Šta je novo?

Stručno mišljenje za konfiguraciju?

  • Začetnik teme Deleted member 197373
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 197373

Guest
Pozdrav,

potrebna su mi stručna mišljenja ili konstruktivni predlozi.

Želim da sastavim sledeću konfiguraciju:

CPU: AMD Ryzen 9 3900x
GPU: Gigabayte 2070 super Windforce
RAM: 16GB G.Skill Trident Z RGB for AMD DDR4-3600 DIMM CL18 Dual Kit (ali dva kita, odnosno 4x8GB)
MB: MSI X470 Gaming plus MAX
SSD: Biostar 512GB (trenutno bih koristio taj imam ga par meseci)
PC Case: NZXT H510 Elite
Power: Seasonic FOCUS 750W 80 Gold super

Namena računara je za posao u 90% vremena, i to: 3Dmax, Lumion, Blender, V-ray, Adobe Paket.
 
Gde uzimaš komponente? Mora li u našim radnjama ili dolaze Mađari u obzir? Koliki je budžet?

Ima li posebnog razloga za 4x8GB RAM-a? Sa 2x16 bi imao više mesta za buduće apgrejde, manje zezancije sa kulerima kad su popunjena samo dva slota i lakše se overklokuju 2 modula nego 4 (ako planiraš da tweakuješ memoriju).
Imaš kod nas 2x16GB Patriot Viper 4 PV432G320C6K 3200 CL16 za 20000 (dobra cena za 32GB) sa 240 meseci garancije, ili ako baš hoćeš na 3600 MHz imaš Kingston HyperX Fury HX436C17FB3K2/32 3600 CL17 sa 5 god. garancije za 27000.

Kad pomenusmo kuler, trebaće ti neki za 3900x. Ja bih uzeo Scythe Fuma 2 za 60€ ili ako bi vodeno hlađenje, Arctic Liquid Freezer 120 ili 240. I jedan i drugi od Mađara.

Ta matična je slaba za 3900x. Ima isti VRM kao dosta jeftinije B450 ploče, čak bi MSI B450 Tomahawk Max bio bolji.
Problem je što je cena dobrih X470 ploča tolika da se prosto ne isplate, bolje je uzeti X570 jer imaju isti ili bolji VRM kao high end X470 a koštaju isto ili malo više.
Moj izbor bi bio Asus X570 TUF Plus, zatim Gigabyte X570 Aorus Elite. Jeftinija varijanta bi bila Asus Prime X570-P, koja ima dovoljno jak VRM ali je sve ostalo prosečno. Ove ploče su jeftinije kod Mađara sa KP ali im obavezno naglasi da gledaju verziju sa 3 godine garancije jer ima i sa samo jednom.
Ako je X570 skupa varijanta, neki apsolutni, goli minimum bi bio MSI B450 Tomahawk Max (verovao ili ne, malo je bolji od X470 Gaming Plus), ali uz procesor na stock i poželjno je da nabudžiš neko ventilatorče da duva na VRM...

SSD je ok, poslužiće. Neki brz NVMe bi lepo legao ali to nije primarno...

Napajanje je dobro, mada je Focus serija zamenjena sa Core serijom pa potraži tu. Mislim da bi poslužilo i 650W...

Kad smo kod grafike, ova karta je ok ali ako mahom renderuješ na procesoru, ne toliko na grafici, možda možeš da uzmeš i nešto slabije, ako neće naročito uticati na rad.

Na kraju, kućište. Imaš bolje provetrenih kućišta koja su ujedno i jeftinija. Be Quiet Pure Base 500 je fino kućište, Corsair Carbide 270R, Fractal Meshify C ili Meshify S2 ako planiraš neko veće vodeno hlađenje...mislim da od ovih kod nas ima samo Meshify C.
Uglavnom, NZXT nije naročito provetren, za 3900x koji će dobro da se uposli bih uzeo nešto drugo.
Preporučujem da naručiš na KP od Mašara komplet od 5 ventilatora Arctic P12 PWM PST za 25€ i rasporediš 4-5 po kućištu, koje god da uzmeš, odlični su i jeftini.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bukvalno pre nedelju dana sklopio slicnu konfigiraciju. Hteo sam nesto preko kupujem prodajem , ali zbog situacije na kraju sam uzeo u radnjama. Malo veca cena za neke stvari a nesto je potpuno isto. Isto predlog za 32gb rama, kao sto rece jurodivi. Zavisi od radnje, ali za pomenuto napajanje neko daje 5 god a neko 10 god garancije, tu vodi racuna.

CPU: AMD Ryzen 9 3900x
MB: Gigabayte X570 Aorus Elite
GPU: Gigabayte 2070 super Windforce /GigabyteGV-N207SWF3OC-8GD
RAM: 64 gb 3200 Kingston HyperX Fury Black HX432C16FB3/32 5 god garancije
SSD: Samsung 1 tb 970 EVO Plus MZ-V7S1T0BW 5 god
PC Case: Fractal Design Define C
Power: Seasonic FOCUS 750W 80 Gold super 10 god

Nisam stigao da kupim hladnjene a to definitivno moram da uradim, jer fabricko je dosta bucno. Mozda bih uzeo be quiet! Dark Rock Pro 4 ali jos o tome razmisljam.
 
Poslednja izmena:
Da se ukljucim i ja , doslo vreme za kupovinu novog racunara , namena maltene sve , ponajvise gaming , nesto sto sam sastavio do sad , svaki savet , preporuka i kritika dobrodosla :

Kod:
AMD Ryzen 9 3900X 3.8GHz (4.6GHz) AMD® AM4, AMD® Ryzen 9, 12

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-9-3900x

Matična ploča AM4 Biostar X570GTA VGA/HDMI/M.2

https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=963#specification

KINGSTON HyperX FURY RGB 32GB Kit (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16 - HX432C16FB3AK2/32 32GB kit, DDR4, 3200Mhz, CL16

https://www.hyperxgaming.com/us/memory/fury-ddr4-rgb

NZXT kućište H510

https://www.nzxt.com/products/h510-matte-white

COOLER MASTER napajanje MASTERWATT 750 TUF GAMING EDITION - MPX-7501-AMAAB-EF 750W, Semi-Modularno, ATX (PS2) , do 85% efikasnosti

https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/masterwatt/masterwatt-750/

COOLER MASTER MasterLiquid ML360R RGB - MLX-D36M-A20PC-R1 CPU, Vodeno hlađenje, 120 x 120 x 25 mm

https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml360r-rgb/

MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER, 8GB, GDDR6, 256bit

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2070-SUPER-GAMING-X-TRIO


SSD M.2 NVMe 1TB Patriot Viper 3300MBS/1000MBS VPR100-1TBM28H RGB

https://viper.patriotmemory.com/products/viper-vpr100-rgb-pcie-m-2-solid-state-drive-viper-gaming-by-patriot-memory

Hard disk 3TB SATA3 Toshiba 64MB HDWD130UZSVA P300

https://www.toshiba-storage.com/products/toshiba-internal-hard-drives-p300/
 
@jurodivi Za NZXT kuciste se zestoko varas. Negativni pritisak radi posao odlicno. Sto se tice hladjenja taj Scythe je odlicna preporuka ali ovaj AC od 120 nije jer je samo 1700 dinara jeftiniji od AC 240.
 
Ja sam uspeo da nadjem Fumu, ali treba dve nedelje da stigne.
 
Pozdrav ljudi i ja pravim slicnu konfiguraciju, pa me zanimaju misljenja. Konfiguraciju bi koristio za gaming, mozda nekad za neko programiranje machine learning,al nista preterano zahtevno i planiram da kupim VR , te za VR racing, najvise assetto corsu.

CPU: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth
GPU: RTX 2070 SUPER (ne znam od kog priozvodjaca, najverovatnije Gigabyte RTX 2070 SUPER 8GB GDDR6 GAMING OC WHITE ili MSI RTX 2070 8GB super ventus)
MB: MSI B450 Gaming PRO Carbon AC
RAM: Patriot 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz CL17 KIT
SSD: CRUCIAL 500GB MX500 M.2 SATA
HD: Toshiba HDD 1TB 7200RPM 32mb
PSU: Antec VP600P Plus 600W ( ovo mi se cini ok za 65 e, moze i neko drugo jeftinije)
Case: MS AQUARIUS PRO

Za pocetak ne bi nista overklokovao,al zelim da imam tu mogucnost i da imam kvalitetne komponente koje ce moci sve to da obezbede. Zanima me za m2 ssd dal ce da se greje zbog graficke i gde da ga postavim,to sam nesto čitao na netu, al nisam bas razumeo. Slobodno predlozite ako bi nešto mogao da zamenim ili nesto racionalnije da uzmem. Hvala.
 
