Šta je novo?

gtx 1060 u idle ne obara klokove tdp ~ 25%

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
ne znam kad je pocelo da se desava ali mislim da nije odavno jer pratim temp uvek u taskbaru... uglavnom 2 monitora (probano i sa jednim samo), optimal power....itd. klokovi gpu~1500mhz memorija 2000mhz i ne spusta. Primetih jer mi idle temp ide do 60c.. da li bi reinstalacija drajvera pomogla? nemam ideju, preskenirah sa malwarebytes i nod 32 nista nisu nasli...uglavnom ne mogu dobiti idle klokove...
gde traziti problem?
da, u medjuvremenu update-ovan driver na poslednju verziju.
 

Prilozi

  • 1060.PNG
    1060.PNG
    119.8 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Stavi u Nv control panelu power na Adaptive

3F1F806C-1C75-462A-9A69-0906076B5747.jpeg
 
Poslednja izmena:
isto i restartovao sistem, isto. inace je i bilo na optimal power. a za igre pojedinacno podesim na prefer maximum perf. bas da bi imao idle. inace graficka u idle ima 0.625 napon i trosi 10w(sada 30w)...u idle stize do 60c i pokrece ventove non stop...
 
Jel imas neki overkloking softver ukljucen,msi afterburner ili sta vec?
 
ne. inace koristim firestorm zotac-ov vec dugo vremena ali sada sam i to iskljucio. inace samo jednom probao overklok odnosno jedno vece i ostavio na default a ostalo sto ga koristim je kad mi treba nekad fiksna brzina ventilatora uz igre koje jedva greju graficku pa da ne zalecu ventovi...nacin na koji koristim racunar je u zadnje vreme identican sve od softwera itd... jedina promena je sto sam poceo igrati second life pa ne znam da li sa njega sam mogao pokupiti nesto sto se ne vidi....ali gpu load je 0-1%.. ne znam sad posto na ovoj kartici nisam koristio u idle preferd maximum perfomance, da li da sam ga koristio bi isto bili ovi klokovi i 30w potrosnja i 25% tdp-a?? mislim da reinstal drivera nece pomoci al eto probacu, jer stvarno nista nije prckano sem onog rgb-full prikaza boja (sto je bilo u jednoj temi isprane boje na nvidia-i u odnosu na amd) ali to je bilo davno i od tada je idle bio u redu...
ps. inace procitao sam dosta tema pre nego sto sam postavio ovu i po stranim forumima al ne naidjoh ni na sta konkretno da moze biti...
 
Poslednja izmena:
Probaj starije drajvere da instaliras
 
fresh install najnovijeg drivera pomogao.. hvala, eto pomoglo nesto sto ne bih verovao da samo od sebe moze da se pokvari...stvarno se ne secam da je ista skoro eksperimentisano..
 
Jesi li pogledao da kartica nije zaprljani? Konkretno prostor izmedju ventilatora i hladnjaka grafičke.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
nije, grafika je stara 2 meseca dobio sam je novu... uglavnom desilo se jos jednom a izgleda da nije do drivera ni bilo nego second life ako se stavi za njega profil prefered maximum perfomance izgleda zabaguje driver i ne obara taktove...praticu pa javljam kad definisem sta je ako skontam. uglavnom sad je sve ok 0.625v 139mhz core temp 43c sa ugasenim ventilatorima..
 
Nazad
Vrh Dno