Šta je novo?

Colorful RTX 2070 Super OC test

DAS

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2006
Poruke
4,122
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i7-13700F / Arctic Liquid Freezer II 280
Matična ploča
ASRock Z790 PG Riptide
RAM
Kingston Fury Renegade RGB DDR5 32GB 6400MHz CL32
GPU
Palit GeForce RTX 4080 GameRock OC
Storage
Samsung 1TB 980 Pro
PSU
Seasonic Prime Snowsilent 750W Titanium
Kućište
Thermaltake Level 20 GT
Monitor
Dell Alienware AW3423DW
Miš & tastatura
Corsair K63 Wireless / Dark Core RGB Pro SE
Ovaj test je trebao biti gotov još pre nekoliko meseci ali su obaveze učinile svoje.

Pre svega nekoliko reči o samoj karti - u pitanju je Colorful RTX 2070 Super, osnovni model kineskog brenda. Karta ima 3 venta, plastični shroud i backplate, malo liči na moju prethodnu kartu Gigabyte GTX 1070 G1. Ono što me je odmah prijatno iznenadilo je to kako se karta ponaša u radu: sve na default-u, karta se ne čuje a temperature ne prelaze 62 C. Pri tom je boost clock između 1890 - 1935Mhz. Detalji o klokovima i overclock-u u tabeli ispod. Karta je čak 1-2 stepena hladnija od GTX 1070 G1. Moram da priznam da ovo nisam očekivao od osnovnog Colorful modela.
Test sam krenuo da radim kada sam imao HAX X kućište a kasnije sam prešao na TT Level 20 GT. Temperature u 20-ki su u startu bile 3-5 stepeni više. Tek nakon skockavanja kućišta i ubacivanja dve 12-ice na dnu koje ubacuju vazduh i jedne gore koja izbacuje došao sam otprilike na nivo HAF X-a. Svi testovi su ponovljeni i reflektuju situaciju u Level 20 GT kućištu.

Procesor je i dalje 6700K na 4.4Ghz i definitivno je bottleneck u nekim igrama. Uskoro, nadam se prelazim na nešto jače pa ću tada i da ponovim testove kako bih proverio uticaj CPU-a u ovim igrama.
Drajveri su 442.19
Setovanja za OC su Core Voltage: +75, Power Limit: 120, Core CLock: +160, Memory Clock: +1150. Temp limit je 83 C ali to nije važno jer je karta uglavnom radi na 20 stepeni niže.
Za fan pri overclock-u, koristim moj stanradni profil, biće dole u prilogu.
Svi OC testovi su prošli sa ovim setovanjima bez artefakta ali ne tvrdim da se prilikom dužih sesija neće negde pojaviti a možda i nestabilnost.
Što se tiče podešavanja u igrama, priložiću fotke, čisto ako neko hoće da uporedi a i kad budem ponovio testove sa novim CPU-om (i grafikom verovatno kasnije) da se ne zaborave podešavanja.

Rezultati:

3G6OGDm.jpg


MSI Afterburner i fan setovanja:

X9SrOgi.jpg


Kao što se vidi, FPS skaliranje od OC-a je uglavnom 9-12%, osim u tri igre gde definitivno utiče relativno slab CPU. Kažem, kada pređem na jači procesor videćemo koliko će se stvari promeniti.

Znam da je bilo pitanja vezano za to kako se Colorful karte ponašaju tako da se nadam da sam barem na neka dao odgovor.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast na testu i entuzijazmu, sigurno nije bilo lako prikupiti sve ove podatke. Iznenadjen sam prvo kakav OC potencijal ima tvoj GPU, sjajni rezultati pogotovo memorije. E sad zbog cega smatras da je 6700k bottleneck za ne bas prejak GPU, razumeo bih te da je i5 u pitanju ali taj procesor uopste nije los i isto tako mislim da sa 9700k ne bi dobio nista veliko (bolje) ili razumeo bih te da je 2080ti u pitanju pa cak i u tom slucaju smatram da ne bi bilo velikog bottlenecka.

Elem htedoh da pustim metro benchmark test ali iz nekog razloga nece pa se namece pitanje jel ti je igrica narodna verzija ili kupljena?
 
Memorija može i više ali se ništa ne dobija. Poznato je da je kod Turing karti memorija raspoložena za OC :)
Metro je narodni :) Šta ti tačno ne radi ?
Što se tiče CPU-a, recimo u Far Cry-u sam digao frekvenciju za 200Mhz i fps već skalira merljivo...VIdeću, izgleda da Intel uskoro izbacuje Comet Lake pa ću sačekati. Znam da ne donosi ništa novo čak i u odnosu na moj što se tiče same arhitekture ali broj jezgara i frekvencija će ipak doneti dosta u odnosu na 6700K. Mislio sam da uzmem 3700X ali tu tek ne bih dobio mnogo u igrama.
Planiram da uzmem jedan SATA SSD od ~500GB samo da instaliram sve igre na njega, da ne moram non stop da instaliram/deinstaliram prilikom testiranja :) igre zauzimaju i po 60+ GB..

Evo kako grafika izgleda u kučištu:

6TEYlpO.jpg
 
Mislio sam da je karta manja...s tolikim kulerom, nije ni čudo što su temperature tako dobre :)
 
Jel bi mogao ako te ne mrzi da pustis jedan Heaven bench ali na 1080p rez cisto da vidim rezultat ili superposition.
Sto se tice metroa upravo sam pokusao i na metro redux da pustim bench nece ni na njemu ne znam sta je problem, mada nije ni bitno ne bih da ti gusim temu, sem ako ne znas neku caku :D

Btw lepo izgleda setup bas!
 
Odlican boost sa overklokom nisam ocekivao s obrizrom koliko su farbricki ustoreje sa powerlimitom
 
Odlicno, pravi entuzijazam koji nedostaje na forum u poslednje vreme. :type:

Ove testove, da li si radio testove samo bechmark , ili iz same igre, ... mozda da probam nesto sa ovom 1080Ti i 9900K, da uporedimo rezultate, vidim da je ova 2070 Super nesto jaca od 1080Ti,.... da li si recimo za F1 2018 koristio benchmark iz igre ?
 
Cemu poredjenje dve skoro iste karte, 2070s je brza 5-8%, jedino ako mislite da koristite isti hardver i bar 20 igara, pa da vidimo tacno koliko
 
@ele: odradiću uveče i Heaven i Superposition. Što se tiče Metro benchmark-a, tačno je da su malo 'nestabilni'. Kad pokreneš treba da se sačeka neki put i par minuta i za to vreme je bitno da ne diraš ništa jer će da pukne :)

@reviewsrb: sve igre koje sam testirao imaju buil-in benchmark. Ako te ne mrzi, odradi :) mada u proseku je RTX2070 Super brži oko 5% u 1440P ali obzirom da imaš mnogo jači CPU verovatno ćeš dobiti bolje rezultate sve skupa.
 
inC7f9I.jpg


rt0fS2k.jpg


Heaven mi je na početku bacao artefakte. Prvo sam pomislio da je core pa sam se zezao sa voltažom i core clock-om, međutim ispalo je da je do memorije tako da sam spustio na +1000. Dobro da je memorija pošto je i +1000 (16000Gbps efektivno) overkill i sve preko toga teško da može da se izmeri kao boost.

Evo ga i u 1440P, default i OC:

Heaven_1440P_default.jpg

Heaven_1440P_oc.jpg
 
Update tabele sa uključenim Heaven i Superposition:

KrQ83Ks.jpg
 
@Das hvala, odradio sam heaven bench, cak i za 1440p napravio custom rez, nemam nijednu od ovih igrica sem exodusa da pustim bench da uporedimo rez ali ni exodus ne mogu da pustim i dalje iz nekog razloga. Evo mojih rezultata heavena, oba su OC.
1440p
Screenshot_1.jpg

1080p
Screenshot_2.jpg
 
Jači score baca GTX 1080 Ti i to sa slabijim procesorom ;)
Jel možeš da izvrtiš Neon Noir, živo me interesuje koliko će izbaciti 1080Ti ?
 
Jači score baca GTX 1080 Ti i to sa slabijim procesorom ;)
Jel možeš da izvrtiš Neon Noir, živo me interesuje koliko će izbaciti 1080Ti ?

Izgleda da 1080Ti vise prija Ungine 4, cak je jaci score i od 2080 koja je malo jaca od 1080Ti u gamingu, tako izgleda da nije merilo :

https://forums.overclockers.co.uk/threads/unigine-heaven-4-benchmark.18487976/page-206#post-28330031

Inace, tek sam sad video da si testirao u 1440p, tu je malo manja zavisnost od procesora, da je 1080p, sigurno bi taj 6700K bio veci bottleneck, ovako na vecoj rezoluciji manje se gubi na perfomansama.

Mislio sam da pogledamo koliko moze da bude odprlike razlika sa jacim procom i 1080Ti, u odnosu na slabiji proc, ali malo jaca grafika2070S,.... ajd, probacu F1 2018 imam ga trenutno instalirano.

Ako mozes da odradis F1 2018 i na 1080p rezoluciji sa istim setovanjima grafike koje si postavio, (ne znam da li si odradio u DX11 ili DX12 modu), pa onda da uporedimo (ja imam poslednji update igre).
 
Jači score baca GTX 1080 Ti i to sa slabijim procesorom ;)
Jel možeš da izvrtiš Neon Noir, živo me interesuje koliko će izbaciti 1080Ti ?
Jel ima integrisan bench tool ili? Mogu, nije problem, ukoliko vec veceras. Inace moj 1080ti nije wau primerak memorija je stabilna na +700 a core samo do +75. Memorija cak moze i na +750 da izvrti heaven ali nije stabilna baci poneki artifakt.
@das oces da izvrtim u 1440p ili u 1080p?
 
Za Neon Noir treba prvo da instaliras Cryengine Launcher, napraviš nalog i skineš Neon Noir benchmark kao asset.
 
@DAS odradio sam noir ali u 1080p, dobio sam 9863 poena. Odradi i ti u 1080p sad i mene zanima koliko ces dobiti. :D
 
@reviewsrb: F1 2018 1920 x 1080:

F1_1920x1080_OC_result.jpg

Samo 25% više nego 1440P, znači da sam žestoko CPU bound u HD rezoluciji. Gde se podešava DX11 ili 12, nisam našao ?

@ele:

Neon Noir GPU - OC_1080.jpg

Bežiš mi za malo ;)
 
@reviewsrb: F1 2018 1920 x 1080:

Pogledajte prilog 282494

Samo 25% više nego 1440P, znači da sam žestoko CPU bound u HD rezoluciji. Gde se podešava DX11 ili 12, nisam našao ?

@ele:

Pogledajte prilog 282495

Bežiš mi za malo ;)

Meni je DX11 i 12, izbacila igra kao lunch.exe na desktop, ima u folderu igre (imam poslednji update), ajd probacu i jedan i drugi. Iako koliko sam video na netu nije nesto mnogo procesorski prezahtevna.

Cu odradim i ovaj Noir, koliko sam video na brzinu, ima neka procesorska zahtevnost, ce vidimo....:type:
 
Nazad
Vrh Dno