Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ponovo je dostupan za poručivanje i kod radi. Ja poručio.
 
Sad pise nije raspoloziv.

Elem, evo vec polako stizu na KP i za te pare za koje sa popustom mozes da kupis 4/64 mozes da uzmes 6/128 verziju, kome 2 god garancije nisu moranje.
 
Ako ukucate na Kp Redmi 9s il Note 9s izlazi par mesta u novom sadu i onaj lik poznati za Xiaomi na I. Oko 225 do 230e za 6/128. Super
 
Samo 9s nema sta da radi u tom cenovnom rangu, da se doda jos malo uzima se Mi 9T sa 6/64 gb model, naravno kome je dosta 64 gb a kome nije mora ce da doda jos ali smatram da mesto na telefonu nije ogranicavajuci faktor sobzirom da danas svi imaju racunare i da mogu da slike i filmove prebace tamo ili na neki cloud server.. Ja sam moj uzeo za tacno 250 evra.
 
Poslednja izmena:
9S ima jaci score u geekbenchu od 730g u Mi 9T za single core.
Takodje ima prakticno jednak score u multi core. sa druge strane GPU u 730g je bolji zbog kloka samog mada neki kazu da su i tu egal s obzirom da je isti adreno u oba. Po meni je 64/4 verzija neisplativa u zvanicnoj prodaji.

Ali 6/128 model za 1000 din manje il istu cenu je super taman slicno preporucenoj ceni za evropu LINK

https://www.gizmochina.com/2020/03/12/chip-battle-snapdragon-730g-vs-snapdragon-720g/
Kilmovil score v8 antutu

Veci storage u startu, micro sd podrsku i povoljniju cenu i vecu bateriju i android 10 od starta.

Mi9t sa druge strane ima Amoled ekran i sve prednosti u vezi istog, vrlo verovatno bolji glavni zvucnik, ima super dimenzije i ergonomiju u odnosu na 9S kao i Telephoto senzor/opticki zum.

Mi9t obican nije druga liga u odnosu na 9 Pro i 8 pro at all imaju svoje prednosti i nedostatke i sve u svemu ni jedan nije pogresan izbor.

Mi 9T Pro je vec iznad ali mu je i cena za 100 i nesto evra iznad i ujedno on je po meni i danas ko ga nadje jedan od top u 3 do 500 evra easily.
 
Poslednja izmena:
Mi 9T je danas jako tesko naci...Sta god oni pisali po oglasima, skoro bigde ga nema

230e za sam start z RN9S 6/128 je odlican deal.
 
Bitna stvar za dosta ljudi, cudno da su na njemu izbacili a obican RN9S ce imati....Meni licno nebitno, nikad nisam i ejcu koristiti, ali vecinu svakako da.

4/64 190e, 6/128 za 225e na KP prodavac iz NS. Sasvim fino...Obican RN9 onda lagano na 150-160e za 4/64.
 
Obican RN9 ce imati mtk onaj, po meni se isplati par hiljada dinara vise za RN9s. Mozda uzmem devojci RN9s za koji dan, za 225e 6/128gb je po meni dobra kupovina. Vidim da i gcam radi fino.
 
U fr u mistore 9s 249evra, verzija 4/64 poklon mi band 4 . 128/6GB 279evra poklon mi true wireless slusalice.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obican RN9 ce imati mtk onaj, po meni se isplati par hiljada dinara vise za RN9s. Mozda uzmem devojci RN9s za koji dan, za 225e 6/128gb je po meni dobra kupovina. Vidim da i gcam radi fino.