Ne znam koja je razlika u ceni između Pro Carbon i recimo Tomahawk-a ili B450-A Pro, tu bi eventualno mogao da uštediš, osim ako ti baš ne znači taj onboard WiFi toliko.

M2 SSD ti se neće grejati, imam baš taj MX500 od 500gb i kreće se u rasponu od hladnog do mlakog, slobodno ga stavi iznad grafike.
Eventualno bi mogao da razmisliš i o nekom NVME modelu, ali u praksi se razlika ne oseti, a ovaj ima baš dobru cenu kod mađara i dokazano je kvalitetan.

Zamerke jedino na kućište, mislim da je jezivo u svakom pogledu. Ja bih išao na NZXT H500 ili FD Meshify C.

Što se tiče napajanja, baš ne pratim, ali mislim da imaš bolje izbore za približne pare. Pogledaj topic o napajanjima.

Ostatak je super skockan.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
Koja je razlika izmedju m2 i nvme?
Sto je lose ovo ms kuciste , ta sto si predlozio su duplo skuplja, to mi nesto mnogo ,jel ima neko dobro za tako oko 50e ili se to ni ne isplati uzimati te krseve?
 
SSD-ovi koji se kače na M.2, mogu biti ili SATA ili NVME. Ako su SATA onda su praktično ograničeni SATA3 brzinama, kao i svaki drugi "klasični" 2.5" SSD.
NVME modeli su po benchmark testovima i po nekoliko puta brži (3-5x recimo, ako ne poredimo high-end modele), ali u realnoj upotrebi teško da bi iko osetio razliku.
Konkretno ja sam prešao sa 250gb NVME na 500gb SATA, isti đavo, s tim što se ovaj manje greje. Baci pogled na: https://techreport.com/blog/3467943/nvme-vs-ssd-test/

Da ostavimo estetiku po strani, to kućište ima loš aiflow ima zbog te zatvorene prednje strane, plus MS Industrial ventilatori imaju tendenciju da prozuje relativno brzo.
 
Bitfenix whisper/formula.Neznam kad narucuješ,trenutno na stanju prvo ima samo od 450w,a drugo 750w.Ista su osim fixnih kablova i venta(formula) .
Od jeftinijih xilence performance x,od beQuiet pure power/system power9 ...
Mada mi nije jasno da hoceš da na kartu od 700 e staviš psu od 50/60 e.
Nazalost i tamo je izbor ogranicen zbog nabavke..
Ima ih jos brdo oko 70tak e. da ne pisem sve.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Aha, kapiram. Pa ni ne razumem se u napajanja, video sam da ova moja konfiguracija sve zajedno pod najvecim opterecenjem ne prelazi vise od 400W , pa sam kapirao tako nesto da uzmem,al slobodno kazi sta je optimalno za tu konfiguraciju. Nemam sad neki striktan budzet, cilj mi je da uzmem nesto sto ima najbolji odnos price/performance sto se tice svega. Ti preporučujes bitfenix napajanje? Jel 550w dovoljno?650w?
 
Pozdrav ljudi i ja pravim slicnu konfiguraciju, pa me zanimaju misljenja. Konfiguraciju bi koristio za gaming, mozda nekad za neko programiranje machine learning,al nista preterano zahtevno i planiram da kupim VR , te za VR racing, najvise assetto corsu.

CPU: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth
GPU: RTX 2070 SUPER (ne znam od kog priozvodjaca, najverovatnije Gigabyte RTX 2070 SUPER 8GB GDDR6 GAMING OC WHITE ili MSI RTX 2070 8GB super ventus)
MB: MSI B450 Gaming PRO Carbon AC
RAM: Patriot 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz CL17 KIT
SSD: CRUCIAL 500GB MX500 M.2 SATA
HD: Toshiba HDD 1TB 7200RPM 32mb
PSU: Antec VP600P Plus 600W ( ovo mi se cini ok za 65 e, moze i neko drugo jeftinije)
Case: MS AQUARIUS PRO

Za pocetak ne bi nista overklokovao,al zelim da imam tu mogucnost i da imam kvalitetne komponente koje ce moci sve to da obezbede. Zanima me za m2 ssd dal ce da se greje zbog graficke i gde da ga postavim,to sam nesto čitao na netu, al nisam bas razumeo. Slobodno predlozite ako bi nešto mogao da zamenim ili nesto racionalnije da uzmem. Hvala.

Gde si našao B450 Pro Carbon, po kojoj ceni?

Sve je fino, sem kućišta koje je akvarijum u kome ventilatori neće moći da uzimaju vazduh, i napajanja koje može i bolje.
Opet, ne znam po kojoj ceni si našao Aquarius, ali vidi da uzmeš nešto što ima koliko-toliko otvorenu prednju strani ili ljudske otvore sa strane...ne znam koliki ti je budžet...

Ako ti on-board WiFi nije potreban, možeš da uštediš malo na ploči sa Tomahawk/Mortar/A-Pro varijantom. Pro Carbon je dobra ploča, ali ne znam kolika je razlika u ceni. Ima isti VRM i hladnjake kao Tomahawk, iste konektore pozadi kao Mortar, razlika u odnosu na njih je WiFi, Intel LAN umesto Realteka, bolji zvuk na ploči i RGB. Ako budžet nije problem, najbolja B450 ploča na tržištu, ako je ima negde. Ne znam samo koliko košta, da li mnogo beži onim drugim pločama, koliko je blizu jeftinijih X570...

Za SSD ne brini, neće se previše grejati, pogotovo SATA. Ako budžet dozvoljava, razmisli o 1TB...

Uzmi neki jeftini kuler za procesor. Stock će raditi posao, ali će ipak biti bučan i temperatire malo više kad se nategne procesor. Imaš LC Power LC-CC-120 u 3 varijante za 25€ naviše, sasvim dovoljan i nije skup...

Obe grafike su solidne od jeftinijih modela, prednost dajem Gigabajtu jer ima USB-C koji ti možda zatreba za VR...

Procesor i grafika će da vuku nekih 300W, možda par desetina više, maximalno, i to ako je procesor overklokovan. Grafička vuče max 180W. Ne treba ti više od 650W, 550 je dovoljno, čak bi i 450 završilo posao ako je kvalitetno napajanje. Opet, ne znamo koliki je budžet i gde kupuješ...baci pogled na temu o napajanjima u Šta Da Kupim podforumu.

U svakom slučaju, reci nam koji ti je budžet i gde planiraš da uzmeš delove.
 
Carbon pro 160e preko madjara. Znacio bi mi wi fi i bluetoth, za intelov lan i audio cip ,ne znam jel bi primetio razliku,al vidim da svi hvale, a ovo je jedina msi ploca da ima oba. Razmisljao sam i o gygabite b450 aurus pro wi fi,al nema nigde. Kapiram da bi mogao na toj ploci da ustedim 50 e, al imam i to ludilo bolje da uzmem sad najbolje nego posle da zalim. Cpu,gpu,ram,ssd bi me izasao oko 1000e preko madjara i razmišljao sam jos 40,50e na case i 50,60e na psu, al ok mi je dam jos 100e, ako mi se isplati da uzmem nesto kvalitetnije. Svidja mi se ovaj meshify c i vidim da ga hvale i airflow je dobar, mada vidim da je cena i na kp i u viphouse 110e, sto mogu da preživim. Onda jos psu neki do 90,100 e. Prvo sam krenuo sa ryzen 3700x i rx 5700xt , pa sam skapirao da mi je dovoljan 3600 a da je rx slabiji za vr, tako da mi je ovo neka optimalna konfiguracija za oko 1200e, nemam neki striktan budzet, ok mi je da dam vise za ono sto se isplati i sto vredi,al ne bi da bacam pare na ono sto mi ne treba.
 
Uzmi bitfenix formula 750w ako fixni kablovi ne prave problem.Nazalost samo od 750w je dostupno,ili od 450w whisper (modularno).Prvo je 85 evra.Ostali nisu interesantni ako ne insistiraš na modularnosti pa bi islo to preko 100e sa izborom.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Jel problem sto je garancija godinu dana za bitfenix , vidim ima u domacim radnjama Seasonic 650W SSR-650LC za otprilike iste pare, garancija 5 godina. Koje je bolje napajanje to ili bitfenix?
 
Vazi,ma uzece onda taj bitfenix, samo da vidim kad ce na stanju biti ovaj od 550 ili 650W, ako ne skoro onda taj od 750w sto ima.
Na kraju:
CPU: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth ~ 170e
GPU: Gigabyte RTX 2070 SUPER ~ 530e
MB: MSI B450 Gaming PRO Carbon ~ 160e
RAM: Patriot 16GB Viper 4 DDR4 3733MHz CL17 KIT ~ 105e
SSD: CRUCIAL 1TB MX500 M.2 ~ 105e
PSU: Bitfenix formula 550-750W ~ 70-90e
Case: FD Meshify C ~ 115e
Planiram sve da kupim pocetkom juna,a narucicu malo ranije.
Ovo su uglavnom vece cene, mozda uzmem manji ssd, hdd cu staviti od trenutnog kompa , očekujem oko 1250e za ovo,nadam se da je to ok. Ako ima jos neko neki predlog, slobodno pisite i hvala puno na dosadasnjim savetima.
 
Ja bih još jednom razmislio oko te ploče. Nije jeftina, a osim WiFi-a ne donosi ništa posebno za 60-70e više od drugih B450 ploča.
Sa druge strane za 190e npr imaš MSI MPG X570 Gaming edge WiFi, koja osim što takođe ima WiFi donosi support za Ryzen 4000, verovatno kasnije i 5000 procesore, kao i PCIe 4.0...
Tako da bih ja birao ili neku jeftiniju B450 ili X570.

Svakako uzmi neki aftermarket kuler, LC-CC-120 npr.
 
Skuplje su X570 ploče sa WiFi, 200-210€ naviše. To je ipak osetna razlika. Mada je i WiFi6 na tim pločama bolji nego onaj na B450, plus bolji VRM...
Ono, malo je jeftinije da uzme Tomahawk i zaseban WiFi modul/karticu, ali ako hoće malo bolji WiFi izaći će skoro na isto. Šta znam, mnogo mi je dati 160€ za B450 ploču ali ok...alternative nisu mnogo bolje pošto čovek hoće WiFi/BT.

Što se tiče napajanja...ne znam, samo godinu dana garancije za napajanje je malo. Ima za sličan novac Cooler Master MWE Gold 650 (non-modular), cena u HU je 90 i nešto evra. Za 100-tinak evra imaš Antecova Gold napajanja EAG i NeoEco Gold seriju sa većom garancijom i modularnim kablovima (Anteca ima i kod nas), ili Seasonic Core GM seriju (takođe kod nas) sa modularnim kablovima i 5-7 godina garancije. Sva ona su tu negde kao i Bitfenix, ali imaju mnogo dužu garanciju i modularne kablove za nekih 100 evra, po meni se isplate više.

Inače, evo veoma korisne tier list tabele napajanja: https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/
Možeš da pogledaš šta ima na ipon.hu (a i kod nas, Antec i Seasonic, recimo) u cenovnom rangu koji ti odgovara i uporediš sa tabelom da imaš neku predstavu o kvalitetu...

Što se kućišta tiče, kod Mađara imaš bolji izbor ali ne znam kako kod njih ide sa dopremom a i obično traže više za kućišta nego što koštaju na Iponu. Sem Meshify C (za koji ti treba dodatni ventilator napred da bi bio dobar), imaš Be Quiet PureBase 500DX (takođe fino kućište), Cooler Master TD500 Mesh, nešto jeftinije Cooler Master NR600 (postoje verzije sa i bez 5.25" slota, takođe preporučljivo još 1 vent) i MB511 mesh, imaš NZXT H500/510...Ima i malo zatvorenijih za airflow modela poput Fractal Define C ili Pure Base 500 ali su ok za tvoje komponente. Corsair Carbide 270R je prilično dobro kućište za one koje ne zanima fenseraj poput stakla, RGB i slično.
Kod nas nemaš neki izbor. Od CM-a MB511 i TD500 Mesh (potonje je bolje), Fractal Meshify C (ako ga imaju), NZXT H510i (varijanta bez i je jeftinija ako je ima)...i ultrabudžet varijantu MS Industrial Cyclops V.
To je ono što bih ja uzimao od kućišta...
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se ovaj meshify c, ima kod nas za 13 hiljada, uzeo bi njega. Sta znaci da mi treba dodatni ventilator, koja je razlika i koji da uzmem. Sto se napajanja tice, videcu jos i sa madjarima ko sta ima i nudi,pa cu odluciti.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Svidja mi se ovaj meshify c, ima kod nas za 13 hiljada, uzeo bi njega. Sta znaci da mi treba dodatni ventilator, koja je razlika i koji da uzmem. Sto se napajanja tice, videcu jos i sa madjarima ko sta ima i nudi,pa cu odluciti.

Baci pogled na review: https://www.youtube.com/watch?v=IqoGsaYJIzU

Nije da ti treba dodatni ventilator ali CPU temperature su bolje ako se doda bar jedan napred u poređenju sa stock jedan napred i jedan pozadi. Možeš da staviš 2x140mm napred i premestiš 2 stock venta pozadi i gore iza procesora. Ili dodaš samo jedan 120mm napred. Ili pazariš kod Mađara pakovanje od 5 komada Arctic P12 PWM PST fanova za 25€ (ako nisu poskupeli) i rokneš 3 napred i 2 pozadi i napraviš finu promaju (možda overkill, heh)...
Ja bih uzeo taj komplet, uzeo onaj LC Power kuler za procesor koji smo pomenuli, stavio 1 na kuler umesto stock, 2 pozadi i 2 napred (njima bih povećao broj obrtaja u odnosu na one iza, da napravim pozitivni pritisak). Kako ti drago, tvoj je novac...
U svakom slučaju, dodao bih bar jedan napred, neće da škodi. Preporuka za Arctic P seriju...
 
Jel ovo ok varijanta Cooler Master TD500 Mesh i uzmem jos jedan vent i stavim pozadi, napred vec ima tri, pa ako ne bude hladilo kako treba dokupicu jos dva i staviti gore i uzmem jos LC kuler za procesor. Tek sad sam sad skapirao da sva ta kucista dolaze sa 2,3 ventilatora, a na slici ih stave sa svim mogucim, te moraju da se dokupljuju. Ima kod nas 650W Seasonic CORE-GM-650 za 90 e, 5 godina garancija, to mi deluje ok. I plocu bi uzeo tomahawk max, u pravu ste nije carbon vredan 50% vece cene, bluetoth adapter je 300 din ,a wi fi vec imam neki pa bi taj koristio.
 
Pre nekih 10 godina sam kupovao prethodnu konfiguraciju, pa sam se na osnovu saveta sa foruma odlučio za komponente, između ostalog i i7 920 D0 :)
Evo, došlo vreme da se razmišlja o kupovini nove konfiguracije koja mi treba za posao (Adobe paket, virtuelne mašine, video rendering) pa me zanimaju vaši saveti:
mislio sam neku x570 ploču, Ryzen 9 3900X, najsavremeniji nvme ssd (trenutno koristim Samsung 860 SSD, nemam iskustva sa nvme) i neku dobru RAM memoriju po vašoj preporuci (16GB mi je minimum, uzeo bih 24 ili 32). Generalno, uzeo bih najbolje moguće komponente koje će mi i najduže trajati, sa mogućnošću za kasniji upgrade (neki Ryzen 6000 ili 7000 :) ). Grafička mi ne treba, ali bih morao da je uzmem zbog dva HDMI izlaza za monitore, tako da tu nešto najjeftinije moguće, samo da radi.
Komponente moram da nabavim u Srbiji, zbog plaćanja preko firme. Budzet 150.000
Svaki savet je dobrodošao
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno