Šta je novo?

Osvežen stari HP Compaq 8300 Elite CMT

Arahne

Čuven
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
945
Poena
630
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Thinkpad p50
Mobilni telefon
Samsung S9+
Pristup internetu
  1. Optički internet
Izvornu konfiguraciju kupljenu 2014. činio je i5-3470, 16 GB DDR3, nvidia GT620 2 HDD-a od po terabajt. (ukoliko se dobro sećam bilo je nekih 950 evra).
Računar na poslu, a programi koje koristim umeju da budu zahtevni (Arcgis, Metashape, Lidar360, itd.)
Ranije sam dodao jedan ssd, ali tek ovih dana sam uspeo da nabavim sve komponente koje bi jednu ovako staru mašinu činile i dalje upotrebljivom, nadam se u sledećih 2-3 godine.
Umesto i5 dodao sam i7-3770 (8500 din), umesto gt-620, Asus strix 1070 (200 evra), i umesto HP-ovog veoma specifičnog napajanja sa minimumo konektora, stari i kvalitetan Corsair TX 850 (30 evra).
Ceo problem je naravno bio u naterivanju ploče koja nema uobičajeni atx 24-pinski, nego 6+6 pinska dva konektora da proradi.
Na svu sreću postoji nešto ovako https://www.youtube.com/watch?v=6A8Ycl4nDYo 1200 din
Ima i kod nas da se kupi (KP), konkretno dva modela su u igri za različite varijante 6-pinskih konektora na HP pločama.
Za oko 300 evra, veoma pouzdana i kvalitetna mašina je opet u igri.
 
Nije baš taj (probao, ne butuje se i pišti), ali prodavac sa KP ima i drugu varijantu. Bio sam veoma ushićen što je cela stvar proradila, pa sam morao da podelim na forumu. Raditi u naućnoj instituciji ne znači i imati hardver koji će da prati taj rad (nažalost) pa sam srećan što i na poslu imam mašinu koja može da se koristi za naprednije programe.
 
Iako su na originalnom napajanju kablovi na pozicijama 1-4 meni je proradila varijanta sa kablovima na 2-5 (1 i 6 prazno). Prijavljuje nedostatak psu fan-a, ali se bootuje sa F1. Izgleda da su ključni pwr on i pwr OK kablovi koji su na 3 i 4 kod ove varijante.
 
Postoji vise varijanti maticnih ploca sa LGA1155 podnozjem za 6xxx i 8xxx serije , pa se razlikuju i ti nestandardni prikljucci za napajanje :(

Desava se da su vrlo izbirljive i sto se grafickih karti tice :(
 
Nazad
Vrh Dno