Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ja u dve radnje imam Redmi Note 9 PRO , oba su na Android 11 apdejtovana i resetovana pre par dana. Za sad sve radi besprekorno. Za sve pare 👍.
Baterija fenomenalna :
 

Prilozi

  • IMG-a0c75d2bbb18e5fdc597f78b63c83144-V.jpg
    IMG-a0c75d2bbb18e5fdc597f78b63c83144-V.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 58
  • IMG-4949d65576465b7eb61e27be8d7297c6-V.jpg
    IMG-4949d65576465b7eb61e27be8d7297c6-V.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 35
  • IMG-2f878655abfb6042e70d0544b5a03b75-V.jpg
    IMG-2f878655abfb6042e70d0544b5a03b75-V.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 30
  • IMG-a0c75d2bbb18e5fdc597f78b63c83144-V.jpg
    IMG-a0c75d2bbb18e5fdc597f78b63c83144-V.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 26
  • IMG-4949d65576465b7eb61e27be8d7297c6-V.jpg
    IMG-4949d65576465b7eb61e27be8d7297c6-V.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 27
  • IMG-2f878655abfb6042e70d0544b5a03b75-V.jpg
    IMG-2f878655abfb6042e70d0544b5a03b75-V.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 55
U poslednjih desetak dana konstantno imam problem sa podešenom melodijom za poruke kod Vibera.Uvek mi se zvučno obaveštenje vrati na onu viberovu osnovno podešenu melodiju.Ja je ponovo postavim na željenu,i nakon vrlo kratkog vremena,samo od sebe se ponovo vrati na onu osnovnu.Restartovao sam telefon u nadi da je nešto zabagovalo,ali je taj problem i dalje prisutan.Ni ažuriranje softvera koje je došlo pre neki dan nije donelo napredak.
Nikada do sada mi se tako nešto nije dešavalo ni na jednom telefonu.Da napomenem da podešena melodija kod Viber poziva ne brljavi.
Šta pravi zbrku?
 
Ovde sam bio procitao da je neko viberov zvuk zamenuo tako sto je originalni zvuk izbacio a ubacio melodiju koju zeli i preimenovao je da se zove kao viberova melodija.

Probaj tako mozda pomogne.
 
Zna li neko šta bi ovo gore belo moglo da bude? Pojavilo se od skoro na Note 9 Pro... Uređaj je pod garancijom. Na crnoj podlozi se ne vidi.

a54HgW0.png
 
Ne znam šta je sa ovim telefonom više,posle ažuriranja na android 11 i na miui 12.0.4,kada restartujem ili ugasim telefon jednostavno zabode na onom miui logu i nema dalje,onda moram pola sata da ga non stop restartujem dok se na kraju ne upali,mislim da su Kinezi sa softverom totalno uništili ovaj fon,radio sam mu i fabrički reset pre ovog zadnjeg ažuriranja na miui 12.0.4 ali isto je,trza u animacijama,košta me živaca i živaca
 
Ne znam šta je sa ovim telefonom više,posle ažuriranja na android 11 i na miui 12.0.4,kada restartujem ili ugasim telefon jednostavno zabode na onom miui logu i nema dalje,onda moram pola sata da ga non stop restartujem dok se na kraju ne upali,mislim da su Kinezi sa softverom totalno uništili ovaj fon,radio sam mu i fabrički reset pre ovog zadnjeg ažuriranja na miui 12.0.4 ali isto je,trza u animacijama,košta me živaca i živaca
Ja sam trenutno isto na stock 12.0.4 i stalno ga palim, gasim, ali nema da zabada na logo. Da nije ispeglan softver za RN9pro to stoji, ali i nemaju vremena da peglaju, jer sad srljaju u Miui 12.5.
 
Ne samo ovo paljenje,recimo čujem kao da zvoni telefon,pogledam niko me ne zove a on zvoni,na fonu je povezana i mi band 5 narukvica motifikacija za pozive rade normalno znači ne zove me niko a telefon reprodukuje melodiju zvona...ili u toku razgovora sa nekom osobom u pozadini isto čujem melodiju,ne svaki put naravno,ali ....
 
Mogu samo da kazem,da posle godinu dana koriscenja RN9Pro,ni jedan bag nije popravljen u softveru.Samo ih sa svakim novim azuriranjem,ima jos vise.Posle prelaska na Android 11,nema sanse da nekome preko Bluetooth-a posaljem fajl.Nazalost MIUI je bio i ostao isto smece.A koliko vidim,nemaju nameru da ga nesto poprave.Jedino sto znaju je da ga sminkaju.
 
RN9P najgori fon ikad izdat od Xiaomija. Totalno zapostavljen u updejtima, kontrola kvaliteta nikakva, baterija nikakva (a trebala biti bolja nego kod RN8P), puno bagova, loš proximity sensor... Smeće najobičnije. I Mugy je u pravu. Sa svakim updejtom sve gore radi.
 
Meni sa LineageOS 17.1 9s radi odlicno.
MIUI sam koristio 7 ili 14 dana koliko se cekalo na otkljucavanje bootloadera.
 
Redmi note 9S ili kodno ime Curtana ima bolju podrsku. Evo i Miui 12.5 vec stizs, a uvek su ispred 9 pro modela po nekoliko meseci sa podrskom. Valjda zato sto se prodaje dosta u Indiji i onda veliko trziste, bolja podrska.
 
RN9P najgori fon ikad izdat od Xiaomija. Totalno zapostavljen u updejtima, kontrola kvaliteta nikakva, baterija nikakva (a trebala biti bolja nego kod RN8P), puno bagova, loš proximity sensor... Smeće najobičnije. I Mugy je u pravu. Sa svakim updejtom sve gore radi.
Slazem se u potpunosti.Moje misljenje je,da je bolje da je Xiaomi bio banovan,a ne Huawei.Ne bi ja ovo uzeo pored Huawei-a nikada.Medjutim,ne odlucujemo mi ;)
 
Sinoc stigao,taj toliko hvaljeni od strane Xiaomi-ja MIUI 12.5 na RN9Pro EU Rom.Novi Ui (sminkeraj),stari bagovi.Dobri stari Xiaomi:rolleyes:
 
ako mislis da ce apdejt da resi proximity i slicno, nece i ne moze

nego nesto dugo nema 12.5 xeu rom?
 
Moze ali nece. Ako senzor radi u test meniju/aplikacijama i pri kalibraciji onda je ispravan, samo android/MIUI prave te random probleme
 
bas naprotiv, ne moze.
Stavili su prost senzor koji ne meri kolicinu svetla vec je jednostavno ili otvoren ili zatvoren,

korisnik koji drzi telefon sa strane ili podignuto od glave (znate vec na sta mislim) ima taj problem.
Ko drzi telefon normalno nema taj problem, tako imamo da neki ljudi nikada nemaju taj problem a neki imaju stalno.

ispravnost senzora se najlakse proveri kada poklopite dlanom, ako se ugasi ekran on je ispravan.
 
Jesi siguran, otvori test meni pa probaj da priblizavas/udaljavas dlan, vidi jel ima 2 vrednosti ili vise. Meni uopste nemaju smisla ti izgovori, te jedan je samo on/off, te drugi ne radi ispod maske te treci je ultrazvucni, ovakav-onakav, a ono kad pogledas od nekih modela od pre 3-4 godine pa do najnovijih sa bar 3 vrste senzora isti problemi, "smrdi" na los softver i bol u qrcu (jer nema mnogo reklamacija, prodaja ide sve bolje a za komentare po internetu ih zabole dok god pare kaplju)
 
Ne razumem te...
Ti mene pitaš da li sam probao, a ja napisao kako jeste.
Jel si ti probao?
 
Evo upravo, nema vise vrednosti (pomesao sam s tim merenjem kolicine svetla) ali drugacije reaguje, Note 8 je instant ili 0 ili 5 a Note 10 Lite sporije menja ako sporije poklapas tj. tranzicija duze traje. PASS na oba, kalibracija radi, a ponekad (doduse jako retko) zabaguju.
 
Eto vidis, kazem ti da je senzor ispravan.

Drugi proizvodjaci imaju drugaciji proximity senzor koji zaista meri udaljenost,
xiaomijev je prost (citaj jeftiniji), reagistruje da li telefon jeste na uvetu ili nije, nema nista izmedju, a to smeta ljudima koji kako da kazem lezernije drze telefon.

nema tu nista da se podesi i popravi, ta stvar tako radi.
 
Ne znam, imam Samsung koji valjda koristi light senzor ili kameru za to, pre sam imao neki koji samo pozeleni kad se prekrije, dakle isto on/off, samo bela i zelena umesto 0 i 5... A s obzirom da baguje na vise razlicitih vrsta senzora i verzija softvera i da se negde smanjuje/povecava posle updata, da nekome radi bolje na custom ROMu ja i dalje verujem da je problem softverski
 
Kod mene posle apdejta na Android 11 i MIUI 12.5 telefon radi uzas.Ni upola ne radi brzo kao pre,a baterija jedva sastavi dan,bez ikakvih opterecenja.Nemam nameru da radim 10 puta hard reset,zbog Kineza,koji se zezaju sa korisnicima.
 
Meni zaista nije jasno zašto ne prodaš ili se rešiš više Xiaomi telefona...smaraš već odavno!
 
Evo da ne smaram vise,kazi mi ti koji telefon da kupim?Koliko vidim ovo je forum o modelu RN9Pro.Ja samo iznosim istinu,o tome kako softver radi na mom telefonu.A i ne znam,gde sam se to tebi licno obratio u komentaru.
 
Evo da ne smaram vise,kazi mi ti koji telefon da kupim?Koliko vidim ovo je forum o modelu RN9Pro.Ja samo iznosim istinu,o tome kako softver radi na mom telefonu.A i ne znam,gde sam se to tebi licno obratio u komentaru.
Eto zameni ga za Poco X3 Pro pa da vidim koji ces njemu problem da nadjes? Jer kod njega nema problema, proximity senzor radi savrseno, miui 12.5.4 koji je sada na telefonu vrhunski sljaka, 120 hz radi u svim programima i nema laga, baterija traje i po 3-4 dana sve zavisi od upotrebe telefona, ali ono zagarantovano je to da ces uvek imati dva puna dana bateriju.

I ne pisem ti kao neko ko koristi Mi ne znam koji model nego sam bas na tom poco modelu koji sam ti predlozio, 8/256 gb verzija.
 
Nazad
Vrh Dno