Šta je novo?

Pucketanje naponskog kabla u ulazu na monitoru

ele

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruke
478
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K FUMA 2
Matična ploča
GIGABYTE Z390 AOURUS PRO
RAM
32GB 3600MHz
GPU
RTX 3080
Storage
2TB
PSU
750W
Kućište
SHINOBY
Monitor
ALIENWARE AW2521H 360hz
Miš & tastatura
Mionix Avior 7000
Ostale periferije
Razer ostalo
Mobilni telefon
S21 ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo juce nov monitor (alienware aw2518hf) povezem sve medjutim kada sam hteo da povezem neki uredjaj preko usb porta na monitoru pomerim kabal za napajanje monitora i čujem pucketanje struje na samom ulazu u monitor nesto slicno elektricitetu. Monitor se ugasio i sigurno par minuta nije hteo da se upali sve dok mu ne nadjem neki ugao koji mu odgovara sa kablom. Nisam trenutno kod kuće ali cim dodjem probacu sa drugim kablom.
E sad pitanje jel zna neko o cemu je reč i da li bi neki drugi kabal odgovarao tom monitoru ili je to ne bitno? Pokusavao sam da nadjem na netu taj problem i nasao sam 1 klip gde lik ima isti problem samo sa napajanjem ali je zvuk identican, ostavicu link da cujete. I da napomenem da se taj zvuk čuje svaki put kada dotaknem tj pomerim kabal.

https://youtu.be/t5-QnNETzwQ
 
Poslednja izmena:
Ili je kabel nekvalitetan/sa greskom pa kontakti ne nalezu dobro izmedju kabla i monitora ili je konektor na monitoru lose zalemljen ili se odvojio od sile sa PCB -a. Takodje je moguce da nije dovoljno duboko uguran konektor, ugurati ga do kraja ali ne siliti.

Za pocetak probati sa drugim kablom. Ti kablovi su univerzalni, odgovarace sa neceg drugog.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u konektor kabla da ti nije upalo nešto i da ti to pravi problem.
Probaj sa drugim kablom, ako se isto dešava onda onda je do monitora.

Poslato sa jugoistoka.
 
Ili nisi lepo nabio kabal do kraja ili su kontakti u kablu vise razdvojeni, uzmi za probu napojni kabal od kompa pa ubodi njega u monitor, upali monitor i drmaj kabal i prati da li ce biti pucketanja.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ljudski faktor je u pitanju, zapravo monitor ima cable menagment pozadi na drzacu monitora i kabal za napajanje jednostavno kada se proturi tuda ne moze lepo da legne, kada se spoji van toga, ulegne bolje i nema pucketanja. Inace zamenio sam kabal i sa novim je bilo pucketanja ali samo kada je kabal bio proturen kroz taj otvor pozadi. Problem solved, hvala kolege.
 
Verovatno je taj cable management otvor zamisljen za ugaone konektore.
 
Nazad
Vrh Dno