Šta je novo?

"Test of time" u novom Svetu Kompjutera?

Nema

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
A u junskom ?
 
Ima. Izgleda da sad ide na dva meseca.
 
Da preduhitrim pitanje. :D Ima Test of time u tri prethodna izdanja (jun, jul i avgust), tako da moja teorija pada u vodu. :)
 
Eh, sto nisi javio u julu.

Inace, u novom Test of time ima opis LadyBug. Moja preporuka za tog pac-man klona !
 
A u novom broju>?
 
Pravo je cudo da daju ikakav omaž Retro igrama, pa cak i na dva meseca. A toliko tema ima za pisanje, pocev od New age igara za gotovo sve 8/16 bit sisteme. Ipak nije realno ocekivati tako nesto u mainstream IT casopisima, narocito kod nas.
 
Opisi novih igara imaju prednost, pa ako ima dosta toga u dotičnom mesecu rubrika Test of Time bude prva žrtva :)
 
Gde si Decoy, kuco stara :d

Sta su ti obaveze, nikako da uzmem u ruke novi SK da procitam.
 
Pravo je cudo da daju ikakav omaž Retro igrama, pa cak i na dva meseca. A toliko tema ima za pisanje, pocev od New age igara za gotovo sve 8/16 bit sisteme. Ipak nije realno ocekivati tako nesto u mainstream IT casopisima, narocito kod nas.
Pošto se već baviš pisanjem o novim igrama za stare mašine, možda da probaš da kontaktiraš SK i proguraš tako nešto u test of time?
 
Nenad Vasović - legenda. Svi opisi su mu maestralni.
 
Secam se DOOM 2 opisa iz tog broja. I tada sam kao klinac komentarisao da je opis odradjen preko k***a. :D

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/magshow.php?auto=&page=77&all=SK_94_11

Najjaca recenica iz tog opisa je, parafraziram: "Novina je mogucnost skakanja Shift+Space bez koje je nemoguce preci vecinu nivoa" :) I posle u nekom od narednih I/O portova neko pomenu da je to greska u tekstu, da u Doom-u ne postoji skakanje, a Smaja odgovara: "Silno, ovaj, silno gresis sinko" :D
Good times :)
 
Poslednja izmena:
SK je koristio clickbait pre nego što je to bilo kul :D

"Pokrenite igru sa DOOM2 - WARP31 i iznenadićete se prizorom koji ćete videti"
 
U starim retro brojevima SK je svojevremeno bila masa netačnih informacija, polu-informacija tipa "čuo sam od tamo nekoga" pa sve do recenzija igara koje su pisane pod dejstvom teških opijata u sumornim redakcijskim noćima i koje su često bile teška nebuloza te puko otaljavanje. Bilo je naravno i kvalitetnih textova i veoma profesionalnih ali je ceo sadržaj za mene uvek bio 50/50 tj. pola kvalitet pola smeće
 
Poslednja izmena:
Ti si legenda. :)

Inače, najbolji opis igre ikada, na Srpskom jeziku: http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/magshow.php?auto=&page=70&all=SK_94_11

Ja bih rekao da je bilo kvalitetnijih opisa u casopisu The Gamer, do 2006. godine, tad je neki Jojic postao urednik i najurio (ili su sami otisli) sve recenzente :)
Secam se opisa American McGee's Alice, maestralno.
Rado bih ga ponovo procitao, da nisam podelio silne brojeve onijeh godina, odlucio da se resim nostalgije i da odrastem, nije uspelo :d
 
U starim retro brojevima SK je svojevremeno bila masa netačnih informacija, polu-informacija tipa "čuo sam od tamo nekoga" pa sve do recenzija igara koje su pisane pod dejstvom teških opijata u sumornim redakcijskim noćima i koje su često bile teška nebuloza te puko otaljavanje. Bilo je naravno i kvalitetnih textova i veoma profesionalnih ali je ceo sadržaj za mene uvek bio 50/50 tj. pola kvalitet pola smeće

pa dobro i to pola valja tih para realno, ja imam svoju kolekciju od 9/95 kad sam počeo da ga kupujem i dokupio sam ranije brojeve od 3/89 do tad, fale mi oni stariji i 4/99 kad je bilo bombardovanje i kad nisam mogao do grada, uzeo sam baš neki dan da pogledam te godine su bili baš mršavi možda 50-60 strana
 
pritom igra izašla '96 a ovi rade recenziju za jun '97 :-devil-:

Drugim rečima, ono malo Amiga pirata što je ostalo je igru dobilo sa zakašnjenjem, plus verovatno je bilo prečih stvari za Test Play ili kako se tad zvala rubrika sa igrama. Ja sam na par godina prestao da kupujem SK baš negde '96 kad su počeli da opisuju igre za Sony.
 
Poslednja izmena:
Drugim rečima, ono malo Amiga pirata što je ostalo je igru dobilo sa zakašnjenjem, plus verovatno je bilo prečih stvari za Test Play ili kako se tad zvala rubrika sa igrama. Ja sam na par godina prestao da kupujem SK baš negde '96 kad su počeli da opisuju igre za Sony.

Pitaj boga šta je po sredi, s obrzirom na samu recenziju a i igru nisu ni trebali uopšte da se cimaju :D ...a pored Sony recenzija igara išle su i recenzije za Sega Mega Drive i Super Nintendo i to kada su obe konzole već uveliko odsvirale svoje. 'ebiga ovi su tad bukvalno preživljavali od reklamiranja Beosoft-a, Digitech-a i ko je već sve valjao konzole pa su pristajali na sve
 
Drugim rečima, ono malo Amiga pirata što je ostalo je igru dobilo sa zakašnjenjem, plus verovatno je bilo prečih stvari za Test Play ili kako se tad zvala rubrika sa igrama. Ja sam na par godina prestao da kupujem SK baš negde '96 kad su počeli da opisuju igre za Sony.

I kako se sad miris sa Qzminom pozitivnom opsesijom ka konzolama :)?
 
konzole prosti jadi ali onoliki prostor koji se odvaja za telefone mi nije jasan, 15 strana odvoje za opis telefona i softvera
 
Ja bih rekao da je bilo kvalitetnijih opisa u casopisu The Gamer, do 2006. godine, tad je neki Jojic postao urednik i najurio (ili su sami otisli) sve recenzente :)
Secam se opisa American McGee's Alice, maestralno.
Rado bih ga ponovo procitao, da nisam podelio silne brojeve onijeh godina, odlucio da se resim nostalgije i da odrastem, nije uspelo :d

Ja mislim da su ubedljivo najduhovtiji opisi igara bili u casopisu Mega Games,koji je nesto kratko izlazio u periodu 1996-1998.....ali koji su to likovi bili stvarno neverovatno......secam se da sam vristao od smeha citajuci opise video igara...:)
 
Kupio sam Nintendo Switch (Lite, i dalje ne mogu da igram iz kauča/fotelje ispred TVa, ovo mi dođe kao nekad GameBoy).

Kad je izvesni Pjanovic :trust: mogao na gamepad da se navikne i uzne PS3 i PS4, svako moze ;) :)
Doduse, uzgredbudireceno PS3 je imao krs igre na startu, prvih 1-2 godine :d
 
Nazad
Vrh Dno