Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

U vezi baterije jos ovo.Nikada nisam slusao savete za punjenje baterije od nikoga.Te puni do 80,te do 90%.Degradacije i gluposti.Iskljucivo punjena baterija do 100%,iskljucivo koriscen punjac koji ide uz telefon,nikada baterija pre punjenja ispod 20%,nikada punjenje preko cele noci ili jos 10h kada stigne do 100%.Nikada punjena kada je ugasen telefon.Tako sam radio oduvek na svakom telefonu i nikada problema sa baterijom.Dva najveca problema za bateriju su los softver i los kvalitet i kapacitet baterije.Moje licno misljenje.Imam i Huawei tablet star 9 godina.Bas se zezao sa baterijom.Napunio i ostavio.Danas pogledam baterija na 30% posle 29 dana u standby-u.Onako izgura ceo dan koriscenja bez problema.
 
U vezi baterije jos ovo.Nikada nisam slusao savete za punjenje baterije od nikoga.Te puni do 80,te do 90%.Degradacije i gluposti.Iskljucivo punjena baterija do 100%,iskljucivo koriscen punjac koji ide uz telefon,nikada baterija pre punjenja ispod 20%,nikada punjenje preko cele noci ili jos 10h kada stigne do 100%.Nikada punjena kada je ugasen telefon.Tako sam radio oduvek na svakom telefonu i nikada problema sa baterijom.Dva najveca problema za bateriju su los softver i los kvalitet i kapacitet baterije.Moje licno misljenje.Imam i Huawei tablet star 9 godina.Bas se zezao sa baterijom.Napunio i ostavio.Danas pogledam baterija na 30% posle 29 dana u standby-u.Onako izgura ceo dan koriscenja bez problema.
Sličnog se i ja pridržavam. Uvek punim do 100% skidam sa punjača čim se napuni, nikad preko noći, nikad ne dopunjujem po 10, 15min. Često pustim da padne na 5% pa onda punim do 100. Uvek originalni punjač.
 
ja moj rn10 punim uglavnom preko kompa na usb (jer kao preko punjača je jaka struja i šteti bateriji) i traje mi i dalje kao prvog dana (dve god imam telefon)
 
Ajme ljudi,pa da li je moguće da još uvek robujete tome kako i koliko punite baterije na mobilnim telefonima...
Evo meni još malo pa 3,5 god kako se koristim sa RN 9S i još uvek mi se nikada nije desilo da ne izgura ceo dan,a u proseku to bude 1,5-2 dana.Da se razumemo ne visim na telefonu po ceo dan,ali svakao da ga koristim minimum 3-4 h na dan.
 
9 Pro je savršen za moje potrebe: surfovanje, pozivi i klinac ga povremeno uzme da igra..
Proletos stavljen XEU rom Miui13 jer mi je treba snimanje razgovora.

Jedini problem od početka sam imao da je par puta gubio mrežu pa nakon restarta proradi. "Rešio" sam problem tako što sam prebacio karticu u slot 2.
Imam novi X3 Pro u šteku ali stvarno nemam potrebe za njim.
 
Sad mi se desilo da moj redmi note 9s star skoro tri godine odjednom zabagovao, poceo da vrti onaj mi logo i tako ukrug. Jos najgore zabrljavio pa pozvao onaj broj za hitnu sluzbu dok ja ukapirala sta se desava oni u policiji se vec javili, ja onda pritisla onu opciju dugme za paljenje i jacinu zvuka za restart i nekako mi se upali. Ali opet poceo da brljavi ja opet restart i evo sad se nekako smirio. Jos sam morala da izvadim karticu da ne pozove opet policiju, pomislice da ih neko ne zeza. Da li ovo znaci da ce uskoro da rikne? Htela sam da ga menjam uskoro za redmi note 13 ali verovatno slaba vajda😔
 
Pozdrav. Da li bi neko mogao da mi pomogne jer ne znam tačno ni kako da izguglam problem i moram na forumima da pitam za pomoć.
U toku rada mi se danas počela pojavljivati u vrhu ekrana kod sata vodoravna "osmica" i pojavi se ispod bijela vodoravna linija,čim tapnem na nju nestane. Pokušao sam da izbrišem keš memoriju google chroma brisao neke aplikacije...međutim i dalje sve isto.
Koristim redmi 9 update je 12.0.3.0
Evo i na slici kako izgleda ta oznaka a ne može ta linija da se skrinšotuje.
 

Prilozi

  • IMG_20231118_143537.jpg
    IMG_20231118_143537.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 34
Pozdrav. Da li bi neko mogao da mi pomogne jer ne znam tačno ni kako da izguglam problem i moram na forumima da pitam za pomoć.
U toku rada mi se danas počela pojavljivati u vrhu ekrana kod sata vodoravna "osmica" i pojavi se ispod bijela vodoravna linija,čim tapnem na nju nestane. Pokušao sam da izbrišem keš memoriju google chroma brisao neke aplikacije...međutim i dalje sve isto.
Koristim redmi 9 update je 12.0.3.0
Evo i na slici kako izgleda ta oznaka a ne može ta linija da se skrinšotuje.
Ovo je linija koja se pojavi,kad tapnem na nju ona nestane. Probaću kad bekapujem stvari da uradim reset,izgleda mi ništa drugo ne preostaje.
 

Prilozi

  • IMG_20231119_101508.jpg
    IMG_20231119_101508.jpg
    115.4 KB · Pregleda: 29
Mislim da to pokazuje aplikacija za vreme.Trebalo bi da predstavlja maglu,izmaglicu.
 
Pogledaj da nije neki Mi Cloud backup ili nešto slično, liči mi na to.

Postavi sliku na opštu Miui temu, znaće neko.
 
Jel se dešavalo nekome... Poče malopre sam da smanjiva zvuk. Ja pojačam, on smanji. Aj da ga restartujem.... Pojavi se fastboot
Nikako da proradi. Posle nekoliko puta jedva upali
 
To ti je verovatno otišao onaj deo gde se pojačava i smanjuje, meni je to otišlo na Poco X3, sam smanjivao a kasnije se gasio i ulazio u fastboot. Odneo u servis i zamenio mi je taj flat kabl za off/volume + - I od tada radi odlično,zamena koštala 20€.
 
Da to ti je 100% do tih tastera, mene je isto na Poco malo zezali pa onda više nisam mogao da ga upalim, tj. non stop se restartovao i ulazio u fastboot. Ne košta te nista da odeš u servis i proveris, nije skupa opravka ali kada zabode u fastboot bas kada ti treba fon, ubija tada.
 
Nazad
Vrh Dno