Šta je novo?

Mobilni telefon Kompakt telefon do 200e

Koji mobilni telefon kupiti

Nikola2307

Poštovan
Učlanjen(a)
01.10.2015
Poruke
491
Poena
70
Jel ima nesto bolje od Samsunga A20e, a da se ispunjava gore navedene uslove?

Kakav je u poređenju sa Xiaomi A2 lite?

Pod kompakt podrazumevam da mu je visina manja od 150 mm (a po mogućstvu <145 mm).

Jel se isplati dati više za A40 možda?
 
Jel ima nesto bolje od Samsunga A20e, a da se ispunjava gore navedene uslove?

Kakav je u poređenju sa Xiaomi A2 lite?

Pod kompakt podrazumevam da mu je visina manja od 150 mm (a po mogućstvu <145 mm).

Jel se isplati dati više za A40 možda?
Polovan xz2 compact ako natrčiš gde za te novce, bolje nema!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Mi 9 se ili Mi A3. Prvi malo iskace van cenovnog okvira (sem ako nisi gadljiv na polovne) a drugi za nijansu veci od tvog maximuma.
 
Ja bih definitivno preporucio A3 iako je par mm izvan tvoje granice... Ali u odnosu na A40 telefon je pojam, bolji SoC, bolje kamere, i pre svega bolja baterija. A40 jeste istinski kompaktan i lagan uredjaj, ali njemu baterija bukvalno curi...
A3 je skroz u rangu kompaktnih telefona, retkih koji za relativno male pare nudi stvarno pregrst.
 
Ja bih definitivno preporucio A3 iako je par mm izvan tvoje granice... Ali u odnosu na A40 telefon je pojam, bolji SoC, bolje kamere, i pre svega bolja baterija. A40 jeste istinski kompaktan i lagan uredjaj, ali njemu baterija bukvalno curi...
A3 je skroz u rangu kompaktnih telefona, retkih koji za relativno male pare nudi stvarno pregrst.

A zasto ne kazes za ekran nesto, A3 je nula ekran
 
Ja imam A3, I ekran je odlican. Ako ne buljite u telefon preko mikroskopa rezolucija uopste ne smeta. Boje su mnogo lepse u odnosu na ips.
Meni baterija sa osrednjim koriscenjem izgura 2 dana bez problema.
 
Drugar ima A3 i ekran nije nula. Amoled, a tu nižu rezoluciju malo ko primeti. Za te pare cenim da nema bolji telefon trenutno.
 
Mislim da ću ipak uzeti Mi 9 SE, samo što ću sačekati malo, pošto do 200e očigledno nema ništa zadovoljavajuće.
Baterija mi je dosta bitna, tako da A40 otpada.

Hvala svima
 
Poslednja izmena:
jeftino imas u balkanskoj ili na kp kod madjarona
 
Pusti to gledanje u tržnom centru tako je i meni izgledao bolje note 8 dok nisam kupio oba.
Pa najskuplji deo na ovom telefonu je taj ekran.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ako si navikao na Samsung uzmi A40, zašto da se navikavaš na drugu priču. A ako ti je presudna baterija bolji je A3 ali ti on ne odgovara zbog dimenzija ako se dobro sećam.

c1c7a74bb15c1675cdc9737ec07b6c08.jpg
d9c29107c17ceae4729a071e46280dfb.jpg

16f5a7434a28fdd5bf7012c36c048d3c.jpg
 
Poslednja izmena:
Pošto imam i Mi A3 i Note 8T mogu Vam preneti iskustva. Mi A3 definitivno ima specifičan ekran. AMOLED na Mi A3 je mračniji nego AMOLED ekrani na koje sam navikao (S6, S7, S9+). Generalno, Mi A3 ekran je lepši nego onaj na 8T, ali nije za duži rad, naročito čitanje sitnog teksta. Više je za aplikacije tipa Facebook, Instagram i sl. gde ima mnogo slika i gde živopisnost Amoleda dolazi do izražaja. Gledanje video materijala takođe lepše na Mi A3. I definitivno treba isključiti auto brightness na Mi A3 jer u zamračenijim prostorijama zna baš da snizi osvetljenje ekrana što izaziva dodatno mučenje u korišćenju. 8T ekran mi je zgodniji na duže staze, naročito jer čitam većinu net sadržaja u desktop modu (benchmark forum, mobilni svet itd.).
 
Nazad
Vrh Dno