Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Znači ne verujem.

Od klinca fon uzet u Logicu (za rumunsko tržište) ima istu oznaku kao ženin fon uzet u Vipu - QJZMIXM, a ćerin fon isto uzet u Vipu kao ženin ima oznaku QJZEUXM.
I? Sta sad sa tim ne kapiram?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Ja ne znam za vas, ali ja sam i dalje na 11.0.3, nisam ga updejtovao :) Inače je za Evropu Rom. Na 70% potrošnje 11h SoT-a (koristim dosta yt, društvene mreže, pretraživač i po neku igru odigram itd.) U toku noći potrošnja ide od 1-2%. Telefon punim do 91+-%, praznim je do 20%.
Nekih većih problema što se tiče hardvera nisam imao, osim bug sa slušalicom (dva puta mi se desio da nečijem sagovornika zbog prethodno nabijenih slušalica, ali restartom se sve popravi. Naravno nađe se i po neki bag u softveru. Telefon uzet pre dva meseca.
 
I? Sta sad sa tim ne kapiram?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Pa fora je u tome da su napravili haos sa tim regionima.Ako vec postoji Global Rom,sta ce ti Evropski.Sta,Evropa nije na ovoj planeti?Pa tako kod nas imamo u prodaji i sa Global i sa Evropskim Rom-om.Izgleda da u Vip-u ima od oba po malo.Vecina nece znati da to pogleda prilikom kupovine,a ovi u poslovnici to ti sigurno nece reci,jer ni oni jadni ne znaju sta prodaju,ili su izdresirani da se prave ludi.Pa tako imamo stanje,da ljudi uzmu isti model telefona,ali sa razlicitim Rom-ovima.Pa posle zasto kod mene jos nije stigao apdejt ili MIUI 12,a kod njega jos pre nedelju dana,a zasto ovo kod njega radi,a kod mene ne,i obratno.Zeza kupca,ko kako hoce,a kupac informisan kao tele.
 
Poslednja izmena:
Pa to je generalno problem sa našim tržištem, nista novo. A prosečan korisnik nece da se cima da flesuje bilo koj rom, isto ko priča sa huaweijem pa im sad spuštaju cene jer niko nece da kupi telefon gde mora ručno da ubaci gapps...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Za mene,svako ko poseduje smartphone,a nece da se cima oko njega,ne treba ni da ga poseduje.To su dzepni kompjuteri,a ne obicni telefoni.Ajde i komp kada kupim,da mi oni instaliraju sve sto meni treba,i podese,da se ja mnogo ne cimam.Kao sto rekoh.Neinformisanost je ovde neverovatno prisutna.
 
Poslednja izmena:
Preteruješ prijatelju. Nemaju ljudi vremena za zezanje sa telefonom, niti ih zanima, prosto nemaju vremena. Neko im ubaci karticu u nov telefon i nastave dalje da žive život (nemaju pojma oni ni da li je nano kartica, nit, odu na štand i traže novu karticu za telefon). Imaju obaveze, posao, devojka, žena, deca, škola... nemaju jednostavno vremena da stignu za zezanje sa telefonom. Koliko smo u prevozu vidim ljudi sa razlupanim erkanom, nemaju vremena da poprave, radi im tako i to im je dovoljno. Ovde su ljudi koji imaju viška vremena i žele da izvuku nešto više, ali to je ograničen broj ljudi na forumu (koliko znaš oko sebe takvih ljudi, verovatno ih nema), nikako potrošačka mašinerija od koje brendovi žive.
 
MIUI ima nešto specifičnosti da ne kažem gluposti i dovoljno je poigrati se sa tim par minuta i dobije se telefon dobar telefon za manje para nego što bi se dalo nekoj drugoj firmi.

Meni je najveća glupost "Display pop-up whindows while running..." bez toga gomila widžeta neće radi e sada da li je ljudima teško da proguglaju to, uglavnom da. Više iz razloga neznanja nego nemanja vremena.

I da se doda na to isključenje čuvanja energije i dozvoli auto start na par aplikacija i to je sve što je drugačije na MIUI sistemu.

I zbog glupe reklame Viber ili Vajber skoro svi ovde koriste istu iako je uglavnom WA u celom svetu popularniji ali mi nebi bili mi da nismo kontra napravljeni ali čak i Viber sada radi dobro na MIUI i šta nam više treba ?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
@Mugy - ne lupaj. Po toj logici ne bi 80% ljudi ne bi trebalo da koristi računare jer ne znaju da instaliraju Windows ili 95% ljudi ne bi trebalo da vozi auto jer ne zna da ga popravi, zameni ulje i sl. Većina ljudi sem korišćenja ne zna ni najosnovnije stvari - da napravi google nalog, prebaci imenik i sl. Za gro kolega/prijatelja ja to uradim. Zato i cenim (ne kažem volim) Apple. Kupiš i koristiš. Dodatno, što kaže @Ivan KP - nemam ja vremena da se zezam ni sa mojim, a kamoli sa još 4 telefona u kući (žena, klinci).

Neko pomenu flešovanje romova - pa da li je to normalno. Što bi se ja cimao sa time. Kupio sam proizvod i hoću da ga koristim. Prosto i jednostavno.
 
Za mene,svako ko poseduje smartphone,a nece da se cima oko njega,ne treba ni da ga poseduje.To su dzepni kompjuteri,a ne obicni telefoni.Ajde i komp kada kupim,da mi oni instaliraju sve sto meni treba,i podese,da se ja mnogo ne cimam.Kao sto rekoh.Neinformisanost je ovde neverovatno prisutna.
Može i tako da se gleda. Ali clean Windows radi bez problema - dok mnogo ovih Androida ne.
 
Kad neko bec pomeni gluposi miui-a. Mene nervira kada skinem neku sliku npr sa neta, smara me notifikacijom sve dok ne otvorim u file manageru.


Sent from my C-3PO
 
@Mugy - ne lupaj. Po toj logici ne bi 80% ljudi ne bi trebalo da koristi računare jer ne znaju da instaliraju Windows ili 95% ljudi ne bi trebalo da vozi auto jer ne zna da ga popravi, zameni ulje i sl. Većina ljudi sem korišćenja ne zna ni najosnovnije stvari - da napravi google nalog, prebaci imenik i sl. Za gro kolega/prijatelja ja to uradim. Zato i cenim (ne kažem volim) Apple. Kupiš i koristiš. Dodatno, što kaže @Ivan KP - nemam ja vremena da se zezam ni sa mojim, a kamoli sa još 4 telefona u kući (žena, klinci).

Neko pomenu flešovanje romova - pa da li je to normalno. Što bi se ja cimao sa time. Kupio sam proizvod i hoću da ga koristim. Prosto i jednostavno.
Sam si odgvorio.Poenta je bas ta.Ne petljaj se u nesto sto ne znas,a neces ili nemas vremena da ucis.Razumem te ja potpuno,ali ne mogu da razumem ovu vecinu,koja godinama koristi smart phone,a postavlja jos uvek pitanja,koja su se postavljala kada je izasao prvi smartphone.Pomodarstvo je ovde jos jedan veoma rasprostranjen virus.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
niko da okrivi xiaomi za ovu zbrku nego naše tržište, grbavi prodavci, naši lenji ljudi ( koji inače imaju važnija posla u životu od menjanja romova), itd...i posle jao što su neki telefoni skuplji a imaju lošije specifikacije...što neko reče stave ljudi u njega karticu i idu dalje...
 
Kad se setim koliko im je vremena trebalo da ispeglaju sve bagove na ženinom Redmi Note 8T. Glupo kažem, klincu sam pre RN9P uzeo bio Realme 5. Fenomenalan fon sa još boljim sistemom. Light skin, skoro vanila android. Mana nije bio podržan srpski jezik. Posle sa updejtom na Android 10 stigao i srpski.

Kada sam uzimao fonove preko Vipa, dvoumio sam se između RN9P i Realme 6s. Da su imali čist Realme 6 ili Realme 6 Pro, uzeo bih pre njih. Ovako presudilo 2gb manje memorije i slabija kamera na Realme 6s.
 
Meni baterija užas. Jedva 6 h sot-a. Cekam miui 12 da odradim hard reset, ali izgleda da neće pre kraja oktobra.
 
Da li moguće da ima veze način na koji se puni baterija? Ja tel imam tek par dana (kupio korišten star mjesec dana) i kada sam punio preko brzog punjača baterija traje kraće 6sot, dok onaj obični punjač ide 7sot plus 35% baterije

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Pa logicno je da ce toliko biti ako je brightness na max

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kako da proverim korišćenje baterije od zadnjeg punjenja? Po defaultu (a nigde ne vidim opciju za promenu) meri korišćenje u zadnja 24 časa?
 
Kako da proverim korišćenje baterije od zadnjeg punjenja? Po defaultu (a nigde ne vidim opciju za promenu) meri korišćenje u zadnja 24 časa?
Gsam battery monitor. Mislim da radi na svakom androidu.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Kako da proverim korišćenje baterije od zadnjeg punjenja? Po defaultu (a nigde ne vidim opciju za promenu) meri korišćenje u zadnja 24 časa?
Obrisi apdejt za Security.Posluzice ta fora,dok ne izadje Miui 12.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Јел зна неко,како да наместим да ми стижу сва обавештења док сам на мобилним подацима,као на вифи-ју?

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Obrisi apdejt za Security.Posluzice ta fora,dok ne izadje Miui 12.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

A sta ce kada dodje MIUI 12 i opet ce imati taj budjavi deo za proveru SoT-a samo u poslednja 24 casa a ne kao sto je ranije bilo da prikazuje od zadnjeg punjenja.
 
A sta ce kada dodje MIUI 12 i opet ce imati taj budjavi deo za proveru SoT-a samo u poslednja 24 casa a ne kao sto je ranije bilo da prikazuje od zadnjeg punjenja.
Cekacemo da to poprave valjda,mozda dan,mesec,godinu.Posto koliko vidim za ovaj Evropski rom i redovni apdejti idu na nekiliko meseci,a Miui 12 valjda bice do kraja godine.
d99edff9dadb24139efcb8799a1af903.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Cekacemo da to poprave valjda,mozda dan,mesec,godinu.Posto koliko vidim za ovaj Evropski rom i redovni apdejti idu na nekiliko meseci,a Miui 12 valjda bice do kraja godine.
d99edff9dadb24139efcb8799a1af903.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Dzaba cekas, ja evo imam XEU custom rom koji je daleko ispred evropskog roma i to jos nije popravljeno a mislim i da nece jer oni idu kao na neku modernizaciju sistema, a to sto nesto sto njima odgovara vecini ne odgovara to ih ne zanima.

Vec sam u drugoj temi pisao o tom problemu i reko sam bar da su ostavili izbor pa kome se svidja ovaj novi sistem za bateriju neka ga koristi a ko nece neka koristi stari.

Jedino se nadam da ce se neko od ovih sto prave custom romove setiti jednog dana da implementiraju tu staru ali bolju opciju za prikaz potrosnje baterije.
 
ima li iko problema sa prelaza wifi na 4g. mwni se dogodi kada predjem sa wifija na 4g (kad izadjem iz kuce npr) 4g mi se spoji ali nema neta. moram otic u airplane mode i vratit ili reset uredjaja.

11.0.3.0 eu oficijal rom.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja tih problema nisam imao, sve radi kako treba.

Redmi Note 9 Pro - 11.0.3 EU
 
Uzeo danas majci 9s . Bio na akciji onaj od 6gb mada mami to ne treba. Javljam utiske i probleme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo danas majci 9s . Bio na akciji onaj od 6gb mada mami to ne treba. Javljam utiske i probleme


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste da ne treba ali ne moze da skodi, znas kako kazu od viska glava ne boli ali od manjaka itekako zna da boli. Bolje da telefon ima vise rama ako ga nece dugo menjati bar ce biti sigurna da ce sve da radi ok. Iskreno i da si uzeo sa 4 gb isto bi radilo ali ovako samo jos bolje.
 
Ma ona to koristi godinama, nije zahtevan korisnik ali neka se nadje. Youtube, viber, malo slika , cita novine i to je to. Bilo mi greota ne uzeti kad je u Mi storu za 4/64 bila cena kao sto sam ja platio 6/128 a isto ozbiljna firma sa 2g prave garancije i fiskalom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jutros mi je doso update na 11.0.6.0 i evo nije bilo problema. mozda je trebo samo neki reinstall ili.. bumo vidli

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
jel tko korolistio xiaomi.eu rom?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno