Šta je novo?

Novi jači procesor

Packy

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2008
Poruke
1,123
Poena
360
Pozdrav. Imam matičnu ploču Gigabyte GA-H61M-S2PV i procesor LGA1155 Intel® Celeron® Dual-Core G1610.

Nisam nešto zahtevan korisnik, zanima me multimedija. Iz nekog razloga procesor se preoptereti kada pustim DVB T2-Hevc Full HD 50fps. Pokušao sam da ga klokujem, ali izgleda da ne dozvoljava. (Traži da se otključa klokovanje, a opcija ne postoji).

Probao sam razne sofrtvere i kodeke, ali ne pomaže (DVB Viewer, ProgDVB, Smart DVB, Astrometin nativni TVR) Svuda je isto. Opa jezgra dođu do 100%. Zanimljivo, kada pustim Hevc 720p 50 fps i to radi bez problema.

Možete li da me posavetujete da li može nekako da se klokuje ili koji procesor da kupim za nesmetano gledanje DVB T2-Hevc Full HD 50fps. Napomena, testirao sam preko Youtube-a i 4K 60 fps i repreodukuje bez greške. Ne zauzme ni 50% procesora.
 
ne može,i ako ga ohladi (imaš jako dobru pastu) draće se a tek na leto...odrao te je taj prodavac,garancija na polovan procesor je besmislena,najmanje što može je da ti da taj kuler sa bakrenim dnom...ako ti ne da,nemoj molim te sad da nasedneš i platiš ga 800-900din,ponudi nekom u lokalu 300din za njega i završi posao,ili preskoči celu priču oko toga i uzmi lc cc 120 nov za 2300din i nećeš čuti procesor nikada,i imaćeš kuler za bilo koju sledeću varijantu.
 
Kaze da je VEC kupio, a ne da ce kupiti. Tako da je vec dao pare i prica je zavrsena :) Sada mora da kupuje kuler.
 
Čovek je registrovan na KP od 2011. Ima preko 1900 pozitivnih ocena. Razgovarao sam s njim preko telefona. Ponudio mi je nesto slabiji. Kaže da garantuje da će raditi i sa starim kulerom. Ništa ako temp. bude abnormalna uzecu i taj hladnjak novi. Mada mi je i on ponudio da može da mi pošalje hladnjak, da tu apsolutno nema razlike. Gledao sam istoriju, prodao je preko 50 procesora i svi kupci su zadovoljni.
 
Jes' se malo zeznuo, ali šta da se radi.

Radiće sa starijim kulerom, ali je pitanje kako. U startu možeš da očekuješ 7-10C veće temperature u odnosu na G1610 (brzinu ventilatora ne mogu da procenim, ali neće biti sporija nego sa G1610). Kad dođe leto, to će biti verovatno biti više i postoji šansa da procesor krene obarati frekvenciju i samim tim da obara performanse (da ne bi crkao, da se tako izrazim).

tdlr; generalno radiće, prati temperature.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam procesor. HEVC Full HD sad radi glatko temperatura ide do 45 stepeni sto je prihvatljivo s obzirom da mu je maksimum 70. Međutim, jedna od RAM stickova je prestala da radi. Kada uključim obe memorije kompjuter samo bipuje brzo jedno 10 puta i isključi se. Kada izvadim, jednu RAM, radi normalno, što znači da sada imam samo 2 GB RAM. Zna li neko u čemu bi mogao biti problem?
 
Proveri prvo u tom slotu koji radi, da li taj drugi stick memorije radi. Ako radi, nije do njega.

Ako nisi odradio reset cmos-a, odradi i to. Proveri pinove na socket-u ploče da neki nije iskrivljen, očisti slot memorije papirom (proguraj ga gore-dole). Vrati prethodni procesor i ako se vidi komplet memorija, nešto je u toj i5-ici crklo sa memorijskim kontrolerom.
 
u svakom slučaju imaš "garanciju" , pa mu lepo vrati , on tebi pare i uzmeš od drugog prodavca za 1500 din.

ostatak naravno daš na alkohol.
 
Izgleda da sam shebao slot za RAM dok sam skidao kuler (nalazi se tik do kulera). Radi samo onaj udaljeniji. Na bilo kom stiku. Problem je što moja matična ima samo dva slota za RAM. Da li bi pomoglo da kupim 1 od 4 GB (više od toga mi ne treba). Problem je što se teško nalaze 1333 Hz Illi kako već.

Ako može, predložite mi neki stik iz kompanije na "E" ili "W". RAM ne želim da kupujem polovan jer ako ne bude radio firmama mogu da vratim stik u roku od 14 dana.

Da li je bitno ako je stik od 1600 MHz?
 
Poslednja izmena:
brži ram će raditi na sporijim taktovima, obrnuto jok.
 
Poslednja izmena:
go 4 it
 
Pozdrav svima,

Koju bih graficku kartu mogao da ubacim na ovu plocu, do 20000rsd a da se moze preporuciti?

Imam 16 gb rama, i I5 procesor. Voleo bih da mogu da poguram novije igrice, tipa Red dead redemption 2, GTA V, Horizon zero dawn itd...
 
Nazad
Vrh Dno