Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Piloti reaguju i na 1ms (tehnicki gledano 1000 slicica u sekundi).

90-120Hz je najlepsa stvar jer na telefonima je apsolutno sve animirano..
Čovjek ne može tako brzo da reaguje. ~100ms je moguće ali većina ima vrijeme reakcije od preko 200ms.
 
Naravno da moze, moze da vidi promenu u roku od nekoliko ms.
 
Smoriste više sa pilotima i milisekundama...
Tema je Redmi Note 9/9S/Pro i oni nemaju 90Hz displej...


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A kako komentarisete obican Note 9 u odnosu na 9S?

Meni je malo konfuzno da su mu dali neke prednosti, recimo ima NFC, reverse charge, po meni su prednost manji gabariti i manje upadljiv punch hole sa strane...
Jeste slabiji od 9S, ali je G85 definitivno jaci od SD 665 u Note 8/8T.
Sto se tice kamera na papiru samo manje MP za makro i selfi kameru.
 
Pa lepo komentarisem :d Punch hole sa strane puno manje upadljiv i realno ici ce za 22-23k legalno.
 
A stize i Redmi 9 sa G70. Ja ne znam gde sa tolikim telefonima.
Jedino nekada naprave nebulozan potez. Konkretno taj NFC, dosta ljudi ga prosto trazi, narocito u Evropi ga koriste i znaju to, i onda ga izostave u 9S a ubace u jeftiniji.
Narocito kada se zna da su prethodno 8T izbacili bas u svrhu globalne verzije sa NFC-om.
 
Jutros bas citam na vise mesta da je najnoviji OTA na 9S resio neujednacenu osvetljenost. Znam da je screen bleedinig uglavnom hardverski problem ali moze biti i da je bilo do losije optimizacije.
 
Vidim da se pojavio i u L.... Shopu.
Cene su 190 eur za 64/4 GB i 225 eur za 128/6 GB. Skroz korektno za sam početak prodaje.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li se zna kad ce kod nas Pro verzija ili ce kod nas biti i Pro Max?

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Ja koliko sma gledao, Pro verzija u Evropi je Pro Max za Aziju. Dok je S za Evropu isto sto i Pro za Aziju ....

Totalno poludeli :d
 
Ja ne vidim neku poentu Note 9 Pro verzije, pored Note 8 Pro.
Dva telefona koja su 90% ista, s tim da je jedan SD a drugi MTK, i razlike u dizajnu.
 
Pa dobro ali nekome je to i dovoljna razlika da uzme 9 Pro u odnosu na 8 pro.
Pogotovo ko hoce da ima laksi izlaz u slucaju da mu se telefon brickuje u slucaju flesovanja odredjenih stvari/root-a. A note 8 pro pati od toga pun Xda forum ljudi koji su ciglirali isti do te mere da im ni fastboot vise ne pomaze.

Tj ne mogu ni da ga otvore a neke metode koje zaobilaze potrebu za EDL i authorized Mi accountom pri hard bricku ne rade na MTK procesorima.

A Miflash takodje ne radi na MTK al Miflashpro radi doduse.

Takodje jos veca baterija u odnosu na 8 pro mada s obzirom na uvecani ekran to mozda i nije tolka razlika, mada stetdljiviji je 720g i manje se greje uprkos tome sto 8 pro ima liquid cooling.

Takodje neke stvari poput toga kakav je 3.5mm jack tek treba da se vidi mozda su drugaciji delovi unutra i implementacija.

Isto vazi i za video snimanje npr to isto tek treba da se dublje testira od strane nekog. Bas sam negde od silnih klipova , video da na jednom spominju i prikazuju da ima bas super odradjenu stabilizaciju i na 4k i na 1080p iako je samo EIS sto obicno nije slucaj na dosta Xiaomi fonova.

Kakav ce biti dalji support sa android verzijama ( s obzirom da ovaj dolazi sa 10 out the box) A onda i to sto ima 2 noice canceling mikrofona samo za poboljsanje razgovora, + odvojeni Sd card Slot.

Ne svodi se sve na to jedan pripada jednom taboru drugi drugom a **svi smo domaci**
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, jeste 9 Pro dovoljno razlicit da bude razmatran u odnosu na Note 8 Pro.
To je ono sto Xiaomi uvek radi, nudi sitna poboljsanja i razlike medju modelima tek toliko da se medjusobno ne potkopavaju.
 
Ma skontao i ja da su totalno poludeli vise sa tim oznakama ali sta da se radi.

Ja uzeh decembra supruzi RN 8 Pro i ona prezadovoljna a i ja pored nje, prosto je odusevljena kako radi i nista me ne zapitkuje sto je dodatan plus u odnosu na prethodne huawei telefone.

Ja ne bih sad uzimao 8 Pro, po meni 9 Pro je bolja kupovina ako se pojavi u nekom skorijem periodu sa nekom razumnom cenom u suprotnom odoh na 9t.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Pa i.as na misrbija do 12tog uz promo kod 4/64 vatijantu za 24.650 dinara+dve godine legalne garancije.
Odlican deal.
 
Ugrabi specijalnih 15% popusta na preorder ponudu za Redmi Note 9S 4/64!
Specijalna preorder cena važi od 9. maja do 12. maja. Popust se aktivira uz pomoć promokoda XFR9LJ prilikom kupovine.
 
Ugrabi specijalnih 15% popusta na preorder ponudu za Redmi Note 9S 4/64!
Specijalna preorder cena važi od 9. maja do 12. maja. Popust se aktivira uz pomoć promokoda XFR9LJ prilikom kupovine.

Hvala..
 
To je samo plus, sto se mene tice :d
 
Htedoh da poručim 9S za devojku sad. Ali odjednom nestao sa stanja na sajtu i izbacio artikal iz korpe.
 
Hmm, i drugar treba veceras da uzme/rezervise....
Znaci tipicna srpska posla, imali 10-20 komada i to je to.
 
A ja baš ozbiljno razmišljao da poručim telefon. Da li se isplati, menibdeluju ok spec za ovu cenu ?
Msm ja koristim trenutno Huawei P9 lite mini, već 2 i kusur godina..tako da bilo šta da uzmem biće bolje od ovoga i siguran sam da će zadovoljiti moje potrebe.
Ha, ha 'ladno nema više..
 
Pa za 29k nema bolji telefon trenutno legalno kod nas da se kupi...Jos ako nekako opet "proradi" ovaj promo kod vrh deal. Njegov konkurent, bar sto se tice ovogodisnjih modela, je Realme 6, kojeg nazalost jos nema.
Po mom misljenju to jos bolji fon.
 
Toliko o preorderu. Reklamiraju i Mi 9T 6/128GB na akciji već 10 dana ali ga nema od prvog dana.
 
Znaci generalno gde god da pozoves za telefone nema ih...Bilo da su nezvanicni distributeri, bilo da je "legalna radnja".
 
To me realno ne iznenadjuje. Srpska posla naruce prve manje kolicine da testiraju vode, I ako odu brzo onda narucuju nesto masivnije Iz njihovog ugla ( a realno I tadaa jedva pokrivaju zainteresovanost. Meni je ovaj telefon jako interesantan. Sve mi se dopada u vezi njega jedino bih voleo da je Aluminium ko pouzdani Mi A1 koji imam oko 1 godinu. Ili mesavina aluminium I plastike ko vrremsni Lenovo vibe K5 kojeg imam 3 I po godine maltene.

Al dobro kapiram da je staklo in. Isto se plasim da bi mi bio previse golem za normalno rukovanje Ili dzep. Al opet nije toliko visok 165 svega. A mi A1 je oko 156
 
Ja sam tacno znao da preorder nece potrajati, ocekivao sam da ce se razgrabiti brzo.
Verovatno ce za koju nedelju biti telefon dostupan i u siroj "nezvanicnoj" ponudi.
Za tih 29k verovatno i manje je tako bolje onda uzeti 6/128GB verziju, koja ce legalno biti sigurno 32-33k.

Sto se tice velicine telefona, posto sam imao dodira sa 8 Pro, a ovaj je nesto veci, nije to bas telefon za dzep, vise je za torbicu.
Ja bih licno preferirao da je manji, mada kapiram da je stvar navike nakon par dana.
 
Nazad
Vrh Dno