Šta je novo?

"Test of time" u novom Svetu Kompjutera?

pojma neam. nemaju više onlajn čitanje. dosetili se.
 
Već duže vremena ne čitam SK, o čemu se tačno radi?
 
I mene interesuje, odakle ti ta informacija? A i SK ne moze da bankrotira, samo Politika, a oni su u i van blokada vec godinama...
 
Nego su bankrotirali što se D.Zivkovica tiče, rekao bih da čovek ima osećanja za stari SK pa otud gornja izjava.
e0ac8fbe52e9fe2609fa23569d7bcf6f.jpg
 
U novom aprilskom broju će biti nešto retro i zanimljivo :)
 
Odličan je Svet kompjutera, čitao sam posle dugo vremena papirno izdanje, i stvarno ima svega, baš sam se pozitivno iznenadio.
 
I meni je bio odličan tamo do neke 1997-e.
Posle sam još povremeno kupovao do sredine prošle dekade i od tada ih čak i ne primećujem na kioscima.
Kad bi ovi mlađi znali kakav je SK bio tokom 80-ih, plus oni specijalci posvećeni igrama, to je bilo vreme.
Nije bilo loše i početkom 90-ih, lepo se pisalo o Amigi i PC-ju, a onda je sve krenulo nizbrdo
Kolega Živkovic recimo ima prvi broj SK u avataru, ti prvi brojevi su bili sjajni, ne treba zaboraviti da je jedan od osnivača bio i Voja Antonić ali to je sada samo davna prošlost.
 
O da. Osamdesetih i devedesetih sam kupovao svaki broj, a najomiljeniji mi je bio Svet Igara, imao sam prvih 5 brojeva otprilike. Onda sam ponovo čitao SK početkom dvehiljaditih, i to nije bilo ono pravo, pa sam batalio.
 
Ubi vas nostalgija.Tehnički nikad nisu (ustvari možda jesu 80-ih) bili ništa posebno, ali sam koncept je vrlo praktičan, maltene neizmenjen od starta (vesti, tema broja, hardver, softver, igre, svega pomalo), uz uvek aktuelne i interesantne teme. Ja redovno listam arhivu, članci su tehnički razumljivi i pitki, ne predugački, i tako je oduvek bilo.
 
Bez nostalgije, čitav ovaj pdf ne bi ni imao smisla. ;)
Takođe, nije isto čitati arhivu i proživeti te računarske osamdesete...
Mene tehnička strana nikad nije previše zanimala, jer ako ćemo tako onda tehnički SK nikad nije iizgledao bolje nego danas, a sadržajno se uglavnom prežvakava ono što na netu može pročitati od daleko stručnijih ljudi i puno aktuelnije.
Možda nisi znao ali Računari su osamdesetih bili sadržajno najprestižniji časopis upravo zbog novinarskog i saradničkog kadra, iako se sam list štampao maltene na toalet papiru.
Moj Mikro je bio zlatna sredina ali tehnički najopremljeniji, dok je SK bio časopis za narod, za igrače, savete, bez prevelike pretenzije ali uvek zanimljiv sa puno konkretnih stvari za početnike, duhovitih članaka, hakerskih fora i mnogo toga.
E, onda je ta mlada i poletna redakcija omatorila i odlučila da je nazamenljiva, a časopis je krenuo u kolotečinu iz koje se nikad nije ni izvukao.
Tako sam ja video stvari, prosto tu negde do sredine 90-ih su još uzimali u obzir želje i mišljenje svojih čitalaca, posle toga su postali suva komercijala bez ideja i duše.
Ne znam kako tržišno posluju danas ali imam utisak, da im nije podrške velike kuće kakva je Politika, da bi davno nestali sa scene.
Što se mene tiče, dao bih sve brojeve SK iz poslednjih 20-tak godina, za recimo onih nekoliko brojeva niskotiražnog ali sjajnog Amiga Styla-a.
 
I meni je bio odličan tamo do neke 1997-e.
Posle sam još povremeno kupovao do sredine prošle dekade i od tada ih čak i ne primećujem na kioscima.
Kad bi ovi mlađi znali kakav je SK bio tokom 80-ih, plus oni specijalci posvećeni igrama, to je bilo vreme.
Nije bilo loše i početkom 90-ih, lepo se pisalo o Amigi i PC-ju, a onda je sve krenulo nizbrdo
Kolega Živkovic recimo ima prvi broj SK u avataru, ti prvi brojevi su bili sjajni, ne treba zaboraviti da je jedan od osnivača bio i Voja Antonić ali to je sada samo davna prošlost.

Imam sve te Svet Igara specijale i dan danas
 
Obozavao sam te specijale....Danas je sve o igrama na netu : Tips , Tutoriali, Walkthrui , LongPlayevi a mi smo nekad imali samo opise u SK i rubriku "A sta dalje"
 
Možda bi im bilo rešenje da predju na nedeljnik. 30 dana je danas predugačak period da se ostane aktuelan.

Dok oni odštampaju, čitaocima tema već dosadila.
 
Uvek ostane nekoliko neprodatih brojeva kod kolportera....
 
Obozavao sam te specijale....Danas je sve o igrama na netu : Tips , Tutoriali, Walkthrui , LongPlayevi a mi smo nekad imali samo opise u SK i rubriku "A sta dalje"


Sad se setih da je i bila neka rubrika :"Korak po korak" , ali nisam siguran...
 
Bila je
I rukom crtane mape za razne avanture
 
Secam se da , kada sam sa drugarom igrao Escape from Colditz , i sam crtao mapu.......Mnogi su u to vreme crtali mape, neke su bile bas ogromne :)
 
Jel moze neko da mi kaze u kojem je broju Sveta Igara tekst "Hocjemo - mozhemo bolje" , u kojem autor masta o nekoj novoj Amigi koju bi nazvao Amiga 1000 ,i koja
bi pored ostalog , imala Full Motion Video na CD-romu?

Svet igara 11 (Oktobar 1993) strana 7. Bas sam pre neki dan listao stare casopise i ostalo mi u secanju izgled korice.
 
Jel' ima Test of time-a u novom broju SK?
 
Nazad
Vrh Dno