Šta je novo?

AMD Phenom II X4 da li je dosao kraj?

brnatovic

Poštovan
Učlanjen(a)
18.09.2019
Poruke
208
Poena
70
Pozdrav, izasla je igrica call of duty 2019 warzone svi to znamo

googlam i trazim AMD PHENOM ii X4 da li moze da igra i dalje novije igrice koliko mi se cini da je call of duty uradio taj korak da ne podrzava vise procesor? da li toga ima ili je lik sto sam nasao snjimak imao nesto drugo problem


Da li ima neko Phenom II X4 i da li je probavao slicne stvari da igra , ili je dosao kraj nasem Phenom-u.











Ps ako pogresno napisao temu molim vas da prebaci te
 
Za igre mu je došao kraj pre 2-3 godine kada je dobar deo igara počeo da zahteva SSE4.1 instrukcije koje Phenom II-ke nemaju.
 
Ja sam pokreno sve igrice iz 2019 godine imam Phenom II X4 840 ovo je prvi put da vidim da nesto ne ide
 
da li imas neku igricu koja znas da zahteva to? poput fornite , apex , csgo itd?
 
NBA-ovi, Control, RDR2, novi Assassins Creed-ovi, Apex Legends, PUBG, Hitman 2, Division 2... ima sigurno još, ali ovo sam izguglao kroz par minuta.
 
Apex legends igrao u 100 fps , Pubg igrao u 80 fps :p sad me *mjau**mjau**mjau**mjau* :D haah
 
SSE4a sad nzm sta im znaci ovo a ali to je zadnja podrska
 
Ajd pomazi sad rodjo :D

rocessor Information:
CPU Vendor: AuthenticAMD
CPU Brand: AMD Athlon(tm) X4 840 Quad Core Processor
CPU Family: 0x15
CPU Model: 0x30
CPU Stepping: 0x1
CPU Type: 0x0
Speed: 3094 Mhz
4 logical processors
2 physical processors
HyperThreading: Supported
FCMOV: Supported
SSE2: Supported
SSE3: Supported
SSSE3: Supported
SSE4a: Supported
SSE41: Supported
SSE42: Supported
AES: Supported
AVX: Supported
AVX2: Unsupported
AVX512F: Unsupported
AVX512PF: Unsupported
AVX512ER: Unsupported
AVX512CD: Unsupported
AVX512VNNI: Unsupported
SHA: Unsupported
CMPXCHG16B: Supported
LAHF/SAHF: Supported
PrefetchW: Unsupported


ovo sam dobio informacije
 
apex nisi mogao igrati sigurno, ne podrzava phenome od kada je izasla i jos 100fps-a ..:D a pubg znam da je radio na core2 procesorima za phenom ne znam ali isto nisi mogao imati 80fps na original pubg...
sad vidim poruku pa ti nisi na phenomu, prvo se dogovori sam sa sobom koji procesor imas.
 
Apex ! sam igrao :D druze i to u 100fps imam 2 3 licna svoja drugara :D ali to je zasigurno da sam ga igrao ! u 80 fps zasigurnoa ko treba i dokaz cu dostavit !
 
Nemoj tražiti opravdanje za problematični procesor kojem fale instrukcije za pokretanje novijih igara. Apex ako si i igrao, to si radio emulaciju sse4.1 koja radi raspad i ne bi imao nikad 100 frejmova.

Imao sam isti procesor kao i ti. Imao sam i 960T pride, znam koje sam zezancije imao sa određenim igrama da ih nateram da rade.

edit: Ne znaš ni koji procesor imaš... Da Marko nije ni napisao, pomislio bi da me zajebavaš.
 
Poslednja izmena:
ja sam druze dzonihsv imao celo vreme ubedjen da imam Phenom II X4 840 a ja zapravo imam AMD Athlon(tm) X4 840 Quad Core Processor o boze ti pomozi .
 
apex nisi mogao igrati sigurno, ne podrzava phenome od kada je izasla i jos 100fps-a ..:D a pubg znam da je radio na core2 procesorima za phenom ne znam ali isto nisi mogao imati 80fps na original pubg...
sad vidim poruku pa ti nisi na phenomu, prvo se dogovori sam sa sobom koji procesor imas.

e hvala ti druze iskreno celo vreme ali znas kad mi celo vreme Phenom u glavi phenom pa phenom .. zapravo

AMD Athlon(tm) X4 840 Quad Core Processor o boze ti pomozi sveit hvala ti druze ja sam sad tek video i dalje ubedjen u Phenom,
 
Nemoj tražiti opravdanje za problematični procesor kojem fale instrukcije za pokretanje novijih igara. Apex ako si i igrao, to si radio emulaciju sse4.1 koja radi raspad i ne bi imao nikad 100 frejmova.

Imao sam isti procesor kao i ti. Imao sam i 960T pride, znam koje sam zezancije imao sa određenim igrama da ih nateram da rade.

edit: Ne znaš ni koji procesor imaš... Da Marko nije ni napisao, pomislio bi da me zajebavaš.



mislis druze da sam ja znao da imam ja kad sam kupovao meni rekli Phenom ajd reko dobro valjda ce radit sve ok Evo dok marko nije reko ne bi jos znao bio bi u zabuni tek sam sad otvorio steam i system sta kao imam
 
Nazad
Vrh Dno