Šta je novo?

Koji modem Vdsl

duki777

Poštovan
Učlanjen(a)
09.03.2017
Poruke
138
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-11400 + be quiet!SHADOW ROCK 3 White
Matična ploča
MSI Z590 pro-wifi
RAM
2x8gb 3733 MHz
GPU
asus tuf gtx1660
Storage
samsung 980 1tb , crucial 500gb
Zvuk
Steelseries Arctis nova 7 , Logitech Zvučnici X-530 5.1
PSU
be quiet! Straight Power 11 Platinum 550W
Kućište
be quiet! Pure Base 500DX White
Monitor
Benq VZ2770H
Miš & tastatura
marvo k945 + A4TECH V7M
Ostale periferije
Logitech g333
Mobilni telefon
XiaomiRedmi Note 11
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav ,
Imam mts net 50 koji je do nedavno radio skoro besprekorno , na modemu hg 630 . Imam taj modem jer mi je na zte modemu pucala konekcija svakih 10 min bukvalno ,a na hg 630 je sve ok .
Sad mi se smanjila brzina konektovanja modema na 47 mb/s dok je pre bilo 52 ... Smanio se Downstream SNR (dB) na 7 nekad bude 6,3 , Upstream SNR (dB) takodje . Kada igram wot ili neke druge igre net mi laguje , ponekad puca link ali ne tako cesto .
Kupio sam polovan hg630 misleci da je moj dotrajao ali i na njemu je isti slucaj .
Moje pitanje je da li postoji neki modem koji bi mogao kupiti da radi bolje od ovog ili cu morati da spustam brzinu na 20 mb/s jer je izgleda parica losa ....
 
Bas je skup .
Hvala na odgovoru , ne gine mi 20 mb/s dok ne dodje do mene optika :( Hvala jos jednom
 
Moze se naci Fritzbox, polovan, preko oglasa, koji ce ti odraditi posao..
Mnogo su "pametniji" kad je u pitanju losa linija, diskonektovanje,re-konektovanje, itd.
Imas cak i opciju snizavanja parametara za konekciju u slucaju lose linije, a za radi stabilnosti same veze...Fritz7490.JPG
pozz
 
Jel bilo koji Fritzbox modem ili 7490 kao sto vidim na slici ? Vidim da ih ima trenutno dosta modela polovnih u ponudi . Hvala na odgovoru
 
To je moj, trenutno..Imao sam i 3490 [on ne podrzava ip telefoniju i jos nesto]..
Naravno, gledaj model koji podrzava VDSL.
https://www.router-faq.de/index.php?id=routervg&hwf1=fb7490&hwf2=fb7590
To ti je interaktivna tabela, pa uporedjuj sta imaju i sta nemaju, ali se moze naci modela za 30-40e koji rade vdsl, dok su modeli koji imaju nezavisno 2,4GHz i 5GHz i AC rezim rada, nesto skuplji.Naravno, polovni.
Novi su bas skupi, ali rade posao extra..
pozz
 
OK je.[ali mi nesto niska cena?]
Ako dolazis u Sr.Mitrovicu, po brasno, so i barut, mogu ti pozajmiti 7360, pa probaj...
 
Ja sam par godina koristio 7390 kao VDSL ruter i pomalo kao VoIP server i odlično radi i jedno i drugo. Trenutno mi je viška i na oglasima je, ali ovaj koji si našao je toliko jeftin da je šteta ne uzeti ako radi.

Sent from my sokoćalo
 
Vidim da je cena preterano niska , sad sam mu poslao poruku da ga pitam jel sve u redu sa modemom .
Ako se ne snadjem mogao bih doci po modem (imam brata u SM ) pa da odemo na pivo .... hvala na odgovorima , puno mi znaci jer nisam upucen u modeme . Pozdrav ,mozda se vidimo o/
 
zovi te vi ove iz telekoma nek provere paricu, pokusaju da poprave kontakte, iako je zgrada ili ako ima jos parica promene je, zameni mesta sa nekom koja se ne koristi...
dosta je parica koje se ne koriste..
i naravno ako si prekonrolisao uticnicu tvoju , kabal od uticnice do modema...
 
Poslednja izmena:
Dolazili su pre 3 godine kada mi je riknuo hg630 ,a oni doneli zte modem onda su rekli da nema vise dobri parica (bili su izmenjali sve slobodne parice ) . Posle doneli hg630 i net radio bez problema do sada . Sada net zeza u igrama laguje nekad pukne link i tako . Sad ce mi doneti opet zte modem na kojem puca link kod mene na 10 min , zato mi se ni ne zove mts .
 
hm , neces nista dobiti dok ne popravis paricu ili ti smanje brzine.moze da je i voda negde prodrla..sada ima mnogo vise slobodnoh parica ..pokusaj
 
Poslednja izmena:
Tu si mozda u pravu . Drugaru iz ulice pre 3 meseca je bio slican problem , i na kraju su utvrdili da je probila voda . Srecom problem nije bio u zemlji . Kod mene je promenje kabl iz zemlje do mog krova nedavno , a pre su mi govorili da ima prekid u zemlji . A da kopaju i to bolje odrade nisu zeleli vec su trazili 10 dana novu paricu ... Videcu , ako poludim ima da zovem Beograd ove lokalne ne vredi zvati . Hvala svima
 
Nazad
Vrh Dno