Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

@Teljan

Setih se da sam i ja imao problem u startu sa MTS karticom (pre 3 meseca) i da sam pomislio da je zaključan slot, ali nije. Evo sad sam čačkao ženin fon. Loše su odrađena ležišta za sim kartice. Primećujem otpor kad probam uložak za simove da vratim u fon. Definitivno mora da se namesti lepo sim kartica i da se onda lagano, uz malo mrdanja, vrati nazad. U suprotnom može da se desi da ne očitava sim karticu. Probaj pa javi.
 
Koliko primecujem,najvise primedbi ima na telefone iz Vip-a.Isti fon sa dva razlicita rom-a.Na jednom Global,na drugom Evropa.Niko to tamo ne spominje,a retko ko gleda kad kupuje.Pa se posle cudimo,kako kod tebe radi ovo,a kod mene ne.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja sam uzeo prvo ćeri fon (Vip), pre 3 meseca. Pa onda ženi (VIP) i na kraju klincu (Logic). Uzeo sam ga prevashodno jer je par ljudi imalo RN8P u mojoj okolini, koji je predobar fon. RN8P koji i dalje nema neke veće bagove. Pa mislio ovo naslednik RN8P, samo sa boljim čipsetom, većom baterijom i ekranom...

Prvi primerak RN9P koji sam uzeo bio je fantastičan. Baterija otkidala, sve radilo kao podmazano. Sada, kako vreme odmiče, fon mi se sve manje sviđa.

Prvo me nervira MiUI, koji je gori i od Emuia. Možda ima više opcija ali meni Emui na P20 Pro nikad jedan jedini problem nije napravio. Drugo su zeznuli prikaz potrošnje baterije gde nema prikaz od zadnjeg punjenja već samo u zadnja 24 časa. To se "slučajno" potrefilo sa pojavom battery draina. Znači, sa svakim novijim updejtom baterija sve manje traje. Od obećanog 8-9 SOTa nije ostalo ništa. Realme 6 ima bolji SoT nego RN9P a Realme 6 ima MTK koji je u RN8P. Nervira me što se pojavljuju potrošači tipa MiVideo i sl. koje ne koristimo a vuku bateriju. Recimo, klinka slikala 3 dana ranije, Mi Video i dalje aktivno troši bateriju. Namerno ga nisam isključio baš da vidim šta će se zbivati. Optimizacija u igrama je isto katastrofa. Sistem bustuje performanse i kad se igraju neke nezahtvene igre. Realme 5 sa istom baterijom skoro dupli SoT u odnosu na RN9P. Ajd da kažemo da je R5 sa HD rezolucijom ali zato RN9P ima energetski efikasniji čipset. Žena koja samo čvaka fejs tu i tamo, malo Nova S/N1, non stop na WiFi fon, malo pozivi - jedva 2 dana izgura sa novim updejtom.

Generalno mislim, da je Xiaomi ponet uspehom RN8P (koji je bolji fon u svakom segmentu - ekran, SoT, fluidnost...) RN9P samo tako isfušerisao. Ja nemam problema sa kamerom, ali vidim da dosta ljudi ima. Sramotno trajanje baterije za kapacitet. Sad i ovo što sam utvrdio sa slotom za Sim kartice - da jednom neće, drugi put hoće da očita karticu. Definitivno sam promašio fon za ukućane. Trebao sam uzeti Realme 6s, prošao bih i jeftinije.

U koliko ne srede do kraja meseca ovo sa baterijom, fonovi idu na doboš. I neće me videti više Xiaomi/Redmi. A ni drugi kinezi (Huawei, Nokia...). Ne mogu da se porede sa Samsung, Motorola, Sony i sl. kompanijama.
 
Ja sam uzeo prvo ćeri fon (Vip), pre 3 meseca. Pa onda ženi (VIP) i na kraju klincu (Logic). Uzeo sam ga prevashodno jer je par ljudi imalo RN8P u mojoj okolini, koji je predobar fon. RN8P koji i dalje nema neke veće bagove. Pa mislio ovo naslednik RN8P, samo sa boljim čipsetom, većom baterijom i ekranom...

Prvi primerak RN9P koji sam uzeo bio je fantastičan. Baterija otkidala, sve radilo kao podmazano. Sada, kako vreme odmiče, fon mi se sve manje sviđa.

