Šta je novo?

Pomoc oko pojacanja WiFi signala

rm:a

Cenjen
Učlanjen(a)
07.09.2013
Poruke
141
Poena
170
Pozdrav svima,
Komsinica je mojoj majci dala WiFi na koriscenje (sifru za wifi [emoji1]), ali je mreza jako slaba, stambena je zgrada i debeo armirani zid od pola metra izmedju stanova.
Koje su mi opcije za pojacavanje signala?

Kapiram da mogu da na njen ruter LAN kablom povezem ruter koji cu staviti kod mene u stanu i da odatle sirim WiFi.

Da li postoje neki ruteri koji mogu da bezicno prime signal i onda ga dalje sire u mom stanu? I koliko bi to bilo efikasno?
Da bas ne busim futer na ulaznim vratima kod komsinice da bi razvukao LAN kabal.

Konkretno mi treba za EON Smart TV aplikaciju, da majci kupim smart tv i da ima "kablovsku" bez da je placa,
tako da bi moglo iz tog mog rutera koji ce primiti signal da razvucem LAN kabal i prikacim TV direktno na njega.

Ne znam dal sam lepo skapirao kako funkcionisu ovi ruteri i da li ima ovo smisla [emoji1]

Hvala unapred

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Wifi repeater.

Mislim da su ljudi sa foruma uzimali Xiaomi. Probaj da pronađeš iskustva.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ako je mreža slaba, onda i repeater (ruter koji bi delio signal dalje) ne bi radio kako treba.
Najstabilnije, da ne bude "sine, ne radi internet" posle 2 dana jeste kabl.

Ako bi hteo skroz ruterima, prepoloviće se protok (jer jedan ruter mora da prima i odašilje) i ne možeš da uzmeš neke slabašne rutere. Jedan koji će da ide kod komšinice, jedan kod majke. Opet ti sve ovo nije sigurica da će da radi kako treba jer ne zavisi sve samo od tebe, već i od komšijskih mreža i opterećenosti etra. 5ghz u ovom slučaju preskočiti, taj armirani zid će ga pojesti očas posla, pa juriti 2.4ghz rutere sa jačom izlaznom snagom, tipa TPLink 841HP.
 
Ako je mreža slaba, onda i repeater (ruter koji bi delio signal dalje) ne bi radio kako treba.
Najstabilnije, da ne bude "sine, ne radi internet" posle 2 dana jeste kabl.

Ako bi hteo skroz ruterima, prepoloviće se protok (jer jedan ruter mora da prima i odašilje) i ne možeš da uzmeš neke slabašne rutere. Jedan koji će da ide kod komšinice, jedan kod majke. Opet ti sve ovo nije sigurica da će da radi kako treba jer ne zavisi sve samo od tebe, već i od komšijskih mreža i opterećenosti etra. 5ghz u ovom slučaju preskočiti, taj armirani zid će ga pojesti očas posla, pa juriti 2.4ghz rutere sa jačom izlaznom snagom, tipa TPLink 841HP.
Dzoni, to bi znacilo da trebam da kupim ova dva komada? To i nije vas jeftina investicija, a i pitanje je kako ce i nakon toga raditi taj EON na tv-u, pretpostavljam da mu treba bas dobar protok za strimovanje HD kanala...
Koliko vidim, radice LAN kabl od jedno 30ak metara direktno u tv, nadam se da nece ta duzina da pojede protok [emoji1]

Hvala vam puno na odgovorima [emoji4]

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno