Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ma hoces.
Na dosta recenzija pisu bas da uprkos gabaritima ne odaje utisak toliko glomaznog telefona, jer je dobro izbalansiran a i zakrivljen je pa nije toliko neugodan za ruku.
 
Koja je razlika izmedju Note 9s i Note 9 pro, samo u kameri ili jos nesto
 
Ok, hvala, video na mi Srbija ima oba modela pa sam mislio da je 9s ustvari pro za nase trziste :D
 
I 9 Pro ima za glavnu kameru Samsung GW1 (onu sa Note 8 Pro), i nesto bolju selfie kameru u odnosu na 9S, istu kao 8 Pro.
 
Ok, hvala, video na mi Srbija ima oba modela pa sam mislio da je 9s ustvari pro za nase trziste :D
Vidim na yt da ima dobar gcam za 9s, i da je razlika već vidljiva. Kome nije bitan NFC i ~40% brže punjenje, neka ide na 9s.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja uzeo 9s i telefončić danas stigao, inače poručen u ponedeljak u 22h. Baš je stigao brzo i iznenadio me kurir jutros kad je zvao..stigao posle nepuna 2 dana.
Na prvu tel je baš dobar, lepo izgleda i deluje mi sve ok. Kasnije ću, večeras detaljnije pogledati i podešavati.
Inače je stigao u full pakovanju, vakum kutija i sve moguće folije i nalepnice izlepljene (miriše na novo).
Nikada do sada, čak i kod operatera nisam dobio tako upakovan telefon.
Punjač je 22.5W, i dobija se silikonska maska, mat crna..lepo izgleda i deluje sigurno.
 
Lepo da te sluzi,a sigurno hoce..Baci utiske malo vise o telefonu kad se poigras sa njim..Prosto da ne verujes kako su azurni kad hoce..
 
Hvala..
Hoću sigurno, javljam čim se organizujem. Ekran je odličan, ne znam kako slike da kačim, čim provalim okačiću par komada :)
 
Kako 22.5w punjac? Telefon valjda podrzava do 18w punje je.
 
Daju taj.

Rekose da im je taj standard za univerzalni punjac za sve njihove aparate, pa kao caste.
 
Tezak *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam. Posto Note 9 pro je drugaciji samo u aziji I Indiji nego Note 9S koji je nerfovana verzija zapravo tamo. Note 9s se prodaje kod nas a zapravo je rebrandirani Note 9 pro Max samo sto nema 32w punjenje bese takodje 9 pro Max I'ma I u verziji 128/8 dok evropa I'ma samo 6/128. A inace imaju sve ostalo isto.

Dakle Redmi Note 9S za EU = Note 9 Pro za USA premda I USA ima import za 9S verziju.


Note 9 pro za Indiju I Aziju = nerfovana verzija note 9S zbog senzora kamere I pocetnog storage.
Note 9 pro Max za aziju I Indiju = najjaca moguca verzija

Niko normalan nece kupovati Note 9 pro kod nas. Po toj ceni tj. Pogotovo sto imaju svi ovi telefoni isti Cpu/Gpu I bateriju i ostatak spoljasnje izrade.
 
Poslednja izmena:
9 Pro je vec skup.

Jos kada imamo u vidu da je to telefon koji je minimalno unapredjenje u odnosu na Note 8 Pro.
Samo sto ima 720G kojem G90T ionako lagano parira, pa cak i prevazilazi na sintetickim testovima, imaju iste kamere (9 Pro jedino ima 5MP makro), jedino je 9 Pro veci, veca baterija i brze punjenje.

U odnosu na njega je Realme 6 Pro daleko pametniji izbor, jer donosi sve ono sto 9 Pro ima, pride nudi 90Hz ekran i telefoto kameru.

A narocito ako uporedimo razliku u ceni izmedju 9S i 9 Pro od 9.000, shvatis da je 9 Pro zbog nesto malo bolje kamere i brzeg punjenja, i ajde NFC, preskup.
 
Jel to ima preinstaliranu zastitnu foliju na ekranu?

Fino ako jeste, prvi put.

Inace, eno na Mi Srbija postavljen i vanila Redmi Note 9, dakle kompletna familija dostupna kod nas.

I jel ste primetili da zeleni 9 Pro ima nesto druagciji dizajn poledjine u odnosu na ostale...
 
Poslednja izmena:
Da, ima fabrički postavljenu foliju na ekranu.
 
Pro Max za Indiju je Pro kod nas, valjda.

Kakva odvratna rupcaga u ekranu na slikama..
 
Upravo....Pilula manje smeta od ovoga, nikakav dobitak u odnosu na tear drop notch...Morala je biti sa strane, ali avaj bratici moraju da kopiraju samsung.
 
9 Pro (Global) = 9 Pro Max (Indija)
9S (Global) = 9 Pro (Indija)

Vala jedino taj notch. Jedino mi nije jasno zasto je taj punch-hole toliko spusten. Kapljica na Redmi Note 8 Pro izgleda daleko manje intruzivno, jer je kamera skroz pri vrhu.
Mislim da su i sami skontali to pa su je na Redmi Note 9 pomerili na stranu.

Neke razlike sto sam primetio izmedju 9 i 9S, koje mogu biti bitne.

9 nema UFS 2.1 skladiste vec eMMC 5.1, bar bi trebalo jer G85 ne podrzava UFS.
9 nema GG5 poledjinu, ili je plastika ili neko "obicno" staklo.
9 nema novi linearni vibracioni motor. Inace mnogi hvale, bar na Redditu, vibraciju na 9S telefonu, kazu da je znacajno bolji feedback. Mada je i sam Xiaomi izreklamirao taj novi motor, mada nisam znao da je to neko osetnije unapredjenje.

Mada opet, mislim i da ce 9 biti dobra kupivina, ocekujem da ce biti 25k, kao sto je bio 8T.
Jedno ostaje pitanje da li se vredi dodatno ispruziti za 9S. Osim ako nekome bas nije bitan NFC.
 
Poslednja izmena:
Jedino sto je sigurno je da ne vredi dati 38k ili 40k za RN9 Pro :d Koliko god da ga je Peca ishvalio i andenuo mu value for money nagradu. :)
 
Pa ne znam bas.

Jedini bolji telefon za 40k koji sada mozes da uzmes je Mi 9T. Mi 9 Lite eventualno.
Kada govorimo o zvanicnim telefonima. Jos su ovo telefoni kojima je cena pala.
Ili Nova 5t koja je sada 40k.
Samsung recimo nema nista u tom rangu po toj ceni.
No, ono sto je preskupo kod 9 Pro jeste velika razlika u odnosu na 9S i 8 Pro, jer u odnosu na ta dva telefona ne donosi nista vise posebno da bi pravdao cenu.

Kada se pojavio 8 Pro, vecina je hvalila cenu i to uglavnom na konto MTK procesora koji je jeftiniji od SD konkurencije, i to se ispostavilo kao cist pogodak.

Kako god bilo, ne verujem da ce ljudi birati previse 9 Pro.

Mislim da je kupovina 9S 6/128 na oglasima pun pogodatk ove serije.
 
I po mom. Kada se gleda ulozeno-dobijeno.

Manji je taman toliko da se lakse barata, meni je lepsa njegova dijagnola u 19.5:9 odnosu, ovde mi je izduzena. Mislim da ima bolji ekran, svakako svetliji, kapljica mi je lepsa od punch-hola.
To je ono subjektivno.

Objektivno G90T je mocan, jos ima sistem hladjenja, oba telefona iste kamere imaju sem makro koja je bolja kod 9 Pro, NFC oba.
 
Jedino sto je sigurno je da ne vredi dati 38k ili 40k za RN9 Pro :d Koliko god da ga je Peca ishvalio i andenuo mu value for money nagradu. :)
Kazem ja, bilo koji Redmi Note maksimum 200e.

To su telefoni sa jeftinim delovima, nema sta da opravda vecu cenu.
 
Po meni za €220 6/128gb RN9s bolja kupovina od RN8P. Oba telefona su vrh za uloženo/dobijeno, tu nema priče.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja gledam zvanicne cene.
Ali 9S u 6/128 varijanti ce biti taman tu negde gde i 8 Pro u 6/64.

Ali da, 9S 6/128 je zlatna sredina
 
Nazad
Vrh Dno