Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Neko ti u pokretu diktira neke informacije, kako ćeš to da zapišeš? Zovu te ljudi prvi put u vezi nečega i predstave se ali im nisi zapamtio ime, glupo ti da pitaš...zovem neke oglase pa nisam siguran da sam dobro zapamtio sve detalje...mogu ovako do sutra da nabrajam dobre strane snimanja razgovora...zašto uvek krećete od toga da to mora zakon da reguliše i da neko nekom hoće da naudi snimanjem razgovora...
 
Ja vec pitah u ovoj temi svi me iskulirase [emoji85], kad cemo dobiti miui 12, ja imama rmn9 pro


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Trenutno je na granici, ali zbog korone otezan je put ka nasoj zemlji.
 
Mene samo zanima zasto ljudi toliko zapinju za call recorderom, svako malo se neko zali kako nema, pa se pitam jel ljudi stvarno toliko snimaju razgovore iz ovog ili onog razloga...
Tacno mi bude drago sto je ta opcija ostrakizovana zakonom.
Vjeruj za milion stvari moze da se iskoristi, ne nikako zloupotreba to mi nije palo napamet...

Ovaj CUBE AMR koje postavke koristiti nije to ni blizu kvalitete kao što je onaj integrirani call recorder [emoji24]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Evo posle 2 meseca koriscenja RN9 Pro,znam da kod mene vise nece doci ni jedan Xiaomi fon.MIUI,uzas.Pola aplikazija zeza,koje su na Huawei-u radile odlicno.Jutros mu iz cista mira pobledeo ekran.Razmazao boje.Posle restarta se vratio u normalu.Jednostavno,ne mogu vise da koristim fon,koji vise radi,kako drugi hoce,a ne ja.I da svakog trenutka ocekujem,koja je sledeca nebuloza.Razmisljam da prodam ovo i da kupim neki od 100 evra.Znam da je kanta i nema da se nerviram.Na ovome se svaki dan zale,sa nekim novim problemima.Sminkaju interfejs,a osnovne stvari,brljave konstantno godinama.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja nikakve problem nisam imao, sta ti brljavi?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ja nikakve problem nisam imao, sta ti brljavi?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
MIUI blokira pola aplikacija.Jutros ekran.Baterija isto ide brze nego ranije.Skida za nekih 8h u stanju mirovanja i do 7%.Jos ne nadjoh aplikaciju za vreme koja se azurira sama na Miuiu.Toliko nepotrebnih podesavanja,od kojih pola ne rade kako treba.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa battery drainom? Imam tri RN9P u kuci i na sve tri jedva izguraju dan (jutro-veče) . Bude 6-7 sota - klinci igraju igre, gledaju youtube...
 
Da li neko ima problema sa promjenom tona za Messenger?
Idem ovu putanju
Settings -->> Notifications -->> Messenger -->> Chats And calls I pod SOUND promijenim ali ništa se ne dešava, svaki puta isti klasični ton od Messenger (FB)


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
MIUI blokira pola aplikacija.Jutros ekran.Baterija isto ide brze nego ranije.Skida za nekih 8h u stanju mirovanja i do 7%.Jos ne nadjoh aplikaciju za vreme koja se azurira sama na Miuiu.Toliko nepotrebnih podesavanja,od kojih pola ne rade kako treba.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Za vreme imaš transparent weather & clock ili google weather. Transpatent weather je najlepša app za vreme i imaš da podesiš učestalost ažuriranja. Ima 5 izvora prognoze a Foreca je najtačnija.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Kao sto vidite.Od 10 primeraka izgleda da ubodu jedan da radi koliko toliko normalno.Problemi koji se javljaju su nesto,sto ne bi smelo da se desava.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja nisam primetio nikakvo razlivanje bojabi slicno,telefon jednostavno klizi i baterija je brutalna, za ovaj novac ne postoji bolji uredjaj

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Za vreme imaš transparent weather & clock ili google weather. Transpatent weather je najlepša app za vreme i imaš da podesiš učestalost ažuriranja. Ima 5 izvora prognoze a Foreca je najtačnija.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Probao i ne azurira se niti jedna.Cak na nekim blokira i sat.Isti problem ima i drug na Mi 9T.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Nemoj da se mučis druze. Miui nekom jednostavno ne odgovara i to je to. Predji na vavej i mirna Bačka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nemoj da se mučis druze. Miui nekom jednostavno ne odgovara i to je to. Predji na vavej i mirna Bačka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Presao bi,ali nece da slusaju Amere,za razliku od drugih [emoji6][emoji3]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Predješ na telefon koji ti odg, vrlo prosto. Makar telefoni mogu danas da se biraju, milion modela svake godine izadje.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa battery drainom? Imam tri RN9P u kuci i na sve tri jedva izguraju dan (jutro-veče) . Bude 6-7 sota - klinci igraju igre, gledaju youtube...
Pa 6-7 sati SOT-a je dobar rezultat

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ja sam izvlacio 11h

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Instaliras neki custom rom i neces imati ni jedan problem. Ja sam imao batery drain preko noci 10%, viber me zezao, nisam mogao da posaljem slike. Instalirao sam Pixel experience, baterija izgura 2dana lagano sa preko 10h sot-a, preko noci potrosi 1%.

Meni ne odgovara MIUI isto, verovarno ne bih nikad uzeo Xiaomi da nema ovoliko mogucnosti za modifikaciju softvera. Verovatno cu uzeti pixel 4a kad postane dostupniji i malo mu padne cena.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ženin na 74% posle 23 sata upotrebe sa 2 i po sata ekrana. To odkako sam prekjuče prebacio na MiUI 11.0.7. Pre toga je bio na 11.0.4. I baterija je bila razočaravajuća. Kod klinaca i dalje slabo traje, ali primetio sam da su sve igre u nekoj Game Turbo optimizaciji. Klincima izdrži od jutra do večeri uz oko 6 sati ekrana. Kad uđem u potrošnju baterije pored ekrana najveći potošači su igre, tipa Roblox 23% i sl.

Preko noći, svi telefoni potroše 1-2%.

E sad pitanje vezano za update telefona. Ženin i klinkin fon uzeti su u Vip-u. Od klinca u Logicu za keš. U svima su MTS kartice. Ženin (Vip) se updejtovao na 11.0.7, od klinca (Logic) isto, a od klinke i dalje stoji na 11.0.4 (Vip). Nema mi tu neke logike.
 
Poslednja izmena:
Ženin na 74% posle 23 sata upotrebe sa 2 i po sata ekrana. To odkako sam prekjuče prebacio na MiUI 11.0.7. Pre toga je bio na 11.0.4. I baterija je bila razočaravajuća. Kod klinaca i dalje slabo traje, ali primetio sam da su sve igre u nekoj Game Turbo optimizaciji. Klincima izdrži od jutra do večeri uz oko 6 sati ekrana. Kad uđem u potrošnju baterije pored ekrana najveći potošači su igre, tipa Roblox 23% i sl.

Preko noći, svi telefoni potroše 1-2%.

E sad pitanje vezano za update telefona. Ženin i klinkin fon uzeti su u Vip-u. Od klinca u Logicu za keš. U svima su MTS kartice. Ženin (Vip) se updejtovao na 11.0.7, od klinca (Logic) isto, a od klinke i dalje stoji na 11.0.4 (Vip). Nema mi tu neke logike.
Pogledaj koji je Rom.Da li je QJZEUXM ili QJZMIXM.Prvi je za Evropu i jos uvek je na 11.0.4,mada stize ljudima 11.0.6.Kod mene jos nista.Drugi je Globalni sa zadnjim apdejtom 11.0.7.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ženin na 74% posle 23 sata upotrebe sa 2 i po sata ekrana. To odkako sam prekjuče prebacio na MiUI 11.0.7. Pre toga je bio na 11.0.4. I baterija je bila razočaravajuća. Kod klinaca i dalje slabo traje, ali primetio sam da su sve igre u nekoj Game Turbo optimizaciji. Klincima izdrži od jutra do večeri uz oko 6 sati ekrana. Kad uđem u potrošnju baterije pored ekrana najveći potošači su igre, tipa Roblox 23% i sl.

Preko noći, svi telefoni potroše 1-2%.

E sad pitanje vezano za update telefona. Ženin i klinkin fon uzeti su u Vip-u. Od klinca u Logicu za keš. U svima su MTS kartice. Ženin (Vip) se updejtovao na 11.0.7, od klinca (Logic) isto, a od klinke i dalje stoji na 11.0.4 (Vip). Nema mi tu neke logike.

Sve zavisi od zemlje porekla iz koje su uvezeni, tipa zenin moze da bude da je donesen iz francuske, sina iz nemacke a od cerke ko zna odakle i da zato nije dobila jos update.

Ima na Xiaomi telefonima fora kako da se proveri odakle je telefon pa ako nadjem kako se to gleda ili neko drugi pre mene to nadje neka postavi.
 
Ženin i klinkin iz Vipa. Isti model, 6/64 - interstelar gray boja. Nemoguće da je Vip uvozio sa različitih izvora. Od klinca je iz Logica, za Rumunsko tržište. Klinac i žena dobili update, klinka nije a isto joj je fon iz Vipa kao i ženin.

Inače ženin ROM je MIUI Global 11.0.7 Stable, 11.0.7.0 (QJZMIXM)

Videću šta deca imaju u oznakama kad dođem kući.
 
Poslednja izmena:
Ženin i klinkin iz Vipa. Isti model, 6/64 - interstelar gray boja. Nemoguće da je Vip uvozio sa različitih izvora. Od klinca je iz Logica, za Rumunsko tržište. Klinac i žena dobili update, klinka nije a isto joj je fon iz Vipa kao i ženin.

Inače ženin ROM je MIUI Global 11.0.7 Stable, 11.0.7.0 (QJZMIXM)

Videću šta deca imaju u oznakama kad dođem kući.

Pazi to sto su iz vipa ne mora da znaci nista, jer oni poruce robu pa odakle im stigne. Znam da sam na mom starom telefonu Redmi 7 to proverio putem nekog coda koji se ukucava u dialer ali sada da mi das 100 evra ne mogu da se setim sta sam to kucao. I gledam po netu ali nista da prepoznam.
 
Meni moj RN9 tokom punjenja uzima samo 5v i 2a umesto 9v i 2a. Jep ima neko slicna iskustva?

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Na koliko procenata gledaš to? Posto fast charge radi do 60-70%, a kasnije usporava.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Pre toga merio i unimerom. Neki lik na yt mi 9dg u c9mebtaru da mu promenili uredjaj posle tebreklamacije.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Znači ne verujem.

Od klinca fon uzet u Logicu (za rumunsko tržište) ima istu oznaku kao ženin fon uzet u Vipu - QJZMIXM, a ćerin fon isto uzet u Vipu kao ženin ima oznaku QJZEUXM.
 
Nazad
Vrh Dno