Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ima li neki serviser ovde da pomogne [emoji3] . Ako je izmereni napon baterije na tel 2.85v a nazivna snaga te baterije 3.85v( po specifikaciji na njoj) valja ili uzeti novu ?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Znači da je prazna baterija. Jel reaguje tel na punjač?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je poznata boljka ips lcd ekrana koji imaju zakrivljenja i rupe u sebi. Zato je amoled bolji
Aha, ok tnks. Ma amoled je bolji, ali samo kod Samsunga, ali i kraci vek trajanja i nervira me opticki otisak na amoled ekranu. Stavim dark pozadinu ovde i bice ok.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne reaguje sad,pre toga je punio do oko 60% i to mu je dosta trebalo

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
poslije 7-8 dana korištenja POCO launcher ponovo se pojavljuje onaj usporeni, laggy prelazi sa ekrana na ekran... koliko vidim mnogi imaju ovaj problem

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja ću Note 9s morati da šaljem nazad u radnju u Balkanskoj. Ne čuje se sagovornik, čak ni posle fabričkog reseta. Vidim da se dosta ljudi žali, i da nisu popravili to ni na Miui12. Ne znam da li da probam da otkljucam bootloader i probam neki kuvanjac, a za to moram da cekam valjda 14 dana? Ima li neko opciju za instant otkljucavanje?

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Jos jednom hvala Kidencetu na 'opravci, legenda! Bio je hw kvar, riknuo zvucnik slusalice.
 
Od radnje iz Balkanske do Kida je kratak put :)
I moja preporuka za Kida, čovek zna znanje.
 
Колико кошта код нас ово,нилкин за стакло за редми ноте 9. Предња кам ми је лево у углу. Такодђе могу ли се наћи задња леђа орг код нас?

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigo 12, A1 Makedonija

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Ako koga zanima ovaj lag kod animacija prilikom tranzicija se riješi sa reboot

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Znaci Native Call recorder nema u ovim verzijama za nase trziste? Jel neko probao stable Miui 12 sa xiaomi.eu foruma za Redmi note 9 pro (joyeuse)? Tu bi trebalo da je izbacen google call i sms i da ima recorder....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ako koga zanima ovaj lag kod animacija prilikom tranzicija se riješi sa reboot

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
android boljka... svaki android telefon barem jednom nedeljno mora da se restartuje... cak i kada radi sve kako treba

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Vec tri dana nece da uradi update. Sto je najsmesnije i ja i zena imamo iste global verzije iz Vipa, kod nje nadje bar ovaj 11.0.7, kod mene ga ne izbacuje uopste.
a5f3929b0250791ebd1f3b320da501fd.jpg
c5fa8547f2abdbbcc51f0c6beb31f2fc.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ako si preko SBB-a,nesto Xiaomi ne stima sa njim.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Meni od unazad 10tak dana kod viber kada se javljam ili zovem nekoga piše ANSWERING po 5-10 sekundi prilikom javljanja...to se dešava na oba Xiaomi mob koje ja imam na Telemach (SBB u BIH), dok na Huawei ide to ok...preko mobilnog interneta ovo se ne dešava kod Xiaomi mobitela

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
@tumbe, ista situacija pre nedelju dana. Ja sam na SBB-u i ćerka ode u kladionicu Mocart i na njihovoj wi-fi skine odmah bez problema. Ne znam čiji net oni imaju.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Ako si preko SBB-a,nesto Xiaomi ne stima sa njim.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
To je onda razlog, probacu kod mojih na mts adsl. Samo mi nije jasno kako mi je prva dva apdejta skinulo....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Dal cemo do sledece godine dobiti miui 12?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Poco X3 Nfc,kad je izasao,a dobio do sad nekoliko apdejta.Ova Note 9 serija ispade najgora,po pitanju toga.Za njih je ovo izgleda vec zastareli model.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Aj sad da vidimo ovo:
Redmi note 9 pro global, original punjac do 33w, tj 3A, original kabl. Telefon na oko 20% baterije. Stavim da se puni, pise rapidly, i vreme punjenja oko 2h. U Accubaterry pise puni na 2,5 A. Da li je jos neko imao ovako nesto ili je mozda softverski ograniceno......ili los primerak da puni ovoliko dugo.

Edit: sad vidim da je to normalno oko 1h 45 min na nekom testu sa yt.
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako prebaciš na mobilne podatke, skinuće.
Potvrdjujem i ja da xiaomi server ne radi na SBB mrezi. Pokusao da poskidam neke romove za fastboot sa njihovog seevera i nece. Preko vpn radi, ali to nije resenje. Ja sam telefon prvi put azurirao preko MTS adsl.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Zna li neko neki brzi način otkljucavanja bootloader na ovom djubretu? Zezam se već mesec dana.
Sve odrađeno kako kaže uputstvo. Stalno mi zapne na 99% i poruka da probam za 7 dana.
Napravio i novi acc i menjao kompove, operativne sisteme i uvek isto.
 
Mislim da treba 14 dana da se čeka. Ja sam toliko čekao i sve prošlo kako treba.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Svugde kazu 7 dana. I posle neuspelog otkljucavanja izbaci poruku da pokusam nakon 168h.
 
Interesantno, dobro se sećam da je meni bilo 14 dana. Doduše, ja sam na joyeuse (RN9Pro EU) varijanti.

Inače, stavio sam Pixel Experience Plus (build od 29. oktobra) i zaista dobro radi. Od mene preporuka. Bukvalno sam progledao nakon MIUI-a.

Ostalo mi je jedino da istražim kako da stavim anx kameru (probao nsam onih 5 magisk modula, ali sam završio u bootloop-u), kao i da nađem gcam koji ne puca sa wide i macro kamerama.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ostalo mi je jedino da istražim kako da stavim anx kameru (probao nsam onih 5 magisk modula, ali sam završio u bootloop-u), kao i da nađem gcam koji ne puca sa wide i macro kamerama.
Ako se taj Pixel Experience bazira na Androidu 11, onda nikako jer anx camera ne radi na njemu jos uvek.
I kod mene se gcam crashuje na Android 11 na aux kamerama dok na 10 radi normalno i gcam i anx camera.
 
Nazad
Vrh Dno