Šta je novo?

Mobilni telefon Kompakt telefon do 200e

Koji mobilni telefon kupiti

Nikola2307

Poštovan
Učlanjen(a)
01.10.2015
Poruke
491
Poena
70
Jel ima nesto bolje od Samsunga A20e, a da se ispunjava gore navedene uslove?

Kakav je u poređenju sa Xiaomi A2 lite?

Pod kompakt podrazumevam da mu je visina manja od 150 mm (a po mogućstvu <145 mm).

Jel se isplati dati više za A40 možda?
 
Meni auto brightness radi savršeno na ovom telefonu, toliko lepo prati i kompenzuje osvetljenost ambijenta da ja nisam video ni na jednom telefonu da tako lepo radi.
Mada ja lično ne volim prejako svetlo iz ekrana, pa recimo u mraku jako lepo zatamni ekran i može da radi sa toliko niskim intenzitetom da ja nisam imao prilike da to vidim na nekom drugom.
I obično ga držim na 90% maksimuma
Meni noću radi kao nocni sat u totalnom mraku jer može da ne bljesti u opšte.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pošto imam i Mi A3 i Note 8T mogu Vam preneti iskustva. Mi A3 definitivno ima specifičan ekran. AMOLED na Mi A3 je mračniji nego AMOLED ekrani na koje sam navikao (S6, S7, S9+). Generalno, Mi A3 ekran je lepši nego onaj na 8T, ali nije za duži rad, naročito čitanje sitnog teksta. Više je za aplikacije tipa Facebook, Instagram i sl. gde ima mnogo slika i gde živopisnost Amoleda dolazi do izražaja. Gledanje video materijala takođe lepše na Mi A3. I definitivno treba isključiti auto brightness na Mi A3 jer u zamračenijim prostorijama zna baš da snizi osvetljenje ekrana što izaziva dodatno mučenje u korišćenju. 8T ekran mi je zgodniji na duže staze, naročito jer čitam većinu net sadržaja u desktop modu (benchmark forum, mobilni svet itd.).
Tapatalk je rešenje tvog problema [emoji3]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Posle 10 dana korišćenja, promenio sam mišljenje i mislim da je najkopletniji fon u cenovnoj klasi. Normalno, sa par kompromisa koje svaki fon u klasi mora i da ima. Definitivno je bolji i od Redmi Note 8T i od Realme 5 (koje imam). Dao sam ga na prodaju jer ćera ipak neće da menja svog kineza Le Max 2 (neće da da bivši mamin fon). Žena je zadovoljna sa 8T a najmlađem odgovara Realme 5 zbog ekrana. Sad mi je višak pa je otišao na doboš.

Za ovo kratko vreme, koristio sam ga kao sekundarni fon. Mahom za igrice, face i sl. Znači, radi kao zmaj. Fluidniji od oba gore navedena fon. Fluidniji i od mog P20 Pro (za očekivati s obzirom na EMUI). Igre rade odlično. Manje naročito. Roblox radi bolje nego na Realme 5/Redmi 8. Fortnite radi solidno. Ergonomija telefona vrhunska - rad sa jednom rukom, kako leži u ruci i sl. Baterija isto odlična. Kamera solidna, ne u rangu P20 Pro (ipak fali stabilizacija) ali je zato Selfie kamera bolja nego na P20 Pro.

Da ne bude da hvalim telefon da bi ga prodao - fon već otišao članu sa foruma:)
 
Poslednja izmena:
Dođe vreme da menjam telefon. Ali... Cigla, do cigle.
Ima li na tržištu neki Android kompakt do 400 eura u maloprodaji?
 
Firma plaća, pa mora iz legalne prodaje u Srbiji sa regularnom garancijom. Budžet 50k. Bez računa ne mogu da pravdam.
 
Zahvaljujem na pomoći. Uzet je u razmatranje. Stvarno je očajna situacija u ovoj klasi. Praktično nema solidnog telefona u kompakt klasi. Recimo negde od 300 do 400 eura. Većina zabagovala na 6.7 inča i samo ih štancaju i onda dođeš u situaciju da kompakt košta bar 100 eura više od "full size" telefona istih performansi.
A samo se sećam prozivki pre x godina kada je drugar kupio note... A sad je veća cigla postala standard. A ja ću ili da se prilagodim ili ostajem do raspada uz xa2.
Još jednom hvala.
 
Pa imaš Samsung Galaxy S10e. Sasvim pristojan manji telefon. Čak zericu i manji od Pixel-a.
Po performansama bolji i od Pixela i od A41.

Praktično, jedini malo manji telefon pristojnih performansi, a na našem tržištu dosupan.
Ja čak mislim da je to najjači telefon iz "oko 6" klase" (i ispod 15cm visine) na svetskom tržištu.

Sony će vrv uskoro imati novi model iz compact serije, ali budu skupi i teško nabavljivi kod nas.
 
Poslednja izmena:
Vezano za taj sony compact; ako ga naprave sa 21:9 kao sve novije generacije, biće sve samo ne compact.

I nisam pratio koji pixel porediš sa s10e?!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Meni bi bilo super da taj 5II skrate sa tih 21:9 na 16:9, neka ga nazovu i shorty ako treba, i ostalo da ostane isto...
Ali ko mene šta pita. :p

Uglavnom, da sada uzimam, uz'o bih S10e. I ja želim kompaktniji telefon.
Iako Samsunge ne volem baš nešto, izbor ne prevelikih telefona je jako loš.
 
Pa imaš Samsung Galaxy S10e. Sasvim pristojan manji telefon. Čak zericu i manji od Pixel-a.
Po performansama bolji i od Pixela i od A41.

Praktično, jedini malo manji telefon pristojnih performansi, a na našem tržištu dosupan.
Gde ima a da zadovoljava ovo
Firma plaća, pa mora iz legalne prodaje u Srbiji sa regularnom garancijom. Budžet 50k. Bez računa ne mogu da pravdam.
 
Pa sada, ne znam kakva je ponuda kod naših operatera i u radnjama.
S10e jeste bio po radnjama. Ne znam da li je bio kod operatera.

U svakom slučaju je daleko lakše za nabaviti ga nego Pixel.
 
Polovan SE 2020, i dalje je odličan telefon. Performanse, kamera odlični, sve leti na njemu, ekran, baterija se jeftino menjaju ako zatreba..

Ako neće iPhone, slabo šta ima kompaktno..
 
Nikako S20 exynos, krš baterija.
 
I još užasnija baterija od S20 Exy :D Imao sam i njega.
 
Nazad
Vrh Dno