Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Zasto ne uzmes Mi 9t,nema nikakvih rupa,amoled ekran,bas ono sto volimo mi koji ne podnosimo rupe i useke po ekranu,dobar i soc,baterija i cena odlicna 260e.Nije los ovaj RN9P ali eto ta rupa u ekranu me iritira,koliko god se trudili da ignorisemo ipak upada u oko kad pustis nesto na telefon i gledas.

To je uvek bilo na stolu, ali voleo bih da sad uzmem beli fon :)
Kada se sve poklopi mozda i uzmem nesto.
 
Xiaomi Redmi Note 9 Pro Vs Xiaomi Redmi Note 8 Pro:




Redmi Note 9 Pro Max vs Realme 6 Pro

 
Poslednja izmena:
https://youtu.be/VZO1hbQgv-E
Jos jedan test sa rn8 pro. Osmica je cak za malo i jaca u sirovoj snazi (g90t vs sd720g), ali izgleda da su sredili ram menadzment na rn9 pro.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Još jedan komparativni test, Redmi Note 9 Pro vs Realme 6

 
Tezak duel izmedju ta dva.
Mada Realme 6 ima realnu prednost sto ima 90Hz displej i sto ima GW1 kameru kao sto je na 8 Pro i 9 Pro Max.
No opet mislim da izbor moze da se svede na stvar licne preferencije. Recimo svidja mi se vise dizajn na 9 Pro jer je dupli GG, a onda opet cinjenica je i da prednost moze biti plastika na Realme 6 zbog manje tezine. Prednost ce nekome biti pozcija punch hole-a na centru, odnosno nekome sa strane, prednost je led lampica na 9 Pro jer je Realme nema, sto im najvise zameram, sitna stvar ali bitna.
Ne znam kakav je ovaj Realme UI, deluje kao neka kombinacija vanila Androida i Samsungovog One UI, deluje da ima vise opcija za customizaciju, mada je opet MIUI dobra stara poznanica.
Bas ne znam koji bi uzeo od ova dva.
 
Evo jos jedan:
https://youtu.be/AFadVXTQz2o

Meni definitivno Realme 6 bolji pik, rupa sa strane, 90hz i generalno lepsi mi fon, ne svidja mi se uopste raspored kamera pozadi na rn9 pro. Redmi ima brutalnu bateriju i not ledicu, uz to custom podrska zbog snapdragona, sto meni nista ne znaci.

Jos jedna stvar, koja mi se dopada, nasao sam da kod realme ui moze da se iskljuci app drawer koji ne podnosim, slicno kao kod huawei-a, sto mi je super.
 
Poslednja izmena:
Slozicu se, kada se sve podvuce ipak Realme moze da ponudi vise konkretnijeg.

Mada opet, nije toliko pogresan izbor ni ovaj drugi. Jedino vidim na ovim sintetickim testovima da je Realme 6 dogurao i do 60C dok je 9 Pro tu negde do 30, pa pretpostavljam da Realme nema hladjenje kao 8 Pro, tako da jedino ne znam dali pregrejavanje moze biti problem.
 
Stize naredne nedelje i Redmi Note 9s. Za sada je sigurno da ce biti "manji", da dolazi takodje sa slicnim ili istim dizajnom kao ova dva. Jedino je pitanje u kakvoj hardverskoj konfiguraciji.
Taman me u maju/junu ocekuje novi telefon pa cu se lomiti izmedju Redmi i Realme.

Gledam poredjenja konkretno Redmi Note 9 Pro i Realme 6, i deluje da Realme 6 ipak ima jedan ozbiljniji zaostatak zahvaljujuci prednosti upravo.
Kombinacija 90Hz ekrana i 12nm G90T nije bas najstedljivija, pa cak ni uz bateriju od 4.300mAh. Najbolje se vidi kada se poredi sa Realme 6 Pro koji ima istu bateriju, nesto veci ekran, isto od 90Hz ali zahvaljujuci 720g od 8nm pravi znacajnu razliku u autonomiji.
Meni je nekako draza stamenija autonomija nego refresh rate na ustrb iste.

Steta sto ova dva nova Redmija nisu dosla sa 90Hz, savrseno bi se uklopilo uz 720g i bateriju od 5k.
 
Da steta za izostanak 90hz na ekranu...Onda bi mu nekako i oprostio onu rupicu po sredini.

Sto se autonomije Realme 6 tice, naravno sa 90hz setovanjem, nije to tolik lose, prijavljuju ljudi po review-evima uz ozbiljan usage oko 7h sota. Na slicnim testovima RN9 Pro je na nesto ispod 9h. Sasvim dovoljno.
 
Gledam ovaj klip, i tek sada vidim koliko je punch hole na 9 nisko. Bas nisko, toliko da u poredjenju sa kapljicom deluje besmisleno.



Vala ako nisu mogli da ga smeste pri vrhu kako valjda, bolje da je ostala kapljica.
 
Nakon ovog snimka odlučio sam da ga ne kupim. Sačekaću K30 Pro Zoom ili nešto drugo.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vrlo interesantno, mediatek opušteno gazi snapdragon u video poređenju.
 
Jaci je G90T, u sirovoj strani.

Medjutim, 720G je 8nm procesor, sto je znatno efikasnija arhitektura od 12nm G90T.
720G ima AI, G90T ne.
720G ima download od 800MB/s i WiFi 6, G90T 600MB/s i WiFi 5.
720G ima NavIC podrsku, koja bi trebalo da bude preciznija i od GPS-a.
 
Ima li neko info kada će se kod nas pojaviti Redmi Note 9S?
Vidim da ga ima u skoro celoj Evropi.
Npr. cena u Nemačkoj za 4/64 verziju je od 189 eura, što je po meni skroz prihvatljivo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja pretpostavljam da bi mogao u toku maja, posto je u HRV stigao vec recimo.

Cena je korektna, mislim da bi kod nas mogla biti 30k.

Ja sam u "trilemi" razmatram 9s, Realme 6 ili P40 Lite.

Ono sto mi se ne svidja kod 9s jeste sto gotovo sve recenzije prijavljuju prilicno primetan screen bleed i prilicno slabu osvetljenost, uglavnom primetno slabiji panel u odnosu na 8 Pro.
 
I Toni je primetio tamniji ekran. Ali dobar telefon, zaokruzen, u skladu sa Redmi Note tradicijom.

Bas cekam da vidim da li ce najaviti obican Note 9. Mogao bi biti zanimljiv ako dodje u manjoj formi, pa cak i da dodje sa slabijim cipom. Tipuju ili novi G85 ili SD 662.
 
Stigao i Redmi Note 9.

Bogami, fin telefon, jeftiniji a mozda i primaljiviji od 9S.

Prvi telefon sa Helio G85, koji je otrprilike 20% jaci od 665 u Note 8. Najveci adut po meni je velicina. Manji je od 9S, ima lepsi punch hole sa strane, ima NFC...
 
E to se cekalo, punch hole sa strane... E sad on ili dodati pare za Realme 6 i 90hz ekran.

edit: Au 230e je ipak 4/64 RN9, a 6/64 RN9 Pro je ~270e. Tako da realme 6 vs redmi note 9 i pro modeli jedan naspram drugog. Vreme ce pokazati i recenzije kad stignu ali msm da su pobedjeni od strane Realme-a. Realme 6 Pro ima bas dobre fotke (moraju jos na videu da rade) + opticki zoom, i da mu oprostis pilulu. Uz 90hz ekran na oba realme 6 modela.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno gde ce cenovno da plasiraju obican 9 u odnosu na 9S...
 
RN9S je RN9 Pro za Aziju. A RN9 Pro za Evropu je RN9 Pro Max za Aziju. Koliko sam ja uspeo da pohvatam.
 
Jako cudne cene.
9S ima u konfiguraciji 4/64 i 6/128, a 9 u 3/64 i 4/128.
Tako da 9s 4/64 i 9 4/128 prakticno dodju blizu.
Mislim da nije skuplji 9 od 9s, ovo su tek preporucene cene.

9 je downgrade zbog slabijeg cipa, slabije makro kamere, slabije selfie kamere, a GSM Arena pise da je glavni senzor GM1.
Na 9s je GM2 koliko znam.

9 jedino nudi NFC, a GSM Arena navodi i Reverse charge, ali ne znam jel to tacno.
 
Ja sam poprilicno siguran da mi necemo videti kod nas u vanicnoj prodaji 9S nego 9 i 9 Pro
 
Pa ne znam. I meni su sva 3 previse za trziste.
Ali opet 9s je u Evropi dostupan vec, racunajuci i komsiluk.
Nikad pre nije Redmi imao ovoliko Note izdanaka.

Ovako gledano 9s deluje suvisno, u smislu da nema mnogo poente u odnosu na Pro, jer razlike nisu narocite, da bi oba postojala na trzistu.
Tako da se slazem da je 9/9 Pro logicnija kombinacija.
Medjutim 9s bih smatrao dobrom kupovinom za 30k recimo, ali obican 9 ne bih, narocito ne ako ocekujemo Realme 6 u tom prostoru.
 
Legalno 30k ce biti RN9 4/64 eventualno huljadu/dve ispod.
 
Bilo sta ispod 6GB ram nema sta da trazi za preko 150e.

Note serija i dalje nebitna pored A3, 9 Lite i 9T.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo sta ispod 6GB ram nema sta da trazi za preko 150e.

Note serija i dalje nebitna pored A3, 9 Lite i 9T.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Možda tebi..
Ja baš gledam, razmišljam da uzmem neki od Note 9 telefona i uštedim do 100€ u odnosu na ostale. A3 nisam razmatrao uopšte jer je isuviše bagova i problema sa istim.
I da nađi molim telefon bilo kojeg proizvođača da ima u ponudi 4GB RAM memorije i da košta ispod 19.000 RSD..
 
Pašće cene ubrzo. Trenutno su ovolike zbog korone.
 
Nazad
Vrh Dno