Šta je novo?

Macbook 13 2008 Cpu throttle

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Pozz drugari. Imam jedan lep Macbook 2008 white. Resio sam da ga pocupam malo. Ima 4Gb rama i novi SSD od 128Gb. Posto mu je zadnji OsX Lion, na kome vise nista ne radi, instalirao sam Win 7 clean, ne preko boot campa. Sve lepo radi, ali vidim u CPu-Z i Coretemp da je multiplier na x6 i cpu radi na 1Ghz. Probao sam da pustim prime95, i nije podigao takt.Ne radi se o heat throttle jer kad pustim prime Cpu je na 30c, i polako se penje na 40+ ali ne dize takt ni kad je skroz ladan. Imate li neku ideju o cemu se radi i kako moze da se resi, ako moze? U device maanger nema ? Sve je instalirano...
 
Hvala... Pogledacu...
 
Baterija nema. Tj. narucio sam novu danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Svakako mozes da ides update na OS X 10.11.x "El Capitan" i to je to.
I ne treba ti bolji, sve na njemu radi ok, a svaki sledeci im da ti udavi racunar. Ja imam OS X 10.11.x "El Capitan" na 4gb rama i ocas posla nestanu i krene usporavanje.
 
Bitno mi je da ima support za najnoviji Chrome. To mi je najbitnije zbog posla. Recimo Win 7 ima najnoviji Chrome dok osx vise nema podrsku odavno... Ne znam kako ce da radi taj El Capitan bez Gpu acceleration... Mislim da sve posle Mount. Lion nema Gpu accel. Doduse morao bih da pogledam i kako da instaliram...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Bitno mi je da ima support za najnoviji Chrome. To mi je najbitnije zbog posla. Recimo Win 7 ima najnoviji Chrome dok osx vise nema podrsku odavno... Ne znam kako ce da radi taj El Capitan bez Gpu acceleration... Mislim da sve posle Mount. Lion nema Gpu accel. Doduse morao bih da pogledam i kako da instaliram...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odes na apple. store kada metnes taj Lion ili sta vec i odatle samo instaliras El Capetana.
 
Taj MacBook je Early-2008 sa X3100 GPU-om i kao takav ne podrzava zvanicno nista novije od Lion-a. Na njega moze da se instalira Catalina preko https://github.com/rmc-team/macos-patcher/releases i to radi donekle dobro. Nije moguca kompletna GPU akceleracija, ali za surfovanje netom i YT u 360p radi odlicno posao (probao na HDD-u na 7200RPM). Ako hocete racunar samo za net C2D masine sa 4gb rama i ssd-om i odgovaracjucom grafickom odlicno rade i sa najnovjim sistemima. Ja koristim MacBook Pro 17" iz 2009 sa Catalinom i radi ekstra.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Pokusacu Catalinu... Ovo sa throttle je bilo do baterije. Stigla baterija i cim sam je ubacio, odmah ke proradio speedstep. Jedino pod Win sed sto ne radi sleep, tj. kadamse provudi oz sleep, freezuje masina... [emoji2955]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno