Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Vidi ja sam na xiaomiju vec 5 godina i imao sam samo jednu reklamaciju na mrtve piksele po ekranu ne 5 6 10 nego zvezdano nebo. Reklamacija uvazena vracene pare a kupljen kod pere mike laze iz podruma garaze itd itd. Da ne duzim isti to mjau mjau samo je pitanje da li telefon dolazi redovnim kanalima ili podzemnim tunelima. Sto se tice samih telefona ja jos nisam cuo da je nekođe nesto riknulo iz cista mira tipa ploca ili neki deo na ploci. Doduse bilo je sa su crkavale ploce ali korisnici nisu nikad hteli da priznaju koliko su flesovvali i ko zna sta sve radili sa samim teleeefonom tako da mislim da neces pogresiti kada kupis iz podzemlja kako kazes.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Jasno mi je sve.Ali da uzmem fon od nekoga ko je 600km od mene na nevidjeno sa garancijom od godinu dana,ne hvala.Takav nam je sistem i mentalitet u drzavi,a plate da nemas ni za jedan pristojan telefon u 2020-toj,pa zato i postoji uvoz na crno.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jasno mi je sve.Ali da uzmem fon od nekoga ko je 600km od mene na nevidjeno sa garancijom od godinu dana,ne hvala.Takav nam je sistem i mentalitet u drzavi,a plate da nemas ni za jedan pristojan telefon u 2020-toj,pa zato i postoji uvoz na crno.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Ja nikad nisam uzeo na tu daljinu uvek oci u oci licno preuzimanje imao sam do sada licno moja 4 xiaomija i kupio sam jos 4 sto zeni sto drugarima i svi su kupljeni sto kazes iz podruma tako da se ja za sada opredeljujem samo za takvu kupovinu. Doduse to je moje licno misljenje i svi imaju pravo na svoje


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Poslednje ažuriranje najgore od kada koristim MIUI.
5.5h SOT-a na bateriji od 5020 mAh.
Padaju procenti kao blesavi. U statistici nema ničeg što toliko troši bateriju.
Moraće hard reset, to je sigurno.
 
Pa i nije,ako uzimas kod ovlascenih prodavaca,a ne kod Pere,Laze,Mike,Zike,koji prodaju na crno,oci im nisi video,i daju neku svoju izmisljenu garanciju,bez fiskalnog,pa se ti posle cesi i razmisljaj sta i kako,ako se nesto desi sa telefonom.Pa onda tek vidis da li si stvarno ustedeo.Tehnika se kupuje u ovlascenim radnjama,iako je i sa njima nekada muka oko garancije,a ne po podrumima i supama.Ako je mala razlika uzmi Note 9 Pro.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Iq Mobile,znaci vidim u oci prodavacicu,fiskalni racun,provlacim kreditnu karticu na 24 mj. Garancija godinu dana. To bi ne doslo 540 km na 2 god. Isti takav tel imam za 440 km za kes od Mike. Dostava, ne vidim mu lice. Sta bi vi uzeli?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moja logika je uvek kupovina na oglasima i bez vidjenja, dok ima dosta pozitivnih ocena. Lakse i brze od bilo koje druge opcije i bez ikakvog cimanja, narucim, posalje, pokupim i platim i cao. Ok, neko ce reci najrizicniji nacin kupovine, ali sto se mene tice, nikad ni najmanji problem...
 
Najrizicnije je uzeti od operatera na tudje ime, pa ako taj ne placa paket, kupac telefona je ugrozen.

Ja sam svaki uzeo polovan/nov preko oglasa, od razlicitih ljudi. Do sada preko 20 Xiaomi-ja, za sebe i drustvo/rodbinu. Nikad ni najmanjeg problema, a za ukupnu razliku u ceni ako neki od njih crkne van godinu dana garancije moze se uzeti par komada Mi 10 :)

Ni na rate ne bih uzeo u radnji gde je cena 30-40% veca, kes kredit + kupovina preko oglasa, bez dileme. Moj izbor naravno, svako ima pravo da trosi svoj novac kako zeli.
 
Poslednja izmena:
Telefon preko oglasa za kes, a samo paket neki dobar kod operatera, sa sto vise GB, dobitna kombinacija.
 
Telefon preko oglasa za kes, a samo paket neki dobar kod operatera, sa sto vise GB, dobitna kombinacija.
Moj operater ne nudi RN 9 s jos. Recimo,placam pretplatu oko 16 e i nudi mi se A 51 za jos 10-11 e na 24 ml. Ali,moram da dopunjavam prepaid,zeni,kcerki i ode to na 34-40 e, *mjau**mjau**mjau* sto mi je previse. ;)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednje ažuriranje najgore od kada koristim MIUI.
5.5h SOT-a na bateriji od 5020 mAh.
Padaju procenti kao blesavi. U statistici nema ničeg što toliko troši bateriju.
Moraće hard reset, to je sigurno.
Baterija slabija i na mom Max 3. Šta su to uradili ne znam... Neću ja hard reset, mrzi me da se cimam sa tim sad.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Iq Mobile,znaci vidim u oci prodavacicu,fiskalni racun,provlacim kreditnu karticu na 24 mj. Garancija godinu dana. To bi ne doslo 540 km na 2 god. Isti takav tel imam za 440 km za kes od Mike. Dostava, ne vidim mu lice. Sta bi vi uzeli?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa sad moja logika je ako imas 100 km na bacanje ti ih baci ako nemas uzmes onaj od 440 km. Veruj mi da se ne kvare uopste osim ako je neki fals a xiaomi jos nisu poceli da kopiraju i falsiraju.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Moja logika je uvek kupovina na oglasima i bez vidjenja, dok ima dosta pozitivnih ocena. Lakse i brze od bilo koje druge opcije i bez ikakvog cimanja, narucim, posalje, pokupim i platim i cao. Ok, neko ce reci najrizicniji nacin kupovine, ali sto se mene tice, nikad ni najmanji problem...
Tako je samo provereni prodavci sa sto vise pozitivnih ocena i to je dobitna kombinacija.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Tako je samo provereni prodavci sa sto vise pozitivnih ocena i to je dobitna kombinacija.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Ugovor mi istice 23. avgusta,prelazum ja na prepaid,ima Mtel XY tarifu,4 gb neta/ 7 dana za 2 e. Sms i pozivi mi i ne trebaju. Razliku para odmah mogu usmjeriti u tel. negdje na rate ili cak za kes kad pristedim. ;)
21 god placam pretplatu,dao sam do sada 6000 e Mtelu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam svoj 9 pro kupio za keš 260e u radnji ovde kod mene u Krusevcu sa godinu dana garancije. Otvorio je radnju pre 20 godina(dosao odozdo sa Kosova) i imam poverenje u njega. Nikakvih zamerki na telefon nemam a do sad sam bio na firminom postpaidu(VIP operater). Posto vise ne radim u toj firmi hteo sam da zadrzim broj i jedva smo to uspeli da izboksujemo. I sad tri meseca placam postpaid 800 dinara gde imam smesnih 100 minuta to je oko 7 eura. Jedva cekam da prodju tih tri meseca i prelazim i ja na pripejd isto kod vipa gde za 300 dinara imam vise nego sto na postpaidu placam 800.
 
Poslednje ažuriranje najgore od kada koristim MIUI.
5.5h SOT-a na bateriji od 5020 mAh.
Padaju procenti kao blesavi. U statistici nema ničeg što toliko troši bateriju.
Moraće hard reset, to je sigurno.
U mom slucaju,kada je bio bag sa led lampicom za sms obavestenja,hard reset nije promenio nista.Ja sam ponovo instalirao poslednji apdejt i sve je proradilo.Pritom se ne brise nista iz telefona.
 
U mom slucaju,kada je bio bag sa led lampicom za sms obavestenja,hard reset nije promenio nista.Ja sam ponovo instalirao poslednji apdejt i sve je proradilo.Pritom se ne brise nista iz telefona.
A je l može da se vrati prethodni apdejt koji je bio?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Osim procesora i grafike,ne vidim neku znatnu razliku.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Bolji ekran, bolja kamera. Sasvim dovoljno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Da li neko zna kako da se namesti double tap to lock screen na Novi? Kada namestim i dva puta tapnem izbaci mi accessibility ekaran iako sam već dao dozvolu Novi da može da koristi. Sa poco launcgerom radi bez problema, na Novi mi ovo izbacuje. I koliko se čeka na otključavanje bootloadera? Klikunuo sam u developer da otključa sada ne znam kako da skapiram da li je otključano. I da li ima neka Pixel tema za Miui da mi promeni navigacione tastere i ikonice za baterije kao na stock romu? Hvala [emoji846]
 
Mislim da ne moze.Kazem ti,ja sam preinstalirao poslednji opet i sada je sve ok.Izgleda da kod mene hard reset pobrise sve,ali ne sredi nista.
I ja mislim da ne može... Ma nema veze, nego me Max 3 razmazio super baterijom. [emoji4] Nadam se da će se srediti stanje narednim apdejtom.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kazem ti,ja sam preinstalirao poslednji opet i sada je sve ok.

Razmišljao juče i setio se da kada sam apdejtovao na ovaj novi MIUI imao sam bateriju na 20% i stavio ga da se puni dok se to odrađuje.
Juče odradio isto što i ti i pomoglo je. Skinuo novi MIUI Ii isti preinstalirao.
Baterija ne curi i opet je kao što i treba da bude na Max 3.
Hvala ti mnogo na predlogu koje je urodio plodom.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Razmišljao juče i setio se da kada sam apdejtovao na ovaj novi MIUI imao sam bateriju na 20% i stavio ga da se puni dok se to odrađuje.
Juče odradio isto što i ti i pomoglo je. Skinuo novi MIUI Ii isti preinstalirao.
Baterija ne curi i opet je kao što i treba da bude na Max 3.
Hvala ti mnogo na predlogu koje je urodio plodom.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Drago mi je da je sve ok opet.Da,samo preinstalira ponovo poslednji apdejt,ali izgleda da sredi sve fajlove gde je doslo do propusta.Naucio ja tu foru na Huawei-u [emoji6]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li one zastitne maske (futrole) sa magnetom pozadi,mogu da ostete telefon.Mislim na magnet.Da li steti telefonu?
 
Ne vidim na koji način može da štete telefonu.
Godinama unazad koristim te flip-top futrole unazad na više telefona i nikakav problem nisam primetio.

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
 
Ne vidim na koji način može da štete telefonu.
Godinama unazad koristim te flip-top futrole unazad na više telefona i nikakav problem nisam primetio.

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
Ova ima malo veci magnet na poledjini.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Kad ce miui 12?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Uskoro, trebalo bi ovog meseca
d376ab6b63d9954f70737c86ec26b941.jpg
 
Poslednja izmena:
Ћалету сам узео 9S.
Кад хоће да пошаље контакт преко СМС-а,
никако не може да га пошаље као текст него као vCard у виду ММС-а.
У подешавањима никако не могу да нађем да то променим.
Да ли неко има такав проблем?
 
Da li one zastitne maske (futrole) sa magnetom pozadi,mogu da ostete telefon.Mislim na magnet.Da li steti telefonu?
Ako mislis one sa prstenom pozadi to nije magnet, samo parce metala. Magnet se nalazi u onim drzacima sto se kace na ventove u autu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno