Šta je novo?

treperenje slike,teško da ću naći uzrok problema

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,055
Poena
115
Pozdrav svima.
Počelo je od pre neki dan da zeza,u običnom režimu rada,recimo dok je PC u idle modu slika zatreperi kao što se vidi na klipu.
Problem se ne dešava na drugom PC-u,time sam eliminisao DP kabl i monitor.
Obrisao sam drajvere od AMD i stavio nove i dalje problem.
Sutra još mogu staviti slabiju grafičku koja vuče manje struje da vidim šta će se desiti i to je to.
Nisam primjetio da se dešava u igrici što nema logike...
Ovako ništa drugo mi ne pada napamet sem da mi je napojna sumnjiva,jer grafička mi je ispravna i nikad nisam imao problema sa njom u drugom PC-u odnosno ovome s kojim nemam taj problem u kojem je trenutno nVidia kartica.
Pa ako neko ima predlog šta da probam još ili je imao sličan problem neka javi...
Hvala.
https://www.youtube.com/watch?v=XZ-XYBjCg-U&t=2s
 
kako si obrisao drajvere?bios od grafičke je neprčkan?
 
si apsolutno siguran da nikad nije čačkan bios?da nemaš bios switch na karti slučajno?
 
si apsolutno siguran da nikad nije čačkan bios?da nemaš bios switch na karti slučajno?
Brate,moja je kartica,lično sam je koristio u kompu br.1 nikakvih problema nije bilo...niti ima BIOS switch.
Nije kartica problem...mislim možda jeste ako je napojna loša,vidjet ćemo sutra sa slabijom karticom...
Problem je kompleksan i može biti svašta... :/
 
Naprotiv ono što je čudno je da se dešava na desktopu a ne recimo u igri što nema logike...
 
meni je slicno skakalo na 280x nekada davno... Resio sam tako sto sam postavio minimum taktove za memoriju na visa podesavanja....znaci podizes min vrednost dok ne nestane flicker.
 
meni je slicno skakalo na 280x nekada davno... Resio sam tako sto sam postavio minimum taktove za memoriju na visa podesavanja....znaci podizes min vrednost dok ne nestane flicker.

grafička i ne radi obradu tekstura ili nešto slično,PC je u idle modu i treperi kad grafička nije ni opterećena...
S istom tom grafičkom nisam imao problema u drugom PC-u tako da ne vidim potrebu za time...što bi mjenjao clock brzinu kad se to dešava na običnom desktopu u W10.
 
i u 'idle'-u svaki radeon menja više režima,davno su prošla vremena kad je bilo i 3 moda kamoli manje...možeš da npr u afterburneru disejbluješ ULPS,možeš u wattman-u da povećaš power target pa da karta sama bude liberalnija sa klokovima i voltažama...

ja da sam na tvom mestu bi prvo oppet pobrisao drajvere sa DDUom ali ovaj put pustio win apdejt da skine WDDM drajver.
 
i u 'idle'-u svaki radeon menja više režima,davno su prošla vremena kad je bilo i 3 moda kamoli manje...možeš da npr u afterburneru disejbluješ ULPS,možeš u wattman-u da povećaš power target pa da karta sama bude liberalnija sa klokovima i voltažama...

ja da sam na tvom mestu bi prvo oppet pobrisao drajvere sa DDUom ali ovaj put pustio win apdejt da skine WDDM drajver.

Dobro,na šta sumnjaš?
Objasni mi zašto da uradim ovo pod 1 a zašto pod 2 odnosno zašto misliš da je problem sa drajverima?
Kad ja sutra ubacim drugu grafičku s kojom mislim da nisam imao problema,i ako s njom ne bude problema šta onda zaključujemo?
Ima li svrhe da spojim preko HDMi kabla monitor i gpu?
Ja mogu pratiti clock i speed preko drajvera ili msi ab i vidjeti kad se tačno desi treperenje da li pri niskom ili visokom clocku gpu/mem,ali šta time dobivam,ne rješavam problem...
 
skoro sam siguran (pošto kažeš da si isključio taj DP kabal) da se fliker desi dok menja režim i prelazi sa nižeg na viši klok,a to zaključujem na osnovu sopstvenog iskustva sa generalno radeonima.oba metoda teraju kartu da i u LP režimima povuče više struje kad menja iste,s' tim da je disejblovanje ULPS-a neinvazivniji metod i ne bi trebalo da ti bilo kako utiče na kartu u video i 3d režimima,dok povećavanje power targeta logično rezultovaće većom potrošnjom,voltažama i grejanjem generalno karte.

a sumnjam ako je sve kao što si napisao da su čipovi prosto degradirali i da za dati klok treba im više struje.nije isključeno ni napajanje naravno,treba i njega da proveriš.a WDDM drajver je najlakši i najsigurniji način da iskljčiš prosto lošiju drajver verziju bez taksativno redom da isprobavaš svaki,generalno pravilo sa radeonima je prvo sveže poslednja beta,pa whql,pa wddm pa onda da se izgugla i pita po forumima za taj i taj model karte i taj operativni sistem dal' neko zna provereno dobru verziju drajvera...
 
grafička i ne radi obradu tekstura ili nešto slično,PC je u idle modu i treperi kad grafička nije ni opterećena...
S istom tom grafičkom nisam imao problema u drugom PC-u tako da ne vidim potrebu za time...što bi mjenjao clock brzinu kad se to dešava na običnom desktopu u W10.

