Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Pozdrav. Uzeh i ja ovaj mob (posle S7). Telefon je uglavnom ok, baterija odlicna. Ali mi se desava da jednostavno nece da udje u odredjene app. Udjes-izadje i tako bezbroj puta. Desava li se nekom? (Note9pro)
 
Poslednja izmena:
Ljudi recite mi da li 9S ima fabricku foliju preko displeja kao sto ima POCOX3?Hvala.....
 
Da svi imaju mislim

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Odlicno, dok ne stigne staklo da ima bar nekakvu zastitu.Hvala ljudi.... Pozdrav.....
 
Danas na mistore u periodu 15-17h cena 23000 rsd 6/64GB
 
Pošto sam updejtovao fon na Miui 12, treba li factory reset ili mogu da prođem sa nekim brisanjem keša i sl. U pitanju je ženin fon i nije baš voljna za resetom.
 
Bio bi pozeljan fabricki restart ali neka proba da koristi telefon par dana pa ako primeti neke cudne probleme onda odradite hard restart.
 
Je l ima neko problem sa Yahoo mail obaveštenjima na 9 Pro? Uopšte ne stižu dok se ne otvori aplikacija. Global rom 12.0.1.0.
 
Ono standardno si uradio sto je potrebno kod žaomije? Tamo u bateriji da stavis no restriction , pa da se pali automtski itd?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve podešeno kako treba i u aplikaciji i oko MIUI. Nešto Xiaomi ne podnosi mail aplikacije, meni na Mi 10 ne stižu uopšte sa Gmail-a dok ne uđem.
 
I ovo ti je iskljuceno? Miui optimizacija? Ako je tako, onda nemam ideju.d4c0639d-3cee-4886-9785-94ca219f8b55.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To nikad nisam ni isključivao. Posle ako uključim moram ponovo dozvole da podešavam. :d
 
Probaj sa nekim ranijim buildom Gmail app, mozda je do app problem

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima, nekih nedelju dana sam vlasnik 9 pro. Otkljucan bootloader, hteo juce uraditi root, ali bez obzira na lazyflasher imao je loop u fastboot. Nije to ni toliko bitno, vratio sam mu 12.0.1 rom, i sve vratio kako je bilo, osim, aktiviranje sim kartice. Znam da me je nekad zezao i na prethodnom telefonu oko toga, ali sad bi mi trebale snimljene poruke na Cloud, koje ne moze da sinhronizuje jer ne moze da aktivira karticu. Probao sam karticu u starom telefonu (Mi max 3), nije je aktivirao. Ima li neko ideju, posto sam manje vise probao sve opcije, osim da zovem operatera, ali sam skeptičan da je do njih.
Mislim da ce ovo biti prvi telefon koji necu rootovati, prvenstveno sam to radio zbog Viper4android, ali je zvuk odlican i sa stock ekvilajzerom, Adaway zbog reklama, ali mi ne smetaju jer ih nema svugde. Vance youtube zbog rada u pozadini, ali tu je Spotify, i Gcam koji radi bez root. Sve u sve, odlično :)
ce48b30458cbe553286025e1629d39df.jpg
83f905f620282b5d1803fc52c40992a7.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Morao sam na kraju preko adb da obrisem xiaomi.simactivation.framework jer mi je do sada skoro 800 din nabilo racuna :)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ljudi znam da nije ovde mesto da pitam o ovome, blokirao mi je mozak i ne mogu da se setim kako da vratim aplikacije,poruke i ostalo sto sam back-apovao na gmail,ne mogu da se setim kako da uradim restore svega sto sam back-apovao?moze li pomoc?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Bio sam na Pixel Experience Plus i baš je fluidno radio, jedino je imao neke čudne random reboot-ove pa sam odlučio da instaliram nešto drugo.

Instalirao crDroid, katastrofa, baš loše radi.

Ima li neko preporuku za ROM koji na RN9Pro (joyeuse) radi fluidno i nema neke kritične bagove (npr. da alarmi ne opaljuju, random reboots i sl.)

Koliko sam bio oduševljen sa podrškom za RN4, toliko je za ovaj očajna..

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Bio sam na Pixel Experience Plus i baš je fluidno radio, jedino je imao neke čudne random reboot-ove pa sam odlučio da instaliram nešto drugo.

Instalirao crDroid, katastrofa, baš loše radi.

Ima li neko preporuku za ROM koji na RN9Pro (joyeuse) radi fluidno i nema neke kritične bagove (npr. da alarmi ne opaljuju, random reboots i sl.)

Koliko sam bio oduševljen sa podrškom za RN4, toliko je za ovaj očajna..

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
ja sam 3 dana vec na ancient romu, evo sve rado za sad kako treba. vidim da je izaso neki nunsantara rom, svi su nes uzbudjeni oko njega pa cu ga probat. inace od romova, najbolji i najstabilini mi sec pokazo RR, dok 11 ku nisam jos probo. tj probam ovaj veceras pa javim utiske :)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Može pomoć,crash-uju mi pozivi,elem izbacuje me ne mogu da pozovem,a mogu da primam pozive,rešenje?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ako je custom rom vrati ga na stock. Ako je već na stock romu uradi factory reset.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hvala,stock ROM jr

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Nije tema ali je ziva pa da pitam tu. Uzeo Rsdmi note 7 da se malo igram. Probao 2 rom a , pixel extended i neki drugi. Na svakom flesovanje Magiska daje bootloop. Probao razne veroje magiska, probao pre i posle bootovanja (prvog). Uvek isto. Ima li nesto magisk i A11 zbog cega se ne vole?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi probao da ekstraktujes boot.img iz roma i patch-ujes ga sa Magiskom?! Onda ga flashuj u recovery kao boot particiju.
Neki romovi ne podrzavaju prostu Magisk instalaciju.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nisam probao nikakvu gimnastiku jer je na redmi note 4 radilo kako treba. Ovde na 7 bas da ne rade na oba koja sam probao mi je nesto cudno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Au, ruski ni da beknem[emoji23].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam siguran, najbolje ukoliko bar malo razumeš ruski da proveriš na 4PDA forumu. Ako tamo nema, nema nigde. Evo na brzinu sam pronašao tamo ovo, možda može da pomogne.
Ovo je uputstvo za instalaciju na Android R

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno