Šta je novo?

Pomoc oko gejming konfiguracije

Nemixalone

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav svima,

Zeleo bih da sklopim novi racunar budzet oko 160000 dinara ~ 1350 evra.
Komponente ce biti kupljene u Gigatron radnji zbog 15%popusta koji cu dobiti i naravno domace garancije(~3 godine na sve odprilike).
Racunar je za gejming i za vece projekte za faks.

Lista komponenti koje zelim da uzmem:

CPU: Ryzen 5 3600 - 28000 din

MB: MSI B450-A PRO MAX - 13000 din

RAM: HyperX Fury 16gb(2x8) 3200mhz cl16 - 12500 din

GPU: MSI RTX 2070 Super Ventus OC - 77000 din

PSU: Seasonic Core GC-650W - 11000 din

SSD: Kingston A400 480gb ssd - 9000 din

Kuciste: Aerocool Streak Black - 3800 din

Monitor: Lenovo Legion Y25F-10 - 30000 din

Ukupna cena komponenti : 184300 din
Cena sa popustom 15%: 156655 din

Najvise me zanima da li je napajanje dovoljno kvalitetno i da li je maticna ploca dovoljno dobra ili treba da menjam nesto?

Svaki savet dobro dosao.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Ako si voljan da rizikuješ sa drajverima, Gigabyte 5700XT Gaming je dobra karta i košta čitavih 100€ manje. Ako naručuješ online, imaćeš dve nedelje fore da je isprobaš pa ako zeza, zameni za 2070S, ako može ta fora. Ako baš hoćeš 2070S, ja bih dodao još 3000 za MSI Gaming X, na toliko para i nije neka razlika. Nije neophodno, Ventus je sasvim ok.

Matična je ok. Tomahawk Max je nešto bolji ali i košta 3000 više, ne znam koliko ti znače bolji hladnjaci i male razlike u portovima...Ako je budžet tesan, može slobodno da ostane A-Pro.

Umesto Kingstona A400 bih uzeo onaj Apacer AS2280P2 PRO 480GB. 1000 din više ali je M.2 (manje kablova) i brži u nekim situacijama, uz istu garanciju. Opet, ako je budžet tesan, i A400 će završiti posao.

Ono što mi najviše bode oči je definitivno kućište, stvarno je krš. Ranije su imali solidna MS Industrial kućišta za te pare ali više nemaju, izgleda, a i resto kućišta do 5000 je shit (osim Thermaltake Versa H17 i H18 ali ona su MicroATX). Neki minimum koji bih uzeo je Cooler Master MasterBox E500L ili još bolje, MasterBox MB510L. Problem je što koštaju po 2-4000 više.

Što se monitora tiče, ja bih umesto tog Lenova uzeo AOC C24G1, ako ti ne smeta što je zakrivljen. VA panel umesto TN, plus je jeftiniji pa te pare možeš da usmeriš u kućište.

Ne znam kakvu kombinaciju imaš sa Gigatronom, najbolja varijanta bi bila da uzmeš Gigabyte 5700XT i uštediš 100€ koje možeš da usmeriš u ljudsko kućište, bolji/veći SSD, bolji monitor...jedina zvrčka može da nastane ako drajveri budu zezali a ti si tih 100€ uložio u druge delove i onda ipak budeš morao da uzmeš skuplji 2070. AMD je popravio situaciju s drajverima sa zadnjim apdejtom, ko zna...
Još jedna varijanta je 2060 Super, ako ne igraš nešto šta je baš zahtevno pa mođeš da izvučeš 100+ fps na njoj uz 144Hz monitor, takođe uštediš dosta i nema zezanja s drajverima.

Ako ipak ne bi da rizikuješ, možeš da uštediš par hiljada na monitoru, hiljadu-dve na napajanju (recimo, Antec Earthwatts Pro od 550W) i pokrpiš to loše kućište i SSD...
 
Poslednja izmena:
Budzet moze da se koriguje malo pa cu definitivno uzeti Cooler Master MasterBox E500L i Apacer AS2280P2 PRO 480GB

Sto se graficke tice iskreno ne bih se "kockao" jer ne zelim da moram da razmisljam da li radi ili ne i da trpam svaka dva dana novi drajver tako da bih ipak ostao na 2070s ventus.

Za maticnu ne znam koliko mi znace bolji hladnjaci i koliko je bolja u odnosu na A-Pro mozda bih mogao uzeti Tomahawk ako je bas bolja i ako ce kasnije znaciti.

A za monitor se dvoumim pogledao sam na YT recenzije ovog AOC i kazu da je odziv oko 8ms a ne 1ms (ako sam dobro shvatio) sto je prilicno velika razlika i da je osvetljenje na ivicama monitora dosta slabije pa se zato dvoumim. Mozda neko ko ima taj monitor moze da kaze utiske.
Hvala u svakom slucaju
 
Ne znam, ali ja nikad ne bih ni razmatrao u današnje vreme TN monitor (da se razumemo, ima i dobrih 240Hz esports modela i svi znamo koja im je cena) i to još 1080p...
 
Pa najprostije rečeno, TN panel ima najlošiju sliku, IPS recimo najbolju (kad staviš jedan monitor pored drugog videćeš da na TN ne postoji bela boja već siva) a VA panel je neki kompromis između. Svakako bih na tvom mestu gađao neki IPS od 27" sa 1440p rezolucijom. Uzimaš ozbiljnu grafičku koja je po meni sweet spot za 1440p igranje. Nisam toliko u toku sa monitorina, imaš u drugoj ŠDK temi malo više o aktuelnim modelima https://forum.benchmark.rs/showthread.php?461657-Monitor-144hz-AOC-27G2U-ili-zamena-za-isti
 
Nazalost 27" 1440p monitori se krecu oko 60000 dinara sto znaci da je nemoguce trenutno uzeti, iskreno 1080p monitor ce biti sasvim uredu. Gledao sam na YT par videa o Aoc C24G1 monitoru i Overdrive podesavanje kad se stavi na Boost monitor bude poprilicno mracan na oko 60 nita je osvetljenje bude i pritom VA paneli imaju malo veci odziv. Sa druge strane gledao sam i Legion recenzije i kazu da ima frame skipa puno tkd ce on za sada da ispadne iz opcije.

Nisam rekao da ce glavne dve igrice da budu csgo i quake champions koje ce se igrati na visoko kompetitivnom nivou, igrace se i ostale igre kezual tako da bih ostao pri TN panelu zbog odziva i refresha.
Razmisljao sam mozda esport varijantu Benq XL2411P (nazalost nema FreeSync i ne znam koliko to znaci).

Aoc 24g2u nema u gigatron radnji a nema ga ni u viphouse koliko sam uspeo da vidim ali cini se kao solidan kandidat.

Komponente necu uzimati pre aprila tako da imam "fore" da jos citam i gledam recenzije za monitore.
 
Koliko vidim u Gtrn imaš 28" Samsung TN 1440p oko 26k din, ako si baš nameracio na to, takođe Philips IPS 27" 1440p je 31k din, a baci pogled i na AOC 32" MVA model, extra cena po meni 24k din ili njegov IPS "brat" za 31k din. Uglavnom ima izbora, po meni je TN promašaj osim u slučaju esports modela od preko 400e...
 
jurodivi zbori ka Njegoš. pokajaćeš se ako ga ne poslušaš.
 
Ovo bi bio moj izbor:

Da sam na tvom mestu zameio bi procesor definitivno za minimum AMD 7 2700x i tu se ne bi dalje osvrtao , kao sto je "jurodivi" rekao MSI Tomahawk Max, i taj Kingston bi zaobisao u veliukomo luku igledao Samsung u startu, kuciste isto sto on preporucuje.

Sto se tice graficke i monitora, pa ako mene pitas ja bi izbacio obe te stavke sa gigatron liste i kupio 1060 6GB za 150evra , a kada bi video koliko ce da mi ostane ako promenis Procesor, Plocu, Kuciste, SSD uzeo bi neki dobar monitor od 27" i da ima 240Hz , 1440 rezolucije i da je IPS, a onda kasnije za par meseci kada skupim pare, kupio kada padne cena 2080 super i tako dobio vrh konfiguraciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno