Šta je novo?

Najbolji ebank sistem u Srbiji?

Neshco

Slavan
Učlanjen(a)
26.12.2006
Poruke
24
Poena
305
Otvorio bih novi račun u nekoj našoj banci, jer imam velikih problema sa trenutnom (Credit Agricole)u kojoj imam kredit za stan.
Treba mi preporuka za najbolji ebank sistem kod nas. Kad kažem najbolji, mislim na sveukupno najmanje problema kod transakcija, dobra podrška pre svega i da sistem ima mobilnu aplikaciju.
Hvala unapred.
 
Не могу много да помогнем пошто најбоље нисам још искусила али могу да посаветујем да ни случајно не идете у Комерцијалну банку ако желите да користите и једну услугу банке. Интеза је како се заломи али ебанкинг је сада океј (имали су од скоро неко унапређење), није лоше али није ни добро. Ко има више искуства, пратим и мене занима ово.
 
I ja pratim samo sto mene interesuje iskustvo preduzetnika (ebanking i devizne transakcije ka inostranstvu)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Erste bank ubedljivo, i net banking i ebanking.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne znam za e banking ali m-banking Unicredit banke mi je odličan.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Не могу много да помогнем пошто најбоље нисам још искусила али могу да посаветујем да ни случајно не идете у Комерцијалну банку ако желите да користите и једну услугу банке. Интеза је како се заломи али ебанкинг је сада океј (имали су од скоро неко унапређење), није лоше али није ни добро. Ко има више искуства, пратим и мене занима ово.

Ne znam zasto komercijalna nije ok?!
Ja koristim m bank, e bank i super mi se polazala.
Nikakvih problema nisam imao.
Racune sve placam elektronski, uredna su mi primanja, imam i master card instalment karticu kod njih i sve savrseno funkcionise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Je l može sa ovom karticom instalment da se plaća na rate u svim radnjama ? Uzeo sam je, al ih ništa nisam razumeo.

Tj valjda gde imaju potpisan ugovor ide na rate bez kamate, a gde nemaju je l isto može na rate sa tom kamatom od nešto ispod 10% godišnje ili uopšte ne može na rate.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto komercijalna nije ok?!
Ja koristim m bank, e bank i super mi se polazala.
Nikakvih problema nisam imao.
Racune sve placam elektronski, uredna su mi primanja, imam i master card instalment karticu kod njih i sve savrseno funkcionise


Sent from my iPhone using Tapatalk

Зато што шта год да сам тражила од њих нису знали да ми дају нити да ми објасне? Најосновнија питања рецимо у вези отварања рачуна први пут? Такође, ушла сам једном да исплатим новац послат преко Риа Трансфера (партнери су) и ни једна особа у тој банци није знала да ми га исплати. Питали су ме пола сата о томе и тражили Вестерн Унион да би на крају сконтали да то уопште нису две исте ствари :) И тако :) Супер су :) Исплатила сам га у другој банци :smoke:
 
  • Like
Reagovanja: M J
I ja pratim samo sto mene interesuje iskustvo preduzetnika (ebanking i devizne transakcije ka inostranstvu)

Unicredit ima sasvim dobre servise, bar po mom mišljenju. Jedino što ne znam kako je sa transakcijama ka inostranstvu, znam samo za lokal (i tu su sasvim dobri). Inače, prošle godine su mi rekli da u budućnosti planiraju da ugase e-banking za privatna lica i da ostane samo m-banking. Ne znam kakvo je trenutno stanje za privatne korisnike (u drugoj sam banci) ali ja u tom slučaju nikada ne bih bio u takvoj banci
 
Зато што шта год да сам тражила од њих нису знали да ми дају нити да ми објасне? Најосновнија питања рецимо у вези отварања рачуна први пут? Такође, ушла сам једном да исплатим новац послат преко Риа Трансфера (партнери су) и ни једна особа у тој банци није знала да ми га исплати. Питали су ме пола сата о томе и тражили Вестерн Унион да би на крају сконтали да то уопште нису две исте ствари :) И тако :) Супер су :) Исплатила сам га у другој банци :smoke:

Verovatno to zavisi od banke i od lica za salterom.
Nisam koristio drugu banku, mada supruga koristi erste aplikaciju i tamo mi je dobro sto moze da se plati racun preko iq koda.

Jedino na aplikaciji kombanke nisam skontao da li ima opcija da se neka uplata sacuva u pdf format

U firmi gde radim sve transakcije u lokalu se rade preko erste banke, dok placanja u inostranstvu idu preko otp banke.
Cena valuta je povoljnija nego u drugim bankama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6038171]Je l može sa ovom karticom instalment da se plaća na rate u svim radnjama ? Uzeo sam je, al ih ništa nisam razumeo.

Tj valjda gde imaju potpisan ugovor ide na rate bez kamate, a gde nemaju je l isto može na rate sa tom kamatom od nešto ispod 10% godišnje ili uopšte ne može na rate.
Installment kombanke je klasična revolving kartica. Svuda plaćaš na rate hteo ti to ili ne a mesečno plaćaš ratu plus kamatu od oko 2 ili malo više ٪ na ostatak duga (nije kao ček osim u reklami jer na čekove nema kamate, barem ja ne znam da ima). Naravno možeš ti da platiš i veći iznos od iznisa rate ili ceo dug ali tek nakon zaduženja tj. kupovine. Svaka banka ima ovakvu karticu samo ih nazivaju drugačije kako bi ih korisnici razlikovali od drugih oblika ili debitnih ili deviznih itd.. intesa ima te fore na rate bez kamate gde zoveš banku i digovaraš broj rata, ali sam zato što je najveći broj pos terminala intesin tako da i prodavci imaju račune u toj banci. Ali ja bih zaobišao intesu jer su jrdina banka koja ne podržava instant plaćanje ( momentalna plaćanja i vikendom i praznicima) što je zakonska obevaza, ali njima izgleda penali nisu skupi.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Komercijalna mc installment nije revolving nego se iznos plus kamata deli na 12 rata... Primer avionska karta od 18h ce me izaci oko 20h sa kamatom, tih 20h se deli na 12 jednakih rata... Ili samo ona odabrana mesta(gigatron, winwin itd) na 12 rata bez kamate..
Kazem 12 tako sam ja uzeo, moze i 6 12 24..korisnik bira.
Odlican je i mbank i ebank, unapredili su dosta sisteme, sve radi odlično. Najbolji kurs u online menjacnici. Nikad nijedan nenajavljen prekid u poslednje 4g. Imam račune u vise banaka svima se ovo desava.
E sad, ne znam kako ce biti u budućnosti, obzirom ko ih je kupio.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Unicredit ima sasvim dobre servise, bar po mom mišljenju. Jedino što ne znam kako je sa transakcijama ka inostranstvu, znam samo za lokal (i tu su sasvim dobri). Inače, prošle godine su mi rekli da u budućnosti planiraju da ugase e-banking za privatna lica i da ostane samo m-banking. Ne znam kakvo je trenutno stanje za privatne korisnike (u drugoj sam banci) ali ja u tom slučaju nikada ne bih bio u takvoj banci

Klijent sam od prvih dana, imam i privatni i poslovni racun kod njih. U pocetku su koristili Halcom e-bank, danas, msm od 2009. imaju neki svoj koji se koristi i u maticnoj zemlji. Sa licnim tokenom mogu da radim i na poslovnom racunu, obrnuto nije dozvoljeno. Zgodno za putovanje, dovoljan je samo jedan token...osim kada pobrkas tokene i akaunte pa blokiras sve :D, danas to nije moguce jer su razlicite web stranice za pristup licnom i poslovnom racunu. M-bank koristim samo za privatni racun, poslovni nemam potrebu jer sve placam iz kancelarije a i nije moguce na jednom telefonu instalirati 2x mobilnu app za oba racuna (bar nije bilo moguce pre pola godine).

Placanje prema inostranstvu funkcionise, uslovno, bez ikakvih problema. Uslovno znaci dve stvari:

Mora da se potpise poseban ugovor i izjave nakon cega vam je omoguceno da vrsite placanja prema inostranstvu bez ikakve dodatne dokumentacije koju je ranije trebalo slati banci (fakture, predracuni, JCI, ugovori...)

Ukoliko placate sa dinarskog racuna morate (radi boljeg kursa) da posaljete mail svom referentu i zatrazite ponudu, moji referenti su azurni, msm da je najduze cekanje na odgovor bilo nekih pola sata, uobicajeno je 10/15 minuta. Ukoliko to ne uradite vec posaljete samo nalog za devizno placanje sredstvima sa dinarskog racuna obracunace vam prodajni kurs banke sa njihove kursne liste sto vam nikako ne ide u prilog. Prosle nedelje sam imao placanje, iznos malo preko 10k (od njega takodje zavisi kurs koji vam nude, sto je veca suma nizi je kurs) dali su mi 118,02. oko pola dinara iznad srednjeg kursa.

Kada se dogovori kurs nema nikakvih dodatnih troskova i provizija kao u nekim drugim bankama, mozete u programu da odaberete da svi troskovi transfera idu na vas racun tako da vas ino partner dobije ceo iznos koji ste uplatili, takodje ima i "same day" opcija i provereno radi.

Domaci platni promet funkcionise bez problema.

Nisam skoro uzimao kredite (msm da je zadnji bio 2014) ali su tu uvek bili brzi i azurni.

Sa privatnim racunom sam imao problema kod deviznog priliva, obozavaju da vam otkupe valutu po njihovom kursu a takodje i da vam otmu devize umesto dinara za npr online kupljenu avio kartu.

m-bank je ok za domaca placanja, sada sam proverio kurs u online menjacnici, ne valja :D, 120,17 bolje je podici gotovinu i kupiti u menjacnici.
 
Glas ide Komercijalnoj banci. Godinama unazad rade bez vecih problema, naravno pricamo o elektronskom bankarstvu.
Problemi koe koleginica ovde istice su vezani za nesposobnost zaposlenih u ekspozituri.
E sad, i pored dobrog iskustva, planiram da promenim banku zato sto ne verujem novom vkasniku na osnovu loseg iskustva ( kradja devizne stednje) mog oca od pre 30ak godina.
 
Ja dajem minus mbankingu komercijalne banke. Putem mbankinga nije moguće vršiti uvid u stanje i transakcije na internet kartici, već godinu dana obećavaju da će to popraviti. Takođe su pre par meseci prešli na web 3.0 što znači da na ebanking ne možete ući putem pretraživača mobilnog telefona.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Интеза је како се заломи али ебанкинг је сада океј (имали су од скоро неко унапређење), није лоше али није ни добро.

To unapređenje je zapravo nedovršeno, tako da neke funkcije koje su ranije radile sada "privremeno" ne rade i to traje od kraja prošle godine. Intesa i dalje nema plaćanje QR kodom iz mobilne aplikacije i sl. Uglavnom, u većini stvari su najsporiji. Kod Intese sam skoro 20 god.
 
Installment kombanke je klasična revolving kartica. Svuda plaćaš na rate hteo ti to ili ne a mesečno plaćaš ratu plus

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ovo nije tačno. Revolving znači da plaćaš minimalni iznos mesečno (5-10%), a ostalo ide na kamatu u definisnim vremenskim okvirima. Zapravo je u pitanju predefinisani kredit kojim raspolažeš preko (zato se tako i zove) kreditne kartice. Ne plaćaš na rate, već si u obavezi i trajnim nalogom da izmiriš tih 5%-10%, a ostalo plaćaš kako hoćeš i pod kamatom je (za RSD znatno preko 10%, bliže 30%). Možeš pre roka u mesecu da izmiriš ceo dug i tada nemaš kamatu. Sve što je u zaduženju, nakon što platiš 5-10% ide ti na kamatu.

Ako na samom terminalu odabereš plaćanje na rate tada ti se iz rezevracije zadužuje kartica na mesečnom nivou za iznos rate i to ide u dospela potraživanja, a ostalo ne i na to što nije dospelo ti ne ide kamata. To uglavnom nudi Intesa na svojim terminalima.

Mislim da si pomešao installment i revolving - to nisu iste stvari.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na konkretnim odgovorima. Moj problem je u tome što u Credit Agricole imam račun već deset godina i stambeni kredit takođe, a poslednjih 7 godina živim van zemlje i uredno sam plaćao svoje račune, ratu kredita itd. Onda je neki genije došao na ideju da mi blokira račun. Pazite sad, MESEC DANA JE TRAJALA SAGA u pokušaju da saznam zašto je uopšte blokiran račun. Telefonom nikako nisam uspevao da stupim u kontakt, desetine mailova sam poslao NA KOJE MI NIKO NIKAD NIJE ODGOVORIO. Jednom rečju očaj! Nisam znao šta da radim, mačevao se nedeljama u pokušaju da stupim u kontakt sa njima i na kraju sam dobio odgovor da je IDENTIFIKACIONI DOKUMENT KOJIM SMO SE NEKADA IDENTIFIKOVALI ISTEKAO i da je zbog toga račun blokiran. Ja ne znam ko je tu lud, ali imam dokaz da su mi tačno to odgovorili. Ovo je ravno onom našem bivšem Zakonu po kome se za razne administrativne akrobacije tražilo da Izvod iz Matične knjige rodjenih ne bude stariji od 6 meseci. Jer valjda posle 6 meseci možda se neko rodi negde drugde.
Toliko sam bio besan, a i sada sam, da sam rešio da prvom prilikom kada budem došao potražim drugu banku i otkačim indijance. Za moje novce, tražim pored usluge da me tretiraju kao uvaženog klijenta, a ne kao kravu muzaru i da me pritom ignorišu.
Zato sam zamolio za preporuku e-banking/m-banking sistema, to mi je za sada važno, plaćanje u zemlji i kartice me logično ne zanimaju, jer ne živim u zemlji srećom ili nažalost. Treba mi sistem na koji ću slati novac odavde i sa koga ću kasnije konvertovati to u dinare i plaćati račune.
 
Ja dajem minus mbankingu komercijalne banke. Putem mbankinga nije moguće vršiti uvid u stanje i transakcije na internet kartici, već godinu dana obećavaju da će to popraviti. Takođe su pre par meseci prešli na web 3.0 što znači da na ebanking ne možete ući putem pretraživača mobilnog telefona.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Zar nemaju mobilnu aplikaciju?
 
Mbanking je putem mobilne aplikacije

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Hvala svima na konkretnim odgovorima. Moj problem je u tome što u Credit Agricole imam račun već deset godina i stambeni kredit takođe, a poslednjih 7 godina živim van zemlje i uredno sam plaćao svoje račune, ratu kredita itd. Onda je neki genije došao na ideju da mi blokira račun. Pazite sad, MESEC DANA JE TRAJALA SAGA u pokušaju da saznam zašto je uopšte blokiran račun. Telefonom nikako nisam uspevao da stupim u kontakt, desetine mailova sam poslao NA KOJE MI NIKO NIKAD NIJE ODGOVORIO. Jednom rečju očaj! Nisam znao šta da radim, mačevao se nedeljama u pokušaju da stupim u kontakt sa njima i na kraju sam dobio odgovor da je IDENTIFIKACIONI DOKUMENT KOJIM SMO SE NEKADA IDENTIFIKOVALI ISTEKAO i da je zbog toga račun blokiran. Ja ne znam ko je tu lud, ali imam dokaz da su mi tačno to odgovorili. Ovo je ravno onom našem bivšem Zakonu po kome se za razne administrativne akrobacije tražilo da Izvod iz Matične knjige rodjenih ne bude stariji od 6 meseci. Jer valjda posle 6 meseci možda se neko rodi negde drugde.
Toliko sam bio besan, a i sada sam, da sam rešio da prvom prilikom kada budem došao potražim drugu banku i otkačim indijance. Za moje novce, tražim pored usluge da me tretiraju kao uvaženog klijenta, a ne kao kravu muzaru i da me pritom ignorišu.
Zato sam zamolio za preporuku e-banking/m-banking sistema, to mi je za sada važno, plaćanje u zemlji i kartice me logično ne zanimaju, jer ne živim u zemlji srećom ili nažalost. Treba mi sistem na koji ću slati novac odavde i sa koga ću kasnije konvertovati to u dinare i plaćati račune.
Mozda Mobi banka? Povezete je sa paypalom, saljete sebi novac na paypall, pa na mobi karticu i njome placate posle preko aplikacije ili ebanking..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja dajem minus mbankingu komercijalne banke. Putem mbankinga nije moguće vršiti uvid u stanje i transakcije na internet kartici, već godinu dana obećavaju da će to popraviti. Takođe su pre par meseci prešli na web 3.0 što znači da na ebanking ne možete ući putem pretraživača mobilnog telefona.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Ja vidim stanje na kartici, ali to zadovoljstvo plaćam 310 dinara mesečno. A ti ?
 
Mozda Mobi banka? Povezete je sa paypalom, saljete sebi novac na paypall, pa na mobi karticu i njome placate posle preko aplikacije ili ebanking..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Nisam čuo za to do sada.
Jel imate iskustva sa tim ili..?
Ono što mi je važno je da su pouzdani i da im je odnos sa klijentima kako treba. Kada dodje do problema da se stvar reši što pre.
Paypal inače zna da bude ponekad rigorozan i ljudi su ostajali bez para iz čista mira. Koristim ga, ali ne za ovakve transakcije.
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6038545]Ja vidim stanje na kartici, ali to zadovoljstvo plaćam 310 dinara mesečno. A ti ?
Moja Visa Debit prepaid ne može. Takođe sam na mesečnom računu od 310 din.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Nisam čuo za to do sada.
Jel imate iskustva sa tim ili..?
Ono što mi je važno je da su pouzdani i da im je odnos sa klijentima kako treba. Kada dodje do problema da se stvar reši što pre.
Paypal inače zna da bude ponekad rigorozan i ljudi su ostajali bez para iz čista mira. Koristim ga, ali ne za ovakve transakcije.
Stara telenor banka, sada mobi. Uplate iz inostranstva na vas pejpal nalog, pa onda povucete na karticu ovde i online placate..

Neko iskusniji ce potvrditi ovu mogucnost..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam se odselila pre par godina, pre toga sam koristila Telenor (sada Mobi) banku. Kad god sam im pisala, cak i prilikom banalnih pitanja, dobila bih odgovor ili sutradan ili najkasnije u roku od nekoliko dana. Uvek korektno, uvek resen problem/dobijen odgovor na pitanje. Sto se toga tice imala sam iskljucivo pozitivna iskustva. Zadrzala sam osnovni racun, za svaki slucaj, ako zatreba za nesto.
 
Mozda Mobi banka? Povezete je sa paypalom, saljete sebi novac na paypall, pa na mobi karticu i njome placate posle preko aplikacije ili ebanking..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Stara telenor banka, sada mobi. Uplate iz inostranstva na vas pejpal nalog, pa onda povucete na karticu ovde i online placate..

Neko iskusniji ce potvrditi ovu mogucnost..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ja sam se odselila pre par godina, pre toga sam koristila Telenor (sada Mobi) banku. Kad god sam im pisala, cak i prilikom banalnih pitanja, dobila bih odgovor ili sutradan ili najkasnije u roku od nekoliko dana. Uvek korektno, uvek resen problem/dobijen odgovor na pitanje. Sto se toga tice imala sam iskljucivo pozitivna iskustva. Zadrzala sam osnovni racun, za svaki slucaj, ako zatreba za nesto.
Hvala puno za ovu informaciju.
 
E sad, mene interesuje da li je moguce ako se otvori racun na ime preduzetnika, da se kartica poveze sa paypal nalogom i na taj nacin placa kupovina robe iz inostranstva, kao i da li je neka banka u SEPA sistemu..to nikako da nadjem iako od Danaca dobijam informaciju da jesmo u tom sistemu..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno