Šta je novo?

BT coax/optical, bez analogije.

e6111

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2006
Poruke
2,024
Poena
425
Da li je video neko BT audio receiver 2.1 ili novija verzija, bez RCA analogije (bez DAC), samo prosta binarna konverzija SBC audio kodeka u stereo PCM digital audio coax/toslink?
 
Poslednja izmena:
Ima (valjda sam razumeo sta hoćeš). Na aliju kucaj 'bt to toslink'
Mislim da i logitech ima neki uredjaj koji ima i optički izlaz. Kukali su, doduše, da preuzima zvuk sa svakog uređaja, pa nije za preporuku

Via mi8
 
Tacno, ima na aliju raznih modela, a nije ni skupo. Posle sam potrazio i taj Logitech-ov, ali on je samo analog RCA out, ima recimo Yamaha YBA-11 sa digital Coax out, ali se taj izgleda vise ne proizvodi.
 
Poslednja izmena:
Posto sad pominjemo vise razlicitih tipova adaptera, Transmitter vs Receiver.

Bluetooth Transmitter:
Input = Digital stereo PCM (Toslink, Coax)
Output = Digital stereo SBC/AAC/AptX (Bluetooth)
Koristi se za TV, STB, PC, BluRay player koji nema ugradjen bluetooth transmitter

Bluetooth Receiver:
Input = Digital stereo SBC/AAC/AptX (Bluetooth)
Ouput = Digital stereo PCM (Toslink, Coax)
Koristi se za Digital AVR, Digital stereo Amp koji nema ugradjen bluetooth receiver
 
Poslednja izmena:
Ako ne zamerate što upadam u temu, ali nisam našao odgovarajuću.
Da li je i koliko bolji zvuk ako soundbar povežem sa TVom optičkim kablom u odnosu na Bluetooth?
 
zavisi od soundbara ali generalno ne.bluetooth (zavisno od kodeka) kida od 14-15khz pa nadalje,što retki soundbarovi mogu svakako da isporuče,većinom se optimizuju za govor i bass.
 
Ma ništa naročito od Soundbara. Došao uz TV. Samsung hw-n300
 
nije da je koaks nešto skup kabal,svakako je zgodno da ga imaš kod sebe plus ne verujem da taj tv podržava više od dva uređaja na bt,pa ono,kao da ostaviš više za slušalice.

napisao bi da ri je bt lag neki veliki problem,ali to je realno sa bt 5.0 rešeno,ali ono,sa optikom to nije uopšte problem.ali ako pričamo striktno o zvuku,ne,nećeš dobiti ništa realno.
 
Nazad
Vrh Dno