Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Ma ok je ako je tako kod svih, mislio sam da je do mene, i da po navici treba negdje nesto ukljuciti/iskljuciti.

Ako neko ima preporuku za gcam za ovaj modrl nek posalje na pp.
 
Poslednja izmena:
Ovo je jedini slucaj na svetu. Nigde na google nisam nasao nesto slicno. Tako da moram da sumnjam u ovo... Jer ako je istina, zasto tvoj drugar nije tuzio firmu "xioami" Imao bi potpuno pravo.

Nije jedini slucaj sigurno. Imao si Samsung modele i HTC modele na kojima se isto desava.
Drugom durgaru je u teretani sa klupe na pod pao Note 10 i poce da se dimi sam od sebe, dok nije eksplodirao.

A sto se Xiaomi-ja tice, ne znam sta je durgar uradio... nisam se cuo sa njim par dana.
 
Pozdrav,interesuje me jeli ko porucivao staklo i masku preko AliExpress-a ima li kakva preporuka za staklo koje pokriva komplet ekran

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
https://a.aliexpress.com/_mOpbLot

Ovo staklo sam naručivao i za ovaj i za druge telefone. Odlično je, odličan premaz, ali je jako komplikovano staviti zbog maske, bukvalno moraš u milimetar ili će ti ulaziti vazduh po ćoškovima

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Dal je moguce da je jos uvek oktobarski security patch.....Oni zaboravili da imaju ovaj model kolko ih štancaju....Zajebli čak i Huawei.
Screenshot_2021-01-13-19-48-21-976_com.android.settings.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
RN9 kod mene ovako
166e589332d2594c610fb93cbede26b0.jpg


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 
To Note 9, a za Pro verzije nema nista.....

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ma ok je ako je tako kod svih, mislio sam da je do mene, i da po navici treba negdje nesto ukljuciti/iskljuciti.

Ako neko ima preporuku za gcam za ovaj modrl nek posalje na pp.

Ovde https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ imate razne verzije GCam i sve o tome kako ih instalirati. Ja sam isprobao razne verzije i manje-više sve rade korektno, tj. u noćnim uslovima daju mnogo bolje fotografije, ali skoro ni sa jednom ne radi i VIDEO snimanje.
 
Uredjaji koji dobijaju miui 12.5
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi 10 Youth
Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 Explorer
Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Xiaomi Mi CC9
Xiaomi Mi CC9 Pro
Xiaomi CC9e
Xiaomi Redmi K30 Pro
Xiaomi Redmi K30 5G
Xiaomi Redmi K30S
Xiaomi Redmi K30 Racing
Xiaomi Redmi K30i 5G
Xiaomi Redmi K30
Xiaomi Redmi K20 Pro
Xiaomi Redmi K20
Xiaomi Redmi 10X 5G
Xiaomi Redmi 10X Pro
Xiaomi Redmi Note 9
Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Xiaomi Redmi Note 7
 
Kada bi mogla da se očekuje OTA

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima,uzeo sam telefon pre nekoliko dana u vipu i dobio azuriranje na miui 12,i imam problem, kada sam napolju 4g net mi radi super, cim udjem u neki objekat brzina pada na 10mb i aplikacije jedva rade, google stranice ocitava dugo, bio sam u vip i zamenio karticu ali opet sve isto,u cemu moze biti problem?
 
Nepisano je pravilo ako se neki problem pojavi nakon velikog ažuriranja da je rešenje fabrički reset...
 
Ako neko ima preporuku za gcam za ovaj modrl nek posalje na pp.

Ovde https://www.celsoazevedo.com/files/android/p/gcam-xiaomi-redmi-note-9-pro/ imate najnoviju 7.4 verziju GCam (trCamera_Born_To_Shot.apk) i sve o tome kako se instalira. Ja sam je samo pokrenuo, nisam još ništa s njom slikao, i vidim da na njoj radi i VIDEO snimanje, što sa prethodnim verzijama nije htelo. Jedino mi ne prihvata konfigaracioni XML fajl, gde god da ga stavim, ne znam zašto.
 
Konacno da stigne update. Ja zaboravih kako izgleda Ota na ovom telefonu.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-01-21-16-49-45-910_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-01-21-16-49-45-910_com.android.updater.jpg
    18.4 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Ovde https://www.celsoazevedo.com/files/android/p/gcam-xiaomi-redmi-note-9-pro/ imate najnoviju 7.4 verziju GCam (trCamera_Born_To_Shot.apk) i sve o tome kako se instalira. Ja sam je samo pokrenuo, nisam još ništa s njom slikao, i vidim da na njoj radi i VIDEO snimanje, što sa prethodnim verzijama nije htelo. Jedino mi ne prihvata konfigaracioni XML fajl, gde god da ga stavim, ne znam zašto.

Upravo probao ovu trCamera Born to shot sa svim mogucim XML fajlovima i nisam zadovoljan.Sve nekako traljavo radi i ne moze nocni mod da se poredi sa onFire Gcam,koja ubedljivo pravi najbolje slike nocu.Na internu memoriju napravi folder trCamera i u njemu folder XMLConfigs i u njemu ubaci XML fajl.Tada radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Upravo probao ovu trCamera Born to shot sa svim mogucim XML fajlovima i nisam zadovoljan.Sve nekako traljavo radi i ne moze nocni mod da se poredi sa onFire Gcam,koja ubedljivo pravi najbolje slike nocu.

HVALA za ovaj savet: "Na internu memoriju napravi folder trCamera i u njemu folder XMLConfigs i u njemu ubaci XML fajl.Tada radi bez problema.". Prihvata konfiguracione XML fajlove na ovaj način.
Usput da pitam koju tačno verziju onFire Gcam preporučujete, kao i da li rade sve ove opcije, kao i brojne mogućnosti dodatnog podešavanja kroz settings?
Ja testirah malo ovu trCameru v7.4 i mogu reći da se ne ruši ni u jednom modu, što u prethodnim brojnim isprobavanjima nije bio slučaj, a što se kvaliteta slika tiče jedino što sa sigurnošću mogu reći je da u Night modu dobro radi Astrophotography opcija - sa minimalnim svetlom pravi solidne noćne fotografije sa stativa pri dužem eksponiranju.SET.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,uzeo sam telefon pre nekoliko dana u vipu i dobio azuriranje na miui 12,i imam problem, kada sam napolju 4g net mi radi super, cim udjem u neki objekat brzina pada na 10mb i aplikacije jedva rade, google stranice ocitava dugo, bio sam u vip i zamenio karticu ali opet sve isto,u cemu moze biti problem?
Da li ti je i pre aziriranja bio slab 4g net unutra ?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ako može mala pomoć oko ove gluposti pod stavkom Other. U telefonu imam prosečan broj aplikacija, bez velikih igrica i gluposti, a memorija skoro pa puna, i što je najgore stalno se puni a ja ništa novo ne dodajem!? Šta se podrazumeva pod stavkom Other?
011f46e94781978313292a44431941b8.jpg


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Posto je toliko veliko, ja bi rekao da je kes. Udji u svaku aplikaciju posebno pa ga brisi. Ako si hazarder, probaj njegovu cleaning aplikaciju ali ti ne bi savetovao, ko zna sta ce sve pobrisati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto je toliko veliko, ja bi rekao da je kes. Udji u svaku aplikaciju posebno pa ga brisi. Ako si hazarder, probaj njegovu cleaning aplikaciju ali ti ne bi savetovao, ko zna sta ce sve pobrisati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije keš, proveravao sam svaku aplikaciju posebno, osim PUBG mobile, sve je nešto sitno.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Instaliraj Storage Analyzer sa Google Play pa vidi šta sve spada u Other.
 
Telegram je neka aplikacija?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Onda ja tih muka sa memorijom meću imati pošto ne koristim tu aplikaciju.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno