Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Porucio sinoc, redmi not 9 pro zelenu! 33150din! Na kraju sam morao otici do mi stora, da vidim kako lezi u ruci 9s, i meni odgovara, telefon je bas mocan! U poredjenju sa note 8 pro, bas malo je gabaritniji, i iskreno 8pro nekako malo bolje lezi u ruci! Ali 9 pro deluje mocnije! Poredio sam ekran 9s i note 10lit (amoled) i meni iskreno 9s nekako prirodniji! Inace displej deluje bas dobar i veliki! 9s deluje jako cvrsto u ruci! Nadam se da je i 9 pro sa svim ovim karakteristikama
 
Kupio ja ćaletu Redmi Note 9s.
Nisam se mnogo igrao sa telefonom,samo dok sam mu poddesio telefon.
Moji utiscu su,da je za ove pare ekstra kupovina.
Telefon prilično lepo radi,brz je.
Ekran je ok,premda mom Samsung Note 9 je dosta lošiji ali to je očekivano.
Najveći utisak Redmi Note 9S je ladno malo veći i deblji od mog Samsung Note 9,par milimetara u širinu i visinu.

Ćale se oduševio,kaže sad može da čita bez naočara [emoji23][emoji23]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
^^ Dobra kupovina. Ta cena sa popustom je korektna, ovako regularna od 39k rekao bih previsoka ipak.
 
Uzeo devojci danas za rodj Redmi Note 9 Pro 6/64 (*mjau**mjau**mjau* hteo 128 al kod kp prodavaca ga nije bilo), platio ga 230 eura, posto koristim RN8 Pro, telefon je lepa zver za te novce, ekran daleeeko lepsi, lepo lezi u ruci (iako je mrcina), nisam ga izakao kako bi moj izakao, ali telefoncic je masina.
 
Ponuda u vipu...
1b642763b3b522521a844da68cc6911e.jpg

64 800 dinara tel, paket i mb4...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Los deal, Pocophone je bio za toliko novca u Vipu (cak i manje), a to je bio telefon sa flagship spec, samo nije imao OIS i Amoled.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas je dobar deal za onoga ko zeli telefon iz ovoga ranga u paketu.
Redmi Note 9 Pro i Mi Band 4 u najjeftinijoj kombinaciji mozes da nadjes za mozda 30 i nesto hiljada. A ostatak sume kada podelis dobijes mesecnu cenu koja je bliza NEO 3 tarifi a ovde izvuces NEO 5.

Ono, nekada se moze sagledati ponuda kao takva a ne bas ishejtovati Redmi Note u svakoj mogucoj prilici.
 
Ne bih se slozio.

Za 2000 je uz paket isao Mi A3, za 2600 Pocophone, ovo je u odnosu na te deal-ove nista possbno.

MB4 vredi 25$, nije neki poseban "poklon".

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mnogo, ja sam uzeo Poko u Vipu za te novce.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ne znam kolko je realno porediti ovu ponudu s nekim ponudama od pre xy meseci ili godinu dve.
Mozda bi realnije bilo porediti sta ima drugo u ponudi kod Vip-a ili nekog drugog operatera, pa u odnosu na to reci ovo je OK ili bzvz ili super ponuda.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni nije jasno zašto je A3 bolji telefon od ovog Redmi Note 9 Pro ?!
 
Meni nije jasno zašto je A3 bolji telefon od ovog Redmi Note 9 Pro ?!

Zato sto je A3 manji telefon, kompaktniji za nosenje, bolje lezi u ruci, amoled ekran. To sada sto ima malo slabiji hardver ne igra neku ulogu jer kao sto sam vec naveo ali za neke druge uredjaje prosecan korisnik tu razliku nece videti niti ce je osetiti u svakodnevnom radu. Isto tako i kamere su na A3 slabije ali ne toliko bas da bi razlika bila toliko wow.
 
Ne znam kolko je realno porediti ovu ponudu s nekim ponudama od pre xy meseci ili godinu dve.
Mozda bi realnije bilo porediti sta ima drugo u ponudi kod Vip-a ili nekog drugog operatera, pa u odnosu na to reci ovo je OK ili bzvz ili super ponuda.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Svakako ne menja činjenicu da je loša(i sirota) ponuda trenutno svuda. Uvaljuju polu-proizvode bez gugl servisa i napucane ajfone sa 720p lcd ekranima.


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja imam A3 i razmatrao sam 9S, pre svega jer zelim da se vratim na veci ekran, mada cu ipak uloziti nesto vise u Mi Note 10 Lite na kraju.

Ne bih rekao da je A3 inferiorniji, barem u odnosu na 9S, ali je svakako drugacija forma telefona. Recimo ne bih rekao da je spor, ali ako ga uporedim sa 8 Pro koji ima kolega, a koji je po performansama tu negde kao 9S/Pro, ipak je sporiji, primeti se u brizni otvaranja aplikacija, kamere, multitaskingu, sto opet ne mora da bude toliko znacajno.

Jedino sto za A3 podrska ispade kao da je rade dva coveka iz nekog podruma, jer je trnovit put bio do Android 10-ke.
 
Da li gcam radi kako treba?
Da li ima normala ekranm dakle ekran koji nije kriv kao npr kod Mi 10 modela?
 
1. na N9Pro mi gcam puca kada pokušam da otvorim snimljenu fotku, totalno je neupotrebljiv a skinut odavde...
2. na starom LG sam imao opciju filtriranja prikaza ljudi u imeniku, npr. želim da mi prikazuje samo ljude sa jednog od tri sinhronizovana account-a. takvo nešto ne vidim na N9Pro, da li je to uopšte izvodljivo?
 
Jesi pokušao da namjestiš u podešavanjima gcam da slike otvara u gphotos ili ako ti stoji ta opcija onda u default galeriji?
 
Pardon, greška, pukne ubrzo nakon fotkanja, čak ne ni prilikom otvaranja fotke
 
Zato sto je A3 manji telefon, kompaktniji za nosenje, bolje lezi u ruci, amoled ekran. To sada sto ima malo slabiji hardver ne igra neku ulogu jer kao sto sam vec naveo ali za neke druge uredjaje prosecan korisnik tu razliku nece videti niti ce je osetiti u svakodnevnom radu. Isto tako i kamere su na A3 slabije ali ne toliko bas da bi razlika bila toliko wow.

Jedino bi se moglo reci da je bolji zbog almoled ekrana.....inace,prvi put u zivotu cujem da je nekome bolji telefon zato sto je manji....(?!)....ja hocu sto veci ekran,cesto gledam neki video na fonu,igrice,normalno da je bolje da je veci ekran....a i jedan i drugi moram da nosim u nekoj torbici ili "pederusi" ni jedan ne mogu da opusteno stavim u dzep od farmerka npr...

Jos kad dodas bolji hardwer,bolju kameru.....pitanje je koji je telefon ustvari bolji....:)
 
Jedino bi se moglo reci da je bolji zbog almoled ekrana.....inace,prvi put u zivotu cujem da je nekome bolji telefon zato sto je manji....(?!)....ja hocu sto veci ekran,cesto gledam neki video na fonu,igrice,normalno da je bolje da je veci ekran....a i jedan i drugi moram da nosim u nekoj torbici ili "pederusi" ni jedan ne mogu da opusteno stavim u dzep od farmerka npr...

Jos kad dodas bolji hardwer,bolju kameru.....pitanje je koji je telefon ustvari bolji....:)

Eto vidis ima ljudi koji su cista suprotnost. Za to sto ti koristis telefon ja koristim racunar, a telefon sluzi za neke druge namene. Ako vec mora da se nesto pogleda nije lose ni na manjem ekranu da se odgleda. Ja sigurno necu provesti 2 sata da gledam film preko telefona kao sto to neki rade. Za takve stvari imam komp ili ako vec moram da gledam na telefonu onda uzmem tablet koji je 10.1 inca.
 
*Netflix/Prime/HBO/Disney has entered the chat*

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Sto se tice ove nove Redmi Note linije, Kinezi su rekli prema kome je krojena - prema mladima koji telefon koriste za zabavu, dakle velika baterija, veliki ekran i prilicno dobar SoC, za igrice i za gledanje multimedije.

I za to je stvarno dobar, najbolji u tom svom rangu.

Ja recimo pored lap topa, desktopa i smart TV-a, nikada nisam usvojio telefon ni za igrice niti sam u zivotu pogledao film ili seriju, a bogami retko i na YT navratim. Dakle meni je telefon za komunikaciju, surfovanje i fotkanje, i to je to. S tim da sve vise u hodu koristim i za posao za neka ad hoc editovanja i upise.

Zato sam uzeo A3, jer sam zeleo pre svega mobilni telefon, koji ce zadrzati formu uredjaja koji je kompaktan i udoban...

Najblizi sam bio da kupim 9S, ali ipak cu Mi Note 10 Lite, i to ne zato sto je ovaj nesto bolji, nego prevashodno jer je taman dovoljno manji od 9S koji je za tu razliku ipak prevelik.

No opet, drzao sam u ruci 9S i na papiru mnogo deluje glomaznije nego sto stvarno jeste, jer je jako dobro izradjen i izbalansiran. Ali po meni bi to bio mnogo bolji telefon da je zadrzao one stare dimenzije ekrana od 6.3" koju je najvise Xiaomi koristio za Redmi Note.
 
Eto vidis ima ljudi koji su cista suprotnost. Za to sto ti koristis telefon ja koristim racunar, a telefon sluzi za neke druge namene. Ako vec mora da se nesto pogleda nije lose ni na manjem ekranu da se odgleda. Ja sigurno necu provesti 2 sata da gledam film preko telefona kao sto to neki rade. Za takve stvari imam komp ili ako vec moram da gledam na telefonu onda uzmem tablet koji je 10.1 inca.

Naravno da i ja igram igre pre svega na kompu,a gledam filmove najvise na smart TV-u,ali kada nisam kod kuce ili npr kada sam u nekom prevozu (busu,vozu) malo veci fon,tj fablet je idealan da se nesto pogleda ili odigra....takodje,dosta stvari citam na fonu (npr stripove i knjige i to uglavnom kada nisam kod kuce),a posto nemam bookreader,telefon sa sto vecim ekranom (i ogromnom baterijom) mi je savrsen izbor......takodje fon koristim umesto navigacije u autu,pa kada vozim uvek mi dobro dodje da mi je sto veci ekran telefona kako bih video sto vise detalja na ekranu......a i brate,surf je laksi na sto vecem ekranu....

Ja ustvari najmanje koristim telefon kao klasicni telefon za komunikaciju,vec mi fon sluzi kao skup drugih uredjaja gde je,uglavnom,najbitiniji sto veci ekran,a zatim i sto bolji hardwer a i baterija....

Ali tacno je,kako kazes da smo svi razliciti,imamo drugacije potrebe,navike,itd,itd....
 
Dobra baterija za sad. Nije do 100% punjen.
1f838faea3e971d6d5b9b02f4e548146.jpg
ba382d9f94e5fe4acc60a99de7fef296.jpg


Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Eto vidis ima ljudi koji su cista suprotnost. Za to sto ti koristis telefon ja koristim racunar, a telefon sluzi za neke druge namene. Ako vec mora da se nesto pogleda nije lose ni na manjem ekranu da se odgleda. Ja sigurno necu provesti 2 sata da gledam film preko telefona kao sto to neki rade. Za takve stvari imam komp ili ako vec moram da gledam na telefonu onda uzmem tablet koji je 10.1 inca.

Apsolutno!

Meni je S10 i Note 10 idealna velicina telefona(imamo oba u kući).



Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Deco šta mislite o zameni Honor 8x za Redmi Note 9s. Da li je dovoljno veliki pomak za nekoga ko ne voli preterano cimanje ako nije baš opravdano?

Brine me jedino gps kvalitet jer ženin redmi note 7 je očajan u odnosu na Honora, a ja sam, jelte, taksista
Treba mi najviše: Gps, preglednost, brzina, multitasking.
U pozadini uvek rade dve gps-based prilično zahtevne taxi aplikacije, + non stop drndanje po internetu :) Igrice više ne igram

Honoru 8x za sada ne manjka ništa od toga, ali uvek može bolje?
 
Poslednja izmena:
Nisam procitao nigde probleme oko GPS-a.

Sto se tice poredjenja, da pomak je svakako. Ovako kada se gledaju sinteticki testovi 9S je skoro 50% jaci od 8X. Iako to nije uvek merodavnost, ovome brzina i multitasking ne nedostaju, za to je i pravljen. Ogroman ekran i ogromna baterija + svetran procesor koji ce da obradi sve kako treba fluidno.

Moj je savet samo da ako kupujes pazaris veriziju od 6GB RAM-a, taman za komforniji rad i multitasking.
 
Da li se dešava nekome da se viber zaglavi i troši bateriju kao lud?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Kako misliš Viber zaglavi? Blokira telefon ili šta?
 
Nisam ga ništa specijalno koristio, a potrošio više baterije od ekrana, pročitao sam negde da zabaguje kad se pusti neki snimak i da pomaže jedino force stop

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno