Šta je novo?

usporenje sistema kada semonitor podesi na preko 60Hz.

joriq

Čuven
Učlanjen(a)
04.01.2004
Poruke
5,542
Poena
780
Imam prilično star sistem i svjestan sam da je to moguće uzrok (windows 7, Core 2 Duo na 3,6 GHz i 1050 Ti grafička). Nedavno sam pazario LG 27GL850, koji podržava 144Hz, ali kad dignem refresh rate iz drajvera na 144, 120 ili 100Hz, neko vrijeme sve bude superglatko (dakle ne gejming, nego surf, skrolovanje u OS-u, itd), a onda uspori, kao da sam podesio recimo 24Hz. Drajveri su friški, prije 20ak dana instalirani, odabrana opcija za clean install. Mogu da probam da ih opet reinstaliram, i druge verzije, ali čisto da vidim da li je neko već susreo taj problem? Možda je i do FireFoxa, mada sumnjam, problem se javlja i na Chrome. Pri gejmingu nemam ta usporenja :wall:
 
Trebao si prvo to sve da uradiš pa ako imaš još uvek problem, onda pitaš ovde. Verujem 99% da ce reinstalacija windowsa (prelazak na 10ku?) kao i sveži drajveri nakon toga rešiti probleme.
 
drajveri jesu svježi (20 dana stari), prelazak na Win 10 upitan (recimo, drajveri za matičnu za Win 10 ne postoje, morao bih da se uzdam u sreću), a sa instalacijom i podešavanjem svih programa, sigurno bar 2-3 dana posla u mom slučaju. Zato i pitam da li se neko susretao već sa problemom, reinstalacija svega nije uvijek prvo i jedino rješenje za sve probleme :wave:
 
Probaj upaliti i ugasiti prodešavnje u Nvidia CP-u: Display > Set up G-Sync (čekiraj samo za "full screen mode"), pa vidi kako se ponaša.

Uradi i ažurinje Windowsa i drajvera za monitor, ako nisi.
 
iako monitor ima podršku za free/g-sync, Windows 7 nema :D Probao sam (ranije) da isključim adaptive sync u opcijama monitora, ali ništa se nije promijenilo :)

Windows 7 nema više ažuriranja, a monitor probao reinstall drajvera juče.

No, danas uzeh SSD, pa ću probati Win 10, a ako ne, onda Win 7 od nule...
 
slobodno predji na windows 10 drajveri za maticnu? ja iskreno na starom DDR2 koja verovatno nema podrsku nicega nisam instlairao drajvere
 
Vecina drajvera (sem za egzotican hardware, tipa postoji 50 komada na celom svetu) je vec ubacena u Win10, zato i nisi morao nista posebno da instaliras.
 
ovo je nForce matična, na moju žalost, pa se i pitam kako će raditi, jer nVidia ne radi čipsete ima 10+ godina, a i tad se nisu baš proslavili :D Inače, isto je DDR2 (Asus ROG Striker II Formula)

Elem, probaću, naravno, sad kad sam uzeo SSD, ne košta me ništa, sem vremena
 
Nazad
Vrh Dno