje, zar Redmi telefon tih karakteristika po toj ceni ne bi potkopao kompletnu Redmi Note 9 seriju.

Jedva cekam taj 26. maj da vidim sta i kako su smislili.
 
Sve oni smisljaju i budze,ni sami vise ne znaju koliko telefona novih mesecno izbacuju,totalno su poludeli.I ovog puta su us.rali za nochom u ekranu na ovom novom Redmi 10..Fu.cking lu.daci..
 
To je ideja.
Izbacis telefon za svaku mogucu sumu i onda si konkurencija sam sebi.
Sta god da kupac izabere pare idu njima.
Sad su verovatno u fazonu Realme je izbacio 90Hz ekran, oni ce onda amoled za te pare.
 
Ako je suditi po ovom snimku bas minimalistički noč i bezeli.
Jesam za cist ekran, ali ni ovo nije lose.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jes mali notch bas, manji nisam video ni na jednom fonu, ali opet bezveze....
 
Samo da ne bude grdosija ko 9S/Pro i bice super.
 
Definitivno su najlepsi set boja rezervisali za obicne 9-ke.

 
Nazad
Vrh Dno