Vredi, ali realno vecini to dodatno na S modelu i nije presudno. Meni je obican recimo interesantan zbog nize cene i posebno sto je punch hole sa leve strane, a ne u sredini. Sve u svemu ova RN9 linija jedino interesantno ove godine od Xiaomi-a za sada. S je naslednik RN8 Pro i ako gledamo 6 GB model, 30tak evra je jeftiniji nego sto je 8 Pro bio i nudi duplo vise memorije, bolje autonomija baterije, kamere su bolje, tu je i snap....Generalno refresh moze se reci, ali u svakom segmentu napredak i nize cena, sto je ok. Kad vec nisu ubacili nesto novo kao Realme sto je doneo 90hz ekran u ovaj segment.

Obican RN9 isto fin upgrade u odnosu na RN8. Svakako vlasnici RN8 i RN8 Pro (vazi isto i za RN7) ne treba da gledaju u ovom pravcu kad je upgrade u pitanju. Ali recimo vlasnici RN5 i RN6 svakako da. Klasika od Xiaomia i Redmi linije svake druge godine se oseti napredak dobrano.

Mene sad samo zanima dal ce i Realme 6, 6i i 6 Pro biti cenovno tu negde kad stignu na oglase.
 
9S ima jaci score u geekbenchu od 730g u Mi 9T za single core.
Takodje ima prakticno jednak score u multi core. sa druge strane GPU u 730g je bolji zbog kloka samog mada neki kazu da su i tu egal s obzirom da je isti adreno u oba. Po meni je 64/4 verzija neisplativa u zvanicnoj prodaji.

Ali 6/128 model za 1000 din manje il istu cenu je super taman slicno preporucenoj ceni za evropu LINK

https://www.gizmochina.com/2020/03/12/chip-battle-snapdragon-730g-vs-snapdragon-720g/
Kilmovil score v8 antutu

Veci storage u startu, micro sd podrsku i povoljniju cenu i vecu bateriju i android 10 od starta.

Mi9t sa druge strane ima Amoled ekran i sve prednosti u vezi istog, vrlo verovatno bolji glavni zvucnik, ima super dimenzije i ergonomiju u odnosu na 9S kao i Telephoto senzor/opticki zum.

Mi9t obican nije druga liga u odnosu na 9 Pro i 8 pro at all imaju svoje prednosti i nedostatke i sve u svemu ni jedan nije pogresan izbor.

Mi 9T Pro je vec iznad ali mu je i cena za 100 i nesto evra iznad i ujedno on je po meni i danas ko ga nadje jedan od top u 3 do 500 evra easily.

Sve je to dobro sto je 9S jaci ali stime dobijas daleko veci telefon, vecu bateriju a time i tezi telefon.

Sto mislis da je 6/64 neisplativo, ako slike i filmice stavis da idu direkt na cloud tebi mesto u telefonu ostaje da skuplja paucinu.

Svi se vataju za to sto 9t nema podrsku za sd karticu ali ja to ne vidim kao manu, jer kazem ovih 64 gb koliko ima na telefonu je vise nego dovoljno jer nejdes ti pa snimas 4k video snimke ceo dan pa da kazes da ti je malo memorije. Cak ne znam ni ko tako radi.

Amoled ekran je danas nesto sto se ne gleda jel ima ili nema, nego bi trebao svaki telefon iznad 250 evra da ga ima. Zvucnik je mnogo bolji i glasaniji.

Po meni 9t jeste druga liga jer 9s i note 8 pro su bas ruzni telefoni i glomazni i nikako nisu elegantni. Ako vec dajes pare onda gledas da sve ima u kompletu, naravno koliko to u toj ceni dozvoljava da bude komplet. Mada opet pojam lepote je kod svakog coveka drugaciji pa tako da o tome necemo raspravljati.

Za 9t pro ne smatram da je iznad jer osim jaceg procesora i malo jace kamere i brzeg 27w punjaca ne vidim drugu prednost istog nad obicnim 9t.
 
Ako je suditi po Mi storu u HR pre ce stici Mi note 10 lite nego RN9 pro.
 
Sto mislis da je 6/64 neisplativo, ako slike i filmice stavis da idu direkt na cloud tebi mesto u telefonu ostaje da skuplja paucinu.

Zato sto mi se ucinilo da u Mi shopu daju 4/64 a ne 6/64 vec 6/128 je jedina varijanta sa 6gb kod nas.




Zato sto sam na Mi A1 od 32gb navikao da imam i brzu 64gb memorijsku sto mi ne daje samo luft u prostoru, nego i cini da sam zasticen u smislu backup-a , kao kad mi se desilo skoro da sam morao da flesujem nov sistem bez prethodnog backup-a nekih stvari na komp. Da nisam imao SD mogao sam da se slikam sa odredjenim fajlovima jer sam radio kompletan wipe.

I zato sto prosto ne volim trend uskracivanja korisnika za vitalne osnovne stvari ko Sd card il 3.5 mm jack (neki ce reci pa type c dac eksterni je best resenje. Jeste ali ko kaze da na fonu sa 3.5 jack-u ne mozes simultano da koristis i Tip C dac-eve ako vec fon ima tip c usb . Nevezano za tvoj primer .





Svi se vataju za to sto 9t nema podrsku za sd karticu ali ja to ne vidim kao manu, jer kazem ovih 64 gb koliko ima na telefonu je vise nego dovoljno jer nejdes ti pa snimas 4k video snimke ceo dan pa da kazes da ti je malo memorije. Cak ne znam ni ko tako radi.

Amoled ekran je danas nesto sto se ne gleda jel ima ili nema, nego bi trebao svaki telefon iznad 250 evra da ga ima.
Ovo bi bilo fino ali amoled je skup i za popravku tj zamenu i za implementaciju (iz ugla proizvodjaca koji nisu samsung)

Zvucnik je mnogo bolji i glasaniji.

To sam i ja predpostavio i naveo.


Po meni 9t jeste druga liga jer 9s i note 8 pro su bas ruzni telefoni i glomazni i nikako nisu elegantni .

Mi 9T je lepsi ima bolju ergonomiju tanji je poput Mi A1 , to sam i naveo iznad. To se slazem .

Mada je i Note 9s lep u beloj boji npr, na svoj nacin, kabasto masivni nacin.

Eno iznad sam stavio pojedinacno odgovor za svaki deo boldovano.

Btw kad je dizajn u pitanju meni je Mi Mix 2 najlepsi od svih Xiaomi za njim Mi 8 lite i A1.
 
Poslednja izmena:
Ako je suditi po Mi storu u HR pre ce stici Mi note 10 lite nego RN9 pro.

Eno Toni je vec objavio odkutijavanje za Mi 10 Note Lite i kaze da je cena 440 eura, sto je jednostavno suluda cena za takav telefon. Jeste dobar ali ne bas toliko dobar da bih ga toliko platio.
 
Naduvana cena te Mi Note serije po meni radi marketinga slicno kao i kod Mi note 10 obicnog sto ima 108 mpx mod.

A onda odes i zadjes na odredjene forume gde se dokazalo da 730g ne moze ili radi softvera ili radi hardvera da komotno ni obradjuje/finalizuje slike napravljene u full rezoluciji.

Realme X2 ( i to ne Pro model) ima istu konfiguraciju gpu/cpu + isto amoled + bolje dimenzije+ Sd support i kosta ispod 300 evra mada redak .

Zavrsavam sa offtopic.
 
Poslednja izmena:
Ja poručio telefon po ceni od 24.650 din (64/4).
Nego sam izabrao plaćanje karticom (na rate) i odmah ide uplata, tj. skidaju sa računa. A tel će poslati, valjda..neverujem da mogu, hoće da me zeznu, a šta mislite ?
 
Ne mozete da poredite cenovni rang telefona tako sto cete da uzmete telefone iz razlicite kategorije, pa jos cene u nezvanicnoj prodaji, pa jos jednom koji se tek pojavio a drugom kojem cena opada vec skoro godinu dana.

Da, Mi 9T je bolji telefon al to nema veze jer veze nema sa Redmi Note serijom.
Ali stoji Mi 9T ima super cenu sada, posebno sto je gotovo nemoguce ga naci po toj ceni.

9S ima super startnu cenu, i opet je jedna od best-buy opcija za te pare.

Sto se tice glomaznosti, jeste velik, ali to je vec stvar licnih preferencija i Xiaomijeve filozofije, pa su im skoro svi telefoni novih serija preko 6.6".
Licno bih voleo da su zadrzali onaj ekran od 6.3" koji im je dugo bio standard, svakako dovoljno velik i pregledan da nema potrebe traziti vece.
 
Problem u celoj prici sa Mi 9T je sada sto ga je nemoguce naci po normalnoj ceni a ko ga ima sada skida kozu sa ledja koliko su zacenili prodaju.
 
Pa sad videcemo, po Evropi 4/64 Realme 6 je 220-230e koliko je i Redmi Note 9S. Govorimo o legalnoj prodaji.

U video recenziji Realme 6 Peca je pomenuo 38k dinara crnu, ali testirao je model 8/128 dakle najskuplji. Cenim da ce 4/64 biti slicno kao i RN9s u legalnoj prodaji dakle 29-30k. Sad dal ce uspeti nezvanicni distributeri da spuste na ~200e ko zna.

Ja sam iskreno poprilicno iznenadjen, pozitivno naravno, sa ovih 190e u startu za RN9S, stvarno vrh.
 
Kakva je kamera RN9s u poredjenju sa Mi 9t?
Dvoumim se izmedju ova dva telefona, i kamera je mozda najbitnija stavka, pa me interesuje koji je bolji od ova dva u tom aspektu, kao i sa Gcam.
I pritom Mi 9t je apsolutno nemoguce naci trenutno po oglasima za neku razumnu cenu.
 
I pritom Mi 9t je apsolutno nemoguce naci trenutno po oglasima za neku razumnu cenu.

Ako ti nije toliko hitno strpi se 7-10 dana..Nije bilo uvoza,sve je bilo stopirano zbog vanredne situacije,preprodavci koji su imali sve su rasprodali zadnjih mesec ipo,ovima kojima je ostao po koji primerak podigli su cene misle da se ovajde dok je trenutni deficit..Svi preprodavci su najverovatnije vec porucili telefone i kad im stigne cene ce opet da se iznivelisu kao pre vanrednog stanja,a imalo ga je za 250-255e..Isto vazi i za ovaj Redmi Note 9S,trenutno ga ima jedan prodavac po ceni od 230 e,kad bude dobilo njih 15 jos na KP,cene ce ici jos dole,za mesec ipo-dva ima da se zakuca na 200e za jaci model.Zato samo strpljenje i logikom razmisljaj.
 
+1
Nisu samo telefoni, dosta robe čeka na uvoz i samo se čeka dan kad će stići.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ima li neko RN9S? Zanima me baterija, na papiru 5k mAh deluje dosta dobro.
Danas je akcija u DE, 4/64 je 199 a sutra je 6/128 229, kao što je bila i pretprošle nedelje.
b47ae87846ed5ef49a1917bd0fae0be7.jpg


OnePlus 6T via TT
 
Autonomija mu je najjaca strana, na testu GSM Arene je dobio izvanredne ocene.
Mislim jasna stvar, energetski efikasan cipset + ogromna baterija = odlicna autonomija
 
Trebalo bi da stigne za nekih 7 dana, poručio sam ga..
 
Podeli utiske kada stigne. :)

Naravno, to se podrazumeva :)
Iskreno jedva čekam..dugo sam želeo uzeti neki Xiaomi, ovaj mi je prvi.
A na moj trenutni Huawei P9 lite mini biće opasna nadogradnja i unapređenje.
Jedino me brine težina i veličina..ali valjda ću se navići.
 
Nazad
Vrh Dno