to se desavalo samo i iskljucivo kad nije opterecena. bas kad su klokovi na samom minimumu.
samo predlazem, kazem kako je bilo meni.... a ti cekaj da ti neka visa sila sama kaze ili sredi, nemoj ni da probas to :D
 
skoro sam siguran (pošto kažeš da si isključio taj DP kabal) da se fliker desi dok menja režim i prelazi sa nižeg na viši klok,a to zaključujem na osnovu sopstvenog iskustva sa generalno radeonima.oba metoda teraju kartu da i u LP režimima povuče više struje kad menja iste,s' tim da je disejblovanje ULPS-a neinvazivniji metod i ne bi trebalo da ti bilo kako utiče na kartu u video i 3d režimima,dok povećavanje power targeta logično rezultovaće većom potrošnjom,voltažama i grejanjem generalno karte.

a sumnjam ako je sve kao što si napisao da su čipovi prosto degradirali i da za dati klok treba im više struje.nije isključeno ni napajanje naravno,treba i njega da proveriš.a WDDM drajver je najlakši i najsigurniji način da iskljčiš prosto lošiju drajver verziju bez taksativno redom da isprobavaš svaki,generalno pravilo sa radeonima je prvo sveže poslednja beta,pa whql,pa wddm pa onda da se izgugla i pita po forumima za taj i taj model karte i taj operativni sistem dal' neko zna provereno dobru verziju drajvera...

Nema problema poštujem mišljenje,ali što nije "flickerovao" na prvom kompu odakle je grafička iščupana?Ako će mjenjati režim rada onda će to raditi na svim kompovima...ja zaista ne znam koju sam verziju drajvera instalirao,odabrao sam posljednju ali mogu ti provjeriti...
Pošalji mi link koju misliš verziju da skinem i instaliram?
Kako misliš da ispitam PSU,multimetrom?
 
Evo ovako:
Zamjenom grafičke kartice,treperenje je postalo još izraženije (klip sa youtube) uz obarnje slike na crn ekran i vraćanje na desktop,pomislio sam drajver,obrisao sam ga sa DDU iz safe moda,i bez drajvera na 1024x768 rez nema problema,čim prebacim na 2560x1440 nativnu rezoluciju monitora problem se vraća.
Šta dalje da radim?Znači drajver nije problem jer se dešava i bez drajvera...
https://www.youtube.com/watch?v=71dHTpQrpKA
 
Pa evo desava se bez drajvera...sta cemo sad?
Mogu ti snimiti da vidis ako ne vjerujes.
 
'Si ti došao da tražiš pomoć ili da zayebavaš ljude koji su se udostojili da predlože nešto?
 
'Si ti došao da tražiš pomoć ili da zayebavaš ljude koji su se udostojili da predlože nešto?
Dosao sam po pomoc,niie mi do zajebavanja..
Koji drajver da instaliram?
3 drajver verzije su vec promjenjene..
Problem je i sa drajverima i bez njih...
Evo ja cu uradit sve sto predlozite samo recite..
Ja mogu jos iscupat napajanje ili zamjenit monitor.
 
Pa uradi to, sta cekas?

...riding on 720p...
 
Spojio sam evo preko DVI na fulHD onitor nema problema ali bez drajvera...
instairat cu ovaj drajver koji sam odabrao striktno za ovaj mode kartice i on je whql ako on zajebaje onda ne znam...

ali evo sad vidim da sam ovaj drajver već instalirao i ne bih ga opet,tako da mi treba neka starija verzija drajvera...eventualno da isključim mogučnost da e drajver problem.
https://www.google.com/search?rlz=1...hUKEwiLvun4hIvoAhXNxIsKHYG7AikQ4dUDCAo&uact=5
Ovde vidim svakakvih problema ljudi imaju sa amd drajverima u vezi sa treperenjem slike.
 
Poslednja izmena:
Čisto iz znatiželje sam uradio sljedeče:
Obaranjem frekvencije osvježavanja MONITORA na 60Hz problem je nestao,čim stavim na 100 Hz ili 144 Hz (nativni refresh) pojavi se treperenje.
Eh sad znači monitor je problem ali zašto taj isti monitor uredno radi sa NVidia karticom na 144Hz bez cimanja/trzanja slike?
Meni više ništa nije jasno,jer sve je uredno radilo do pre 10-ak dana...nikakvih ovih problema nisam imao...
Grafička izlaz je DP 1.2 i taj izlaz podržava 2560x1440 na 144Hz uredno po specifikaciji.
Ako posumnjamo na kabl.isti kabl je spojen sa nVidia karticom i nema problema...
 
Poslednja izmena:
DP je pipav po pitanju porta/konektora,moraš da osiguraš dobar i pun kontakt.ja bi video da nabavim zaista kvalitetan DP kabal bar za test.
 
sta se meni desavalo, kada upalim igricu monitor se pali gasi pali gasi izadjem na deskop sve ok, i cim udjem pali gasi pali gasi tako i yt otvorim video 720 isto bukvalno isto, i slucajno sam izvadio i zamenio nesto bzv napajanje i problem je nestao,

kad sam video posle napajanje je izgubilo svoju snagu
 
Nazad
Vrh Dno