Šta je novo?

samsung s10e ili huawei p30

nestorcika

Poznat
Učlanjen(a)
27.02.2020
Poruke
37
Poena
45
Pozdrav, video sam sve razlike ali me zanima Vase misljenje. Da li je razlika u ceni razumna (kp) i koji model bi Vi izabrali ? Hvala.
 
Da s10e ima jacu bateriju verovatno se ne bih ni dvoumio, jer mi se sve ostalo svidja, ali bitna mi je baterija da izgura od ujutru do uveče, uz nekih 5h SoT.a (Yt, browser, chat), e sad ne znam da l moze Samsung to da izvuče.
Samsung je skuplji 40-50e al ne znam da l se isplati u odnosu na P30, ako je baterija tako slaba kao sto svi pričaju.
A opet Huawei muci taj ban, ne znam da l ce imati Google podršku, da l ce izaći novi sistem..
 
Meni je S10e najlepsi fon koji sam video - velicina, dizajn.. ali ga ne bi uzeo bas zbog baterije. 2 puta na dan da punim. Ni u ludilu.
 
Ja bih uzeo S10e i meni bi baterija trajala ceo dan bez problema. Pa ne "visite" valjda po ceo dan na telefonu?
Ima valjda i vaznijh stvari koje treba raditi/uraditi od buljenja u mobilni.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
To je najguplji argument. Svako "visi" koliko mu odgovara, i uzima telefon spram toga.

Ja trenutno koristim Note 9, odgovara mi baterija sa onim kako trenutno koristim telefon, ali je baterija sama po sebi krš, ispod 4h SOT uvek.
Da moram da koristim telefon napolju od ujutru do uveče, teorije nema da bi izdržao. Kad mi je to trebalo, imao sam Xiaomi/Huawei sa 7h sota lagano u svim situacijama.
 
Ja sam imao istu dilemu i odlucio sam se za p30, imao sam pre toga dve godine p10, i ovo je stvarno dobar upgrade. Kamera odlicna, baterija za moje pojmove ludilo dobra, ne vidim manu ovom telefonu, osim ako se google ne zainati pa ukine podrsku... Dizajn s10e mi se bas bas dopada ali to je po meni jedina prednost...

Huawei P30
 
Ja volim da mi baterija izvuče makar jutro-veče-jutro-veče, znači 36 sati. Sa nekih 4 sata SOT-a. A ne igram igre i sl.
 
Ja sam imao istu dilemu i odlucio sam se za p30, imao sam pre toga dve godine p10, i ovo je stvarno dobar upgrade. Kamera odlicna, baterija za moje pojmove ludilo dobra, ne vidim manu ovom telefonu, osim ako se google ne zainati pa ukine podrsku... Dizajn s10e mi se bas bas dopada ali to je po meni jedina prednost...

Huawei P30

Ne može da ukine, već je prošao sertifikaciju. To bi odmah uradili da su mogli. A i to nije cilj, već zaustaviti buduću prodaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je najguplji argument. Svako "visi" koliko mu odgovara, i uzima telefon spram toga.

Ja trenutno koristim Note 9, odgovara mi baterija sa onim kako trenutno koristim telefon, ali je baterija sama po sebi krš, ispod 4h SOT uvek.
Da moram da koristim telefon napolju od ujutru do uveče, teorije nema da bi izdržao. Kad mi je to trebalo, imao sam Xiaomi/Huawei sa 7h sota lagano u svim situacijama.

Da li je realno da Note 9 ne može da izvuče ni 4h u 24h? Stvarno mi nije jasno. Ispada da moj HTC ima fenomenalnu optimizaciju jer izvuče preko 3 sa mnogo slabijom baterijom i SD821.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To mu je neki maksimum, bar kod mene. Ništa ne gasim, bt, wifi, 4g,lokaciju, rezolucija na qHD (mada ni sa fhd nema velike razlike, ali i da ima nemam nameru da držim tako). Ubi ga standby i signal, bio bi za klasu bolji telefon sa SD

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To mu je neki maksimum, bar kod mene. Ništa ne gasim, bt, wifi, 4g,lokaciju, rezolucija na qHD (mada ni sa fhd nema velike razlike, ali i da ima nemam nameru da držim tako). Ubi ga standby i signal, bio bi za klasu bolji telefon sa SD

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Meni je samo lokacija ugašena, mada i ne pravi veliku razliku. Videću sad, dvoumim se između S10 Lite i a71, apsolutno sam nezahtevan korisnik ali sam umoran od egzotičnih brendova u Srbiji, daj da probam i Samsung. Bas Note 9 sam bio gledao ali sve ispod 5-6 sati je ne prihvatljivo. Sestrin Honor 20 gura i po 9.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro si rekao "bar kod tebe", e vidis kod mene izvuce 7h i vise sati, ali za 2 dana koriscenja...imam pamernija posla od celodnevnog buljenja u telefon. Da nije ovog i jos jednog IT foruma(Tapatalk), verovatno bi i tri dana mogao da izdrzi, a telefon(Note 9) je star 18 meseci.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno