Šta je novo?

Winrar pokvario USB flesku

pripjat

Poznat
Učlanjen(a)
14.04.2019
Poruke
34
Poena
45
Pozdrav svima,
Uzeo sam nov usb 8gb(zapravo dobijen od jedne firme kao promocija,nikad koristen) i odlucih da stavim neke podatke na njega.Posto je bilo puno podataka,kompresovao sam ih i koristio sam winrar i podatke sam direktno arhivirao na usb.Kasnije kad mi ti podaci nisu vise trebali odlucih da ga formatiram i tu nastade problem.Formatiranje je pocelo i oko 5% formatiranja izbaci mi poruku da ne mogu formirati usb jer je read-only.
Pokusavao sam preko registra obrisati read-only,preko cmd,formatiranje particija preko drugih programa (pa cak i onih 'placenih').
Da li postoji neko resenje? U disk manger-u samo prepozna kao generic storage i da ima 7,55gb.
 
ako HP format tool i sd card formatter ne mogu da ga formatiraju crkao je i to nije krivica bilo kog softvera,već je fleš đubre.
 
Usb je ispustio dušu pri prvom upisu podataka, nije do winrara već do nekvaliteta fleške.
dd6d9fc744e75f7a19977d06b5bd9419.jpg
 
Kaput.

Bilo koji USB flash je lako podlozan tome a pogotovo ti "promo". Ti su etalon nekvaliteta.
 
Probaj jos jednom pomocu alata bootice, pa ako ne uspe, onda je stvarno geknuo.
 
Nece ni sa bootice,kaze "media is write protected!"
 
Zveknuo je firmware na flashu. Meni se ovo desilo pre neki dan, mislim da sam stavio da se kopira vise nego sto je bilo prostora.

Probao sam i diskpart i linux i par utiltyja i nista nije pomoglo. Uglavnom, posto je bio transcend flash - njihov utility Jetflash online recovery to resava.
 
da ne otvaram temu,u em*iju 800 din 32gb verbatim usb 3,80mb/s čitanje 25mb/s pisanje,jel' to čemu?
 
odličan predlog,hvala zaista pošto bi ga uzeo:

The writing speed is unstable and the speed is about 17 ~ 30.
I've used this stuff before.
Dual Representation (MLC)
The writing speed was 100.
However, the speed of the product is poor nowadays. (TLC)
I do not recommend this product.

to piše u 2018toj,tako da je poprilično sigurno da je TLC sad i da će se ponašati kao što je rekao.sandisk flair serija je generalni konsenzus kao BB od tih jeftinih fleševa,naravno kod nas su rasprodati kod ovih koji su ih valjali za 900nak dinara...
 
Хвала свима!
Удахнуо сам душу усб-у и сад ради,тестирао га :)
 
Poslednja izmena:
Водио сам се овим што је poolmaker послао.Укуцао произвођача контролера у ову претрагу,у мом случају alcor и скинуо alcorMP и оправио га.
Углавном,није компликован поступак.
 
Nazad
Vrh Dno