Prvo me nervira MiUI, koji je gori i od Emuia. Možda ima više opcija ali meni Emui na P20 Pro nikad jedan jedini problem nije napravio. Drugo su zeznuli prikaz potrošnje baterije gde nema prikaz od zadnjeg punjenja već samo u zadnja 24 časa. To se "slučajno" potrefilo sa pojavom battery draina. Znači, sa svakim novijim updejtom baterija sve manje traje. Od obećanog 8-9 SOTa nije ostalo ništa. Realme 6 ima bolji SoT nego RN9P a Realme 6 ima MTK koji je u RN8P. Nervira me što se pojavljuju potrošači tipa MiVideo i sl. koje ne koristimo a vuku bateriju. Recimo, klinka slikala 3 dana ranije, Mi Video i dalje aktivno troši bateriju. Namerno ga nisam isključio baš da vidim šta će se zbivati. Optimizacija u igrama je isto katastrofa. Sistem bustuje performanse i kad se igraju neke nezahtvene igre. Realme 5 sa istom baterijom skoro dupli SoT u odnosu na RN9P. Ajd da kažemo da je R5 sa HD rezolucijom ali zato RN9P ima energetski efikasniji čipset. Žena koja samo čvaka fejs tu i tamo, malo Nova S/N1, non stop na WiFi fon, malo pozivi - jedva 2 dana izgura sa novim updejtom.

Generalno mislim, da je Xiaomi ponet uspehom RN8P (koji je bolji fon u svakom segmentu - ekran, SoT, fluidnost...) RN9P samo tako isfušerisao. Ja nemam problema sa kamerom, ali vidim da dosta ljudi ima. Sramotno trajanje baterije za kapacitet. Sad i ovo što sam utvrdio sa slotom za Sim kartice - da jednom neće, drugi put hoće da očita karticu. Definitivno sam promašio fon za ukućane. Trebao sam uzeti Realme 6s, prošao bih i jeftinije.

U koliko ne srede do kraja meseca ovo sa baterijom, fonovi idu na doboš. I neće me videti više Xiaomi/Redmi. A ni drugi kinezi (Huawei, Nokia...). Ne mogu da se porede sa Samsung, Motorola, Sony i sl. kompanijama.

Potpuno se slazem sa tobom.Jeste da ja nemam sada nikakvih problema sa telefonom.Evo baterija na 50%,a sot 6h.Ovo sto pokazuje potrosnju baterije po aplikacijama,nema veze svezom.Problem je sto je Xiaomi podrska blago receno ocajna.Pojavljuju se potpuno isti problemi na novijim modelima,kao i na onima od pre nekoliko godina.Kao nesto popravljaju,krpe,a ustvari nista.Za MIUI necu nista vise da pricam.Meni licno najgori UI.Koliko on ima nebuloza,toliko svi ostali UI,nemaju zajedno.Procitao negde,da bi trebalo od 20-tog Oktobra da krene MIUI 12 za RN9 Pro.Ajde bas da vidimo,kava cuda nevidjena,ce doneti :D
 
Poslednja izmena:
Jeste Miui u nekim stvarima katastrofa,pogotovo organizacija setings-a.
Imaju svoje bagove, ali meni kao ui odgovara, navikao sam se posto vec nekih 5 godina koristim samo xiaomi.
Sto se tice battery draina to se kod svih desava, nije xiaomi jedini los, meni licno nije problem da uvece napunim telefon koji se brzim punjace napuni bas brzo. Ali ko hoce da koristi fon dva dana sa jednim punjenjem onda i jeste problem.
Da resim kao ti da necu vise kineze,isao bih na motorolu 100%
 
snimio pixyos - za sada odusevljen. vidicemo kako ce ic baterija i ostalo u radu :)
6c92774374666a36ddbab75f9688a4fe.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Izgleda odlicno taj Pixyos.Javi utiske,trajanje baterije,posle nekoliko dana.
 
evi za sada, izgleda dobro (wifi i 4g komb), 3 maila , face i instagram , youtube i chrome. cini mi se da je wifi signal bolji nego na miui romu sto mi je bas cufno. Nfc radi bez problema, taman provuko karticu :) budem javio za par dana
3c31f120c1cafda52f339957a006101d.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Linkovi do KP su zabranjeni izvan podforuma Šta da kupim i Gde da kupim. A zagazili ste u offtopic.

Offtopic obrisan.

Vratite se temi. Hvala.
 
Poslednja izmena:
RN9P Vip.jpg

Dva RN9P uzeta u Vipu. Levi (ženin) uzet u julu, desni (koleginica) uzet danas. Razlike zaokružene.
 
Pogledajte prilog 291151

Dva RN9P uzeta u Vipu. Levi (ženin) uzet u julu, desni (koleginica) uzet danas. Razlike zaokružene.

