Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Sad mi je Sreen Time ako to mislis 33%, android sistem 25%. Moze da izdrzi dan sigurno mada koristim mob poprilicno. Poenta je sto kad ga napunim nije 52,53 hours left to je pisalo kad sam uradio update ali se ubrzo vratilo na staro 42.43 hours left na 100% punjenja.
 
Sad mi je Sreen Time ako to mislis 33%, android sistem 25%. Moze da izdrzi dan sigurno mada koristim mob poprilicno. Poenta je sto kad ga napunim nije 52,53 hours left to je pisalo kad sam uradio update ali se ubrzo vratilo na staro 42.43 hours left na 100% punjenja.
Pogresno vidis SOT (screen on time)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Uradio update na dva Redmi 9 pro i sve za sada isto isto odlicno radi kao i pre update-a. Hvala bogu ja nisam imao probleme koji su se navodili redom u temi.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Prvi put se javljam u ovoj temi, a pratim je već neko vreme...Samo sam hteo da podelim svoje utiske za MIUI 12 i SOT...
Posle prelaska sa MIUI 11 na MIUI 12 se SOT povecao sa 9 na 12 sati...
Bloatware sam poskidao kada sam kupio telefon pre par meseci, a posle prelaska na MIUI 12 nisam radio factory reset...
Posle Note 4G, pa Note 4X ovo mi je treći Xioami (Note 9 Pro) za redom i meni MIUI odgovara još od početka,pa nikad nisam imao potrebu da stavljam neki custom rom... Jedino što me iritira na ovom telefonu je što SOT mogu da gledam samo u zadnja 24 sata, pa moram da pravim beleške i da sabiram, da bih video koliko izgura sa jednim punjenjem, bez upotrebe neke posebne aplikacije :)
Eto, toliko od mene :D
 
Poslednja izmena:
Ovo sto promenise za statistiku baterije,cist *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam.Gde ne treba cackaju,a vuku im se po telefonima jedni te isti bagovi vec 10 godina.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Sad mi je Sreen Time ako to mislis 33%, android sistem 25%. Moze da izdrzi dan sigurno mada koristim mob poprilicno. Poenta je sto kad ga napunim nije 52,53 hours left to je pisalo kad sam uradio update ali se ubrzo vratilo na staro 42.43 hours left na 100% punjenja.

Bag koji traje vec 2 godine. Svima je tako. Kozmeticka stvar, ne realno stanje.
 
Sad rekoh nesto da proveeim bluetooth zvuk preko bluetooth slusalica.Ono je prejadno.Nije do slusalica,jer odlicno rade i sa fonom od pre nekoliko godina.Na Miui 11 je bio jedva prosek,a sada na Miui 12,ocaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Sad rekoh nesto da proveeim bluetooth zvuk preko bluetooth slusalica.Ono je prejadno.Nije do slusalica,jer odlicno rade i sa fonom od pre nekoliko godina.Na Miui 11 je bio jedva prosek,a sada na Miui 12,ocaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Cekaj care, ako ti toliko ne valja Xiaomi, sto ne predjes na drugu marku, vala ih ima?
Malo malo tvoj spam/trol post, kad god udjem da vidim ima li nesto novo ili nesto korisno tvoj spam/trol post neka glupa kuknjava?

Promenis lepo, ima modela i marki drugih dosta siguro mozes da pronadjes nesto po tvojim standardima.
 
Ali nekako brzo ide baterija, sad mi pise da na 77% ima jos 33 sata koriscenja, bio sam na guglu i youtube i za 6-7 min ode jedan procenat. Valjda je to normalno, ne bih da smaram nikog ali mi je cudno posto ima mocnu bateriju.
 
Cekaj care, ako ti toliko ne valja Xiaomi, sto ne predjes na drugu marku, vala ih ima?
Malo malo tvoj spam/trol post, kad god udjem da vidim ima li nesto novo ili nesto korisno tvoj spam/trol post neka glupa kuknjava?

Promenis lepo, ima modela i marki drugih dosta siguro mozes da pronadjes nesto po tvojim standardima.
E vala nek' si mu rekao :) .

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka
 
Sad rekoh nesto da proveeim bluetooth zvuk preko bluetooth slusalica.Ono je prejadno.Nije do slusalica,jer odlicno rade i sa fonom od pre nekoliko godina.Na Miui 11 je bio jedva prosek,a sada na Miui 12,ocaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Nažalost slažem se, isti problem i kod mene.
Zvuk je loš i jos ne mogu volumen kontrolirati kako treba. Slusalice su 1more tws

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 
Koliko je blutut zvuk los, toliko je na zicanim bubicama zvuk extra. Od Samsunga sluske, rastura zvuk kako je kvalitetan, uz pomoc Sound efekta i bass dolazi do izrazaja.
To sto je zvuk na BT sluskama los govori da to softverski treba da dorade malo, mada zavisi i od samih slusalica da li su kompatibilne sa Miui...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
AKG Y500 bt slušalice kod mene bez greške.
Isto kao na prošlom fonu.

Još jednom, bluetooth je digitalni signal koji se pretvara u analogni (muziku) tek u slušalicama.

Kvalitet audio chipa u telefonu samo sa žicanim može da se čuje.

E sad, kakve su prirode problemi kod vas ne bih znao a svakako verujem da postoje. Verovatno nešto oko brzine prenosa pa proverite ta setovanja koja se nalaze u developer modu. (ldac i lhdc codec)





Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod mene Max Mobile bt sluške KV-2039 rade lepo.
 
samo da preporucim xiaomi.eu 12 rkom, evo otkad je izaso instaliran i nikakvih problema. baterija sasvim ok, nema stucanja i sve radi. bateiju nisam jos nikako uspio istrosit do kraja dana :)
c7b97014f87e47e8f317df642b272427.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da li neko koristi mi remote? Ja sam pokušao da uparim neke uređaje, ali ne ide.
 
Da, par televizora, klima... Radi ok

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
 
Vidim da je Pixel Experience Official update-ovan, ali ne vidim nigde da piše kako bi trebalo da ga instaliram preko prethodnog build-a. Da li je neko ažurirao?
 
Samo instaliras novi build preko postojeceg ako nije navedeno da mora clean flash
 
Jel probao neko Android 11 romove?!Ja probao par ali posle restarta telefona, memorija telefona bude enkriptovana iako sam uradio wipe data pre flesa rom-a.
 
Moras i format data da radis. Samo pazi brise internu.
 
Imas posebno format a posebno wipe, mozda nisi sta treba pritisnio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel probao neko Android 11 romove?!Ja probao par ali posle restarta telefona, memorija telefona bude enkriptovana iako sam uradio wipe data pre flesa rom-a.
Isto kao meni kada smo se dopisivali na PM u vezi instaliranja custom ROMa, inače i dalje nisam uspeo da ga instaliram zbog pomenutog problema zbog manjka slobodnog vremena.

Iako uradim i wipe i format data izbaci mi grešku da je memorija telefona enkriptovana, kada se restart uje telefon podigne se MIUI vraćen na fabrička podešavanja.

Ako uspeš da dođeš do rešenja postavi ga na temu molim te

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ugasi šifru na MIUI, prvo uradi wipe data, dalvik i cache. Onda instaliraj rom, pa posle toga idi na format data i potvrdi sa yes, i to bi trebalo da je to.
 
Uzeo ga preko Telenora pre neki dan, odmah se ažurirao na miui 12, telefon za te pare kida.
Nadam se da će biti sve ok i ubuduće.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Не могу да нађем тему за Redmi Note 9, па да питам овде да ли још неко има проблем на овом телефону да се након завршеног разговора (обичан позив, не мислим на Viber и сличне апликације) телефон угаси и једва упали?
Брат има овај телефон и овај проблем.
Да ли је до лошег update-a Телефон апликације, сачекати нови апдејт, или је до баш до самог телефона?
На MIUI 12.0.4.0 је ако значи тај податак.
 
Nazad
Vrh Dno