Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

nes.nbgd

Cenjen
Učlanjen(a)
15.07.2011
Poruke
286
Poena
195
Uzeo sam ga prošle nedelje i generalno sam zadovoljan kvalitetom, brzinom rada i mogućnostima.
Setovanje jednostavno i relativno brzo, pri pokretanju je odmah prijavio update na Android 9 i to sam odmah uradio.
Radi bez trzanja, samo mi se jednom nešto zakucao kad sam instalirao sve i svašta na Kodiju, pa sam morao da ga restartujem.
Nisam presrećan jer ima samo jedan USB 2.0 port, tako da razmišlajm da uzmem neku USB HUB, po netu vidim da najčešće uzimaj UGREEN USB HUB sa LAN adapterom za one koji imaju problema sa WiFi konekcijom ili jednostavno preferiraju LAN kabl.
Daljinac minimalistički, ali sa, bar do sada ODLIČNOM glasovnom pretragom, to mi je bilo najprijatnije iznenađenje. Mada razmišljam i o nekom air mousu sa obaveznom tastaturom.

Sve u svemu dosta sam se premišljao ali mislim da je za te pare sasvim lepa kupovina.
 
Međutim, potrebna mi je pomoć prijatelja oko povezivanja sa PC računarom sa Windows 10.
Izguglao sam sve i svašta po netu i jedini zaključak do kog sam došao, da je sa nekim od zadnjih updatea Windowsa došlo do promene nekih protokola koji su uticali na povezivanje između ostalih i sa uređajima sa Android sistemom.

Pokušao sam i na Kodiju i na VLC plejeru.
Sve sam šerovao na računaru kako treba, uključio sve (po defaultu isključene) SMB protokole.
Kreirao novog usera sa user name i pass, koje sam na Mi Boxu koristio pri setovanju konekcije, ali ništa ili izbacuje time out ili grešku u konekciji.
Pokušavao i sa IP adresom...

Generalno SMB protokoli negde štucaju, pa me interesuje da li neko ima iskustva ili rešenje.

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
Na računaru pokreni serviio i podesi ga po želji. Onda na Mi Box S-u pokreni npr. VLC player i možeš da gledaš/pristupaš sadržajima sa računara.
 
Hvala puno.
Pokušaću večeras, po onome što čitam deluje da je to to i da VLC automatski vidi Serviio server u podešavanjima za Net.

Uzgred uspeo sam u međuvremenu da šerujem sadržaj preko FTPa, instalirao sam Filezilla server na kompu i na Kodiju je to proradilo ali nisam uspeo da ga ukačim sa VLCom koga više koristim za gledanje.

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
Ljudi, moze pomoc. Sinoc sam najurednije koristio MiBoX S na TV-u da jutros kada bih ga upalio kretanje kroz menu nije iste kao sinoc, sada mi se pojavio zeleni ram oko svake aplikacije koja je izabrana i centralno dugme koje bi trebalo da radi otvaranje ustvari radi kao da sam dugo pritisnuo to dugme. Tako da kretanje kroz meni je prosto nemoguce, a na primer kada otvorim EON, nema sanse da pustim kanal jer ne prepozanje takvu komandu.
Nista nije moglo da se desi samo se jednostavno opasno zaglupeo, odradio restart nista, bio je i ponudjen upgrade systema to sam uradio ali isto. Zeleni okvir je pristuan i kako on izgleda pogledajte na slici
https://postimg.cc/pyqcS4CZ

Zna li neko o cemu je rec i kako ovo uopste da guglam.
 
Jesi li probao sa klasicnim pristupom da ga iskljucis iz struje pa ukljucis ponovo? Ako jesi probaj da rasparis daljinac pa da ga uparis ponovo. Ako ni to ne pomaze onda odradi factory reset.
 
Proveri da nije slučajno uključena opcija TalkBack u Accessibility podešavanjima Androida (Pristupačnost > Pretvaranje teksta u govor).
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Galebe,

Hvala na brzom odgovoru.

Probao sam da ga iskljucim iz struje nije pomoglo.

Probao sam sada i sa rasparivanjem i uparivanjem isto nije pomoglo. Jer kad je on rasparen isto zadrzava taj zeleni ram koji mi ukazuje da ne navigacija kroz menu pokarambašena, probao sam da upravljam i preko telefona isto se tako nepravilno kreće.
Evo na primer kako izgleda kada pokusam da startiujem neku app, on jednostavno otvori onaj pop up window.

https://postimg.cc/N2RQbYqQ

Da li je factory reset u podesavanjima na polju Device preferences -> Reset?
 
Izbriši program Button Mapper.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Da, ako ga imas izbrisi ga. Sta imas od instaliranih programa tipa buton maper? Ako nemas nista onda probaj reset iz setingsa
 
EON i hboGO jedino te dve su mi bitne
 
Isključi HDMI CEC, i probaj eventualno na nekom drugom tv ili monitoru.
 
Hvala Mitre, taj HDMI CEC je i bio iskljucen, a drugi TV nemam :)

Brate koje je razocarenje ovaj Mi BOX pa nemam reci. Elem nevezano za ovu problematiku kao sto sam i napomenuo gore azurirao sam ga i na novu SW verziju i sada u pozadini za svaki klik govorni asistent mi govori sta sam kliknuo, i pri tom nemam pojma gde se to gasi.

Isto taj program button mapper nemam :)
 
I meni se par puta desilo da ukljucim tog asistenta, u device settings pa Accessibility sekcija, tu je podesavanje.
 
Kako forum nije radio tek sada mogu da odgovorim, odradio factory reset sve one gluposti nestale i sada je ok...Ne svidja mi se sto se zaglupeos sam od sebe i samo factory mu je pomogao a opet nije los ni factory sad sve nekako glatko radi.😊
Hvala ljudi i hvala Mitre na brzim komentarima💪
 
Meni se to desilo sa AnyDeskom, isto tako kao kod tebe. Kad sam obrisao anydesk problem je nestao.
 
azurirao sam ga i na novu SW verziju i sada u pozadini za svaki klik govorni asistent mi govori sta sam kliknuo, i pri tom nemam pojma gde se to gasi.
Drago mi je da ti posle factory reseta sve proradilo kako treba. Problem je verovatno bio u opciji TalkBack u Accessibility podešavanjima Androida. Na srpskoj verziji se to zove Pristupačnost > Pretvaranje teksta u govor.
Zeleni okvir oko ikona aplikacija i govorni asistent se javljaju kada je ta opcija uključena.
 
Pozdrav ljudi,
Da napisem i ja moje iskustvo sa Mi BOX-om. Moj je crkao nakon sto sam uradio update OS-a, a ono sto sam izguglao je da nije cest slucaj ali se desava... Na kraju sam opet kupio isti model, jer za te pare nisam nasao neku alternativu koja ima Android TV.
 
Ja sam u suštini prezadovoljan sa istim, jedini problem mi pravi daljinski koji se s vremena na vreme šlogira, pa moram da ga uparim ponovo, uzeo sam i neki airmouse daljinski kao bekap.
Takođe posle zadnjeg updatea, dešava mi se s vremena na vreme kada ga upalim da nemam zvuk, ali običan reset ga dovede u red.
 
Bice uskoro update koji resava taj problem.Vec se pojavio u pojedinim drzavama.
 
Nabavio sam preko oglasa neki polovni nemački ruter s podrškom za dual band. Mogu vam reći da se mi box s preporodio s 5ghz mrežom, nema seckanja kao ranije. Bio sam sumnjičav da je do boxa i da mu neće pomoći ni net, ali sam se prevario.
 
Zanima me da li imate probleme sa Xiaomi Boxom kao ja sto imam sa Xiaomi TV stickom...Doduse vidim posle na Guglu da je to opste poznat problem .. A to je da nakon sto uredjaj ode u standby mode ili ti sleep mode... ne uspeva da da sliku nakon budjenja...kao da ne uspeva da se probudi..i onda udje u loop -zacarani krug sa restartom, i tako se restartuje , restartuje, restartuje.. pa tek iz nekog 10-og puta uspe da ga konacno startuje i da radi normalno... Obicno nakon sto zaglupi u tom sleep modeu, jedino pomaze vadjenje iz struje i vracanje, ali i tad nastavi da se restartuje par puta pre nego sto se uspesno upali...Neki problem ocigledno ima sa tim budjenjem iz standby mode-a...Citao sam na netu da moze da se proba da se udje u Developer tajni meni i da se stavi tamo da ne ode nikad u sleep mode , i da bi to mozda resilo ovaj problem, ali me mrzi da jos i to isprobavam sad,vec mi je muka od svega.. Tako da sam poprilicno nezadovoljan Xiaomi Stickom, planiram da kupim Mi Box u slucaju da naravno on nema ovakav problem..Zato bi mi jako znacilo misljenje svih vas koji vec posedujete Mi Box S
 
Poslednja izmena:
Ima problem, barem Mi Box 3 sa Androidom 9. Ja sam rešio tako što sam isključio HDMI CEC, pa prilikom gašenja televizora Mi Box i dalje ostane 'budan'.
 
Ima problem, barem Mi Box 3 sa Androidom 9. Ja sam rešio tako što sam isključio HDMI CEC, pa prilikom gašenja televizora Mi Box i dalje ostane 'budan'.
Neverovatno mi je da takva kompanija kao sto je Xiaomi ne moze vec godinu i nesto dana da resi ovakav tip problema na svojim uredjajima....Kod mene na Xiaomi tv Sticku je vec iskljucen HDMI CEC , ali i dalje imam taj problem... Generalno, imam jako puno u kuci Xiaomijevih proizvoda i ni sa jednim nemam problema ,osim sa ovim Stickom.. Znam da sa Amazon Fire stickom nema ovakvih problema, on se normalno vraca tj. pali iz standy mode-a....Ali nemam kako da nabavim taj amazon stick...Ne volim da kupujem preko oglasa i to izbegavam, a kada sam pokusao sa nemackog amazona direktno danas da narucim jer stoji da je na akcijskoj ceni, pokazalo mi je error -da je nazalost dostava moguca samo na teritoriji Nemacke i Austrije...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da cast ne radi, jer sam pokušavao sa kompa iz Chromea, ali zapravo radi sa Android uređaja, castujem Android cloud, jer instalirani na box ne radi, tj. Radi tv, ali serije ne.
Ps
Nisam uključio hdmi cec, nisam upoznat sa f-jom istog, jel će se mi box paliti, gasiti preko tv daljinca?
 
Neverovatno mi je da takva kompanija kao sto je Xiaomi ne moze vec godinu i nesto dana da resi ovakav tip problema na svojim uredjajima....
Nije godinu i nešto, od kad su se pojavili Mi Box 3 i S imaju serije manih ili većih bagova sa svakom verzijom Androida koja se pojavi. Taman kad srede nešto naprave set novih problema. Ono što je trenutno aktuelno kod mene je da gubi vezu sa daljinskim, u tom slučaju može da se koristi daljinski od televizora, iako je CEC funkcija isključena!? pa tako "premostim" problem. Nažalost alternativnih uređaja nema mnogo, makar sa svim licencama koje ima Mi Box. Fire TV nema Google play, i ne može svuda da se nabavi. Novi Google Chromecast je takođe težak za nabavku, preko preprodavaca sa ebay mu je prevelika cena, a na kraju ni hardver mu nije sjajan. Jedini dobar Android TV uređaj je izgleda Nvidia Shield, a on košta poprilično. U ovoj "sirotinjskoj" klasi Mi Box i dalje ima najbolji cost-benefit odnos.
 
Softverski zapostavljen uredjaj, a jedini razlog je manjak konkurencije.
 
Da li postoji neka YouTube aplikacija bez reklama? Užasavam se reklama na yt. Na telefonu koristim Vanced, probao sam da instaliram i na Mi Box ali ne radi/ili jako loše radi. Probao i neke (tačnije 2) sa Aptoide i oba seckaju.
Inače box radi super, brz je i fluidan, nemam za sad nekih lagova i usporenja. Najviše ga koristim za HBO GO i YouTube, možda se nateram i Kodi da sredim tako da ako neko može da preporuči dodatke bilo bi super.
Daljinski je realno nekvalitetan, ostavlja baš jeftin osećaj u ruci, ali ne krcka pri korišćenju kao oni kod jeftinih televizora.
 
SmartTubeNext.
 
Sta fali daljinskom? Meni je bas odlican, minimalisticki, lagan, kad vidim daljinski od LG ili Samsung TV-a nije mi dobro.
 
Nazad
Vrh Dno