Ništa čudno, tako je i na zvaničnoj Mi stranici zeleni dolazi sa malo drugačijim dizajnom poleđine (ko voli nek izvoli) u odnosu na belu i sivu boju ( po mom mišljenju lepša poleđina)... Mada nisu to trebali da rade samo zbunjuju korisnike... Uzgred, što nisi skinuo tu nalepnicu izgleda ružno. :D
 
Svi moji fonovi koriste se od prvog dana sa silikonom i staklom. Kad kasnije prodajem fon on izgleda kao nov. Nalepnice retko kad skidam. Prodajem obično sa preostalom garancijom, tako da i ko kupi fon od mene ima neku sigurnost. Zato volim novonastalu praksu kod kineza da uz fon dolazi futrola i zalepljena folija. Pre sam znao da ne koristim novi fon i 10tak dana dok ne nabavim zaštitu. Zeznuto bilo za kineze tipa Doogee i sl, al za njih sam imao univerzalnu foliju.

Inače, jeste zelen najlepši. Dobio ga najmlađi član porodice.
 
I ja imam problem sa potrosnjom baterije. Aplikacija Mi Video mi potrosi bas dosta preko 50%, ima li resenja za to?
 
I ja imam problem sa potrosnjom baterije. Aplikacija Mi Video mi potrosi bas dosta preko 50%, ima li resenja za to?
Nema rešenja. Često statistika za bateriju ne prikazuje tačno. Čekamo MIUI 12 da vidimo kakvo će stanje biti...mada i sa njim su zakilavili.
 
Nema rešenja. Često statistika za bateriju ne prikazuje tačno. Čekamo MIUI 12 da vidimo kakvo će stanje biti...mada i sa njim su zakilavili.

Desava li se ovo i na ostalim Xiaomi modelima ili je Note 9 pro izuzetak?

Koliko sam cuo MIUI 12 bi trebao 20. oktobra da izadje:)?
 
Da li neko ima problema da mu laguju strašno animacije pri tranzicijama?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Probam i POCO , ali sam sada preko developer options isključio Miui stabilisation I bolje radi

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da li neko ima problema da mu laguju strašno animacije pri tranzicijama?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Upravo ja to pitah pre nekoliko postova. Meni restart reši problem ali se ponovo javi posle nekoliko dana.

Šta je miui stabilization? Ja imam miui optimization u opcijama, ali isključivanje toga ne pomaže.
 
Poslednja izmena:
Da to optimizacija [emoji854]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav,kakav je 3.5 audio? Došlo vreme da se zameni rn4x...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav,kakav je 3.5 audio? Došlo vreme da se zameni rn4x...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Meni licno zvuk je uzas.Kako preko 3.5,tako i preko bluetooth-a.Probao,razna podesavanja i nista.Bas se jednostavno cuje,kao sa tranzistora sa pijace.I nije problem do slusalica,vec do telefona.Jer te iste slusalice sa modelom Huawei P10 Lite,koji sam imao pre ovoga,kao i sa modelom Samsung Galaxy S10,rade savrseno.Ja i ne slusam toliko muziku preko slusalica,pa mi to toliko i ne smeta.I ako uzimas sada ponovo Xiaomi fon,moja preporuka ide za Poco X3 Nfc.
 
Meni je zvuk ok preko 3.5mm, a preko bt zvuk basa ne zavisi toliko od telefona jer je to digitalni (neobradjeni) signal koji se tek u dac-u slušalica pretvara u analogni.



Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Izgleda odlicno taj Pixyos.Javi utiske,trajanje baterije,posle nekoliko dana.
Pozdrav, evo info za pixya. odlican stvarno rom, baterija od 8 -9 sati sota, njjedan force close, i brzo radi sve. jedina mana ne radi audio na bluetooth slusalice. kako ih koristim iso sam dalje. jucer sam snimio havoc, na njemu za sada radi sve- nfc i blouetooth audio. isto tako ima vise stvari za podesit, i radi mu ambient light (shake to wake, rize up to wake) . pa ostajem na njemu za sada da vidimo kako ce biti
e5a2ac5bb2eca9b88c3140ef9cf29856.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav društvo, ćerka kupila Note 9 Pro. Došla kući popodne uključimo telefon sve ono redovno što ide prvi put region jezik itd... Kada smo sve podesili vidim da ima ažuriranje softvera kliknem da preuzme i on tako stoji na nuli i ne mrda. Pokušao sam restart telefona al ne pomaže. Šta može biti u pitanju zna li neko?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Jel preko mreze preuzet ili wifi?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nije nikakav problem do telefona,vec do servera.Proradice samo.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Jel preko mreze preuzet ili wifi?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Preko wi-fi pošto nema puno neta na kartici. Ovo ostalo sve radi ažurirao sam play prodavnicu i sve app, i sistemske app sam ažurirao. Samo sistem neće ni da mrdne. Videćemo da li će proraditi...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Treba mi još jedna informacija za ovaj note 9 pro. Hteo sam da idem da mu zalepim staklo na ekran a jutros vidim da izgleda ima fabrički već zalepljeno. Da li je to samo obična folija ili je kaljeno staklo. I ako je samo folija da li odlepljivati tu fabričku i staviti kaljeno staklo ili ne?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno